Έχει πάει κανείς σε μαθηματικό καλοκαιρινό σχολείο της Ε.Μ.Ε.;

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Έχει πάει κανείς σε μαθηματικό καλοκαιρινό σχολείο της Ε.Μ.Ε.;Πως του φάνηκε;Άξιζει τον κόπο να πάει κανείς εκεί;

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτό;

???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλοκαιρινό όχι (κάνει κάτι συγκεκριμένο; ) αλλά Β και Γ λυκείου πήγαινα στα εβδομαδιαία μαθήματα που έκαναν στην έδρα τους.

Βοηθάει αρκετά στους διαγωνισμούς, αλλά και στο να βρεις ανθρώπους που μοιράζονται το ίδιο ενδιαφέρον για τα μαθηματικά, αλλά καλό θα ήταν να έχεις φτάσει μόνος σου σε ένα Χ επίπεδο πρώτα, αλλιώς θα νιώσεις λίγο intimidated.

Θυμάμαι χαρακτηριστική πρώτη συζήτηση με κοπέλα από εκεί, για το μέχρι που έχει φτάσει ο καθένας, όταν είχα πρωτοπάει:
Αυτή: "... και είχα πάει σε Βαλκανιάδα Νέων αλλά πήρα μόνο χάλκινο, εσύ;"
Εγώ: "Εεεε πήρα δεύτερο βραβείο στον Ευκλείδη φέτος και έφτανα κάθε χρόνο μέχρι Αρχιμήδη :redface: :redface: :redface:"
Αυτή: "Μοόνο; εεε...εννοώ...Μπράβο σου!"
Εγώ: :redface: :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μόνο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Ααα ωραια τετοιοι πανε εκει?:P να μας λειπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν το κάνουν επίτηδες μωρέ, δεν είναι σνομπ, απλά έχουν συνηθίσει να συναναστρέφονται με άτομα των Ολυμπιάδων-Βαλκανιάδων. Και όσοι δεν συναναστρέφονταν με αυτούς, ήταν άτομα που έρχονταν από επαρχία, οπότε δεν ήξεραν κανέναν και δεν μίλαγαν με κανέναν.

Είναι κρίμα να μην πάτε για αυτό, γιατί οι διαλέξεις αυτές προσφέρουν πράγματα που δεν προσφέρει κανένα σχολείο στο θέμα των μαθηματικών. Και κανένα πανεπιστήμιο ίσως, κρίνοντας από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου ως φοιτήτρια.

Βέβαια μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα, μιλάμε για 6-7 χρόνια πριν, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ και να θελα πλέον είναι αργά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ και να θελα πλέον είναι αργά:P
Γιατί; Κι εγώ Β' λυκείου ήμουν όταν άρχισα να πηγαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Βασικά θα εξαρτηθεί από το αν θα κάνω μαθήματα το καλοκαίρι:/:



Προς το όχι το πάω οπότε θα το σκεφτώ σοβαρά αν είναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ δεν μιλούσα καν για τα καλοκαιρινά, μιλούσα για τις διαλέξεις που γίνονται κάθε Σάββατο στην έδρα της ΕΜΕ. Πάρτους τηλέφωνο για περισσότερα.

Για τα καλοκαιρινά, πρώτη φορά ακούω, όπως είπα και στο πρώτο μου ποστ στο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εγώ δεν μιλούσα καν για τα καλοκαιρινά, μιλούσα για τις διαλέξεις που γίνονται κάθε Σάββατο στην έδρα της ΕΜΕ. Πάρτους τηλέφωνο για περισσότερα.

Για τα καλοκαιρινά, πρώτη φορά ακούω, όπως είπα και στο πρώτο μου ποστ στο θέμα.

υπαρχει καποιο λινκ που μπορουμε να δουμε περισσοτερες πληροφοριες γι αυτα??(στν εδρα της ΕΜΕ εννοω οχι τα καλοκαιρινα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα πρότεινα να πάρεις ένα τηλέφωνο, τουλάχιστον τότε που ήμουν εγώ μαθήτρια δεν το φώναζαν και πολύ.
Ψάξε και στο site τους, αν και δεν νομίζω να έχει κάτι: https://www.hms.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
ναι οντως δε λενε κατι γι αυτο...τελος παντων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ορίστε το λίνκ -->>https://www.hms.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=124
Είναι για το 4ο Μαθηματικό Καλοκαιρινό Σχολείο της Ε.Μ.Ε. που λειτουργεί στην Πιερία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hmmyτονο

Νεοφερμένος

Η hmmyτονο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Είχα πάει μια φορά, στο 1ο μαθηματικό σχολείο.
Παρόλο που ήταν η 1η τους προσπάθεια, έμεινα πολύ ευχαριστημένη από δουλειά, οργάνωση, ξενοδοχεία/φαγητό, τα πάντα. :)
Καλύψαμε αρκετά μεγάλο κομμάτι της ύλης της επόμενης τάξης, αλλά είδαμε κ πιο εξεζητημένα πράγματα στην κατεύθυνση των μαθηματικών διαγωνισμών της Ε.Μ.Ε.
Συνολικά νομίζω πως ήταν μια καλή εμπειρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top