Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Χαλαρώστε ρε παιδιά...Δεν θα έρθει και το τέλος του κόσμου...
Τελειώσατε το σχολείο ε και???Δεν έχετε ένα πανεπιστήμιο να σας περιμένει...
Εξάλλου το σχολείο είναι θεικό και όσοι το τελειώνουν θέλουν να γυρίσουν πίσω...
Όσο για την ανεξαρτησία, τους περισσότερους πάλι οι γονείς τους, τους συντηρούν οπότε το μόνο που αλλάζει είναι ότι θα μένουν μόνοι τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
το σχολείο είναι για να σε πρήζει, όπως είναι τώρα. Το μόνο καλό είναι ότι ξεχνιέσαι αφού είσαι τριγυρισμένος από άτομα που νιώθουν το ίδιο με σενα και περνάνε τα ίδια με σένα πάνω σ'αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ακριβώς και όχι μόνο...Μετά πότε θα ξανανιώσεις παιδί???Κια πές ότι νιώθεις πότε θα έχεις το δικαίωμα να το δείξεις χωρίς να σε κράξουν...
Το σχολείο καθημερινώς περιτρυγιρίζεται από ένα σωρό συναισθήματα...
Χαρά,Άγχος,Στεναχώρια,Τρέλα,Αυτοπεποίθηση,Ελπίδα κτλπ...
Είναι κάτι που πολύ δύσκολα το συναντάς στην υπόλοιπη ζωή σου...
Εννοώ όλα αυτά τα συναισθήματα μαζί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Νιώθω και θα νιώθω για όσο μπορώ παιδί. Να έχω το δικαίωμα να δείξω/κάνω κάτι χωρίς να με κράξουν? Ο καθένας έχει το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει(δεν εννοώ να σκοτώσει κάποιον, καταλαβαίνεις) και δεν πρέπει να τον νοιάζει αν θα τον "κράξουν" :)
Άλλο το τι συμβαίνει σήμερα βέβαια.

Τώρα.. δεν νομίζω να είναι κανείς απ'τους 2 μας σε θέση να ξέρει το τι θα συναντήσει στην υπόλοιπη ζωή του, αλλα εγώ δεν σκοπεύω να χάσω απο βλακώδεις σκέψεις/στάσεις πράγματα που με κάνουν να νιώθω τρέλα, χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Φίλε μου ποτέ δεν ξέρεις τι σε περιμένει στην υπλόποιπη ζωή σου...
Όποτε μην θεωρείς κάποια πράγματα δεδομένα...
Ακόμα και αν προσπαθείς δεν πετυχαίνεις πάντα αυτό που θέλεις...
Στο σχολείο όλα αυτά προσφέρονται απλόχερα και είναι σχεδόν σίγουρα...
Τώρα όσο αφορά τα δικαιώματα γνωρίζω κάποια πραγματάκια...
Φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει και να νιώθει όπως και ότι θέλει αντίστοιχα...Με τις συνέπειες όμως...
Δυστυχώς ζούμε σε μια κοινωνία που ότι και αν κάνεις σχολιάζεται...
Είτε είναι θετικό είτε αρνητικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Εκεί είναι το θέμα, αν σε νοιάζει ο σχολιασμός ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιος που να μην τον ενδιαφέρει ο σχολιασμός των άλλων για το άτομο του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Με ενδιαφέρει όταν γίνεται από ενδιαφέρον. Όταν γίνεται από κουτσομπολιό και κακία το γράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Με ενδιαφέρει όταν γίνεται από ενδιαφέρον. Όταν γίνεται από κουτσομπολιό και κακία το γράφω.

Χμμ...Αν αρχίσει να διαλαλεί κάποιος αύριο στο σχολείο αερολογίες και κακολογίες που αφορούν το άτομο σου εσύ απλά θα τα γράψεις???
Δεν το νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, μην το νομίζεις. Εγώ θα το γράψω πάντως, γιατί ο κόσμος ξέρει καλά ποιος είμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Φίλε μου αυτό που λές δεν προέρχεται από κάποια λογική...
Ο κόσμος ξέρει καλά ποιος είσαι???
Από πότε ο κόσμος έπαψε να έχει αμφιβολιές και δεν το πήρα χαμπάρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Είστε αρκετά εκτός θέματος παιδιά, προσπαθήστε να επανέλθετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NiNaarc

Νεοφερμένος

Η NiNaarc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγω που φετος ξεσκιστηκα και διαβαζα μεχρι τις 4 καθε βραδυ και δεν πηγα και εκδρομη τι καταλαβα.... ταλαιπωρηθηκα τοσο που τωρα δεν μπορω να διαβασω αλλο και τα αφησα ολα...... μαθετε απο τα λαθη των αλλων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εγω,να πω την αληθεια,δεν ξεσκιστηκα.Και την εκδρομουλα μου πηγα,και τα σαββατοβραδα εβγαινα (αν και το εκοψα απο τοτε που γυρισα απ'την εκδρομη),και περναω ανετα στα ΕΜΜΕ.Και δεν ειχα και σταθερο ωραριο.Μπορει μια μερα να διαβαζα 1 ωρα και καποια αλλη να εκλεινα 6ωρο.Παντως,δεν εχω δει να με επηρεαζει αρνητικα αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
εγω που φετος ξεσκιστηκα και διαβαζα μεχρι τις 4 καθε βραδυ και δεν πηγα και εκδρομη τι καταλαβα.... ταλαιπωρηθηκα τοσο που τωρα δεν μπορω να διαβασω αλλο και τα αφησα ολα...... μαθετε απο τα λαθη των αλλων...
Κάνε ένα διάλειμμα 3-5 ημερών και θα είσαι και πάλι σε φόρμα. :iagree::iagree::iagree:

(ίσως είναι καλύτερο από το να ταλαιπωρήσε καθημερινά προσπαθώντας να διαβάσεις και το τελικό αποτέλεσμα να μην είναι το επιθυμητό. Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα. )

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Στα κρεμούμενά μου τι νομίζει ο κόσμος. Και ποιός είναι δηλαδή ο "κόσμος"; Ένα μάτσο κουσομπόλες κατίνες, να κοιτάνε τη δουλεία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εγω παντως δεν κουραστηκα καθολου φετος. Εκτος απο τις πολλες ωρες φροντ. , ολα τα αλλα ηταν ιδια, διαβαζα το ιδιο με αλλες χρονιες(1-2 ωρες), εβγαινα και καθημερινες, ειχα χρονο και για αλλες ασχολιες γενικοτερα, περαν των μαθηματων(μουσικη, ταινιες, ιντερνετ κλπ). Βεβαια χριστουγεννα και πασχα ξεσκιστηκα, 8ωρα και 10ωρα.. Μετανιωνω λιγο που δεν προσπαθησα αρκετα, αλλα ειμαι αισιοδοξη.. η νεκροψια θα δειξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ulysses21

Νεοφερμένος

Ο ulysses21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
μεχρι ιανουαριο επαιζα γενικως:P
τωρα καλα να παθω^^
θα δουμε σε ενα περιπου μηνα τι καναμε ολοι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εγω παντως δεν κουραστηκα καθολου φετος. Εκτος απο τις πολλες ωρες φροντ. , ολα τα αλλα ηταν ιδια, διαβαζα το ιδιο με αλλες χρονιες(1-2 ωρες), εβγαινα και καθημερινες, ειχα χρονο και για αλλες ασχολιες γενικοτερα, περαν των μαθηματων(μουσικη, ταινιες, ιντερνετ κλπ). Βεβαια χριστουγεννα και πασχα ξεσκιστηκα, 8ωρα και 10ωρα.. Μετανιωνω λιγο που δεν προσπαθησα αρκετα, αλλα ειμαι αισιοδοξη.. η νεκροψια θα δειξει.

:xalara:Συμφωνώ απόλυτα αν το κάνουμε 2-3 ώρες διάβασμα την ημέρα εκτός από φροντιστήρια και ότι χριστούγεννα και πάσχα διάβαζα την ημέρα (11-9) και το βράδυ έβγαινα ως τις 3!:jumpy:τώρα πια μου μένει να ελπίζω ότι ήταν αρκετό και πως θα γράψω όπως γράφω στα διαγωνίσματα τα φροντιστηριακά και τα σχολικά....:scared:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εμένα το μόνο που άλλαξε στη ζωή μου ...είναι το ότι μπήκε σε αυτήν η κοπέλα μου....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top