Όσοι ''απέτυχαν" στις Πανελλήνιες

teliwnwse9meres

Νεοφερμένος

Ο teliwnwse9meres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Το ξερω ακομα δεν εχει τελειωσει τιποτα και ουτε ξερουμε ποσο εχουμε γραψει ουτε αν θα πεσουν οι βασεις..κανεις δεν ξερει τι θα γινει..απλα αποφασισα να ανοιξω αυτο το θεμα για οσους δεν εγραψαν καλα(οσο περιμεναν) και να συμπαρασταθει ο ενας στον αλλον..γιατι οπως ολοι γνωριζουν..τωρα αρχιζει η ζωη μας και οι ευκαιριες ειναι πολλες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σωστόόοοοοοος.... πρέπεινα θυμόμαστε ότι η ζωή δεν τελειώνει εδώ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Περιμένετε να βγουν οι βάσεις μωρέ.Η "αποτυχία" είναι σχετική πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Πάντως κανένας δεν μπορεί να κάνεις πρόβλεψη για τις φετινές βάσεις.Ίσως να ανατραπούν κάποια δεδομένα,ίσως και όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teliwnwse9meres

Νεοφερμένος

Ο teliwnwse9meres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οι υψηλοβαθμες λογικα θα παραμεινουν εκει και ο ανταγωνισμος θα ειναι πολυ μεγαλος για εκεινες τις σχολες..τωρα για τις χαμηλοβαθμες το λογικο ειναι να πεσουν αρκετα γιατι φετος οποιος πηγαινε να βγαλει ενα 15-16 πεφτει αυτοματα στο 14 πιστευω..θα δειξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Παιδιά,έχω ακούσει ότι μέχρι τέλος Ιουνίου θα κατατεθούν τα μηχανογραφικά...Οι βάσεις περίπου πότε βγαίνουν,ξέρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
για τις χαμηλοβαθμες το λογικο ειναι να πεσουν αρκετα γιατι φετος οποιος πηγαινε να βγαλει ενα 15-16 πεφτει αυτοματα στο 14 πιστευω..θα δειξει...
Ξεχνάς όμως ότι οι θέσεις φέτος είναι λιγότερες.

Παιδιά,έχω ακούσει ότι μέχρι τέλος Ιουνίου θα κατατεθούν τα μηχανογραφικά...Οι βάσεις περίπου πότε βγαίνουν,ξέρουμε?

Λογικά μέσα με τέλη Αυγούστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Διαβασα κάπου ότι ο πανάρετος θέλει να εχει βγάλει βάσεις 15/7.Αν σκεφτείς ότι λογικά 10/6 θα χουμε δει βαθμολογίες ενώ η μηχανογράφηση θα ναι μονο ηλεκτρονική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι και στις υψηλόβαθμες σχολές οι βάσεις θα πέσουν. Άλλωστε οι θέσεις εκεί δε μειώθηκαν τραγικά, απ' ό.τι είδα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λακούβα93

Νεοφερμένος

Η λακούβα93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Κι εγώ δεν εγραψα τόσο καλά όσο ήθελα και όσο μπορούσα δηλαδή γιατί έκανα μπόλικες χαζομάρες....Όπως και να'χει το πραγμα άσπρος κώλος, μαύρος κώλος στο ποτάμι θα δείξει..όπως λέει και η γιαγιά μου..ξέρουμε πότε θα βγεί το ποτάμι να μας πνίξει? εχμ... δηλαδή πότε βγαίνουν οι βαθμολογίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Αυτό με τον αριθμό εισακτέων που λέτε πολύ είναι παραπληροφόρηση... Οι θέσεις μειώθηκαν κατά 10.000 περίπου κυρίως για τους λόγους ότι:
24 τμήματα ΤΕΙ δεν θα δεχθούν πρωτοετείς που αντιστοιχεί σε περίπου 24 * 150 = 3.600 φοιτητές.
Πολλά τμήματα ΤΕΙ σε μικρές επαρχιακές πόλεις που δέχονταν 300+ φοιτητές και συνύθως κάθε χρονιά έμπαιναν γύρω στους 100 και μαζί με τις μετεγγραφές έμεναν 60 άτομα.
Τα ΑΕΙ σε μεγάλες πόλεις δεν έχουν μειώσει τον αριθμό των εισακτέων εκτός από την εφαρμογή της τακτικής μείωσης των θέσεων κατά 10 χρονιά παρά χρονιά σε κάποια τμήματα. Π.χ. στο ΑΠΘ που ξέρω είναι μερικά τμήματα που κάθε λίγο και λιγάκι μειώνουν τον αριθμό των εισακτέων κατά 10 άτομα. Όμως σχολές όπως ακόμη και τα Παιδαγωγικά που ξέρουμε το θέμα σ'αυτό τον κλάδο ΔΕΝ μείωσαν τις θέσεις τους. Λίγα ΤΕΙ από ότι παρατήρησα άυξησαν τον αριθμό μάλιστα. Οπότε μην λέμε ανακρίβειες και αγχώνουμε τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανέστης Π

Νεοφερμένος

Ο Ανέστης Π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά μην απελπίζεστε ακόμα, θα πέσουν οι βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teliwnwse9meres

Νεοφερμένος

Ο teliwnwse9meres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
οοχουυ περιπλοκα τα πραγματα φετος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ctavros

Νεοφερμένος

Ο ctavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλά οι βάσεις θα πέσουν,ναι.Αλλά μην έχουμε και αυταπάτες ότι οι Ηλεκτρολόγοι στο ΕΜΠ π.χ. θα πάνε στο 18.800.Ίσως σχολές της επαρχίας να έχουν θεαματική πτώση,όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Αυτό με τον αριθμό εισακτέων που λέτε πολύ είναι παραπληροφόρηση... Οι θέσεις μειώθηκαν κατά 10.000 περίπου κυρίως για τους λόγους ότι:
24 τμήματα ΤΕΙ δεν θα δεχθούν πρωτοετείς που αντιστοιχεί σε περίπου 24 * 150 = 3.600 φοιτητές.
Πολλά τμήματα ΤΕΙ σε μικρές επαρχιακές πόλεις που δέχονταν 300+ φοιτητές και συνύθως κάθε χρονιά έμπαιναν γύρω στους 100 και μαζί με τις μετεγγραφές έμεναν 60 άτομα.
Τα ΑΕΙ σε μεγάλες πόλεις δεν έχουν μειώσει τον αριθμό των εισακτέων εκτός από την εφαρμογή της τακτικής μείωσης των θέσεων κατά 10 χρονιά παρά χρονιά σε κάποια τμήματα. Π.χ. στο ΑΠΘ που ξέρω είναι μερικά τμήματα που κάθε λίγο και λιγάκι μειώνουν τον αριθμό των εισακτέων κατά 10 άτομα. Όμως σχολές όπως ακόμη και τα Παιδαγωγικά που ξέρουμε το θέμα σ'αυτό τον κλάδο ΔΕΝ μείωσαν τις θέσεις τους. Λίγα ΤΕΙ από ότι παρατήρησα άυξησαν τον αριθμό μάλιστα. Οπότε μην λέμε ανακρίβειες και αγχώνουμε τα παιδιά.
Αφού κάποια μεγάλα ΤΕΙ δε θα δεχθούν πρωτοετείς,αυτοί που θα πέρναγαν εκει,θα πάρουν άλλες θέσεις,άρα οι υπόλοιπες θέσεις θα είναι κατά 10.000 λιγότερες.Οι αυτοί που θα πέρναγαν μόνο εκεί,τώρα δεν περνάνε πουθένα.ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ.
Παιδιά μην απελπίζεστε ακόμα, θα πέσουν οι βάσεις.

Seriously,τι ανοησία αυτό το avatar.Δεν πιάνω το νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italos13

Νεοφερμένος

Ο Italos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Διαβασα κάπου ότι ο πανάρετος θέλει να εχει βγάλει βάσεις 15/7.Αν σκεφτείς ότι λογικά 10/6 θα χουμε δει βαθμολογίες ενώ η μηχανογράφηση θα ναι μονο ηλεκτρονική..
το να εχουμε δει βαθμολογιες 10/6 ειναι αδυνατον γιατι 11/6 αρχιζουν τα ειδικα μαθηματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Αφού κάποια μεγάλα ΤΕΙ δε θα δεχθούν πρωτοετείς,αυτοί που θα πέρναγαν εκει,θα πάρουν άλλες θέσεις,άρα οι υπόλοιπες θέσεις θα είναι κατά 10.000 λιγότερες.Οι αυτοί που θα πέρναγαν μόνο εκεί,τώρα δεν περνάνε πουθένα.ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ.


Seriously,τι ανοησία αυτό το avatar.Δεν πιάνω το νόημα.

Μεγάλα τμήματα ΤΕΙ είναι τα παρακάτω;
1. ΤΕΙ ΘΕΣ/ΚΗΣ, ΤΕΧΝΟΛ. ΑΛΙΕΙΑΣ & ΥΔΑΤΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ (με έδρα τα Μουδανιά)
2. ΤΕΙ ΠΑΤΡΑΣ, ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ (με έδρα την Αμαλιάδα)
3. ΤΕΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ (με έδρα τα Γρεβενά)
4. ΤΕΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (με έδρα τη Φλώρινα)
5. ΤΕΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (με έδρα τη Φλώρινα)
6. ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ (με έδρα τα Τρίκαλα)
7. ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΒΙΟΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
8. ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
9. ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΔΑΣΟΠΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (με έδρα την Καρδίτσα)
10. ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ, ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ
11. ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ, ΕΠΙΧΕΙΡΗΜ. ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦ. ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (με έδρα τον Άγ. Νικόλαο)
12. ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ, ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (με έδρα το Ηράκλειο)
13. ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ, ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (με έδρα την Άρτα)
14. ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ, ΙΧΘΥΟΚΟΜΙΑΣ ΑΛΙΕΙΑΣ (με έδρα την Ηγουμενίτσα)
15. ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ, ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (με έδρα την Ηγουμενίτσα)
16. ΤΕΙ ΚΑΒΑΛΑΣ, ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΟΤΩΝ (με έδρα τη Δράμα)
17. ΤΕΙ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (με έδρα την Κεφαλονιά)
18. ΤΕΙ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΩΝ(με έδρα την Κεφαλονιά)
19. ΤΕΙ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (με έδρα τη Λευκάδα)
20. ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ & ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ
21. ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ
22. ΤΕΙ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ, ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ & ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ
23. ΤΕΙ ΜΕΣΟΛΛΟΓΓΙΟΥ, ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΥΔΑΤΙΝΩΝ ΠΟΡΩΝ
24. ΤΕΙ ΜΕΣΟΛΛΟΓΓΙΟΥ, ΥΔΑΤΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΛΙΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ


Δεν νομίζω...
Είδες κάνα ΤΕΙ λογιστικής, νοσηλευτικής, δομικών έργων που είναι τα ΤΕΙ με καλές επαγγελματικές προοπτικές θεωρητικά δεν είναι στη λίστα.. Και τα συγκεκριμένα τμήματα νομίζω ότι θα δέχτηκαν πχ 10-15 πρωτοετείς πέρυσι κατα μέσο όρο οποτε δεν νομίζω ότι θα επηρεάσουν τις βάσεις ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Well, count me in too. Παρόλο που, εντάξει, δε χρειάζομαι γλυκόλογα ή κάποιον να με παρηγορήσει και σίγουρα το τελευταίο που θέλω είναι πολλές τρελές ελπίδες. Μία και καλή είναι. :P

Στην τελική ας κάνει καθένας τον απολογισμό του και ας κοιτάξει τι παίζει από δω και πέρα. Μιλώντας πάντα για μένα, δε μου φταίει τόσο η δυσκολία των θεμάτων. Απλά έκανα μαλακίες και έχασα πέντε-δέκα σίγουρα πράγματα. Χωρίς αυτά, και σε άγρια χρονιά, πού πας; Περιορισμένη προσοχή, έλλειψη σοβαρότητας, κούραση; Dunno, whatever. Σημασία έχει πως δεν περνάω εκεί που ήθελα. Ό,τι άλλο τώρα είναι τουλάχιστον περιττό. Έχω αποφασίσει έτσι κι αλλιώς πως δε θα ξαναδώσω οπότε καλύτερα να δούμε τι κάνουμε τώρα.

Δεν ξαναδίνω όχι γιατί δε μπορώ ή γιατί αυτό δε θα 'ταν κάποια λύση αλλά γιατί πιστεύω πως εντάξει, οι πανελλήνιες και το σχολείο ως κύκλος έκλεισαν. Στην πιθανή δεύτερη φορά βέβαια τα πράγματα θα ήταν τελείως διαφορετικά. Περισσότερος χρόνος, καλύτερη προετοιμασία και φυσικά εμπειρία από μια δύσκολη πρώτη προσπάθεια. Όμως το ζητούμενο δεν είναι να δίνεις μια ζωή πανελλήνιες, πρέπει κάποτε να προχωρήσεις με ό,τι πήρες από τον κόπο σου και να κατευθυνθείς ανάλογα, χωρίς ποτέ να ξεχνάς τα όνειρά σου. Δεν είναι συμβιβασμός δηλαδή, απλά δεν ήρθε το τέλος γι' αυτό που θέλω να κάνω. Υπάρχει ακόμα διέξοδος -κι ευτυχώς υπάρχει ποικιλία από δαύτες για καλύτερη σκέψη σε λίγες μέρες- και θα συνεχίσω μέχρι να φτάσω, με τον έναν ή τον άλλο δρόμο. Έτσι το βλέπω κάπως, μένει μόνο να δούμε αν θα βγει. :D

Γενικά πάντως, αν και μοναχική διαδικασία η πανελλήνιες το κλίμα στο site το ανατρέπει αυτό με τον τρόπο του. Προσομοιώνει αρκετά καλά το κλίμα της τάξης με φίλους και αισθάνεσαι ότι πραγματικά προχωράς μαζί με άλλους. Κι αυτό είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Μεγάλα τμήματα ΤΕΙ είναι τα παρακάτω;
1. ΤΕΙ ΘΕΣ/ΚΗΣ, ΤΕΧΝΟΛ. ΑΛΙΕΙΑΣ & ΥΔΑΤΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ (με έδρα τα Μουδανιά)
2. ΤΕΙ ΠΑΤΡΑΣ, ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ (με έδρα την Αμαλιάδα)
3. ΤΕΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ (με έδρα τα Γρεβενά)
4. ΤΕΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (με έδρα τη Φλώρινα)
5. ΤΕΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (με έδρα τη Φλώρινα)
6. ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ (με έδρα τα Τρίκαλα)
7. ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΒΙΟΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
8. ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
9. ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΔΑΣΟΠΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (με έδρα την Καρδίτσα)
10. ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ, ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ
11. ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ, ΕΠΙΧΕΙΡΗΜ. ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦ. ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (με έδρα τον Άγ. Νικόλαο)
12. ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ, ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (με έδρα το Ηράκλειο)
13. ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ, ΖΩΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (με έδρα την Άρτα)
14. ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ, ΙΧΘΥΟΚΟΜΙΑΣ ΑΛΙΕΙΑΣ (με έδρα την Ηγουμενίτσα)
15. ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ, ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (με έδρα την Ηγουμενίτσα)
16. ΤΕΙ ΚΑΒΑΛΑΣ, ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΟΤΩΝ (με έδρα τη Δράμα)
17. ΤΕΙ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (με έδρα την Κεφαλονιά)
18. ΤΕΙ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΩΝ(με έδρα την Κεφαλονιά)
19. ΤΕΙ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (με έδρα τη Λευκάδα)
20. ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ & ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ
21. ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ
22. ΤΕΙ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ, ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ & ΑΝΘΟΚΟΜΙΑΣ
23. ΤΕΙ ΜΕΣΟΛΛΟΓΓΙΟΥ, ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΥΔΑΤΙΝΩΝ ΠΟΡΩΝ
24. ΤΕΙ ΜΕΣΟΛΛΟΓΓΙΟΥ, ΥΔΑΤΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΛΙΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ


Δεν νομίζω...
Είδες κάνα ΤΕΙ λογιστικής, νοσηλευτικής, δομικών έργων που είναι τα ΤΕΙ με καλές επαγγελματικές προοπτικές θεωρητικά δεν είναι στη λίστα..

Δες πόσοι είναι οι διαγωνιζόμενοι φέτος,και πόσοι πέρσι.Δες πόσες είναι οι θέσεις φέτος,και πόσες ήταν πέρσι.Σκέψου πως αυτό θα επηρεάσει.Μια θέση είναι μια θέση.Ανεξάρτητα από που την πήρες.Ακόμα κι εσύ να βγάλεις ψηλό και να μην επηρεαστείς,θα μείνει έξω κάποιος άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μπράβο!
Κι εγώ νομίζω ότι τα πήγα σκατά, και δε νομίζω να περάσω φέτος - από τη μέση της χρονιάς το ήξερα βασικά - αλλά για κάποιον λόγο ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.
Αυτή η χρονιά ήταν από τις χειρότερες, από τις πιο πιεστικές σε αυτά τα 18 χρόνια, και μου γάμησαν τη ψυχολογία και τη ζωή μου χωρίς λόγο αυτές οι "Πανελλήνιες" και τώρα μόνο η σκέψη ότι ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ με έχει ανακουφίσει από χτες ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ που πήρα τα πάνω μου, αφού μένει μόνο ένα ακόμα.

Οι Πανελλήνιες υπάρχουν μόνο και μόνο για να σε γ *μάνε, ειλικρινά. Εγώ αυτό κατάλαβα. Η ζωή ΤΩΡΑ αρχίζει, τώρα θα πάρεις τη ζωή στα χέρια σου και θα κάνεις αυτό που θες, έχεις όσο χρόνο θες για να βρεις τον εαυτό σου (πολλοί τον χάσαμε) κι αν απέτυχες.... ωωωωω χου κερ; Του χρόνου μπορείς να ξαναδώσεις. Εγώ θα ξαναδώσω στάνταρ για να περάσω εκεί που θέλω, και δε με ενοχλεί.

Νιώθω σα να ξύπνησα από έναν εφιάλτη *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top