Tests για το toeic

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Όποιος μπορεί ας μου επισυνάψει καμιά σελίδα με tests για το toeic γιατί σε 1 μήνα δίνω και πρέπει να κάνω κι άλλα οπωσδήποτε..... Χρειάζομαι άμεσα τη βοήθειά σας.....please:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ελεος... δινεις TOEIC;; τι θα το κανεις;; ελπιζω να ξες οτι δν ειναι πτυχιο αλλα κλιμακα αξιολογησης.... καθως επισης και οτι δν διαρκει πανω απο 2 χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
έχω πάρει και ecce απλά θέλω να το δώσω και αυτό...αν βρεις κανένα τεστ please πες μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ok θα ψαξω :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω τι εννοείς ότι δεν είναι πτυχίο και μετά από 2 χρόνια πρέπει να το ξαναδώσεις;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
η μαμα μ ειναι καθηγητρια... μ εχει πει οτι οταν δινεις το τοεικ περνεις ενα βαθμο απο το 1 μεχρι το 1000... αναλογα με τον βαθμο που περνεις εχεις και το αναλογο επιπεδο γνωσεων... αυτο το πραμα διαρκει 2 ΜΟΝΟ χρονια... το δινουν ατομα μεγαλα σε ηλικια που δν εχουν το ecce η το fce και ψαχνουν δουλεια... πιστευω οτι ειναι φαουλ απο μερος σ να δωσεις τοεικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
οκ σ' ευχαριστώ για τη βοήθειά σου απλά αν μπορείς βρες μου κανένα για να εξασκηθώ! please... περιμένω...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπον!
Σου βρήκα εγω ενα τεστ για το ΤOEIC!
https://www.hau.gr/resources/pdf/exams/toeic_practice_test.pdf
Ειναι απο το επίσημο site της Ελληνοαμερικανική ένωσης!
Καλή σου επιτυχία!:no1:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ....!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasiabikes

Νεοφερμένος

Η anastasiabikes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πως τα πηγες ? Εδωσες ή όχι ?
https://www.eu.toeic.eu/no_cache/toeic-sites/toeic-europe/
https://www.english-test.net/
Μην ακους τι λενε για αυτο το πτυχιο . Καθηγητρια αγγλικων ειμαι και ξερω. Ισχυει για παντα. Αρκει να εχεις πολυ λεξιλογιο. Κανε το " 600 essential words for the toeic test " του Barron's και το καινουριο βιβλιο της Ελληνοαμερικανικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pulsedia

Νεοφερμένος

Ο pulsedia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
To TOEIC εχει απεριοριστη ισχυ κυριοι μην παραπληροφορειτε τον κοσμo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonia9

Νεοφερμένος

Η antonia9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Πως τα πηγες ? Εδωσες ή όχι ?
https://www.eu.toeic.eu/no_cache/toeic-sites/toeic-europe/
https://www.english-test.net/
Μην ακους τι λενε για αυτο το πτυχιο . Καθηγητρια αγγλικων ειμαι και ξερω. Ισχυει για παντα. Αρκει να εχεις πολυ λεξιλογιο. Κανε το " 600 essential words for the toeic test " του Barron's και το καινουριο βιβλιο της Ελληνοαμερικανικης.

:'(επειδη θα δωσω κ γω toeic εκτος απο το βιβλιο της Ελληνοαμερικανικης μου προτειναν το targeting new toeic <οτι η γραμματικη του ειναι καλη κ ειναι στα ελληνικα>...εσεις ποιο λετε απο τα 2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω πιστευω οτι και το Τargeting New Toeic ειναι επισης καλο με εκεινο της ενωσης.Οποιο σου αρεσει πιο πολυ πάρτο.Ετσι κι αλλιώς δεν θα δεις και καμια τρελή διαφορα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ24690

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ24690 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια θα δωσω τελοσ τοθ μινα στν χαλκιδα το τοεικ αλλα μ φαινεται δισκολο!! μπορειτε να μ πειτε αν αλιθεθει οτι ισχιει για 2 χρονια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
και εγω toeic θα δωσω μαλλον...Τιιιι ισχυει μονο για 2 χρονια?:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pulsedia

Νεοφερμένος

Ο pulsedia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ειπαμε ισχυει για παντα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pipongou

Νεοφερμένος

Ο pipongou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια ποιος μπορει να μου πει καποια πραγματα σχετικα με το TOEIC αν ειναι ευκολο.Επισης αν μπορει να μου βρει κανεις κανενα test για να κανω. pleaze:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για το TOEIC οτι θες να μαθεις θα το βρεις στο https://www.hau.gr/?i=hau.el.exams_toeic
Καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pipongou

Νεοφερμένος

Ο pipongou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μπορεις μηπως να μου βρεις κανα τεστ για να εξασκηθω?Α, και για ποσο καιρο ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiaki

Νεοφερμένος

Η Nadiaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια ποιος μπορει να μου πει καποια πραγματα σχετικα με το TOEIC αν ειναι ευκολο.Επισης αν μπορει να μου βρει κανεις κανενα test για να κανω. pleaze:no1:

...toeic!!! Εγώ προσωπικά έχω δώσει 2 φορές... Ήθελα να πιάσω σκορ 785 και άνω, δηλ. τουλάχιστον επίπεδο advanced! Για 2 ερωτήσεις δεν έπιασα το σκορ που ήθελα... :sick: Μετά απο 2 μήνες, έδωσα το ΕCPE και το πήρα!!! :niki:
Γενικά απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό. Γίνεται συνήθως απο πολυεθνικές εταιρείες για να αξιολογήσουν το επίπεδό σου, πολλοί το δίνουν για το δημόσιο... (οι εξετάσεις είναι κάθε Παρασκευή & μπορείς να δώσεις μια φορά το μήνα!) Δεν έχει έκθεση & προφορικά! Άλλά το λεξιλόγιό του είναι λίιιιγο εξειδικευμένο.... πολλούς οικονομικούς όρους (π.χ. ενεργητικό, παθητικό, κεφάλαιο, ...), ό,τι έχει να κάνει με τουριστικά & γενικά λεξιλόγιο με όοολα τα επαγγέλματα! Χρόνος πολύ περιορισμένος... (χειρότερα απο το ECPE!!!)!
Προσωπικά το θεωρώ αρκετά δύσκολο... & θα σου πρότεινα αν δεν χρειάζεσαι άμεσα ένα certificate ... να επικεντρωθείς σε cambridge ή michigan!!!:idea:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top