Γενικό - Βοηθήματα Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ρε παιδια μηπως υπαρχει κανα pdf αρχειο με συγκεντρωμενη ολη τη θεωρια για ΑΕΠΠ για να μη κατσω να τα διαβασω απ το βιβλιο?
Μου σπαει τα νευρα, ολο παραδειγματα και ιστοριες ειναι μεσα..!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Του Τσιωτάκη το βιβλίο είναι πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Αυτο μαλιστα m3Lt3D.!!Αν και απο μια προχειρη ματια που του ριξα ειδα οτι λειπουν τα κεφ.7-8-9, τα διαβαζω απ το βιβλιο στη τελικη αυτα τα 3.
Dythor 2 τευχη ειναι?Απο ασκησεις καλο?Μου πανε και ενα του Λαζαρινη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ναι, 2 τεύχη. Δεν το ξέρω το άλλο που ανέφερες, για του Τσιωτάκη σου δίνω εγγύηση πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Θα το παρω και αυτο και θα σου πω.thanks :no1:
Υ.Γ:Τι να πω σε καθε μαθημα θα φτασω να χω 2-3 βοηθηματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται ρε 'συ, ούτε κατα διάνοια, και είναι πολλά λεφτά. Πάρε ένα απ' τα προτεινόμενα και διάβασε πολύ, κάνε και μ' ένα καλό καθηγητή και θα σκίσεις 100%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ναι, 2 τεύχη. Δεν το ξέρω το άλλο που ανέφερες, για του Τσιωτάκη σου δίνω εγγύηση πάντως.

Του Τσιωτάκη είναι όντως εγγύηση! Μπορεί να μην έχει θεωρία δική του (δεν εξηγεί την θεωρία του σχολικού βιβλίου, απλά την εξετάζει με ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής, Σωστού-Λάθους, σταυρόλεξα, συμπλήρωσης κενών κ.λπ.), αλλά περιέχει μεγάλη ποικιλία ασκήσεων και απίστευτα υψηλού επιπέδου (για επίπεδο πανελληνίων πάντα)! Μόνο με αυτούς τους 2 τόμους θα σαι υπερκαλυμμένος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
εγω παντως ειχα του καραισκου-καραμπη,το οποιο εβγαλα ολο μαζι σε 3μερες.Μου εδωσε ο καθηγητης μου μια συλλογη ασκησεων απο διαφορα βοηθητικα και καποια στιγμη μου ειπε να κανω και τις ασκησεις αυτου του βοηθητικου ετσι για να τις δω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaschrist

Νεοφερμένος

Ο kostaschrist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Εγω δουλεύω με το καινουργιο βιβλίο των Ντζιός - Κοψίνης του Σαββάλα και έχω εντυπωσιαστεί. Κοιλάει μόνο του. Σ Λ πάρα πολλά, εντωπισμένη θεωρία και πλαίσια που σου ξεκαθαρίζουν πολλά πράγματα. Επισης οι απαντήσεις είναι καταπληκτικές, όπως και οι λυμένες ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Πάντως αυτό που κατάλαβα πέρσι από την ΑΕΠΠ είναι ότι ,ακόμα και αν λύσεις ότι κουφή - μυστήρια - περιέργη άσκηση έχουν τα βοηθήματα (οι οποίες υπάρχουν κυρίως για συμπλήρωμα) αμα δεν έχεις μάθει πάρα πολύ καλά την θεωρία θα την πατήσεις.....
Καλύτερα να μην λύσετε ασκήσεις τύπου ταξινόμησης δισδιάστατου πίνακα από το να δαπανήσετε παράπάνω ώρα στο να εμπεδώσετε την θεωρία...

(Προσωπική ατυχής :'( εμπειρία speaking .... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Same here. Προσέξτε τη θεωρία. Μάθετέ την όπως την ΑΟΔΕ. Γενικώς η ΑΕΠΠ είναι αλλοπρόσαλλο μάθημα που δεν ξέρεις από πού θα σου έρθει. Τα μέχρι τώρα θέματα δείχνουν ότι πρέπει να φοβάσαι περισσότερο την παπαγαλίστικη θεωρία παρά τις ασκήσεις, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι τα πράγματα θα συνεχίσουν στο ίδιο στυλ. Είναι πιθανό να αυξηθεί ο βαθμός δυσκολίας των ασκήσεων τα επόμενα χρόνια και αν τα θέματα θεωρίας παραμείνουν έτσι, τότε η ΑΕΠΠ θα αρχίσει να συναγωνίζεται με τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης για το μεγαλύτερο ποσοστό αποτυχίας.
Με λίγα λόγια, κάντε τα όλα. Και τη θεωρία αυτολεξεί και δύσκολες ασκήσεις. Το εικοσάρι είναι απίστευτα δύσκολο σ αυτό το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Καλησπέρα.. την Τρίτη θα πάω Αθήνα (μένω σε νησί) και θέλω να αγοράσω ένα βοήθημα για το συγκεκρημένο μάθημα.
Με ενδιαφέρει κυρίως να έχει μεγάλο πλήθως ωραίων λυμένων ασκήσεων και εξηγήσεις
(τι πιο λογικό.. όπως όλα τα βοηθήματα :D:P:D)και σε καλή τιμή.
Πρόκειται να ξεκινήσω μια "δυνατή" επανάληψη τόσο σε θεωρητικό επίπεδο, όσο και ασκησιολογικό (αν τα λεω σωστά :P).

ΣΑΣ Παρακαλώ ΠΑΑΡΑΑΑ πολύ να με βοηθήσετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καλησπέρα.. την Τρίτη θα πάω Αθήνα (μένω σε νησί) και θέλω να αγοράσω ένα βοήθημα για το συγκεκρημένο μάθημα.
Με ενδιαφέρει κυρίως να έχει μεγάλο πλήθως ωραίων λυμένων ασκήσεων και εξηγήσεις
(τι πιο λογικό.. όπως όλα τα βοηθήματα :D:P:D)και σε καλή τιμή.
Πρόκειται να ξεκινήσω μια "δυνατή" επανάληψη τόσο σε θεωρητικό επίπεδο, όσο και ασκησιολογικό (αν τα λεω σωστά :P).

ΣΑΣ Παρακαλώ ΠΑΑΡΑΑΑ πολύ να με βοηθήσετε..
Θα σου προτεινα του Κ. ΝΤΖΙΟΣ-Ι.ΚΟΨΙΝΗΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
μπορείς να γίνεις λιγο πιο συγκεκρημένος? γοογλαροντας βρήκα 1 χωρισμένο σε δυο τόμους και ένα άλλο του 2000..


και.. τι έχετε να πείτε για αυτο εδώ?
https://www.bibliohora.gr/41/1/Produ...υξη+εφαρμογών+σε+προγραμματιστικό+περιβάλλον/

το έχει δουλέψει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Το εχω παρει εγω αλλα δεν μ αρεσανε πολυ οι ασκησεις του... Καλυτερα παρε ενα αλλο το οποιο να χει και θεωρια μεσα(γτ ειπες θες να κανεις και στη θεωρια επαναληψη και το σχολικο βιβλιο ειναι ....)
Ενας φιλος μου εχει τους 2 τομους απο Σαββαλα και ειναι ευχαριστημενος απο οτι λεει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

Αυτο που ειναι σε δυο τομους(ενα μπλε και κοκκινο),περιλαμβανει θεωρια,μεθοδολογιες,λυμενες ασκησεις,πολυ καλες ασκησεις τυπου πανελληνιων και στο τελος εχει οδηγο επαναληψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Το εχω παρει εγω αλλα δεν μ αρεσανε πολυ οι ασκησεις του... Καλυτερα παρε ενα αλλο το οποιο να χει και θεωρια μεσα(γτ ειπες θες να κανεις και στη θεωρια επαναληψη και το σχολικο βιβλιο ειναι ....)
Ενας φιλος μου εχει τους 2 τομους απο Σαββαλα και ειναι ευχαριστημενος απο οτι λεει.
μαλιστα.. ευχαριστώ!

παιδια, κάτι άλλο σε εναν τόμο μόνο δεν υπάρχει? (π να έχει πάρει κάποιος απο εσάς..) :redface:
μου έχει τυχει να παω χωρις να είμαι σιγουρος για το τι θελω να πάρω και στο τέλος να βρεθώ με μάπα βοήθημα.. γιαυτό ρωτάω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Έχετε κάποιο να προτείνετε;Πήρα των Λαζάνη-Γιαλέρη-Τεντε-Τζητου-Χατζηανδρεου αλλά μπορώ να το επιστρέφω για αλλαγή αν βρω κάποιο καλύτερο. Καμιά ιδέα κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top