Sites κοινωνικής δικτύωσης (facebook κλπ)

Facebook/Twitter/Myspace κτλπ και έκφραση απόψεων/ιδεών. Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 207)
  • Υπέρ. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 106 51.2%
  • Κατά. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 84 40.6%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 17 8.2%

Zopy

Νεοφερμένος

Η Zopy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Όσοι έχετε facebook, twitter, myspace, hi5 και τα λοιπά, θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας. (Αλλά και όσοι δεν έχετε αλλά πιστεύετε ότι είστε σε θέση να απαντήσετε)

Λοιπόν. Το ερώτημά μου είναι αν είστε υπέρ ή κατά της έκφρασης πολιτικών, κοινωνικών, θρησκευτικών κτλπ κτλπ ιδεών και απόψεων μέσω τέτοιων σάιτς κοινωνικής δικτύωσης.
Για να γίνω πιο συγκεκριμένη... Ξερωγώ αν είχατε κάποια ιδεολογία (π.χ ήσασταν κομμουνιστές/δεξιοί/κτλπ -τυχαία παραδείγματα-), θα την εκφράζατε σε τέτοια σάιτ;

Το λέω αυτό γιατί πολλοί ανεβάζουν φωτογραφίες στα προφίλ τους με μηνύματα που θέλουν να περάσουν, γράφουν "Καταστάσεις" και "Σημειώσεις", ποστάρουν άρθρα, βίντεο κ.α ...

Πολλοί θα πουν ότι αυτό ονομάζεται e-πανασταση κι ότι είναι άθλιο εντελώς, ενώ άλλοι θα υποστηρίξουν ότι μέσω τέτοιων ποστς επηρεάζουν και μαζεύουν κόσμο -επομένως κατ' αυτούς κάτι γίνεται.

Προσωπικά, πιστεύω ότι το έχω κάψει τελευταία γενικά... Ποστάρω συνέχεια σημειώσεις, καταστάσεις, βίντεο, άρθρα κτλπ με τις απόψεις μου/απόψεις ανθρώπων που θαυμάζω. Απλά αναρωτιέμαι τι νόημα έχει. Βγάζω κάτι; Επηρεάζεται όντως κόσμος ή πρόκειται για ψευτο-μαγκιά και άσκοπα πράγματα;

Επομένως θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψή σας...

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Δεν μιλάω για μπλογκς και άλλα σάιτς, μιλώ συγκεκριμένα για facebook φάση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις ποστάροντας αυτά που λες;
(δεν το λέω προσωπικά σε σένα προφανώς, γενικά μιλάω)
Έχει πολύ μεγάλη σημασία. Αν απλά το κάνεις για να μοιραστείς τις απόψεις σου, δεν θέλεις να επηρεάσεις κάποιον. Μπορείς όμως να βρεις ανθρώπους με τα ίδια ενδιαφέροντα και τις ίδιες ιδέες. Αν αυτή η ομάδα δημιουργηθεί και οργανωθεί, μπορεί και να επηρεάσει κόσμο.

Επίσης, παίζει ρόλο και η υπηρεσία που χρησιμοποιείς. Ας πούμε το MySpace έχει εδραιωθεί ότι είναι για την μουσική, το Hi5 για μικρότερα παιδιά και για γνωριμίες..

Ανοίγεις πολύ μεγάλο θέμα..(τόσο μεγάλο που είναι το διδακτορικό μου!!!) Απλά σου λέω, ότι σε λίγα χρόνια, αυτά "θα ρίχνουν κυβερνήσεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Το facebook ήδη χρησιμοποιείται απ'την Interpol...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Εχει θετικά έχει και αρνητικά η νέα μόδα της κοινωνικής δικτύωσης.Αν τα χρησιμοποιείς με προσοχή και μέτρο τότε είμαι υπέρ.Αν είσαι σούργελο και γράφεις στο τοίχο σου αν σε έπιασε κατούρημα η τι τρώς ας πούμε τότε ναι εκτείθεσαι και μπορεί να έχεις προβλήμα.Προσωπικά χρησιμοποιώ facebook για βρώ παλιούς συμμαθητές και φίλους και να ενημερώνομαι για διαφορα πράγματα σχετικά τις σπουδές μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Δεν μπορώ να είμαι απόλυτη καθώς δε χρησιμοποιώ κανένα από αυτά τα μέσα δικτύωσης αλλά από ό,τι έχω παρατηρήσει από γνωστούς μου είναι αρκετά εύκολο να ξεφύγει η κατάσταση από τον έλεγχό σου. Ιδίως στο facebook η έκθεση είναι τόσο μεγάλη που για μένα είναι αδιανόητο να θέλει κανείς να υποβάλλει τον εαυτό του σε μια τέτοια διαδικασία.Καλό είναι που υπάρχουν τέτοια μέσα και γενικότερα το ιντερνετ έτσι ώστε να μπορούμε να εκφράζουμε τις απόψεις μας και να αλληλεπιδρούμε με τους άλλους αλλά σε ότι αφορά την προσωπική ζωή καθενός δε νομίζω ότι είναι καλό να την εκθέτει κανείς.
Βέβαια, όλα αυτά είναι ατομικές επιλογές οπότε ο καθένας είναι ελεύθερος να κρίνει για τον εαυτό του..
Σα συμπέρασμα λοιπον, πιστεύω πως σε ό,τι αφορά κοινωνικές δράσεις και έκφραση ιδεών τα μέσα αυτά οδήγησαν σε μία απελευθέρωση και συνένωσαν ομάδες πολιτών που ειδάλλως δε θα επικοινωνούσαν με τέτοια μαζικότητα αλλά είμαι αντίθετη στην καταστρατήγηση του προσωπικού χώρου που πραγματοποιείται στο πλαίσιο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zopy

Νεοφερμένος

Η Zopy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
@Revekka όντως... :Ρ Εννοώ Facebook. Προσωπικά το κάνω για να μοιραστώ τις απόψεις μου και να κάνω συζητήσεις. Άλλοι για να επηρεάσουν κόσμο... Γι αυτό δεν έγινα συγκεκριμένη.

@Mr. Crowley Ναι, το γνωρίζω... :/:

@astathmitos έχεις δίκιο, αλλά εγώ αναφέρομαι συγκεκριμένα σε έκφραση αντιλήψεων. Δηλ πολιτικών, κοινωνικών κτλπ. Αυτό για το φαί και το κατούρημα είναι ελεεινο όντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εμένα πάντως μ'αρέσει να γνωρίζω κόσμο στο fb και να μοιραζόμαστε απόψεις και ενδιαφέροντα. :)
από κει και πέρα το χρησιμοποιώ για πλάκα, να κάνουμε κανα σχολιο να γελάσουμε κλπ αλλά και να επικοινωνώ με άτομα που δεν μπορώ να τα έχω δίπλα μου για πολλούς λόγους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ο περισσότερος κόσμος για διασκέδαση και επικοινωνία τα χρησιμοποιεί. Μερικοί όμως, και στο εξωτερικό ακόμα περισσότεροι, τα χρησιμοποιούν για κοινωνικά κινήματα, άσκηση πολιτικής, πολιτική ενημέρωση, προεκλογική καμπάνια κ.α.

Οι χρήσεις δεν είναι πάντα καλές, αλλά δίνεται για πρώτη φορά η δυνατότητα για εύκολη επικοινωνία, άμεση και φτηνή...!
Και μην πάτε στην interpol...Πηγαίνετε στον κάθε ένα εργοδότη που παρακολουθεί τους υπαλλήλους του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως όπως και όλα στη ζωή μας,έτσι και αυτά θέλουν μέτρο και προσοχή!Εγώ αν δεν είχα ήδη facebook,δε θα έκανα μετά από όλα όσα έχω δει!Εθισμός,απειλές,προβολή των προσωπικών στοιχείων...Νομίζω ότι το να μπαίνεις, πχ στη σελίδα κάποιου που θα ήθελες να γνωρίσεις,και να μαθαίνεις τα ενδιαφέροντά του,να μαθαίνεις τι κάνει,πού είναι κλπ δεν είναι τόσο ωραίο όσο το φανταζόταν ο Ζάκεμπεργκ!Γιατί αν ήθελα να μάθω παλιότερα τι κάνει κάποιος παλιός μου φίλος,του έστελνα μήνυμα ή τον έπαιρνα τηλέφωνο και είχα άμεση επικοινωνία μαζί του.Τώρα όμως δεν έχω παρά να μπω στο facebook.Από την άλλη είναι καλό να χρησιμοποιείται το facebook και οι άλλες σελίδες για να γίνει μια καλή πράξη,για ένα φιλανθρωπικό σκοπό ή κάτι τέτοιο!Όπως και είναι καλό να αναδεικνύονται καλοί μουσικοί μέσω MySpace!Απλά πιστεύω πως το να δημοσιεύω φωτογραφίες στο ίντερνετ τις οποίες μπορούν να δουν όλοι,δεν με επωφελεί σαν άτομο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Πηγαίνετε στον κάθε ένα εργοδότη που παρακολουθεί τους υπαλλήλους του...
Αυτό νομίζω ότι είναι μια απο τις σημαντικότερες παρενέργειες των μέσων αυτών.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Προφανώς, υπάρχουν δύο πλευρές σε αυτό το επιχείρημα, και όλα εξαρτώνται από το τι είναι οι απόψεις σας. Οι άνθρωποι που, όπως το Facebook μπορούν να περάσουν ώρες για την περιήγηση σε άλλα προφίλ των λαών, ενώ μερικοί άνθρωποι δεν μπορούν να σταθούν ακόμη και η θέα της και, ακόμα κι αν ξέρουν πώς να χρησιμοποιούν το Facebook με σύνεση.Εδώ είναι μερικά από τα γνωστά πλεονεκτήματα του Facebook.

* Έχετε την δυνατότητα να βρίσκουν παλιούς φίλους και να επανασυνδεθεί με αυτούς.
* Μπορείτε να κρατήσετε επαφή με τους φίλους σας, δεν έχει σημασία πόσο μακριά θα είναι σωματικά.
* Μπορείτε να διατηρήσετε τους φίλους σας και τα μέλη της οικογένειας ενημέρωση για το τι συμβαίνει στη ζωή σας.
* Μπορείτε να προωθήσει τον εαυτό σας και οποιαδήποτε άλλη εργασία που κάνετε.
* Μπορείτε να κάνετε πολλούς νέους ομοϊδεάτες φίλους ενώνοντας διάφορες ομάδες και κοινότητες.
* Μπορείτε να μοιραστείτε την αγαπημένη σας μουσική και βίντεο με τους φίλους σας.
* Μπορείτε να παίξετε πολλά διαφορετικά παιχνίδια και χρησιμοποιούν πολλές διαφορετικές εφαρμογές.
* Μπορείτε να επικοινωνούν με τους φίλους σας οποιαδήποτε στιγμή θέλετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frida!

Νεοφερμένος

Η φρειδερικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
προσωπικα πιστευω το εχουμε ξεφτιλισει(λαθος ορθογραφια σιγουρα), ενοοω οτι ο καθε ενας παθιαζεται παρα πολυ..ανεβαζει συνεχως οτιδηποτε δηλωνει τις αποψεις του σε σημειο που γινεται (κατα την αποψη μου) σαν εκεινους/ες που δεν κανουν τιποτα αλλο απο το να βγαζουν φωτο να τις επεξεργαζονται και " να μπαινουν fb" που λενε και οι ιδιοι ...καταντα αηδια κατ εμε! χανεται η ουσια !! υπαρχουν χιλιαδες αλλοι πιο αποτελεσματικοι και ουσιωδης τροποι να δηλωσεις τι πιστευεις! στην τελικη ΕΣΥ το πιστευεις για σενα οχι για τους αλλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
και από όλα αυτά τι μένει;

- μια συστηματική αντικοινωνικότητα
- μια περιθωριοποίηση ενός ατόμου πίσω από την "εικονική" συνομιλία ή "επικοινωνία" με άλλο άτομο (συγγενικό,...κτλ)

για ποιο λόγο κάποια άτομα να μην τα συναντήσεις από κοντά και να πιείτε και καφέ, κάνοντας μια διαπροσωπική συζήτηση; μήπως έχουμε χάσει το νόημα των φίλων και των συναναστροφών και όλα τα μεταφράζουμε ή σεξουαλικές σχέσεις ή χάζεμα στο pc;

εγώ αυτό βλέπω, όπως επίσης ότι όσες έχουν relationship έχουν μια επιδειξιομανική τάση να προβάλουν το "ταίρι" τους σε πόζα (λάγνο βλέμμα η κιουρία και ηλίθιο βλέμα ο κιούριος, σαν να σου λέει με νόημα η κιουρία ότι βρήκα αυτόν τον μαλάκα θες να είσαι ο επόμενος και να με ικανοποιήσεις για κάθε x,y σε ανοικτό και συνεκτικό χωρίο του Ευκλείδειου ν-χώρου; ;) )..:hmm:μετά μην "στοχοποιείτε" το αντρικό φύλο, με συγκεκριμένες ατάκες του στυλ "δεν υπάρχει φλέρτ", "δεν υπάρχουν φίλοι που τρώνε το σταφύλι", "δεν υπάρχουν άντρες"...κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frida!

Νεοφερμένος

Η φρειδερικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
και από όλα αυτά τι μένει;

- μια συστηματική αντικοινωνικότητα
- μια περιθωριοποίηση ενός ατόμου πίσω από την "εικονική" συνομιλία ή "επικοινωνία" με άλλο άτομο (συγγενικό,...κτλ)

για ποιο λόγο κάποια άτομα να μην τα συναντήσεις από κοντά και να πιείτε και καφέ, κάνοντας μια διαπροσωπική συζήτηση; μήπως έχουμε χάσει το νόημα των φίλων και των συναναστροφών και όλα τα μεταφράζουμε ή σεξουαλικές σχέσεις ή χάζεμα στο pc;

εγώ αυτό βλέπω, όπως επίσης ότι όσες έχουν relationship έχουν μια επιδειξιομανική τάση να προβάλουν το "ταίρι" τους σε πόζα (λάγνο βλέμμα η κιουρία και ηλίθιο βλέμα ο κιούριος, σαν να σου λέει με νόημα η κιουρία ότι βρήκα αυτόν τον μαλάκα θες να είσαι ο επόμενος και να με ικανοποιήσεις για κάθε x,y σε ανοικτό και συνεκτικό χωρίο του Ευκλείδειου ν-χώρου; ;) )..:hmm:

συμφωνω απολυτα! χασαμε την ουσια απο ολα (μπορει να τα βλεπω πολυ σκουρα βεβαια) ..αλλα ετσι τα αντιλαμβανομαι ! και σε καθε τι που ανεβαζει καποιος "like kai comments please" και χαιρονται ! παμε κατα διαολου ! κατι πρεπει να γινει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα! χασαμε την ουσια απο ολα (μπορει να τα βλεπω πολυ σκουρα βεβαια) ..αλλα ετσι τα αντιλαμβανομαι ! παμε κατα διαολου ! κατι πρεπει να γινει !

πίστευες ότι ζούσαμε σε ροζ συννεφάκια; :worry: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω πως το fb κι όλα τα συναφή είναι υποκατάστατα πολλών και κυρίως της μοναξιάς.Τι εννοώ;Είναι αστείο κάποιο άτομο να έχει 600 ''φίλους'' στο fb και για να βγει μια βόλτα έχει μόλις 5 άτομα.Οι υπόλοιποι 595 φίλοι απλώς καλύπτουν ένα συναισθηματικό κενό...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Btw σχεδόν κανείς δεν έχει απαντήσει σ' αυτό που ζητάει το topic. Δεν ρωτάει γενικά την άποψή μας για τα site αυτά η κοπέλα, είναι συγκεκριμένη στο τι ζητάει να μάθει.

Εγώ όντας έξω από τον χορό δεν μπορώ να πω και πολλά, αλλά αν αντιμετωπίσουμε τον χώρο μιας τέτοιας κοινότητας ως χώρο όχι μόνο γνωριμιών/διατήρισης επαφών αλλά και έκφρασης, γιατί να μην μοιράζεσαι όσα σε απασχολούν; Οι πολιτικές πεποιθήσεις είναι ένα μεγάλο κομμάτι της προσωπικότητάς μας, απλά το να τις εξωτερικεύει κάποιος πρέπει να είναι πηγαίο και όχι απλά και μόνο για να προκαλέσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω πως το fb κι όλα τα συναφή είναι υποκατάστατα πολλών και κυρίως της μοναξιάς.Τι εννοώ;Είναι αστείο κάποιο άτομο να έχει 600 ''φίλους'' στο fb και για να βγει μια βόλτα έχει μόλις 5 άτομα.Οι υπόλοιποι 595 φίλοι απλώς καλύπτουν ένα συναισθηματικό κενό...:redface:

:confused:η περίπτωση να μένουν σ' άλλες πόλεις/χώρες ή να ανταλλάζουν απλά απόψεις και ενδιαφέροντα δεν παίζει? xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
εννοειται κατα!βεβαια ειχα και γω φβ και πριν λιγες μερες το εσβησα γτ κτλβα οτι δν εχει καμια σημασια!!το φβ ειναι το μελλον μας?καθομαστε σα χαζα μπροστα σε μια οθονη και αποβλακωνομαστε αντι να βγουμε εξω..περιμενουμε ποτε θα μας κανει ο αλλος λαικ και κανουμε 8558 ατομα ταγκ στις φωτος μας γ ν ειμαστε " famous " ελεος!!! ας ξυπνησουμε επιτελους
;/:(:hmm::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εννοειται κατα!βεβαια ειχα και γω φβ και πριν λιγες μερες το εσβησα γτ κτλβα οτι δν εχει καμια σημασια!!το φβ ειναι το μελλον μας?καθομαστε σα χαζα μπροστα σε μια οθονη και αποβλακωνομαστε αντι να βγουμε εξω..περιμενουμε ποτε θα μας κανει ο αλλος λαικ και κανουμε 8558 ατομα ταγκ στις φωτος μας γ ν ειμαστε " famous " ελεος!!! ας ξυπνησουμε επιτελους
;/:(:hmm::worry:
καλα μην υπερβαλλεις δεν ειναι ολοι ετσι...δεν ανεβαζουμε ολοι φωτος γ ν φαινομαστε famous και δεν ζηταμε απελπισμενα likes....επισης ελεος, εγω οσα παιδια ξερω δεν λενε οχι σε μια βολτα για να κατσουν φβ ρε παιδια :D και εγω φυσικα :P το φβ ειναι για τις βαρετες ωρες (ειδικα κατι καλοκαιρινες μερες στην πολη :hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top