Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Μαλλον δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σιγουρα δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aνακοινώθηκαν οι ημερομηνίες εξετασεων,ημερομηνιες εγγραφων και τα εξεταστρα για τις εξετασεις Cambridge FCE/CAE/CPE May 2010.

Παρτε μια μικρη γευση για το τι πρεπει να ξερετε εδω και αναλυτικα θα τα βρειτε όλα στο https://www.britishcouncil.org/GR/greece-exams-cambridge-fce-cae-cpe-registration.htm




Παιδια εγω δίνω CPE!:D
Καλη μας επιτυχία!;):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Καλή σου επιτυχία Τεό (έστω κι από τώρα:P)!!!!:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Thx...:D
Αν και ακομα εχουμε κανα 6 μηνο περιπου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
καλή τύχη τεο είμαι σίγουρος για σένα... άλλωστε από ο,τι μου είπες όλα τα edexcel έχεισ δώσει οπότε είσαι συνηθισμ'ένος με το αγγλικό τεστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Καλη τύχη και μην ανησυχείς!!!! Είναι ωραία εμπειρία, αρκή να μην έχεις ταξίδι... ειδικά άμα είσαι καλά προετοιμασμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eνα ταξιδάκι θα χω αλλα ΟΚ εχω ξαναδωσει Cambridge.
Ελπιζω να τα παμε ολοι τελεια!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Φίλε αν είναι να κανονίσουμε να βρεθούμε χεχεχε
Δίνω και εγώ proficiency φέτος και θα δώσω και τα 2 αν και μέχρι στιγμής στο φροντιστήριο έχουμε κάνει περισσότερη προετοιμασία για CPE :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eεε εντάξει δεν το λές και παλούκι.
Απλά θέλει μεθοδευμένο διάβασμα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Για την ακρίβεια για το CPE χρειάζεται ΛΕΞΙΛΟΓΙΟ! Εγώ το lower του michigan το είχα πάρει χωρίς να ανοίξω βιβλίο με 80 % και όταν πήγα να κάνω past paper του CPE έγραψα ένα ωραιότατο 40 % ( lol :D ) και προσγειώθηκα. Αν ξέρεις πολύ καλό λεξιλόγιο το CPE το έχεις στο τσεπάκι ( όχι έσυ αλλά γενικότερα όποιος δίνει ) Άντε καλή μας τύχη :P να το πάρουμε να ξεμπερδεύουμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κοίτα.Απλά θέλει να δείξεις κάποια δείξεις κάποια προσπάθεια.
Βέβαια τα θέματα που βάζουν θέλει να έχεις και κάποια εμπειρία αλλά τωρα τελευταια βλεπω οτι προσπαθούν να το αλλαξουν αυτό.
Η Γραμματικη πάλι μπορει να μην εξεταζεται αμεσα αλλα εξεταζεται εμμεσα και αυστηρα στην εκθεση και το προφορικο.Το συντακτικο εξεταζεται ακομα απο το part 2 του listening.Είναι ένα τοσο προσεγμενο τεστ αυτο του Cambridge και για αυτο χαρακτηριζεται ως κορυφαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Το προηγούμενο Μάιο έδωσα το Michigan ECCE και το πήρα με καλή βαθμολογία. Φέτος το Μάιο δίνω το Michigan ECPE και θα ήθελα να δώσω και το Cambridge CPE αλλά το φροντιστήριό μου δεν προετοιμάζει για Cambridge αλλά μόνο για Michigan. Πιστεύετε ότι μπορώ να πάρω το Cambridge κάνοντας προετοιμασία μόνο για Michigan; Γενικά είμαι καλός μαθητής και διαβάζω αρκετά αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Το προηγούμενο Μάιο έδωσα το Michigan ECCE και το πήρα με καλή βαθμολογία. Φέτος το Μάιο δίνω το Michigan ECPE και θα ήθελα να δώσω και το Cambridge CPE αλλά το φροντιστήριό μου δεν προετοιμάζει για Cambridge αλλά μόνο για Michigan. Πιστεύετε ότι μπορώ να πάρω το Cambridge κάνοντας προετοιμασία μόνο για Michigan; Γενικά είμαι καλός μαθητής και διαβάζω αρκετά αγγλικά.
ποτε δεν ξερεις. αλλα καλυτερα να κανεις μερικα past paper...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oι πιθανοτητες να το παρεις ειναι μεγαλες.
Αλλα σιγουρα πρεπει να διαβαζεις εντατικα γιατι το λεξιλογιο του Michigan ειναι διαφορετικο απο το λεξιλογιο του Cambridge που ειναι λογοτεχνικο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Μπορείς να αναφέρεις κάποια "λογοτεχνική" λέξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Πάντως εσύ πιστεύεις ότι αξίζει το κόπο να δώσω και Cambridge; Υπάρχουν, για παράδειγμα, εταιρείες και πανεπιστήμια που αναγνωρίζουν μόνο Cambridge και όχι Michigan;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Πάντως εσύ πιστεύεις ότι αξίζει το κόπο να δώσω και Cambridge; Υπάρχουν, για παράδειγμα, εταιρείες και πανεπιστήμια που αναγνωρίζουν μόνο Cambridge και όχι Michigan;

Λόγω χρόνου και σχεδόν μηδαμινής προετοιμασίας δεν έδωσα Cambridge προσωπικά.
Πάντως αργότερα θα το δώσω 1000%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kατα τη γνωμη μου αξιζει.
Ειναι μια πολυ ωραια εμπειρια και φυσικα ενα personal achievement.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Πρακτικα δεν εχει διαφορα, εγω το εδωσα επειδη μου αρεσουν τα Αγγλικα και ηθελα να δωσω και ενα πιο δυσκολο πτυχιο.Αν προετοιμαζεσαι μονο για Michigan εγω θα ελεγα πως ειναι δεν ειναι ευκολο να το παρεις, απο την αποψη οτι δεν ζητανε ακριβως τα ιδια πραγματα.Η φιλοσοφια της μιας εξετασης ειναι διαφορετικη απο αυτη της αλλης.Θα σου προτεινα να παρεις βιβλια CPE και να λυσεις αρκετα ωστε να εγκληματιστεις.Καλο ειναι να κανεις και 2-3 speaking με κανενα γνωστο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
εγώ θα δώσω το Certificate of Proficiency του Cambridge τον Δεκέμβρη 2010 για να κάνω και το καλοκαίρι.Θέλω να τελειώσω τώρα το coursebook του cae και να αρχίσω του cpe.κάνω γραμματική Γ2 επίσης(longman) και ένα βιβλίο πάλι longman για όλες τις εκθέσεις του cpe(δεν έχω κάνει ακόμα proposal-είναι δύσκολα?).όποτε μου ρθει κάνω και κάνα past paper του cpe.ευτυχώς μια χαρά τα πάω.το καλοκαίρι θα κάνω test books και το διάστημα σεπτεμβρίου-δεκεμβρίου past papers.ελπίζω να το πάρω με καλό βαθμό....ολόκληρο Β πήρα στο fce και θέλω να το διατηρήσω!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top