Εσπερινά Λύκεια

lostangel

Νεοφερμένος

Ο lostangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παλικαρια...........ειμαι μαθητης του εσπερινου λυκειου.....τα πραγματα μπορει να ειναι ευκολα για μας.....δεν ειναι ομως ετσι....εχω ακουσει πολλα για τιν πιοτητα τον εξετασεων μας και για το επιπεδο των θεματων μας.......το προβλημα μας ειναι οτι πολλοι απο εμας δουλευουμε για να πληρονουμε τα ιδιετερα........που ενα σεβαστο ποσο τισ ημερας μας δουλεβουμε στερουμαστε πολλα και διαφορα απλοσ για να πλιροσουμε τα μαθηματα μας μενει 1 ωρα τιν ημερα για να διαβασεις......τυνχανει να ειμαστε λιγο μεγαλητεροι απο σας αλλα να εχουμε τα ιδια ονειρα......θελουμε να μορφοθουμε και να εχουμε ενα καλητερο αυριο......διαβασα το topic σας
σας βλεπω τρελα ανχομενουσ ολους σας.......αραξτε δεν ειναι ετσι
ο χειροτερος εχθρος τις αποτυχειας ειναι ο φοβος τις αποτιχιας..........καντε ονειρα... και διαβαστε δεν εχετε να χασατε τπτ.......αντιθετος που με εμας που χανουμε πολυ κοπο πολλα χριματα και στερισεις αν αποτυχουμε.......τεσπα
φανταστιτε να εχετε μαυρη νυχτα
και να καληψετε τεραστια κενα..........μην αποριτε π δεν εχουμε ολοκληρωματα και γενικοτερα το 1/3 τις υλης.........στα μεροι μ λενε τα νιατα ειναι ομορφα μοναχα οταν τρεχουν................διαβαστε γιατι χανομαστε.........................καλη τυχη

Πρεπει να προσθεσω οτι το 1% που δεχετε η ανωτατη εκπεδευση ειναι απο εσπερινα λυκεια και θετω τον προβληματιμο μ αν τελικα.....ειναι δικαιο για καποιον π ψαχνει μια 2 ευκερια αφου ιδη ισχυει το 1% να υπαρχει και το οριο τον 10000 μοριον αφου ειναι τρομερα δισκολο να καλιψεις τα τεραστια κενα σου με τον ελαχιστο χρονο π σ απομενει.......και περιτο να πω οτι το επιπεδο τις ταξεις ειναι αστα να πανε...............και η κουτσι μαρικα πλεων ερχετε στο νυχτερινο..........επιδι παντερευτικη μικρη.....(χωρεις ωεωεα να κατακρινο τους μεσηλικες που θελουν να εχουν δικαιωμα στην μορφωση......)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Διαφωνω.το επιπεδο εχει ανεβει αρκετα στα εσπερινα λυκεια τα τελευταια χρονια.Σε αρκετα γινετε καλη δουλεια,βεβαια παιζει ρολο και το σχολειο.σιγουρα ειναι ευκολοτερα απο τα πρωινα αλλα αυτο ελειπε να μην ειναι κιολας με δεδομενο οτι οι περισσοτεροι εργαζονται και δεν εχουν το χρονο να ασχοληθουν με τα μαθηματα οσο πρεπει.Παντως οσον αφορα τις πανελληνιες εκει οι διαφορες ειναι ελαχιστες σε σχεση με τα πρωινα.η υλη ειναι σχεδον ιδια με των πρωινων πχ στα λατινικα ειναι ενα-δυο κειμενα λιγοτερη,το ιδιο και στα αλλα μαθηματα.το μονο που αλλαζει πραγματικα ειναι οι βασεις.Εκει υπαρχει αποσταση και ειναι σαφως μικροτερες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostangel

Νεοφερμένος

Ο lostangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
κοιτα οι βασεις σαφως και ειναι πιο χαμιλες αφου το επιπεδο μας ειναι αρκετα κλικ πιο ΧΑΜΗΛΕΣ σιγουρα το επιπεδο μασ ειναι πολι πιο χαμηλο λογο υποχρεωσεων.......σκεψου ομως οτι δεν περναμε ολοι......αλλα μονο το 1% και δεν εχουμε προσβαση σε αστυνομια στρατο κτλ και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι αν καποιος ειναι κατο απο 26 να μην εχει προσβαση....αλλα την ιδια στιγμη να μπορει να περασει ιατρικη στα 40 και μονο με 13000 μορια τεσπα...πιστεψε με φιλε μ δεν μπορουμε να μηλαμε για το εσπερινο για επιπεδο ταξης υπαρχουν 1000 καρδιας καριδια εκει........ο καθενας με τις ιδιοτοπιες του κτλ δεν μπορουμε να πουμε οτι το μαθημα καληπτει το επιπεδο των εξετασεων.........και με αλλα παιδια π μιλαω απο αλλα λυκεια ανα την ελλαδα το ιδιο πραγμα λεμε........φαντασου την θεοπουλα απο το παρα 5 στην ταξη ς οσο και να θεσ να μην ασχοληθεις δεν γινετε ακους απο το τι μαγηρεψε μεχρι και ποσο πιρε τα καλτσακια για τον γιο της στο παζαρι........καλα οσο για τα κουφα που ακουγοντε.....αστα ........φαντασου να εχεισ 5 θεοπουλες στο τμημα ς........................και απο σεβασμο και μονο δεν μπορεις να πεις και πολλα για να γινει το μαθημα οπως πρεπει ισως γινομαι πολυ περιγραφικος...παντος ειναι δυσκολα τα πραγματα στο εσπερινο σ δινει τιν ευκερια να περασεις εκει που αγαπας αλλα θελει απιστεφτο κοπο για να γεμισεις τα κενα ς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπορείς να χρησιμοποιείς λίγο λιγότερες τελείες και να αφήνεις και καμιά παράγραφο για να είναι πιο ευανάγνωστο το κείμενό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doctorg

Νεοφερμένος

Ο Doctorg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γεια σας και απο μένα. Θα ήθελα αν θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει μια διεύθυνση στο διαδίκτυο όπου θα μπορούσα να βρώ τα νυκτερινά Λύκεια της Αττικής. Τα τελευταία δυο χρόνια έβγαλα τις δυο πρώτες τάξεις Λυκείου (Γενικό - Θετική) ως κατοίκον διδαχθείς. Τώρα θα ήθελα να κάνω καλύτερη προετοιμασία λόγω πανελληνίων,να μην διαβάζω μόνος μου και να έχω κάποια επαφή με την τάξη. Ημερήσιο δεν γίνεται να πάω λόγω ηλικίας. Επίσης αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν γίνεται μέσω νυχτερινού να περάσεις στην Ιατρική. Σας ευχαρίστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Φυσικα και μπορεις!Εχεις προσβαση σε ολες τις σχολες που εχουν προσβαση οι μαθητες του ημερησιου αλλα οι βασεις ειναι διαφορετικες(πιο χαμηλες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Φυσικα και μπορεις!Εχεις προσβαση σε ολες τις σχολες που εχουν προσβαση οι μαθητες του ημερησιου αλλα οι βασεις ειναι διαφορετικες(πιο χαμηλες)
Και επισης η υλη ειναι μικροτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Βεβαια,η βαση τα τελευταια χρονια τεινει να εκτιναχθει σε δυσθεωρητα υψη εξαιτιας του οτι καποιοι βολεμενοι χωρις να δουλευουν καθολου,εχουν μεσο,μπαινουν στο νυχτερινο και τρωνε τις θεσεις απο αυτους που πραγματικα τις αξιζουν.Οι θεσεις παντως ειναι 1-2 για καθε σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Οι αποφοιτοι εσπερινου γενικου λυκειου υπαγονται σε ειδικη κατηγορια υποψηφιων(κατ εξαιρεση) και ο αριθμος των εισακτεων δεν ξεπερναει το 1%.Δηλαδη αντιστοιχουν σε αυτους περιπου 800-900 θεσεις σε ΑΕΙ-ΤΕΙ....
Οποτε θεωρω λιγο υπερβολικο να λεμε οτι τρωνε τις θεσεις των αλλων οπως και επισης οτι ειναι βολεμενοι και εχουν μεσο....τουλαχιστον η συντριπτικη πλειοψηφια...
Πολλοι απο αυτους ειναι εργαζομενοι και εχουν υποχρεωσεις και παρολα αυτα πετυχαινουν την εισοδο τους στα ανωτερα εκπαιδευτικα ιδρυματα και μαλιστα με καλους βαθμους....για εμενα ειναι αξιεπαινοι...:iagree:
τωρα η υλη σε σχεση με αυτη των πρωινων ειναι ελαχιστα μικροτερη η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι στις βασεις οπου ειναι χαμηλοτερες αλλα και παλι υπαρχει το μειονεκτημα οτι οι θεσεις που αντιστοιχουν σε καθε τμημα ειναι 2-3..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα...Μιλαω για 19-20αρηδες που απλα διαβαζουν χωρις να δουλευουν και επωφελουνται των ευκολοτερων θεματων και μικροτερων βασεων για να μην κοπιασουν στο ημερησιο Λυκειο...Οι εργαζομενοι που καθονται στα θρανια εννοειται πως κανουν μια αξιεπαινη προσπαθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙ

Νεοφερμένος

Η kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλημερα. εχω και εγω ενα θεματακι και θα ηθελα οποιος μπορει να μου πει τη γνωμη του ή την εμπειρια του. εχω τελειωσει ενιαιο λυκειο περασα τει λογιστικης και εδω και μερικα χρονια εργαζομαι. επειδη ομως δεν μου αρεσει καθολου η δουλεια μου σκεφτομουν να ξαναδωσω πανελληνιες για παιδαγωγικο. ξερετε αν μπορω να εγγραφω σε νυχτερινό και αν ναι ποσα χρονια πρεπει να φοιτησω? επισης το διλημμα μου ειναι να παω σε νυχτερινο -διοτι θα δουλευω παραλληλα- ή να διαβασω μονη μου και να δωσω πανελληνιες απο ενιαιο. σκεφτομαι ομως οτι απο ενιαιο δεν θα εχω πολλες πιθανοτητες οσο και να διαβασω διοτι τα παιδια του ενιαιου εχουν το πλεονεκτημα οτι θα παρακολουθουν τα μαθηματα και παραλληλα θα εχουν υποστηριξη απο φροντιστηρια. απο την αλλη ο αριθμος των εισακτεων απο νυχτερινα απο οτι ξερω ειναι πολυ περιορισμενος. να σημειωσω οτι δεν σκοπευω να αφησω τη δουλεια μου λογω οικονομικου για αυτο ψαχνω τον πιο καταλληλο τροπο για να με φερει πιο κοντα στο σκοπο μου. περιμενω τη γνωμη σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doctorg

Νεοφερμένος

Ο Doctorg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση πως αφού έχεις τελειώσει το λύκειο δεν μπορείς να ξαναγραφτείς για να δώσεις πανελλήνιες στο νυχτερινό, εκτός άμα είχες αποφοίτησες απο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George Rwm

Νεοφερμένος

Ο George Rwm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
είμαι ένας ανήλικος μαθητής με ειδικές ανάγκες και η απαγόρευση που έχω για την εισαγωγή μου στις αστυνομικές σχολές και τις ΣΣΑΣ είναι ένα πράγμα που θεωρώ πολύ άδικο. Είμαι σε εσπερινό σχολείο λόγο των κινητικών μου προβλημάτων και παρόλα αυτά είμαι απουσιολόγος στην τάξη μου και προσπαθώ αρκετά κατα την γνώμη μου για να καταφέρω να εισαχθώ σε μία υψηλόβαθμη σχολή που θα μου εξασφαλίσει μία άνετη και πάνω απ'όλα ανθρώπινη ζωή. θέλω να πιστεύω ότι ένα ατύχημα στο δεξί μου πόδι δεν θα με εμποδίσει να εκπληρώσω τα όνειρα μου, τα οποία με κάνουν ένα μηχανικό αεροσκαφών ή έναν ιατρό ΣΣΑΣ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristo91

Νεοφερμένος

Ο xristo91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια....ειμαι και εγω παιδι του νυχτερινου, σχετικα ειμαι μικρος και θελω να δωσω πανελληνιες...ειχα ξεκινησει απο το νυχτερινο γυμνασιο και συνεχησα το λυκειο... στην διαρκεια της χρονιας β λυκειου (τωρα ειμαι δ λυκειου) ειχα ενα σοβαρο ατυχημα και εχασα για 2 χρονια το σχολειο... μετα πηγα φανταρος(ναυτικο) και γυρνωντας σκεφτηκα να το τελειωσω....ερωτευτηκα το ναυτικο και γι αυτο ηθελα να μπω υποαξ. η αξιωμ. ναυτικου....ρωτησα και εμαθα οτι δεν μπορω για δυο λογους 1) απο το νυχτερινο δεν κατατασεσαι σε στρατιωτικες, αστυνομικες κλπ σχολες....θεωρω μεν αδηκια για τα παιδια του ημερησιου αλλα και τα παιδια του νυχτερινου? γιατι? εχω φτασει σε μια ηλικια 22 χρονων και εχω μπει στην διδικασια να περασω ενα λουκι οπως και τα παιδια των 18 (φροντιστηρια, παρακολουθησεις κλπ) και 2) λογω ατυχηματος δεν θα μπορουσα ουτως η αλλιως......στην αρχη το πηρα απαισιοδοξα αλλα με συζητησεις και ψαξιμο πηρα την αποφαση να ασχοληθω με μηχανολογια( μηχανολογος μηχανηκος, η α.σ.παι.τε) δυο κλαδοι που με απασχολουν ιδιατερως...εγω παντως σας προτεινω, ανεξαρτητως ηλικιας μην χανετε ευκαιριες που σας δινονται.....;)
-----------------------------------------
ετσι ακριβως ειναι....οπως τα λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iliakis

Νεοφερμένος

Ο iliakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας, εχω μεινη στην τριτη λεικειου επαλ σε 6 μαθηματα...και αντι να δωσο αυτα τα μαθηματα να περασο και εφοσον δεν εχο παρει απολυτιριο λεικειου θελω να παω ξανα τριτη να ανεβασο το βαθμο μου και να δωσο πανελινιεσ στο τελοσ μπωρο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
γεια σας, εχω μεινη στην τριτη λεικειου επαλ σε 6 μαθηματα...και αντι να δωσο αυτα τα μαθηματα να περασο και εφοσον δεν εχο παρει απολυτιριο λεικειου θελω να παω ξανα τριτη να ανεβασο το βαθμο μου και να δωσο πανελινιεσ στο τελοσ μπωρο???

λογικά αν δεν παρασταθείς καθόλου στις εξετάσεις δεν θα σε περασουν και θα ξανακάνεις την 3η...σχετικά απλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.

Manos4o

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Φυσικα και μπορεις!Εχεις προσβαση σε ολες τις σχολες που εχουν προσβαση οι μαθητες του ημερησιου αλλα οι βασεις ειναι διαφορετικες(πιο χαμηλες)

Όλα όσα είπες είναι λάθος. Πρώτον οι βάσεις ΔΕΝ είναι χαμηλότερες σε όλες τις σχολες, για παράδειγμα Φαρμακευτική Θεσσαλονίκης και Παιδαγωγικό Θεσσαλονίκης είναι πιο ψιλά από το πρωινό (Συγκεκριμένα η Φαρμακευτική είναι στα 19200 ενώ στο πρωινό στα 18800). Και δεύτερον, δεν μπορείς να περάσεις στις ίδιες σχολες αφού δεν μπορείς να πας σε στρατιωτικές σχολες.. Και μην ξεχνάμε το 1%..

Και για να απαντήσω στην ερώτηση, όχι δεν μπορείς να κανεις εγγραφει στο νυχτερινό στην τρίτη λυκείου, πρέπει να πας από την δευτερα. Το ίδιο ισχύει και για το ΕΠΑΛ. Θα πρέπει να κανεις ξανά την δευτερα (τρίτη στο νυχτερινό) και τρίτη (τεταρτη στο νυχτερινό) λυκείου. Και ναι, μπορείς να περάσεις ιατρική :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
καλημερα. εχω και εγω ενα θεματακι και θα ηθελα οποιος μπορει να μου πει τη γνωμη του ή την εμπειρια του. εχω τελειωσει ενιαιο λυκειο περασα τει λογιστικης και εδω και μερικα χρονια εργαζομαι. επειδη ομως δεν μου αρεσει καθολου η δουλεια μου σκεφτομουν να ξαναδωσω πανελληνιες για παιδαγωγικο. ξερετε αν μπορω να εγγραφω σε νυχτερινό και αν ναι ποσα χρονια πρεπει να φοιτησω? επισης το διλημμα μου ειναι να παω σε νυχτερινο -διοτι θα δουλευω παραλληλα- ή να διαβασω μονη μου και να δωσω πανελληνιες απο ενιαιο. σκεφτομαι ομως οτι απο ενιαιο δεν θα εχω πολλες πιθανοτητες οσο και να διαβασω διοτι τα παιδια του ενιαιου εχουν το πλεονεκτημα οτι θα παρακολουθουν τα μαθηματα και παραλληλα θα εχουν υποστηριξη απο φροντιστηρια. απο την αλλη ο αριθμος των εισακτεων απο νυχτερινα απο οτι ξερω ειναι πολυ περιορισμενος. να σημειωσω οτι δεν σκοπευω να αφησω τη δουλεια μου λογω οικονομικου για αυτο ψαχνω τον πιο καταλληλο τροπο για να με φερει πιο κοντα στο σκοπο μου. περιμενω τη γνωμη σας

Γιατί δεν δίνεις κατατακτήριες εξετάσεις σε κάποιο παιδαγωγικό; Και λιγότερο διάβασμα θα έχεις και θα σου αναγνωριστούν 3 μαθήματα και ενδεχομένως και μικρότερο ανταγωνισμό. Νομίζω είναι η καλύτερη λύση. Αφού είσαι απόφοιτη ΤΕΙ έχεις το δικαίωμα να δώσεις κατατακτήριες εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ifinoos

Νεοφερμένος

Ο Ifinoos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας, είμαι νεο μελος στο σαιτ σας,
έχω το απολυτήριο της τότε Δ' Γυμνασίου (σημερ. Α' Λυκείου), μπορώ να συνεχίσω ώστε να πάρω το απολυτήριο του Λυκείου; -παλαιότερα έκανα μια προσπάθεια σε νυχτερινό σχολείο στη Νεα Σμύρνη όπου και χρειαζόταν 3 χρόνια να αποφοιτήσω και πέρασα τον ένα χρόνο αλλα δεν συνέχισα - επειδή κατοικώ μόνιμα σε νησί και έχουμε ημερήσιο Λυκειο μπορώ να εγγραφω και να δίνω (μόνο) εξετάσεις και ετσι να πάρω το απολυτήριο ή χρειάζεται να παρακολουθώ και τα μαθηματα καθημερινά?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top