Επιλογή Κολλεγίου/ΙΕΚ

myrtw_moi

Νεοφερμένος

Η myrtw_moi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε όλους!Είμαι μια μέτρια μαθήτρια λυκείου(13-14).Φέτος δίνω και εγώ πανελλήνιες και δεν έχω πάρει πολύ ζεστά το θέμα...:worry: Θα ήθελα όμως να περάσω στην γαλλική φιλολογία (έχω Α1,Α2,Β1,Β2)Μόνο και μόνο για να έχω ένα "χαρτί" στα χέρια μου από κάποιο ΑΕΙ γιατί με πιέζουν όλοι και για να πάρουν αξία τα πεταμένα λεφτά στα φροντιστήρια.Ωστόσο σκέφτομαι ότι αυτό που θέλω να κάνω και μου αρέσει είναι να ασχοληθώ με την Διοίκηση Επιχειρήσεων με Έμφαση στα Ναυτιλιακά στο NEW YORK COLLEGE ή Business Management στο ATHENS METROPOLITAN COLLEGE , αλλά λόγω της κατεύθυνσης μου είναι αδύνατο(θεωρητική) αλλά και των βαθμών μου:whistle:.Γι' αυτό και θα επιλέξω το συγκεκριμένο κολλέγιο και θα προσπαθήσω να τα συνδιάσω.Σε αυτό θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για τα κολλέγια και εάν κάποιος απόφοιτος κολλεγίου ή κάποιου ΙΕΚ τέλος πάντων όντως αντιμετωπίζεται διαφορετικά στην αγορα εργασίας(πιο ευνοϊκά) γιατί πολλά ακούν τα αυτια μας.Έχω ακούσει π.χ. ότι εάν θες να βγαλεις λεφτά και να φτάσεις στην κορυφή επέλεξε ιδιωτικές σχολές και όχι τα δημόσια πανεπιστήμια γιατί δεν έχουν τα "κονέ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

drakoumel

Νεοφερμένος

Ο drakoumel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας,

Ας αρχισουμε , σαν μικρο παιδι και εγω παλια ηθελα να γινω προγραματιστης οχι οτι ηξερα τι ειναι μονο αυτα που εβλεπα στις ταινιες.. μετα εφαγα ενα ακυρο αλλα παλι πηγα στην Αγγλια και σπουδαζω "Computer Science" διοτι δεν περασα σε ΑΕΙ ( ΤΕΙ περνουσα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα και λεγεται προκατιλυμενη ελληνιδα μανα ).

Περασε ενας χρονος τωρα θα μπω στο δευτερο, υπαρχουν ομως καποια προβληματα / ερωητματα.
- ενα προβλημα ειναι το οικονομικο , κριση και μαλακιες εχουμε και εγω θα δινω 10k για να ερθω μετα πισω στην ελλαδα ??? ( το να φυγω εξω και να εργαζομαι δεν το συζητο εαν ειναι παω με τα χιλια αγγλια και καθομαι )

- και εδω ερχεται το ερωτημα , γιατι να παω στην αγγλια και να μην παω σε καποιο ΙΕΚ / Κολλεγιο ? αλλοι λενε οτι ειναι χαλια αλλοι οτι ειναι καλα αλλα στο τομεα μας δεν γινεται μια γλωσσα που λεει ο λογος θα στην μαθει! η μονος σου..

- ηρθε και νομος απο τροικα/δντ κατι τετοιο δεν θυμαμαι που λεει οτι το ΔΕΚΑΤΣΑ θα καταργηθει διοτι κοστιζει πολλα λεφτα να πληρωνουμε το προστιμο στην ΕΕ διοτι δεν αναγνωριζουμε τα ξενα πτυχια.

στην τελικη εχει καποιος να μου προτυνει καποιο ΚΑΛΟ! κολλεγιο / ιεκ ? 'η να μου προτυνει να μεινω αγγλια , ολα ειναι καλοδεχουμενα :D

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ επειδή έχω τον κολλητο μου που σπουδάζει στο new york college έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Ότι οι καθηγητές έχουν πολλη μεταδοτικότητα και λόγω των μικρών τμημάτων οσον αφορά στον αριθμό φοιτητών (15-25 άτομα) οι σχέσεις καθηγητών - μαθητών είναι πολύ στενές (υπάρχει μεγάλη οικειότητα). Ενδεικτικά ο φίλος μου έχει τα κινητά όλων των καθηγητών ενώ τα μαθήματα αναπληρώνονται πολλές φορές πριν καν χαθούν.Με αισθηματα αγαπης προς τους ενδιαφερομενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

george87

Νεοφερμένος

Ο george87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ο αδερφος μου παει στο aegean college του ομηρου.... ειναι αρκετα ευχαριστημενος λεει..δες το εδω www.aegeancollege.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ποσα δινει ο αδερφος σου? σε ποιο ετος ειναι? και τι ειδκοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos_s

Νεοφερμένος

Ο thanos_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα και καλώς Σας βρήκα..
Είμαι ο Θάνος, 22 ετών και γράφω απο Αθήνα.
Θα ήθελα την αποψη σας πανω στο θεμα που με απασχολει..

Τελείωσα γυμνάσιο, ΤΕΕ ηλεκτρονικός υπολογιστικών συστημάτων και δικτύων, μετά σε εργ ελ σπουδων μουσικη παραγωγή και ιεκ ακμη στον ιδιο τομεα.
Εκτος απο αυτα παιζω πιανο επαγγελματικα αρκετα χρονια.
Παρά το οτι σε καμια περίπτωση δεν αισθάνομαι τα χρονια μου "χαμενα" μιας και ειχα την ευκαιρια να εργαστω σαν ηχοληπτης για 3 χρονια και να μαθω την δουλεια πολυ καλα, και φυσικα να κανω γνωριμιες του κυκλου κλπ, Θέλω να αλλάξω εντελως πορεία και να ασχοληθω με τον αλλο τομέα που με τραβαει ιδιαίτερα, της μηχανολόγιας.
Συγκεκριμένα, ασχολούμαι με τα αυτοκίνητα σε επισκευαστικό επίπεδο αλλα και μετατροπών μιας και ειχα την ευκαιρία να εχω αυτοκίνητο πολυ πριν ενηλικιωθώ καί "δούλευα" σε αυτο πολλες ωρες πραγμα που μου εμαθε πολλα.
Σήμερα μετα απο 6 χρόνια, το εξασκώ επαγγελματικά και ψαχνω εναν τροπο να το εξελίξω και να δημιουργήσω ενα υπόβαθρο αποκτώντας κάποιο χαρτί στον τομέα αυτο.

Ψάχνοντας λοιπόν, βλέπω οτι ουσιαστικά οι δρόμοι ειναι δύο, και αυτοί εχουν τεράστια απόσταση μεταξυ τους..
Ρεαλιστικά, σε Αει ή Τει ΔΕΝ μπαινω. Δεν με βοηθαει ουτε ο βαθμος του πτυχιου-απολυτηριου (14) ουτε εμπιστευομαι το εκπαιδευτικο συστημα στην εποχή που διανυουμε, δεν ειμαι 18 πια..

Οι δυο πιθανές λοιπον ειναι
ΙΕΚ Μηχανικος αυτοκινητων και μετα σε καποιο εκπαιδευτικό κεντρο της εταιρίας που με ενδιαφερει και καταληγω μηχανικος σε συνεργειο αντιπροσωπειας, η στην καλυτερη συμβουλος service,

Η Κολλεγιο-πανεπιστήμιο εξωτερικου στον τομεα μηχανολογιας και μετα μεταπτυχιακο στο automotive engineering.
Βρηκα στο μεταξυ οτι το πανεπιστήμιο City του λονδίνου εχει προπτυχιακη ειδικοτητα Automotive engineering And motorsports που θεωρητικά ειναι αυτο που με ενδιαφερει.

Τα ερωτήματα πολλά, Το πτυχιο μηχανολογιας κολλεγίου (πχ ελληνοβρετανικο) τι ισχυ εχει? Αξιζει να φυγω Αγγλια για κατι τετοιο?
Φοβαμαι επισης οτι το "Engineering" θα με απομακρυνει πολυ απο τον επισκευαστικο τομεα που θα με ενδιεφερε να παραμεινω και παραπεμπει σε σχεδιασμο ΜΕΚ η Chassis..


Καλώς σας βρήκα και πάλι, και συγγνώμη για το μακροσκελές post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalEdu.gr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Παπαδάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Γεια σε όλους!Είμαι μια μέτρια μαθήτρια λυκείου(13-14).Φέτος δίνω και εγώ πανελλήνιες και δεν έχω πάρει πολύ ζεστά το θέμα...:worry: Θα ήθελα όμως να περάσω στην γαλλική φιλολογία (έχω Α1,Α2,Β1,Β2)Μόνο και μόνο για να έχω ένα "χαρτί" στα χέρια μου από κάποιο ΑΕΙ γιατί με πιέζουν όλοι και για να πάρουν αξία τα πεταμένα λεφτά στα φροντιστήρια.Ωστόσο σκέφτομαι ότι αυτό που θέλω να κάνω και μου αρέσει είναι να ασχοληθώ με την Διοίκηση Επιχειρήσεων με Έμφαση στα Ναυτιλιακά στο NEW YORK COLLEGE ή Business Management στο ATHENS METROPOLITAN COLLEGE , αλλά λόγω της κατεύθυνσης μου είναι αδύνατο(θεωρητική) αλλά και των βαθμών μου:whistle:.Γι' αυτό και θα επιλέξω το συγκεκριμένο κολλέγιο και θα προσπαθήσω να τα συνδιάσω.Σε αυτό θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για τα κολλέγια και εάν κάποιος απόφοιτος κολλεγίου ή κάποιου ΙΕΚ τέλος πάντων όντως αντιμετωπίζεται διαφορετικά στην αγορα εργασίας(πιο ευνοϊκά) γιατί πολλά ακούν τα αυτια μας.Έχω ακούσει π.χ. ότι εάν θες να βγαλεις λεφτά και να φτάσεις στην κορυφή επέλεξε ιδιωτικές σχολές και όχι τα δημόσια πανεπιστήμια γιατί δεν έχουν τα "κονέ".

Τα Κολέγια δεν αναγνωρίζονται από τον ΔΟΑΤΑΠ και δεν θα μπορέσεις να πάρεις άδεια άσκησης επαγγέλματος από το αντίστοιχο επιμελητήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoslat

Νεοφερμένος

Ο thanoslat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Πάντως εγώ παιδιά που ξεκινάω το Σεπτέμβρη σπουδές, ενημερώθηκα για ένα πολύ καλο ΙΕΚ το οποιο έχει τμήμα δημοσιογραφίας και με ενδιαφέρει γιατί έχει πολύ γνωστούς καθηγητές!!!!!!! πετάω στα ουρανια παίδες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

penelope585

Νεοφερμένος

Η penelope585 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γεια σας!!εγω εδωσα φετος πανελληνιες αλλα δεν τα πηγα καλα!!...σκεφτομαι να ξαναδωσω του χρονου θα δειξει βασικα αν θα πεσουν πολυ οι βασεις φετος..αλλα και παλι δεν νομιζω να περασω πουθενα...και μου ειπε η μανα μ να πηγαινα σε κολλεγιο!!αλλα εγω τα κολλεγια δεν τα θελω γιατι οκ θα εχει πολυ διαβασμα και δεν θα ειναι οπως να εισαι φοιτητης!!αυτο που λενε φοιτητικη ζωη!!μου ειπε η μητερα μου για το dirit καπως ετσι λεγεται...και ακουσε οτι ειναι πολυ καλο...τωρα δεν ξερω περισσοτερα...αλλα ηθελα να μου λεγατε την γνωμη σας ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ Ευχαριστω!!.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας!!εγω εδωσα φετος πανελληνιες αλλα δεν τα πηγα καλα!!...σκεφτομαι να ξαναδωσω του χρονου θα δειξει βασικα αν θα πεσουν πολυ οι βασεις φετος..αλλα και παλι δεν νομιζω να περασω πουθενα...και μου ειπε η μανα μ να πηγαινα σε κολλεγιο!!αλλα εγω τα κολλεγια δεν τα θελω γιατι οκ θα εχει πολυ διαβασμα και δεν θα ειναι οπως να εισαι φοιτητης!!αυτο που λενε φοιτητικη ζωη!!μου ειπε η μητερα μου για το dirit καπως ετσι λεγεται...και ακουσε οτι ειναι πολυ καλο...τωρα δεν ξερω περισσοτερα...αλλα ηθελα να μου λεγατε την γνωμη σας ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ Ευχαριστω!!.....

Γεια σου Πηνελοπη!Στο Deree για να πας εχω την εντυπωση οτι πρεπει να εχεις καλους βαθμους απολυτηριου. και επεισης ειναι το πιο ακριβο. υπαρχουνε και αλλα καλα να πας, ισως οχι οσο το Deree ,αλλα καλα ειναι. Σου παραθετω ονοματα:

New York College (Συνταγμα),IST Studies (Πειραιως στο υψος του Μοσχατου),Aegean Omiros College (Καννιγος),AMC (Μαρουσι)

ολα χρειαζονται να εχεις το αγγλικο LOWER ,εκτος αν κανεις πτυχιο στα ελληνικα .

Καλυτερα να πας απο κει να ρωτησεις και μονη σου.να δεις τι ειδικοτητες εχει, τιμες, εγκαταστασεις, να πιασεις και στην ζουλα 2-3 φοιτητες εκει να τους ρωτησεις τι παιζει.Γτ ολοι εκει στην γραμματεια καλα μας τα λενε αλλα πρεπει να ρωτησεις κ τα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Olie

Νεοφερμένος

Η Olie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ειμαι 19 και κολλημενη με τη μοδα...
Αλλα που μπορει να οδηγησει αυτο??
Γενικα ειμαι καλη στην αισθητικη, σχεδιαζς παπουτσια και προσφατα εφτιαξα μια σελιδα μοδας.
Δεν ξερω ομωσ τι να κανω για να προοθησω τη δουλεια μου.
Σκεφτηκα να γραφτω σε 1 ΙΕΚ αφου αποφοιτησω απο τη σχολη μου..

Ποια εινα η γνωμη σας?
Ακουω προτασεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Υπαρχει ενα τει ενδυματολογιας ή καπως ετσι, αν το σκευτεσαι τοσο σοβαρα γιατι να πας σε καποιο ιεκ και οχι σε ενα τει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και γιατί να μην πας να σπουδάσεις έξω αυτό που θέλεις; Αν έχεις χρήματα, είναι η καλύτερη λύση. Αλλιώς τσέκαρε τι παίζει με υποτροφίες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
να ακολουθήσεις το όνειρο σου!!!αν σ άρεσει και πιάνει το χέρι σου μπορείς ταυτόχρονα με τις σχολές σου να παρακολουθεις διάφορα σεμινάρια μόδας και όταν τελειώσεις πήγαινε σε ένα ιεκ ή στο εξωτερικό για σπουδες πάνω σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickmpasn

Νεοφερμένος

Ο nickmpasn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα ειμαι στην τελευταια ταξη του λυκειου και εχω στρεσαριστει πολυ με τις πανελληνιες, ειμαι θεωρητικη κατευθυνση αλλα φοβαμαι οτι αν δεν πετυχω τους στοχους μου στις πανελληνιες να κατατοπιστω στο ιδιωτικο κολεγιο Deree με major ψυχολογιας, εχω ακουσει καλα σχολια... αν και ακριβο το θεμα ειναι ειναι καλη επιλογη ή να κατατοπιστω σε καποιο Ι.Ε.Κ στον τομεα του τουρισμου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μήπως να επισκεφτείς έναν ειδικό να σε βοηθήσει στο στρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Καλησπερα ειμαι στην τελευταια ταξη του λυκειου και εχω στρεσαριστει πολυ με τις πανελληνιες, ειμαι θεωρητικη κατευθυνση αλλα φοβαμαι οτι αν δεν πετυχω τους στοχους μου στις πανελληνιες...

Πρέπει να σκέφτεσαι θετικά,Να είσαι αισιόδοξος και σίγουρος για τον εαυτό σου.Εφόσον πολλοί τα κατάφεραν παρά τις όποιες δυσκολίες τότε μπορείς και συ.Οπότε σταμάτα να αγχώνεσαι και να σκέφτεσαι από τώρα(μόλις άρχισε η χρονιά) για το τι θα κάνεις αν τυχόν δεν περάσεις εκεί που θέλεις.Σκέψου το αφότου βγουν τα αποτελέσματα.

Είμαι οφφτοπικ καθώς δεν απάντησα στην ερώτηση σου,αλλά αυτά όφειλα να στα πω.

Έχεις ακόμα 9 μήνες.Καλό διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Aντι να σκεφτεσαι τι θα κανεις αν αποτυχεις, σκεψου τι θα κανεις για να ΜΗΝ αποτυχεις...Εχεις αρκετο χρονο μετα τις πανελληνιες, για να δεις τι θα κανεις...Κατσε διαβασε τωρα, και ολα θα πανε καλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickmpasn

Νεοφερμένος

Ο nickmpasn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι ειμαι χωρις φροντιστηρια και εχω προβλημα με τη γραμματικη αρχαιων και λατινικων που σημαινει οτι θα χασω πολλα μορια αυτο ειναι που με αγχωνει πιο πολυ... και δεν ειμαι και αισιοδοξο ατομο οποτε :P ...anyway το θεμα ειναι οτι αν τελικα λεω εγω τωρα δεν ικανοποιηθω στις πανελληνιεσ και παω στο deree... αξιζει; Ή ειναι καλυτερα καποιο δημοσιο I.E.K;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Δε νομιζω να υπαρχει σε δημοσιο ΙΕΚ ψυχολογια....Μονο σε κολλεγιο ομιζω θα βρεις αυτον τον τομεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top