Απουσιολόγοι

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
....τους βλεπουμε καθε μερα,καποιες φορες τους παρακαλαμε να μας σβησουν καμια απουσια,άλλοτε ταυτιζονται με τους σπασικλες αλλοτε οχι...ποια ειναι η αποψη σας γι αυτους??

βρηκα τυχαια σε μια σελιδα μια κριτικη για τους απουσιολογους...

Ο ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΟΣ
Περίεργη ιστορία αυτή! Υπήρχαν περιπτώσεις που δανειζόταν στοιχεία τόσο από τον σπασίκλα όσο και από το ρουφιάνο, αλλά κατά βάση έστεκε μόνος του – ή μόνη της, ανάλογα με την περίπτωση. Με γονίδια δημόσιου υπαλλήλου από τα γεννοφάσκια του, η φιγούρα του απουσιολόγου γνώριζε περιόδους άδικης αντιπάθειας από το μεγαλύτερο ποσοστό της ταξικής μάζας, έστω κι αν ήταν το πρώτο άτομο που δεχόταν παρακάλια για τη συγκάλυψη αδικαιολόγητων απουσιών. Συνήθως δε αποτελούσε ανέλπιστο σύμμαχο σε συγκρούσεις με καθηγητικά φασιστιλίκια, κερδίζοντας εντέλει τη μαθητική εύνοια. Εύγε του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δνε πιστευώ πως οι απουσιολόγοι είναι απαραίτητα σπασικλάκια.
ίσως είναι για τουσ μαθητές κατωτάτου επιπέδου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι είναι απαραίτητα σπασίκλες, αλλά έχουν το κακό ότι είναι πολύ υπερόπτες. Ευτυχώς τον δικό μας τον ξέρω αρκετά καλά μιας και κάνουμε κάπου-κάπου παρέα αλλά δεν θέλω και πολλά παρεδώσε. Έτσι κάποια πρωινά γλιτώνω την απουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω γλιτώσει απουσία αλλά είναι καλή κοπελίτσα η απουσιολόγος και καθόλου υπερόπτης θα 'λεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Μιλάω για το δικό μου σχολείο διότι δεν έχω κάνει ποτέ μάθημα σε άλλο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμεις εχουμε πολυ καλο απουσιολογο που μας καλυπτει οποτε μπορει και σαν ατομο ειναι πολυ ενταξει, το ιδιο και ο απουσιολογος που ειχαμε στο γυμνασιο, του οποιου τη ζωη καναμε κολαση γιατι παιρναμε το απουσιολογιο και γραφαμε πραγματα και μετα τον ρωτουσε ο γυμνασιαρχης "ποιος διαολο ειναι ο Σταυρος~!~!??!" αχαεαχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Από που να πιάσω και που να τελιώσω....
Έλεος με αυτήν την ιστορία περι του απουσιολογίου Έλεος Έλεος.....
Από το γυμνάσιο ήμουν πάντα 2η απουσιολόγος σταθερά και χαλαρά... και δεν θέλω να πώ ψέματα ήθελα για 1 χρόνο να ήμουν απουσιολόγος κανονική 1η. Έτσι και έγινε...Για την πρώτη λυκείου ήμουν 1η απουσιολόγος...Έλεος το τι τράβηξα...Δεν ξέρετε τι ένιωθα όταν ερχόταν η στιγμή να έβαζα απουσία σε φίλους μου..... Τι να έκανα όμως που καθόταν ο καθηγητής από πάνω ή έλεγε το ονόματα ή και εγώ δεν θυμάμαι τι και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα...Μου λέγαν τα παιδιά να σβήσω καμία απουσία ή να μην βάλω και τα σχετικά...Αλλά οι καθηγητές νομίζετε ότι δεν βλέπουν ποιος λείπει... Άντε σε καμία περίπτωση να έλεγα ότι δεν είδα ότι έλειπε........ Ευτυχώς που φέτος είμαι 2 για ακόμα μία φορά και για γενική παιδεία και για κατεύθυνση... Το απουσιολόγιο δεν μου λείπει καθόλου.... Το ακουμπώ μόνο όταν λείπει ο 1ος απουσιολόγος και μόνο τότε..... επιπλέον θα ήθελα να επισημάνω ότι οι απουσιολόγοι μπορεί να φαίνονται παιδιά σπασικλάκια και όλα τα σχετικά ότι διαβάζουν όλη την ημέρα και τα λοιπά άλλα υπάρχουν και πολλές εξαιρέσεις... Για παράδειγμα εγώ.... Εμένα με λέγαν φυτό και σπασικλάκι και και και και... .Αλλά εγώ μόνο για 2 ώρες ανοίγω τα βιβλία και αυτά το πρωί 5-7 ή 4 -7 αναλόγως τα διαβάσματα γιατι θέλω να είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου και τίποτα περισσότερο..... Το μεσημέρι και στο κενό μου είμαι όλη μέρα στον υπολογιστή ή ακούω μουσική..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αλλά εγώ μόνο για 2 ώρες ανοίγω τα βιβλία και αυτά το πρωί 5-7 ή 4 -7 αναλόγως τα διαβάσματα γιατι θέλω να είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου και τίποτα περισσότερο..... Το μεσημέρι και στο κενό μου είμαι όλη μέρα στον υπολογιστή ή ακούω μουσική..........
Άν το πεις όμως αυτό στους άλλους δεν θα το πιστέψουν.
Για αυτόυς , τους "κακούς" μαθητές εννοώ, 2 ώρες είναι υπερβολικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
το ξέρω είναι για τους κακούς μαθητές αλλά σου λέω 2 ώρες και 3 όχι γεμάτες γεμάτες..... Και επειδή αυτές οι ώρες είναι το πρωί συνήθως είναι στο κρεβάτι και κουκουλομένη...... Οι γονείς μου και πολλοί γονείς 2 ώρες το θεωρούν πολύ λίγες για ένα καλό μαθητή του 19 και 5.... Αλλά τι να κάνω που θέλω να είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Υπερόπτες είναι μόνο οι απουσιολόγοι που βγαίνουν το 1ο τρίμηνο απο κλήρωση . :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εμάς ο δικός μας είναι από την 1η από το 1ο τρήμινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
ΟΚ τότε.
Καταλαβαίνες ποιούς εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
δεν κατάλαβα ηλία ο απουσιολόγος σας είναι υπερόπτης...????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε θα ειναι ετσι ο χαρακτηρας του γενικως, οχι γιατι ειναι απουσιολογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ναι και όταν λέω υπερόπτης δεν εννοώ γενικά και εκτός σχολείου αλλά μέσα στο σχολέιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ε υπεροπτης εισαι ή δεν εισαι :P αναλογα το περιβαλλον εκδηλωνεται, οπως ολα τα χαρακτηριστικα! τον ξερεις καλα εκτος σχολειου για να λες οτι ειναι μονο στο σχολειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ναι αφού σου λέω ότι κάποιες φορές κάνουμε μαζί σκι ή παίζουμε μπάσκετ ή βγαίνουμε έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ουτε εγω πιστευω οτι οι απουσιολογοι ειναι υπεροπτες και σπσικλακια.τα κοριτισια που ειναι απουσιολογοι σε μας ειναι μια χαρα και κανουμε πολλη παρεα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Δυστηχως και εγω ειμαι απουσιολογος.Το δυστηχως διοτι εχω βαρεθει ο τιδιο τροπαριο παρτο το πρωι παρεδωσε οταν φευγεις και τλπ.Νομιζω πως δεν ειμαι καθολου "σπασικλακι" και δεν ειμαι σνομπ σαν καποιους αλλους απουσιολογους.Τεσπα καποιες φορες πιστευω οτι κανουν λαθος καποια παιδια περι αυτης της υποχρεωσης και των αντιπροσωπων τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κουλάρετε με τα σπασικλάκια! Κι εγώ απουσιολόγος είμαι!:P
Βέβαια άτυπα δεν το έχω εγώ γιατί τη βαριέμαι την ιστορία γενικά, οπότε το έχω παραχωρήσει σε κάποιον που βέβαια δεν είναι ούτε στο τοπ10 βαθμολογικά του τμήματος. Απλά ξέρω οτι είναι υπεύθυνο άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top