Υποψήφιοι με το 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

VirusX2

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδια ξερεται αν ισχυει το 10% για το 2011? κατι ακουσα οτι το 10% το καταργησανε γενικα απο φετος...
Δωστε τα φωτα σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christaras9292

Νεοφερμένος

Ο christaras9292 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δε νομιζω, αλλα για σιγουρια μπες στο www.ypepth.gr ή στη νεα ιστοσελιδα του υπουργειου, και μετα στο σχετικο link.
Εχει και καποιους περιορισμους, οπως το οτι μπορουν να δηλωσουν με το 10% μονο οσοι εχουν διαγωνιστει με πανελληνιες εως 2 ετη πριν και το οτι με το 10% δε μπορεις να δηλωσεις την ιδια ΣΧΟΛΗ με αυτη που περασες την τελευταια φορα που εδωσες πανελληνιες, δηλαδη αν περασες μαθηματικο Κρητης φετος, ακομη και αν πιανεις τη βαση της Θεσσαλονικης το επομενο ετος με το 10%, δε σου επιτρεπεται να το δηλωσεις.
Εαν λοιπον ισχυει ακομη το 10% και δεν το κατηργησαν, που αποτελει ενδεχομενο το οποιο και εγω ακουσα, ελεγξε εαν εχει υποστει καποια αλλαγη η διαδικασια.
Ελπιζω να βοηθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Εγω παλι δεν νομιζω να ισχυει οτι δεν μπορεις να δηλωσεις την ιδια σχολη αλλα σε αλλο μερος!!! Ποιος ο λογος να μην σου επιτρεπεται? Μου ακουγεται λιγακι παραλογο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d@NTE

Νεοφερμένος

Ο d@NTE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ρε παιδιά εχω μια απορία με το 10 τοις εκατό, πέρασα στο φιλολογικό πρόπερσι αλλα επειδή δε λέει πολλά σκέφτομαι ν δώσω με 10 τοις εκατο για αστυφυλάκων? γινεται? ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ρε παιδιά εχω μια απορία με το 10 τοις εκατό, πέρασα στο φιλολογικό πρόπερσι αλλα επειδή δε λέει πολλά σκέφτομαι ν δώσω με 10 τοις εκατο για αστυφυλάκων? γινεται? ευχαριστώ...

Νομιζω ειναι αναλογα το μαθημα επιλογης που ειχες οταν εδωσες Πανελληνιες!Αν ειχες μαθηματικα γενικης νομιζω πως εισαι οκ!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Για Αστυφυλακων επρεπε να ειχες δωσει πανελλαδικες μαθηματικα και για εκει χρειαζονται αθληματα τα οποια δε ξερω αν γινεται να τα δωσεις τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d@NTE

Νεοφερμένος

Ο d@NTE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
αυτο φοβομουν ειχα παρει βιολογια..το ξερα πως θα το μετανιώσω..:P..ποιος ξαναδίνει ρε παιδια πανελληνιες ωχ ωχ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
αυτο φοβομουν ειχα παρει βιολογια..το ξερα πως θα το μετανιώσω..:P..ποιος ξαναδίνει ρε παιδια πανελληνιες ωχ ωχ...

Αμα σου αρεσει η Αστυφυλακων , δωσε! Πιστευω θα αποζημιωθεις μετα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ειναι μεγαλη αποφαση αυτο!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d@NTE

Νεοφερμένος

Ο d@NTE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
καλα θα ηταν να κρατας το βαθμο σου κ να εδινες μονο μαθηματικα τωρα παλι απο την αρχη αρχαια λατινικα πωωω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Το 10% δεν θα καταργηθει για εμας που εχουν δωσει ηδη πανελληνιες. Δηλαδη οι αλλαγες (σε περιπτωση που οντως καταργηθει το 10%) θα ισχυσουν μονο για τους νεους υποψηφιους. Αυτο αποτελει νομο , γι'αυτο και δεν υπαρχει περιπτωση εμεις να μην μπορουμε να καταθεσουμε με το 10% , δεν υπαρχει λογως ανησυχιας. Το μονο που μας ενδιαφερει ειναι να μαθουμε ποτε θα καταθεσουμε , καθως ακουγεται φετος οτι η καταθεση μηχανογραφικων θα γινει τον Μαρτιο. Αν εχει καποιος καμια εγκυρη πηγη... :P
Και φυσικα πανω απ'ολα να καταφερουμε να περασουμε εκει που στοχευουμε μεσω του 10% , αυτο εχει την μεγαλυτερη σημασια ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
δεν περναει ο καιρος αντε να βγει η ανακοινωση να ξερουμε... ετσι κ γινει καμια στραβη κ δε γινουν οπως τα λες την κατσαμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
δεν περναει ο καιρος αντε να βγει η ανακοινωση να ξερουμε... ετσι κ γινει καμια στραβη κ δε γινουν οπως τα λες την κατσαμε :(
Εγω αυτη τη στιγμη σπουδαζω στη Κρητη και ειμαι απο ΘΕΣ/ΝΙΚΗ και θα πρεπει να περιμενω εδω μεχρι το καλοκαιρι , ειναι ηδη αρκετα δυσκολο ( θελω να γυρισω σπιτι μου :( ) ...αλλα μην ανυσηχεις , δεν προκειτε να αλλαξει τιποτα για εμας. Και καποιοι εκαναν ερωτησεις στον ΟΕΦΕ για το 10% και τους ειπαν οτι δεν γινεται να ισχυει για εμας η καταργηση , καθως υπαρχει ΝΟΜΟΣ που οριζει οτι, ενα καινουργιο μετρο ας πουμε δεν μπορει να ισχυει για τους προηγουμενους καθως το συστημα ηταν αλλιως σε εμας. Αλλα οπως και να εχει , δεν νομιζω γενικα να καταργησουν το 10% γιατι υπαρχουν πολλα παιδια αλλα και θα υπαρξουν περισσοτερα τα οποια εχουν/θα εχουν κανει λαθος επιλογη. Δεν γινεται να στερουν την ευκαιρια απο αυτα τα παιδια να διορθωσουν την επιλογη τους. Γιατι "Παιδια" ημασταν οταν καναμε μηχανογραφικο (το συστημα δεν εχει καθολου καλη καθοδηγηση για το τι τελικα θα ηταν καλυτερο για εμας να σπουδασουμε) , δεν πρεπει να μπαινουμε παλι στην διαδικασια των πανελληνιων , τουλαχιστον οχι ολοι, εξαρταται απο την περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Μακαρι..... ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ :P:P
η βλακεια ειναι οτι δεν μπορεις να δωσεις και με το 10 και με το 90% για να σαι πιο σιγουρος:whistle: εγω στην αρχη ελεγα σιγα μην ξαναδωσω πανελληνιες, με τιποτα κτλ, απλα η σχολη που θελω εχει πολυ χαμηλα μορια κ πιστευω οτι αν ηξερα οτι 10% για 2011 γιοκ, θα προετοιμαζομουν ψυχολογικα για να ξαναδωσω φετος και να γραψω καμια 10000μορια... απο την αλλη υπαρχουν πιθανοτητες τωρα που καταργηθηκε η βαση του 10 να περασω εκει που θελω αλλα παλι δεν ειναι σιγουρο... ολα ειναι στον αερα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Μακαρι..... ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ :P:P
απο την αλλη υπαρχουν πιθανοτητες τωρα που καταργηθηκε η βαση του 10 να περασω εκει που θελω αλλα παλι δεν ειναι σιγουρο... ολα ειναι στον αερα :/:
Αφου βρε δεν εχει καταργηθει xD , πιστευω αμα ηταν να καταργηθει θα επρεπε να το ειχαν πει απο τωρα , δεν γινεται να περιμενουμε μεχρι τα Χριστογεννα και ξαφνικα να πουν "καταργειται το 10% , πρεπει να ξαναδωστε πανελληνιες" , δεν γινονται ετσι αυτα τα πραγματα... θα μου πεις Ελλαδα ειμαστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Αφου βρε δεν εχει καταργηθει xD
ναι δεν εχει καταργηθει αλλα δν το λεω για αυτο :P:P:P
το λεω γιατι οταν υπηρχε η βαση του 10 η σχολη μου με το 10% ειχε απιαστα μορια για αυτα που εχω... φετος με την καταργηση της βασης την επιανα ανετοτατα απλα δεν ξερω αν θα εξακολουθω να την πιανω και το 2011... εχει να κανει με το ποσα μορια εχουν αυτοι που δηλωνουν την καθε σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Αυτο που εχει γραφτει παλαιοτερα οτι δεν μπορεις να περασεις στην ιδια σχολη με αυτη που εισαι σε αλλη πολη ισχυει???? Δηλαδη εγω που ειμαι ναυτιλιακα στη χιο δεν μπορω να παω πειραια????? Θα ειναι αδικο γιατι μου στερουν το δικαιωμα να ερθω κοντα στο σπιτι μου γιατι οι γονεις τα βγαζουν δυσκολα με εμενα χιο και την αδερφη μου ηρακλειο!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μπορείς αν είναι σε άλλο πανεπιστήμιο αντίστοιχο τμήμα. Δε μπορείς να διαγραφείς και να επανεγγραφείς στην ίδια σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Εγω αυτη τη στιγμη σπουδαζω στη Κρητη και ειμαι απο ΘΕΣ/ΝΙΚΗ και θα πρεπει να περιμενω εδω μεχρι το καλοκαιρι , ειναι ηδη αρκετα δυσκολο ( θελω να γυρισω σπιτι μου :( ) ...αλλα μην ανυσηχεις , δεν προκειτε να αλλαξει τιποτα για εμας. Και καποιοι εκαναν ερωτησεις στον ΟΕΦΕ για το 10% και τους ειπαν οτι δεν γινεται να ισχυει για εμας η καταργηση , καθως υπαρχει ΝΟΜΟΣ που οριζει οτι, ενα καινουργιο μετρο ας πουμε δεν μπορει να ισχυει για τους προηγουμενους καθως το συστημα ηταν αλλιως σε εμας. Αλλα οπως και να εχει , δεν νομιζω γενικα να καταργησουν το 10% γιατι υπαρχουν πολλα παιδια αλλα και θα υπαρξουν περισσοτερα τα οποια εχουν/θα εχουν κανει λαθος επιλογη. Δεν γινεται να στερουν την ευκαιρια απο αυτα τα παιδια να διορθωσουν την επιλογη τους. Γιατι "Παιδια" ημασταν οταν καναμε μηχανογραφικο (το συστημα δεν εχει καθολου καλη καθοδηγηση για το τι τελικα θα ηταν καλυτερο για εμας να σπουδασουμε) , δεν πρεπει να μπαινουμε παλι στην διαδικασια των πανελληνιων , τουλαχιστον οχι ολοι, εξαρταται απο την περιπτωση.

Αντε να δουμε τι θα γινει τελικα ρε παιδια γιατι ενδιαφερομαι και εγω να καταθεσω μηχανογραφικο με τ0 10%.Και εγω παντως δεν ποιστευω με τιποτα οτι θα καταργηθει η βαση του 10%.Τουλαχιστον οχι φετος και οχι για αυτους που εχουν δωσει Πανελληνιες και εχουν το δικαιωμα να καταθεσουν Μηχανογραφικο με το 10%(εχουν δηλαδη δωσει μεχρι πριν 2 ετη).Μερικες φορες παντως πρεπει να πω πως παει ο νους μου στο κακο και λεω αν,αν......γινει καμια στραβη(λεμε τωρα που εγω προσωπικα το αποκλειω)και καταργηθει τελειως η βαση του 10% τι κανω????Αν οντως γινει κατι τετοιο θα ειναι πολυ αδικο παντως ειδικα για αυτους που δωσανε περσυ Πανελληνιες(οπως εγω) να τους στερησει αυτο το δικαιωμα(δικαιωμα που ολα τα προηγουμενα χρονια οι προηγουμενοι υποψηφιοι ειχανε και αρκετοι εκμεταλλευτηκανε) και να μην τους δινει καν τη δυνατοτητα να προσπαθησουνε με το 10% για να μπουνε στη σχολη που επιθυμουν.Και εδω χρειαζεται προσοχη θα στερησει το δικαιωμα του 10% σε ατομα που εχουν περασει και ισως εχουν φοιτησει σε μια σχολη αλλα δεν τους αρεσε και οχι σε ατομα που δεν εχουν περασει πουθενα.Το 10% απευθυνεται δηλαδη σε φοιτητες και οχι σε απλους αποφοιτους.Και οχι μονο αυτο αλλα αν οντως συμβει κατι τετοιο θα ειναι μεγαλο λαθος να μην μας εχει προειδοποιησει καθολου οπως εχει αναφερθει και πιο πανω και να μας πει τα Χριστουγεννα''Δεν μπορειτε να καταθεσετε Μηχανογαραφικο με το 10%.Ξαναδινετε Πανελληνιες.Γι΄αυτους τους λογους λοιπον πιστευω κι εγω πως ειναι αδυνατον εως ακατορθωτο να καταργηθει η βαση του 10% για το 2011 με βαση το οτι τον Μαρτιο καταθετουμε μηχανογραφικο.Ο μονος ουσιαστικος και πολυ μα παρα πολυ πιθανος λογος να καταργηθει το 10% ειναι απο το 2013 και επειτα καθως οπως εχει ηδη ανακοινωσει το Υπουργειο αναμενεται να αλλαξει τελειως το Λυκειο αλλα και το συστημα των εξετασεων.Τοτε ναι λογικα θα καταργηθει οχι ομως τωρα εφοσον λειτουργει το υπαρχον συστημα και με βαση αυτο θα εξετασθουν σιγουρα οι φετινοι υποψηφιοι.Αυτα απο μενα και καλη συνεχεια σε ολους περιμενοντας νεωτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Αντε να δουμε τι θα γινει τελικα ρε παιδια γιατι ενδιαφερομαι και εγω να καταθεσω μηχανογραφικο με τ0 10%.Και εγω παντως δεν ποιστευω με τιποτα οτι θα καταργηθει η βαση του 10%.Τουλαχιστον οχι φετος και οχι για αυτους που εχουν δωσει Πανελληνιες και εχουν το δικαιωμα να καταθεσουν Μηχανογραφικο με το 10%(εχουν δηλαδη δωσει μεχρι πριν 2 ετη).Μερικες φορες παντως πρεπει να πω πως παει ο νους μου στο κακο και λεω αν,αν......γινει καμια στραβη(λεμε τωρα που εγω προσωπικα το αποκλειω)και καταργηθει τελειως η βαση του 10% τι κανω????Αν οντως γινει κατι τετοιο θα ειναι πολυ αδικο παντως ειδικα για αυτους που δωσανε περσυ Πανελληνιες(οπως εγω) να τους στερησει αυτο το δικαιωμα(δικαιωμα που ολα τα προηγουμενα χρονια οι προηγουμενοι υποψηφιοι ειχανε και αρκετοι εκμεταλλευτηκανε) και να μην τους δινει καν τη δυνατοτητα να προσπαθησουνε με το 10% για να μπουνε στη σχολη που επιθυμουν.Και εδω χρειαζεται προσοχη θα στερησει το δικαιωμα του 10% σε ατομα που εχουν περασει και ισως εχουν φοιτησει σε μια σχολη αλλα δεν τους αρεσε και οχι σε ατομα που δεν εχουν περασει πουθενα.Το 10% απευθυνεται δηλαδη σε φοιτητες και οχι σε απλους αποφοιτους.Και οχι μονο αυτο αλλα αν οντως συμβει κατι τετοιο θα ειναι μεγαλο λαθος να μην μας εχει προειδοποιησει καθολου οπως εχει αναφερθει και πιο πανω και να μας πει τα Χριστουγεννα''Δεν μπορειτε να καταθεσετε Μηχανογαραφικο με το 10%.Ξαναδινετε Πανελληνιες.Γι΄αυτους τους λογους λοιπον πιστευω κι εγω πως ειναι αδυνατον εως ακατορθωτο να καταργηθει η βαση του 10% για το 2011 με βαση το οτι τον Μαρτιο καταθετουμε μηχανογραφικο.Ο μονος ουσιαστικος και πολυ μα παρα πολυ πιθανος λογος να καταργηθει το 10% ειναι απο το 2013 και επειτα καθως οπως εχει ηδη ανακοινωσει το Υπουργειο αναμενεται να αλλαξει τελειως το Λυκειο αλλα και το συστημα των εξετασεων.Τοτε ναι λογικα θα καταργηθει οχι ομως τωρα εφοσον λειτουργει το υπαρχον συστημα και με βαση αυτο θα εξετασθουν σιγουρα οι φετινοι υποψηφιοι.Αυτα απο μενα και καλη συνεχεια σε ολους περιμενοντας νεωτερα.
οντως η σκεψη σου στεκει για το οτι ειναι αδικο τα χριστουγεννα να μας πουν: α, καταργηθηκε το 10%, σορρυ παιδες.... (:eek::eek::mpinelik::rant:) οποτε 99% δε θα υπαρχει προβλημα... αναμονη, πριν τις εκλογες δεν νομιζω να ξερουμε κατι... μετα τα μεσα νοεμβριου μαλλον... περσι η ανακοινωση για το 10% βγηκε τελη νοεμβριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top