Piercing

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Πω πω....το σιχαίνομαι το piercing :sick: :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δηλαδή μέσα απο τις απόψεις σου και τον τρόπο που τις διατυπώνεις νομίζεις δεν σκιαγραφείται η ουσία του χαρακτήρα σου; Εκτός κι αν λες μούφες, μας παραμυθιάζεις και πιστεύεις άλλα πράγματα κι όχι αυτά που λες...Εκεί πάω πάσο...

Ok τότε με ξέρετε καλά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ δεν πιστεύω οτι ο χαρακτήρας σου είναι εκείνο το...γούτσου-γούτσου (μη χέσω) που φαίνεται στη φωτογραφία...Πείσε με για το αντίθετο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι σε άλλους πάει και σε άλλους δεν πάει. Σε εμένα ας πούμε δεν θα πήγαινε.. Δεν έχω το κατάλληλο στυλάκι για να το υποστηρίξω. Αντίθετα σε κάποιους γνωστούς μου νομίζω ότι πάει μια χαρά.. Αν, πάντως αποφεύγουμε τις υπερβολές όπως το παρακάτω, τότε κανένα πρόβλημα!



Έλεος! Πόσο βλάκας μπορεί να είναι κάποιος για να κάνει αυτό το πράγμα στο εαυτό του???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι σε άλλους πάει και σε άλλους δεν πάει. Σε εμένα ας πούμε δεν θα πήγαινε.. Δεν έχω το κατάλληλο στυλάκι για να το υποστηρίξω. Αντίθετα σε κάποιους γνωστούς μου νομίζω ότι πάει μια χαρά.. Αν, πάντως αποφεύγουμε τις υπερβολές όπως το παρακάτω, τότε κανένα πρόβλημα!



Έλεος! Πόσο βλάκας μπορεί να είναι κάποιος για να κάνει αυτό το πράγμα στο εαυτό του???

Αυτός δικαιολογείται

Ξέρεις πόσα λεφτά έχει βγάλει μόνο και μόνο για να τα δείχνει από δω και από κει; πχ τηλεόραση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
και πάλι μεγάλη μαλακία... αυτός είναι για τσίρκο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι σε άλλους πάει και σε άλλους δεν πάει. Σε εμένα ας πούμε δεν θα πήγαινε.. Δεν έχω το κατάλληλο στυλάκι για να το υποστηρίξω. Αντίθετα σε κάποιους γνωστούς μου νομίζω ότι πάει μια χαρά.. Αν, πάντως αποφεύγουμε τις υπερβολές όπως το παρακάτω, τότε κανένα πρόβλημα!



Έλεος! Πόσο βλάκας μπορεί να είναι κάποιος για να κάνει αυτό το πράγμα στο εαυτό του???

Μουσκαρόφατσας (κοινώς, ΒΛΑΚΑΣ) που κάνει επίδειξη του κομπλεξισμού του κάνοντας τα μούτρα του σουρωτήρι... Δεν άξιζε καν να ασχοληθώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ασχολήθηκες όμως... :P

Έχεις δίκιο πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Καταρχάς welcome me back :D
πολλοί μαζευτήκατε όσο έλειπα.
Τώρα στο θέμα μας.
1ον, κανονικά δεν χρειάζεται γονική άδεια για να κάνεις piercing, εκτός αν πρόκειται για εμφύτευμα.
Εγώ συνολικά έχω ανοίξει (και περιστασιακά κλείσει και ξανανοίξει) τρύπα στην μύτη, στο σέπτουμ (ανάμεσα στα ρουθούνια :D ), στο πάνω και στο κάτω χείλος, στον αφαλό, στη γλώσσα και άπειρες στα αυτιά. Επίσης πρόσφατα έκανα και το πρώτο μου τατού.
Το θέμα είναι να πας σε ένα μαγαζί όπου να ξέρεις κι άλλα παιδιά που να κάναν piercing εκεί, και είχαν καλό αποτέλεσμα.
Ενώ γενικώς παθαίνω πολύ εύκολα μολύνσεις, αλλά σε τρύπα είχα πάθει μόνο μία φορά, και αυτή στο αυτί, όχι στα σκουλαρήκια που είχα στο πρόσωπο.
Να ξέρεις ότι ανάλογα με το σκουλαρήκι που θα βάλεις θα μείνει σημάδι μεγάλο η μικρό, στα περισσότερα piercings. Ειδικά όταν φοράς χοντρό σκουλαρήκι, θα είναι δύσκολο η τρύπα να κλείσει.
Δεν μπορώ να πω ότι το έχω μετανιώσει, τα piercings μου τα αγαπώ και έχουν κάποιο ιδιαίτερο νόημα για μένα το οποίο θα αναλύσω κάποια άλλη στιγμή.
Πάντως νομίζω γίνεται πολύ τζέρτζελο, για κάτι τόσο απλό όσο τα σκουλαρήκια.
Αυτά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Καταρχάς welcome me back :D

Αλήθεια, που είχες εξαφανιστεί??
Εβλεπα posts σου αλλα ποτέ δεν σε είχα δει μέσα!! Ησουν ενας legend του i-school:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Εγώ συνολικά έχω ανοίξει (και περιστασιακά κλείσει και ξανανοίξει) τρύπα στην μύτη, στο σέπτουμ (ανάμεσα στα ρουθούνια :D ), στο πάνω και στο κάτω χείλος, στον αφαλό, στη γλώσσα και άπειρες στα αυτιά. Επίσης πρόσφατα έκανα και το πρώτο μου τατού.

εντάξει το piercing στα αυτιά είναι πολύ κλασσικό. μια φίλη μου είχε παλιότερα 7-8 τρύπες σε κάθε αυτί. τώρα νομίζω οι περισσότερες έχουν κλείσει. στη μύτη κάνουν πάρα πολλές κοπέλες και πηγαίνει σχεδόν σε όλες.. στον αφαλό λένε ότι είναι κάπως επικίνδυνο... θυμάμαι μια κοπέλα από το σχολείο έκανε μια απότομη κίνηση και την έπιασε τρομερός πόνος.. αφού όλοι φοβηθήκαμε.. στην γλώσσα είναι επίσης κάπως επίκινδυνο... λένε ότι υπάρχει κάποια πιθανότητα να χάσεις τη αίσθηση της γεύσης... νομίζω πως στην αρχή είναι λίγο δύσκολο, μέχρι να το συνηθήσεις... (εε?)
στο πάνω χείλος και στο σέπτουμ (ειδικά στο δεύτερο) δεν μου αρέσει και τόσο.. στο κάτω χείλος νομίζω είναι καλύτερα..

ααα, και μεγειά το tattoo.. μάλλον θα κάνω κι εγώ ένα.. τι tattoo είναι και σε ποιο σημείο του σώματος (αν επιτρέπεται)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
εντάξει το piercing στα αυτιά είναι πολύ κλασσικό. μια φίλη μου είχε παλιότερα 7-8 τρύπες σε κάθε αυτί. τώρα νομίζω οι περισσότερες έχουν κλείσει. στη μύτη κάνουν πάρα πολλές κοπέλες και πηγαίνει σχεδόν σε όλες.. στον αφαλό λένε ότι είναι κάπως επικίνδυνο... θυμάμαι μια κοπέλα από το σχολείο έκανε μια απότομη κίνηση και την έπιασε τρομερός πόνος.. αφού όλοι φοβηθήκαμε.. στην γλώσσα είναι επίσης κάπως επίκινδυνο... λένε ότι υπάρχει κάποια πιθανότητα να χάσεις τη αίσθηση της γεύσης... νομίζω πως στην αρχή είναι λίγο δύσκολο, μέχρι να το συνηθήσεις... (εε?)
στο πάνω χείλος και στο σέπτουμ (ειδικά στο δεύτερο) δεν μου αρέσει και τόσο.. στο κάτω χείλος νομίζω είναι καλύτερα..

ααα, και μεγειά το tattoo.. μάλλον θα κάνω κι εγώ ένα.. τι tattoo είναι και σε ποιο σημείο του σώματος (αν επιτρέπεται)?

εμένα στον αφαλό με ενοχλούσε επειδή το έκανα τον χειμώνα και με το κρύο δεν παλευόταν. Στην γλώσσα απλά μου την έδωσε μετά απο κάτι μέρες, και έκανα την βλακεία να την κλείσω (τώρα θα την ξανανοίξω όμως). Αν πας κάπου καθαρά (εγώ πάω 2μισι χρόνια στον ίδιο, εκεί έκανα και το τατού μου), το αν θα πάθεις μόλυνση εξαρτάται καθαρά από εσένα, όχι από το πως θα σε τρυπήσει ο άλλος. Είναι θέμα φροντίδας (και κάποιες φορές υπομονής.)

Τατού έκανα τα σφυριά από το the wall των floyd..
Πιο συγκεκριμένα (η φωτό είναι μόλις το έκανα, δυο μέρες μετά κ είναι ακόμη ψιλοπρησμένο):


πάντως δεν πόνεσε, απλά ενοχλητικό ήταν. Το μόνο σημείο που πόνεσε βασικά ήταν όταν περνούσε το περίγραμμα στο σημείο που είναι το κόκαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ωραίο είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
ωραίο είναι...

σ ευχαριστώ πολύ :D
τώρα είναι καλύτερο που έχει θρέψει..
είναι ένα σχέδιο που σκεφτόμουν εδώ και ενάμιση χρόνο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
το λάθος είναι όταν κάποιος πάει και κάνει tattoο χωρίς να το σκεφτεί ιδιαίτερα και μετά το μετανιώνει... αν όμως κάποιος το έχει σκεφτεί καλά καλά και είναι σίγουρος ότι το θέλει και δεν πρόκειται να το μετανιώσει τότε its ok!

εμένα δεν μου αρέσουν τα tattoo με τα πολύ έντονα χρώματα.. ένα παιδί είχε κάνει στο μπράτσο του μια τίγρη με έντονο πορτοκαλί και ήταν εντελώς αηδία.. αν την είχε κάνει ασπρόμαυρη ή τουλάχιστον όχι τόσο έντονη θα ήταν καλύτερα...

(νομίζω όμως ότι ξέφυγα από το θέμα:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Τατού έκανα τα σφυριά από το the wall των floyd..

Πραγματικά με εξέπληξες (ευχάριστα).:no1: Θα βαζα το χέρι μου στη φωτιά ότι τους συχαίνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Πραγματικά με εξέπληξες (ευχάριστα).:no1: Θα βαζα το χέρι μου στη φωτιά ότι τους συχαίνεσαι.

είναι η αγαπημένη μου μπάντα εδώ και 5-6 χρόνια..δεν υπάρχει πιο σεβαστή, υπέροχη, βαθιά μουσική απ τους floyd για μένα. Εχω ταυτίσει την μισή μου ζωή με αυτή την μπάντα.. Γιατί να τους σιχαίνομαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
είναι η αγαπημένη μου μπάντα εδώ και 5-6 χρόνια..δεν υπάρχει πιο σεβαστή, υπέροχη, βαθιά μουσική απ τους floyd για μένα. Εχω ταυτίσει την μισή μου ζωή με αυτή την μπάντα.. Γιατί να τους σιχαίνομαι?

Κι εμένα!!!!

Κλαίω κάθε φορά που ακούω......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenagg

Νεοφερμένος

Η lenagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγω κανω τρυπες στα αυτια και αργοτερα βλεπουμε για αφαλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Στον αφαλό έχω ακούσει ότι είναι λίγο επικύνδινο επειδή μολύνεται εύκολα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top