Ποιοι θα δηλώσετε φέτος παραϊατρικές σχολές;

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Αν ειναι σε λαθως ενοτητα αλλαξτε το γιατι δεν ημουν σιγουρος !θα δηλωσετε καποια παραιατρικη σχολη ?αν ναι ποια ?εγω ενδιαφερομαι για τει εργοθεραπειας και φυσικοθεραπεια :clapup:

τι εγινε ρε παιδια κανεις δεν θα δηλωσει?

??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Διατροφολογια...
Η κολλητη μου απο Θεωρητικη θα δηλωσει φυσικοθεραπεια ή λογοθεραπεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Διατροφολογια...
Η κολλητη μου απο Θεωρητικη θα δηλωσει φυσικοθεραπεια ή λογοθεραπεια

απο τεχνικο που εομαι πας ευκολοτερα στις σχολες αυτες ειδικα οι θεωρητικες τζαμπα διαβασμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niki00200

Νεοφερμένος

Η niki00200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
τι εγινε ρε παιδια κανεις δεν θα δηλωσει?

??
Και εγω παραιατρικα με πρώτη επιλογή φυσικοθεραπεια , ιατρικά εργαστήρια και τριτη επιλογή ακτινολογιας, τεταρτη ακόμα δεν έχω αποφασίσει, μακάρι να μη χρειαστεί γιατι δε με ενδιαφέρει κατι αλλο απο επαλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KaterinaDask

Νεοφερμένος

Η KaterinaDask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μαιευτικη ή ιατρικων εργαστηριων? τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ιατρικών εργαστηρίων. ;) Πιο πολλές προοπτικές και ενδιαφέρον αντικείμενο κατά τη γνώμη μου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frpan96

Νεοφερμένος

Η frpan96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Φέτος ήρθε και η δική μου σειρά να δώσω πανελήνιες! Ακολουθώ τη θετική κατεύθυνση και θέλω να περάσω Ιατρική. Το θέμα μου όμως είναι ότι ενώ είμαι αρκετά καλή στα περισσότερα μαθήματα, αντιμετωπίζω πολλές δυκολίες στα Μαθηματικά και στη Φυσική Κατεύθυνσης . Βασικά αισθάνομαι σαν να μην τα καταλαβαίνω καθόλου και αυτό με έχει αγχώσει πάρα πολύ σε σημείο που να λέω ότι δεν θα πετύχω το στόχο μου (και είναι ακόμα Σεπτέμβριος).:( Για το λόγο αυτό προσπαθώ να βρω και άλλες εναλλακτικές σχετικά με το τι σχολές θα δηλώσω. Όμως, αυτό που θα περάσω θα ήθελα να έχει κάποια σχέση με ιατρική, τουλάχιστον όσο το δυνατό γίνεται. Μπορεί η ιατρική να είναι αυτό που θέλω, αλλά πρέπει να βρω και άλλες λύσεις, όμως δεν ξέρω τι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οδοντιατρικη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Μην αρχίσετε να της προτείνετε σχολές που είναι 100-200 μόρια κάτω από την Ιατρική Θράκης.

Καμιά φυσικοθεραπεία ή διαιτολογία σκέψου για εναλλακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε κοιταξε να δεις σε σχεση με την ιατρικη η πιο κοντινη σχολη ειναι η Οδοντιατρικη. Στην ουσια μιλαμε για μια ειδικοτητα της ιατρικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Το κορίτσι ρωτάει τι να κάνει αν δεν γράψει τόσο καλά.
Αν τελικά γράψει τόσο καλά για να περνάει Οδοντιατρική κατά 90% θα περνάει και Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν προσδιοριζει το ποσο καλα περιμενει να παει. Λεει στην ουσια τι να βαλει μετα στο μηχανογραφικο μετα τις ιατρικες. Οτι πιο κοντινο σε αυτες τις σχολες ειναι η Οδοντιατρικη:). Μετα θα ελεγα κτηνιατρικη (αν σου αρεσουν τα ζωα φυσικα), φυσικοθεραπεια, διαιτολογια, νοσηλευτικη (αν και θα ασχολεισαι με την φροντιδα του ασθενους) ή και βιολογικο αν θες και μετα κανεις μεταπτυχιακα για να κανεις αναλυσεις κτλ. Επισης αν θες να ασχοληθεις με γενετικη (ακομα και σε κλινικο επιπεδο) πηγαινε βιολογικο. Αν δεις τα μεγαλα εργαστηρια γενετικης (αναλυσεων, συμβουλευτικης κτλ) εχουν διευθυντες κατα κυριο λογο βιολογους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αν έχει φαρμακείο με κλειστά μάτια φαρμακευτική, αλλά για να μην την αναφέρει καν ως εναλλακτική, μάλλον δεν παίζει αυτό το σενάριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Νοσηλευτική;
Μαιευτική;
Βιολογικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Κτηνιατρική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Αδερφή ψυχή μου εσύ! και εγώ πανελήνιες δίνω φέτος και θέλω ιατρική και είμαι σχετικά καλή αλλά νομίζω ότι δε θα πετύχω το στόχο μου :( μην απελπ'ιζεσαι όμως γιατί δεν έχουμε βγάλει ουτε μία φορά την ύλη ακόμα και μας φαίνεται βουνό, με λίγα λόγια έιναι αρχή ακόμα, επίσης μπορείς να περάσεις βιολογικό και στο τέλος του πρώτου έτους εαν (νομίζω) έχεις περάσει τα μαθηματα μπορείς να δωσεις κάτι σαν εξετάσεις και να μπεις στο πρώτο έτος της ιατρικής, γνωτή μου γιατρός-παθολόγος έτσι μπήκε στην ιατρική, επίσης ακόμα και σκατά να γράψουμε μπορούμε να μπουμε σε κάποια παραϊαττρική σχολή και αφού τη βγάλουμε μπορούμε να μεταπηδήσουμε πάλι στην ιατρική (πρώτο έτος, δλδ μετά παει πολλά χρόνια σπουδών αλλά don't care αν είναι το όνειρο σου αξίζει) και τέλος άμα δε περάσουμε με την πρώτη υπάρχει και η δεύτερη και αν δε περάσουμε για λίγο υπάρχει και το 10%(εαν υπάρχει και για εμάς)... αυτά μικρή μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Αν έχει φαρμακείο με κλειστά μάτια φαρμακευτική, αλλά για να μην την αναφέρει καν ως εναλλακτική, μάλλον δεν παίζει αυτό το σενάριο.

δηλαδη δεν θα προτεινατε με τιποτα σε καποιον που δεν εχει φαρμακειο τη φαρμακευτικη?


εγω θα σου ελεγα να δηλωσεις φαρμακευτικη η βιολογικο(αν θες να πας εξωτερικο) η κτηνιατρικη(αν σου αρεσουν τα ζωα).
επισης εχω ακουσει για ενα τμημα βιοιατρικης στη λαρισσα,αλλα δεν ξερω τι κανουν εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
οδοντιατρική και φαρμακευτική αν τελικά τις πιάνει με τα μόρια της κατά 90 και 60% αντίστοιχα θα πιάνει και Ιατρική.
Η κοπέλα βλέπει πως δυσκολεύεται σε μαθηματικά και φυσικη και φοβάται πως δε θα γράψει καλά.
Ναι να τις δηλώσει αυτές τις σχολές αλλα νομιζω πως ψάχνει για εναλλακτικές σε περίπτωση που γράψει κάτω από 18 στις πανελλήνιες.

επίσης μπορείς να περάσεις βιολογικό και στο τέλος του πρώτου έτους εαν (νομίζω) έχεις περάσει τα μαθηματα μπορείς να δωσεις κάτι σαν εξετάσεις και να μπεις στο πρώτο έτος της ιατρικής, γνωτή μου γιατρός-παθολόγος έτσι μπήκε στην ιατρική,

Μάλλον δε στα είπε καλά η παθολόγος.Έτσι δεν γίνεται να μπεις.Τελειώνεις μια σχολή και δίνεις κατατακτήριες αν θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DimX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
οι φαρμακευτικες ειναι κατω απο 18(17.624 η πατρα ηταν φετος για τη γενικη σειρα) και το 18.000 με το 17.600 εχει τεραστια διαφορα οταν μιλαμε για βαθμολογιες αυτης της κλιμακας...

προσωπικη μου αποψη ειναι αναλογιστεις καλα τον κοπο, τα χρονια και τις θυσιες που θα χρειαστεις να κανεις εφοσον περασεις ιατρικη και εαν εξακολκουθεις να σου αρεσει τοτε να πας μονο για αυτην.να ξερεις οτι η επιπονη και η δυσκολη διαδικασια των πανελληνιων ειναι μονο η αρχη και ακολουθως η σχολη θελει πολλη δουλεια οποτε μπορει και να αποφασισεις εκ των υστερων οτι δεν σου αρεσει.
σε καθε περιπτωση εφοσον θες να προσανατολιστεις σε αλλες επιλογες αν δεν πιασεις ιατρικη θα σου προτεινα κατα σειρα:
οδοντριατρικη,φαρμακευτικη,διαιτολογια,βιολογικο

Ιδιαιτερα το βιολογικο το οποιο δεν ειναι και απροσιτο απο αποψης εισαγωγικης βασης σου δινει πλεονεκτημα απο αποψης γνωσεων αν αργοτερα θελεις να δωσεις κατατακτηριες εξετασεις για την ιατρικη...γνωριζω αρκετα παιδια που εχουν περασει ιατρικη μετα απο βιολογικο!

Κανε τη μεγιστη προσπαθεια σου και θα δικαιωθεις!Καλη επιτυχια!;)

οδοντιατρική και φαρμακευτική αν τελικά τις πιάνει με τα μόρια της κατά 90 και 60% αντίστοιχα θα πιάνει και Ιατρική.
Η κοπέλα βλέπει πως δυσκολεύεται σε μαθηματικά και φυσικη και φοβάται πως δε θα γράψει καλά.
Ναι να τις δηλώσει αυτές τις σχολές αλλα νομιζω πως ψάχνει για εναλλακτικές σε περίπτωση που γράψει κάτω από 18 στις πανελλήνιες.



Μάλλον δε στα είπε καλά η παθολόγος.Έτσι δεν γίνεται να μπεις.Τελειώνεις μια σχολή και δίνεις κατατακτήριες αν θες.

αυτο που λεει γινοταν παλιοτερα...το εχω ακουσει κι εγω μαζι με αλλες τραγικες περιπτωσεις...Ευτυχως τωρα πια εχουν εξορθολογιστει τα πραγματα σε σημααντικο βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Raiseonce μιας που σπουδαζεις φαρμαακευτικη, με ποναει το κεφαλι ρε συ, τι προτεινεις να παρω? (ακυρο στο θεμα).

Στο θεμα μας λοιπον, φρπαν96 και εγω ετσι αισθανομουν πριν κατι μηνες ( φετος εδωσα πανελληνιες) ομως κατα την διαρκεια της χρονιας με τις συχνες επαναληψεις αλλαξα γνωμη (απεκτησα μεγαλυτερη σιγουρια), οποτε μην ανησυχεις, το ιδιο θα συμβει και με εσενα, αρκει να δειξεις υπομονη. Τωρα αν δεν πιασεις την ιατρικη για λιγα μορια, σου προτεινω οδοντιατρ-φαρμακευτ. Απο εκει και περα σε περιπτωση στραβης (που πιστευω πως δεν θα συμβει αν εισαι καλα διαβασμενη) και γραψεις κατω απο 18 υπαρχουν και οι φαρμακευτικες-νοσηλευτικες -βιολογικο , οπως τονισαν τα υπολοιπα παιδια παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top