Πρόβλημα φίλης από Αλβανία

belina

Νεοφερμένος

Η belina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μια φίλη μου από την Αλβανία έχει κάνει την έκτη δημοτικού εκεί πέρα. Όμως όταν ήρθε εδώ την έβαλαν πάλι σε εκείνη την τάξη γιατί δεν ήξερε ελληνικά. Αλλά πήγε αρκετά αργά, τους δύο τελευταίους μήνες. Αλλά ο πατέρας της μετά από 20 μέρες της είπε ότι θα φύγουν σε άλλη περιοχή και της είπε να μην πάει σχολείο γιατί θα έφευγαν σε 3 μέρες. Αλλά τελικά δεν πήγαν γιατί της είπε την επόμενη εβδομάδα και της είπε να μην πάει σχολείο μέχρι να φύγουν εκεί που θα πηγαίναν. Αλλά τελικά πάλι δεν πήγαν. Και εκείνης της κοπέλας τώρα δεν της δίνουν απολυτήριο δημοτικού γιατί λέει ότι ο δάσκαλος της την έχει δει και της έχει μιλήσει στην πλατεία και εκείνη δεν του μίλησε. Αλλά κατά την γνώμη μου αυτό δεν σημαίνει τίποτα γιατί και εγώ το έχω πάθει αυτό με τον δάσκαλο των αγγλικών μου. Και κάτι άλλο. Μερικά κορίτσια από την τάξη της είχαν πει κιόλας στον δάσκαλο της ότι εκείνη ήταν κάθε μέρα στην πλατεία. Τώρα της λένε να κάνει για τρίτη φορά την έκτη δημοτικού. Εγώ πρότεινα αν γίνεται -και αυτό σας ρωτάω- να μάθει το καλοκαίρι (γιατί είναι καλή και πρόθυμη μαθήτρια) και να δώσει εξετάσεις για να μπορέσει να μπει στο γυμνάσιου. Άρα γίνεται αυτο;;;;;;;;;;;;;; Γιατί είμαι σίγουρη ότι μπορεί να τα πάει καλά!!!!!!!



Απαντήστε μου όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί είναι σοβαρό!!!!!!!!!!



Ευχαριστώ πολύ που διαβάσατε!!!!!!!!:no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μπορει να μαθει ελληνικα το καλοκαιρι.Αλλα το να δωσει εξετασεις για να παει στο γυμνασιο αυτο ειναι παρανομο,γτ αφου ειναι και αυτη μαθητρια σε δημοτικο ελληνικο σχολειο,εχει τους ιδιους νομους οπως και με τους αλλους μαθητες,δηλ. δεν πρεπει να δωσει εξετασεις.Αλλα ο δασκαλος δεν πρεπει να κραταει τα προσωπικα του αποθημενα με τους μαθητες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ισαβέλλα

Νεοφερμένος

Η Ισαβέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σίφνος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παλαιότερα...με εξετάσεις περνούσες το Δημοτικό!Όταν ήταν ακόμα ο πατέρας μου...
Τώρα δεν ισχύει πια αυτό!Ο Δάσκαλος όντως δεν επρεπέ να το κάνει αυτο!!Έχει δίκιο ο papas!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
μπορει να βρει εναν δασκαλο και να της κανει ιδιαιτερα το καλοκαιρι. Ο δασκαλος παντως απαραδεκτος, και οι μαθητες που ελεγαν πως την βλεπουν στην πλατεια. Ειναι αλλο ενα δειγμα ρατσισμου δυστυχως...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

belina

Νεοφερμένος

Η belina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κι όμως τα παιδιά που έλεγαν ότι την έβλεπαν στην πλατεία δεν ήταν έλληνες...... Κι εκείνοι από την Αλβανία ήταν......... Αλλά η κοπέλα τώρα της λένε ότι θα κάνει για τρίτη φορά την έκτη..... Φανταστείτε ένα παιδί 14-15 χρονών στην έκτη τάξη με 10 στα θετικά μαθήματα...... Όσο για δάσκαλο οι γονείς της δεν της προσλαμβάνουν, και ειδικά ο πατέρας της, γιατί λέει δεν έχουν λεφτά και ότι έτσι κι αλλιώς αυτή σε λίγα χρόνια θα την κόψουν από το σχολείο να μείνει σπίτι να φροντίζει τον άντρα της......
Και εγώ την λυπάμαι και θέλω πολύ να βοηθήσω.... Γιαυτό ψάχνω να βρω ένα τρόπο μπας και περάσει την έκτη και μπορέσει να αποδείξει ότι θα τα καταφέρει και να αλλάξει και τα μυαλά του πατέρα της.....................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ποιος αποφασισε οτι θα παει ξανα στην ιδια ταξη???δεν εχουν οι δασκαλοι αυτο το δικαιωμα χωρις την εγγριση ειδικου ατομου σταλμενο απο το υπουρ παιδειας.και ο γονιος να το θελει παλι δε γινετε να γινει ετσι απλα!!!υπαρχει ενα γραφειο σα παραρτημα του υπ.παιδειας που γινονται και οι καταγγελιες εκει των δασκαλων.απο κει θα ξεκινησει ο γονιος του παιδιου..δεν εχει το δικαιωμα αυτο κανενας δασκαλος να το κανει. αυτο το ξερω πολυ καλα!μονο ετσι θα βρεθει μια ακρη..αν μεινετε μονο στη συνομιλια με το δασκαλο δε θα εχετε κανενα αποτελεσμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

belina

Νεοφερμένος

Η belina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ποιος αποφασισε οτι θα παει ξανα στην ιδια ταξη???δεν εχουν οι δασκαλοι αυτο το δικαιωμα χωρις την εγγριση ειδικου ατομου σταλμενο απο το υπουρ παιδειας.και ο γονιος να το θελει παλι δε γινετε να γινει ετσι απλα!!!υπαρχει ενα γραφειο σα παραρτημα του υπ.παιδειας που γινονται και οι καταγγελιες εκει των δασκαλων.απο κει θα ξεκινησει ο γονιος του παιδιου..δεν εχει το δικαιωμα αυτο κανενας δασκαλος να το κανει. αυτο το ξερω πολυ καλα!μονο ετσι θα βρεθει μια ακρη..αν μεινετε μονο στη συνομιλια με το δασκαλο δε θα εχετε κανενα αποτελεσμα...

Κι όμως μίλησαν με τον διευθυντή και της λέει ο δειυθυντής και ο δάσκαλος ότι δεν της δίνουν απολυτήριο δημοτικού!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Στα αλήθεια!!!!!! Και γιαυτό δεν μπορεί να πάει γυμνάσιο!!!!!! Και γιαυτό το θ΄μα ψάχνω να βρω λύση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
επαναλαμβανω οτι δεν εχει καμια αρμοδιοτητα ουτε ο ενας ουτε ο αλλος και σου ειπα απο που πρεπει να ξεκινησετε.αν θελεις να τους βοηθησεις ψαξτο απο κει που σου ειπα! και δε το λεω απλα γιατι ετσι πιστευω. αντιμετωπισαμε ενα προβλημα και η μαμα μου ετσι βρηκε ακρη. και οτι ελεγε ο διευθυντης στη δικη μας περιπτωση δεν ισχυε ουτε στο ελαχιστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

belina

Νεοφερμένος

Η belina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εντάξει αν είναι θα τους το πω και θα δουν εκείνες τι θα κάνουν. Η κοπέλα πάντως τώρα πηγαίνει κανονικά στο σχολείο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top