Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2009

Ποιά εξέταση του Michigan δίνετε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

candygirl

Νεοφερμένος

Η candygirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
γεια σας παιδιά!
δίνω το σάββατο προφορικά του michigan ecpe και έχω αγχωθεί γιατί δεν έχω ξαναδώσει μίσιγκαν!
είναι εύκολα?
και, αν έχετε δώσει τι ερωτήσεις σας έκαναν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι για τα προφορικά καθόλου, είναι εύκολα. Ακόμα και οι εξεταστές είναι πάρα πολύ επιοικής ( το σκότωσα). Εγώ που έδωσα τον Νοέμβριο με ρώτησαν για social life. Συγκεκριμένα:
1) What are the main characteristics of a social person?
2) How our perceptions around social life have changed through the years?
3) Living in a village necessarily means that people are more social?
4) What is social life for you

Τώρα θέματα που έχουν πέσει είναι
1) freedom of speech
2) body language
3) Censorship
4) isolation
5) The environment
6) Inventions ( Mention 2 people that have vastly contributed in inventions etc.)
7) organ donation
8) pension schemes
9) private vs public schools

Όταν δώσεις με το καλό, σε παρακαλώ γράψε εδώ τι σε ρώτησαν για να το πω στους φίλους μου που δίνουν.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. REMEMBER: BE COOL
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
αχ τι ωραια απο το 6 και κατω δεν τα εχουμε κανει!!!!και ειμαστε ακομα advance!!! για cambridge μας εχει,τι λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
το 7, 8, 9 είχαν πέσει στο Advanced Michigan ( παλούκι πτύχιο, συνιστώ μακριά από αυτό , το listening είναι χάλια). Στο cambridge νομίζω πέφτουν πιο καθημερινά θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρτόμουτρο

Νεοφερμένος

Ο Βλάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τα θέματα στο advanced του cambridge δεν ειναι και τόσο δύσκολα, κάτι για βιβλία είχε πέσει σε μένα αν θυμάμαι καλά. Τώρα για επιείκια, μου έβαλαν borderline ενω το γενικό ήταν Α, τι να πείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
εγω ειχα δωσει περισυ προφ και μου επιασε συζητηση η εξεταστρια για το ζωδιο μου.μετα για την ημερομηνια γεννησης μου και μου λεγε για εναν ανηψιο της που αγαπα πολυ και ειναι στην ηλικια μου και εχει το ιδιο ζωδιο.
Ακομη μου εδειξε μια εικονα με εναν ορειβατη(κουκλο)και με ρωτησε τι μου αρεσε περισσοτερο στην εικονα...απαντησα ο κουκλος φυσικα.
Τελος με ρωτησε τι ειδους ατομο ειμαι(εσωστρεφη,εξωστρεφη)και μου ζητησε να περιγραψω τν εαυτο μου...ααααααααααα..και κτ ακομα...μου ειπε φαντασου οτι εχεις ενα ποτηρι με νερο περιπου μεχρι τη μεση.ειναι μισογεματο ή μισοαδειο.αυτο ειχε να κανει με αισιοδοξια και απαισιοδοξια!απαντησα μισογεματο:D!
εεεεεεεεεε...8 λεπτα με κρατησε...αυτα!καλη επιτυχια παντως σε οσους δινουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Παιδιά έπεσε λογοκρισία χθες. Ότι μάθω κατά τη διάρκεια της ημέρας θα σας πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Έμαθες συγκεκριμένες ερωτήσεις ή απλά το θέμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Όχι μόνο το θέμα. Οι ερωτήσεις θα είναι απλές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ξέροντας το θέμα μπορείς να το ψάξεις μόνη σου ή με τον καθηγητή σου και να βρεις τι είναι πιθανό για να μπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Πάντως όταν έδωσα εγώ τον Νοέμβριο έπεσαν σχετικά εύκολα.. Ο εξεταστής ήταν τρομερός! Ευχάριστος κι επιεικής.. Στην αρχή εύκολες προσωπικές ερωτήσεις κι έπειτα προχώρησε γρήγορα στο ψητό.. Μου έδειξε μία εικόνα με μία κοπέλα που πηδούσε από κάπου και με ρώτησε τί βλέπω και πώς νομίζω πως νιώθει η κοπέλα. Ε, στην απάντησή μου, μέσα σε όλα αυτά που είπα, είπα και τη "λέξη-κλειδί" --> ελεύθερη.. Έπειτα πιάστηκε από κει και μου έκανε ερωτήσεις σχετικά με την ελευθερία.. Στο τέλος μου έκανε πάλι γενικές ερωτήσεις για τα σχέδιά μου, τι σκοπεύω να κάνω στις διακοπές και διάφορα τέτοια.. Ήταν πολύ εύκολα, πέρασα με pass..
Παιδιά, όσοι δίνετε, μην ανησυχείτε, κουράγιο και περιμένουμε τα νέα σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω εδωσα σημερα αλλα δν τα πήγα κ τοσο καλα οσο θα πρεπε...:(το θεμα ειχε να κανει με recreation και ,ε ποιους τροπους επιτυγχάνεται και τετοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πες λεπτομέριες...

Please:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγώ πάλι έκανα κάποιες βλακίες αλλά πέρασα:
1) Με ρώτησε αν είμαι αγχωμένος και είπα στα ελληνικά όχι, μετά τα μπάλωσα.
2) Ήθελα να πω το ρήμα oust ( εκδιώχνω) και το είπα και αυτό στα ελληνικά ουστ.

Είπα όμως και μερικές καλές φράσεις οι οποίες με σώσανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εμένα στα προφορικά με ρώτησε άσχετα σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους οι οποίοι είχαν για ξένες γλώσσες.

Με ρώτησε:
αν οι ουρανοξύστες μαρτυρούν πρόοδο
αν πρέπει να κάνουμε λάθη
ποιά είναι η μεγαλύτερη ανακάλυψη του αιώνα μας
σε ποιούς τομείς πιστεύω ότι πρέπει να υπάρξει πρόοδος
και μου είπε μια παροιμία (ότι η χελώνα πρέπει να βγαίνει απ' το καβούκι της ή κάτι τέτοιο) και μου είπε να τη σχολιάσω.

Αυτά τα λίγα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πιστευεις οτι τα πηγες καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Όχι και πολύ. Στο φροντηστήριο ήμουνα μακράν καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Να ξέρεις ότι παίζει ρόλο και η δυσκολία. Αν είναι δύσκολες οι ερωτήσεις, τότε θα πάρεις ένα πιο μεγάλο βαθμό. Αν θες όμως να δεις με ποια κριτήρια βαθμολογούν, κατέβασε το information bulletin του ECPE και πήγαινε στη σελίδα 8. Αν θες όμως έχει και άλλα πράγματα μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ECPE_IB.pdf
    364.4 KB · Εμφανίσεις: 2,765

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Αρκετά δύσκολα αυτά που σε ρώτησαν.. Κι εμένα μου είχαν πει μία παροιμία κι έπρεπε να τη σχολιάσω, αλλά δε θυμάμαι ακριβώς τι έλεγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top