Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Aνακοινώθηκαν οι ημερομηνιες εγγραφής και εξετάσεων καθως και για τα εξέταστρα για τις εξετάσεις του Michigan ECCE/ECPE περιοδου Μαίου 2011.

Αναλυτικά είναι:


Πηγή: ΗAU

Aιτήσεις Συμμετοχής :

Αίτηση Συμμετοχής και Πληροφοριακό Έντυπο για τις Εξετάσεις ECPE - Μάϊος 2011 ( .pdf, 317 ΚΒ)

Αίτηση Συμμετοχής και Πληροφοριακό Έντυπο για τις Εξετάσεις ECCE - Μάϊος 2011 ( .pdf, 318 ΚΒ)

Ποιά από τις δύο εξετάσεις σκοπεύετε να δώσετε;

Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nice job!
Οι αιτησεις συμμετοχων να υπολογιζετε οτι θα παρουν κανα μηνα παραταση παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
λέω να δώσω επιτέλους για ecpe.... :redface::redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν υπήρχε ίδιο κλειδωμένο θέμα;

Anyway, θα δώσουμε ECPE, Θεού θέλοντος, το Μάιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οι εγγραφες τρεχουν λοιπον παιδια.
Για πειτε λοιπον ποιοι με το καλο θα δωσετε και πια εξεταση;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
πωπω.........
ερημια στο μισιγκαν...
ολοι κειμπριτζ θα δωσουν???? :hmm:
εγω οπως εχω ηδη πει θα δωσω το προφ
ηδη εχω γραφτει.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα ρθουν σιγα σιγα.:P
Λογικα παντως και μετα τις 28 Φλεβαρη θα παρουν μια παραταση 10 με 15 μερες οι εγγραφες στο Μισιγκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Εμ.Το σκεφτομαι αλλα δεν νομιζω να δηλωσω.:/
Χρειαζομαι κι αλλη προετοιμασια.:/
(Μισιγκαν ε.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Θα ρθουν σιγα σιγα.
Λογικα παντως και μετα τις 28 Φλεβαρη θα παρουν μια παραταση 10 με 15 μερες οι εγγραφες στο Μισιγκαν.
OMG! οντως πηραν!! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εεε καλα λες και ειναι παραξενο φαινομενο αυτο.Για πείτε ποιοι σκέφτεστε να το δώσετε για να χουμε και μια ιδεα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
κ εγω θα δωσω ecpe με το καλο, κ ο θεος βοηθος... αφηστε πολυ αγχος, αναρωτιεμαι μονο εγω ειμαι ετσι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω να δεις ποσο αγχος ειχα.Αλλα δεν χρειαζεται πιστεψε με!Τζαμπα αγχος.Απλα διαβασε,χαλαρωσε και απολαυσε την εμπειρια.Μονο Μισιγκαν θα δωσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
το ξερω οτι δεν χρειαζεται αγχος, αλλα τι να κανω... διαβαζω, διαβαζω και δεν τελειωνω ποτε...υπομονη.... πφφφ.....
ναι μονο michigan...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Και εγώ θα δώσω το ecce (lower) το Μάιο :). Ξέρει κανείς τη διαφορά του από το ECPE?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ΕCCΕ:Lοwer
ΕCΡΕ:Προφισενσυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ θα δώσω και επίσημα (πλήρωσα τα εξέταστρα), το Μάιο ECPE:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δέσποινα_

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
δινω προφισενσι και παλι!ελπιζω να το παρω αυτη τη φορααα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Μπηκα και εγω στο club !!
Ηδη εχω ολοκληρωσει την αιτηση μου για ECPE και ο Θεος βοηθος !

Λοιπον μην αγνωνεστε μπειτε μεσα στο εξεταστικο με τον αερα του νικητη , με καλη ψυχολογια , χαλαρα (οσο γινεται !) και βεβαια remember //Μια αποτυχια δεν φερνει την καταστροφη !//

Καλη μας επιτυχια !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lemOnbush

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ωχχ Θέε μου... Να δούμε τι θα δούμε...
Μπορεί να πήρα το lower με "flying colors" αλλά κάτι μου λέει ότι θα τα βρούμε σκούρα εδώ.. (Ecpe)
Anyway, Good luck! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
https://lsa.umich.edu/UMICH/eli/Home/Test%20Programs/ECPE/ScoreRep_Announcement.pdf


Certificate Exams to Feature Scaled Numeric Scores

Cambridge–Michigan Language Assessments is happy to announce an enhancement to its
University of Michigan certificate exam score reports. This change will provide stakeholders with
additional information about candidate performance.
Currently, any examinee who takes the Examination for the Certificate of Competency in English
(ECCE) or the Examination for the Certificate of Proficiency in English (ECPE) receives an official
score report that provides a band score for each section. As of May 2011, in addition to the band
score, the official score report will also feature a scaled numeric score (0–1000) for the listening
and GVR/GCVR sections.
The criteria for awarding certificates for the ECCE and ECPE remain the same, and the writing
and speaking sections for the exams will continue to be reported on the current five-point scales.
However, this additional score information will provide examinees with more precise information
on their performance. For example, an examinee who receives a band score of Pass (P) in the
listening section of either ECCE or ECPE will now be able to see if his or her score is at the top of
this band—close to a High Pass (HP)—or if it is closer to a Low Pass (LP). Examinees and teachers
can use the information to focus on areas where additional practice is needed.
Numerical score information will appear on official ECCE and ECPE score reports beginning
with the May 2011 exams.

Για πείτε λοιπον,πως σας φαινεται αυτη η αλλαγή;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top