Φοιτητική ζωή στην Κεφαλονιά

Yiannis91

Νεοφερμένος

Ο Yiannis91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπερα παιδια,περασα φετος στο τει ιονιων νησων και συγκεκριμενα στο ληξουρι της κεφαλονιας στο τμημα τεχνολογιας του ηχου και μουσικων οργανων.Η σχολη μου αρεσει παρα πολυ αλλα το μονο που με προβληματιζει ειναι η περιοχη!!οποιος γνωριζει κατι για το συγκεκριμενο τμημα και γενικοτερα για τη ζωη στη κεφαλονια ας απαντησει,οπιαδηποτε πληροφορια μου ειναι χρησιμη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gialouris

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Μια φίλη μου έχει περάσει στην Κεφαλλονιά αλλά στο Αργοστόλι κι εγώ είμαι από Κεφαλλονιά! Απ'ότι μου έχει πει το ΤΕΙ του Ληξουρίου είναι καλύτερο από του Αργοστολίου (αν και έχουν διαφορετικές σχολές). Η φοιτητική ζωή είναι μέτρια, έχει λίγα μαγαζιά, καφετέριες κτλ αλλά για να ψωνίσεις ρούχα για παράδειγμα και γενικά πιο πολλά πράγματα θα πρέπει να πας στην Πάτρα με το καράβι. Επίσης τα ενοίκια ίσως είναι λίγο πιο ακριβά απ'ότι σε κάποια μεγάλη πόλη όπως τα Γιάννενα. Ως περιοχή η Κεφαλλονιά είναι τέλεια, ένα από τα πιο όμορφα νησιά της Ελλάδας! Ένα πρόβλημα που μπορεί να έχεις είναι οι μετακινήσεις εκεί διότι δεν έχει καθόλου καλή συγκοινωνία. Τα φοιτητικά εισιτήρια για το λεωφορείο εντός πόλης έχουν απ'όσο θυμάμαι 20 λεπτά. Αυτά θυμάμαι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yiannis91

Νεοφερμένος

Ο Yiannis91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σ ευχαριστω για τισ πληροφοριες αλλα αφου εισαι απο την κεφαλονια μηπως ξερεις κατα ποσο ειναι ευκολο να βρεις και μια δουλεια? κυριως το χειμωνα που φανταζομαι εχει πολυ λιγοτερο κοσμο..α και για εστια ξερεις τι παιζει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Πιο ακριβά από τα Γιάννενα??Δεν νομίζω..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gialouris

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Πιο ακριβά από τα Γιάννενα??Δεν νομίζω..:hmm:

Βασικά όχι ακριβώς πιο φθηνά αλλά στην ίδια τιμή το σπίτι δεν έχει τόσα πολλά πχ δεν είναι μεγάλο κτλ. :/: Θα σε γελάσω γιατί δεν έχω κοιτάξει ποτέ να βρω δουλειά εκεί... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
φοιτητικη ζωη... στην Κεφαλονια? Αστειακι. Ουτε φοιτητικη, ουτε ζωη εχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Συγχαρητήρια σε όσους έδωσαν φέτος πανελλήνιες (και ιδιαίτερα σε αυτούς που έδωσαν δεύτερη φορά, στους οποίους ανήκω κι εγώ :P ) αλλά και στα παιδιά που δε τα κατάφεραν αλλά παρ' όλα αυτά έβαλαν τα δυνατά τους.

Πέρασα στο τμήμα τεχνολογίας ήχου και μουσικών οργάνων στο ληξούρι. Είναι μια σχολή που με ενδιαφέρει πολύ αλλά λόγω οικονομικών δυσκολιών, κυρίως, δυσανασχετώ να ξεκινήσω τις σπουδές. Μένω Θεσσαλονίκη. Προφανώς, λοιπόν, υπάρχει και ένα μεγάλο πρόβλημα συγκοινωνίας.

Θα ήθελα να μάθω και από φοιτητές που σπουδάζουν στο νησί αλλά και από παιδιά που έχουν ζήσει εκεί, αφενός, πως είναι η φοιτητική ζωή-ιδίως το χειμώνα και, αφετέρου, αν υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις για να σε δεκτούν στη φοιτητική εστία.

Πρέπει να πάρω τη μεγάλη απόφαση. Η μοναδική εναλλακτική που έχω στη Θεσσαλονίκη είναι τα ΙΕΚ. Και φυσικά όπως και να 'χει, δε πιστεύω ότι συγκρίνεται η άνεση και, γενικότερα, η ζωή ατη Θεσσαλονίκη απο αυτή στη Κεφαλονιά. Χωρίς παρεξήγηση, ξέρω ότι είναι προτιμότερο να φοιτώ σε ένα πανεπιστήμιο παρά να πηγαίνω σε ΙΕΚ αλλά λόγω οικονομικής δυσχέρειας και δυσκολίας στη μεταφορά, αδυνατώ ακόμα να πάρω μια απόφαση.

Ποιά είναι η άποψη σας ή/και οι εμπειρίες σας από τη φοιτητική/νεανική ζωή στη Κεφαλονιά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simik

Νεοφερμένος

Η simik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και εγω φετος περασα στην Κεφαλονια, στο τμημα τεχνολογιας τροφιμων, το οποιο βρισκεται στο Αργοστολι. Ψαχνω συνεχως να βρω ατομα, φοιτητες που να σπουδαζουν εκει αλλα ματαια. Λογω μεγαλης αποστασης και πολλων εξοδων δεν εχω παρει ακομα την αποφαση για το αν θα παω να μεινω εκει, καθως ειμαι κ εγω απο Θεσσαλονικη. Θελω πολυ να μαθω λεπτομεριες για την περιοχη, την φοιτητικη ζωη κτλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
λοιπόν, όσον αφορά το αργοστόλι, η περιοχή είναι σχετικά μικρή οπότε πας παντού με τα πόδια. εκτός κι αν έχει αμάξι, όπου μπορείς να μείνεις σε κάποιο κοντινό χωριό και σε 10 λεπτά να είσαι στο κέντρο. από φοιτητική ζωή δεν ξέρω, αλλά μιας και μεγάλωσα εδώ έχω να σου πω πως το χειμώνα πέφτει μεγάλη νέκρα. εσάς τους φοιτητές περιμένει το νησί!! δε θέλω να σε αποθαρρύνω, η Κεφαλονιά είναι όμορφο νησί και αν έχεις κι ένα αμαξάκι θα αποφύγεις την ανία του να κάθεσαι μόνο στο αργοστόλι. ελπίζω να πάρεις τη σωστή απόφαση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι παίζει στο Ληξούρι και πως είναι το Τ.Ε.Ι. στη περιοχή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Κανονικό γράψιμο...


Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Έχεις σκεφτεί πως για να μην έχεις καμία απάντηση είναι πάρα πολύ πιθανό να μην γνωρίζει κανένας αυτό που ρωτάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Έχεις σκεφτεί πως για να μην έχεις καμία απάντηση είναι πάρα πολύ πιθανό να μην γνωρίζει κανένας αυτό που ρωτάς;
Πολύ πριν από εσένα. Και βρίσκομαι σε κρίσιμη κατάσταση γι'αυτό και αγανάκτησα. Φρέναρε λίγο.

Συγγνώμη, πραγματικά, αν ζήτησα κάτι τόσο δύσκολο αλλά έστω και μια μικρή και γενική αναφορά για το τι γίνεται στη Κεφαλλονιά σε εμένα δεν θα έβλαπτε. Και, όπως βλέπεις, δόθηκε ήδη μια απάντηση στην simik από κάτοικο της Κεφαλλονιάς.

Έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
αυτά που έγραψα παραπάνω αφορούν όλο το νησί, δεν ισχύει κάτι διαφορετικό στο Ληξούρι απ' ό,τι ισχύει στο Αργοστόλι. όσο για το ΤΕΙ έχω ακούσει ότι γενικώς είναι ενδιαφέρον τμήμα αλλά δεν ξέρω να σου πω κάτι παραπάνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Πολύ πριν από εσένα. Και βρίσκομαι σε κρίσιμη κατάσταση γι'αυτό και αγανάκτησα. Φρέναρε λίγο.

Συγγνώμη, πραγματικά, αν ζήτησα κάτι τόσο δύσκολο αλλά έστω και μια μικρή και γενική αναφορά για το τι γίνεται στη Κεφαλλονιά σε εμένα δεν θα έβλαπτε. Και, όπως βλέπεις, δόθηκε ήδη μια απάντηση στην simik από κάτοικο της Κεφαλλονιάς.

Έλεος.

Κατοικος Κεφαλονιας εδώ ... (Και με το συμπαθειο κιολας, αλλα δεν ετυχε να δω το ποστ σου).
Στην Κεφαλονια υπαρχει μια "πολη"...το Αργοστόλι. Δεν ξερω από που εισαι, αλλα το Αργοστολι ειναι μια μικρή, επαρχιακή, νησιωτική κωμόπολη....Καμποσες καφετέριες, 2-3 κλαμπ/σκυλαδικα π λειτουργουν Παρασκευο-Σαββατα, και τερμα. Τα απολύτως απαραίτητα. Μην περιμένεις αγρια φοιτητικη ζωή, θα τη βγάζεις σε 2-3 μαγαζιά το πολύ, στο Ληξουρι ειναι ακομα πιο ησυχα τα πράγματα, γενικα η Κεφαλονια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ φοιτητοπεριοχη. Ναι, εχει ποσα τμηματα ΤΕΙ, αλλα δεν συγκρινεται με τις παραδοσιακες φοιτητουπολεις. Θα περπατας στο Αργοστόλι τα βράδυα το χειμωνα και θα ειναι σα να περπατας μονος στο δρομο με τις λευκες...λιγη κίνηση περισσότερο το βραδυ κοντα στην Πλατεια Αργοστολίου αλλα και αυτο σε καμποσα μαγαζια μετρημενα στα δαχτυλα τ ενος χεριου. Πεμπτες κανει προσφορες ο ενας και ειναι γεματος, Παρασκευες ο επομενος και ειναι αυτος γεματος, αλλα μην περιμενεις πολλα. Ησυχια και βαρεμαρα ως επι το πλειστον, σχετικα ακριβη ζωη συγκριτικα με άλλες περιοχες, οσο για το επιπεδο και το ποσο ενδιαφεροντα ειναι τα ΤΕΙ δεν εχω ιδεα.

Αυτα!

EDIT: Το Ληξουρι ακομα πιο ερημο/ησυχο. Εχε στο νου σου οτι σε περιοδους τρελης κακοκαιριας παιζει να ψιλοαποκλειστεις για 1-2 μερες στο νησι (νομιζω καμια φορα παιζει να σταματησει και το φερυ π κανει Ληξουρι-Αργοστολι), οποτε οταν κλεινεις εισιτηρια έχε παντα στο νου σου να ριχνεις μια ματια στον καιρο, ειδικα τον χειμωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με κάθε επιφύλαξη και με πολλά συγγνώμη εκ των προτέρων για αυτούς που κατάγονται από εκεί θα ήθελα να πω ότι η συμπεριφορά των ντόπιων προς τους φοιτητές και προς τους τουρίστες δεν είναι η καλύτερη και σίγουρα δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που λέμε "ελληνική φιλοξενία". Θα μου πείτε όλοι τη δουλειά τους θέλουν να κάνουν αλλά ας υπήρχαν κάποια υποτυπώδη ψήγματα ανθρωπιάς. Δεν είναι ωραίο να σε βλέπουν μόνο σαν τον "ξένο" από τον οποίο θα τα αρπάξουν. Θυμάμαι την ξαδέλφη μου που στην πενταήμερη είδε λάδι στη σαλάτα της μόνο όταν πέρασαν στην Πάτρα. Θα μου πείτε "τι μας νοιάζει εμάς αυτό;".΄Οταν ζεις σε ένα μικρό μέρος που το χειμώνα νεκρώνει και οι συναναστροφές σου είναι λιγοστές, νομίζω θα ήταν ένα θετικότατο στοιχείο η ζεστασιά του περίγυρού σου.΄Εχουν περίεργο χαρακτήρα οι Κεφαλονίτες, περίεργο χιούμορ που το καταλαβαίνουν μόνο μεταξύ τους και περίεργες αντιδράσεις που μπορεί να σε προσβάλλουν ενώ αυτοί τις θεωρούν απόλυτα φυσιολογικές. Από τη συναναστροφή μου μαζί τους κατάλαβα ότι ήταν πολύ δύσκολο να "κολλήσουμε" και ευτυχώς που είχαν την ίδια γνώμη και άλλοι στην παρέα οπότε δεν προβληματίστηκα.΄Οσοι λοιπόν πάτε εκεί ασχοληθείτε με τη σχολή σας (για να τελειώσετε όσο γρηγορότερα γίνεται) και προσπαθήστε να βρείτε κάποιους συμφοιτητές σας με τους οποίους θα δέσετε και θα κάνετε μια παρέα για να την παλέψετε.https://www.kefalonizw.com/nea-eideseis-events/nea/enoikiazomena-sten-kephalonia.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Με κάθε επιφύλαξη και με πολλά συγγνώμη εκ των προτέρων για αυτούς που κατάγονται από εκεί θα ήθελα να πω ότι η συμπεριφορά των ντόπιων προς τους φοιτητές και προς τους τουρίστες δεν είναι η καλύτερη ...

no hurt feelings.....
γενικοτερα ομως αυτα παθαινεις οταν ανοιγεις σχολες για να γεμισεις διαμερισματα.....και ο νοών νοείτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ όμως θα μου επιτρέψεις να παρατηρήσω ότι έχει να κάνει με την ψυχοσύνθεση των ανθρώπων κάθε περιοχής. Και στην Κρήτη υπάρχουν φοιτητές και εκεί τους τα παίρνουν. ΄Ομως η κατάσταση είναι τελείως διαφορετική. Και στο σπίτι του θα σε καλέσει ο σπιτονοικοκύρης να σε κεράσει και ανθρώπινα θα σε αντιμετωπίσει και θα φροντίσει να αισθανθείς άνετα. Πηγαίνεις να φας και χορταίνεις μόνο με τη σαλάτα που θα σου φέρουν, πηγαίνεις να πιεις μια τσικουδιά σε ένα χωριό και σε κερνάνε από ένα γύρο όλοι οι ντόπιοι που βρίσκονται εκεί. Είχα πάει στην Κρήτη με φοιτητοπαρέα και ρωτήσαμε μια κυρία πού να πάμε να φάμε και μας τραβούσε πιεστικά να μας πάρει να φάμε στο σπίτι της. Και σε άλλες περιοχές της Ελλάδας οι άνθρωποι είναι έτσι, απλά μιλάω για τους Κεφαλονίτες και τους Κρητικούς επειδή έχω προσωπική άποψη. Θα μου πείτε παντού υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί. Σύμφωνοι, αλλά στις συγκεκριμένες περιπτώσεις τα ποσοστά είναι συντριπτικά υπέρ των μεν και κατά των δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για τις διευκρινήσεις. Και πάλι συγγνώμη αν εκνευρίστηκα λιγάκι. Απλά, όπως βλέπετε, ήδη έχω αργήσει να τακτοποιηθώ και από ότι φαίνεται θα αργήσω κι άλλο μιας και δε φαίνεται κατάλληλο μέρος η Κεφαλονιά για μένα.

Ευχαριστώ και πάλι :happy:

Κατοικος Κεφαλονιας εδώ ... (Και με το συμπαθειο κιολας, αλλα δεν ετυχε να δω το ποστ σου).
Στην Κεφαλονια υπαρχει μια "πολη"...το Αργοστόλι. Δεν ξερω από που εισαι, αλλα το Αργοστολι ειναι μια μικρή, επαρχιακή, νησιωτική κωμόπολη....Καμποσες καφετέριες, 2-3 κλαμπ/σκυλαδικα π λειτουργουν Παρασκευο-Σαββατα, και τερμα. Τα απολύτως απαραίτητα. Μην περιμένεις αγρια φοιτητικη ζωή, θα τη βγάζεις σε 2-3 μαγαζιά το πολύ, στο Ληξουρι ειναι ακομα πιο ησυχα τα πράγματα, γενικα η Κεφαλονια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ φοιτητοπεριοχη. Ναι, εχει ποσα τμηματα ΤΕΙ, αλλα δεν συγκρινεται με τις παραδοσιακες φοιτητουπολεις. Θα περπατας στο Αργοστόλι τα βράδυα το χειμωνα και θα ειναι σα να περπατας μονος στο δρομο με τις λευκες...λιγη κίνηση περισσότερο το βραδυ κοντα στην Πλατεια Αργοστολίου αλλα και αυτο σε καμποσα μαγαζια μετρημενα στα δαχτυλα τ ενος χεριου. Πεμπτες κανει προσφορες ο ενας και ειναι γεματος, Παρασκευες ο επομενος και ειναι αυτος γεματος, αλλα μην περιμενεις πολλα. Ησυχια και βαρεμαρα ως επι το πλειστον, σχετικα ακριβη ζωη συγκριτικα με άλλες περιοχες, οσο για το επιπεδο και το ποσο ενδιαφεροντα ειναι τα ΤΕΙ δεν εχω ιδεα.

Αυτα!

EDIT: Το Ληξουρι ακομα πιο ερημο/ησυχο. Εχε στο νου σου οτι σε περιοδους τρελης κακοκαιριας παιζει να ψιλοαποκλειστεις για 1-2 μερες στο νησι (νομιζω καμια φορα παιζει να σταματησει και το φερυ π κανει Ληξουρι-Αργοστολι), οποτε οταν κλεινεις εισιτηρια έχε παντα στο νου σου να ριχνεις μια ματια στον καιρο, ειδικα τον χειμωνα.
Ευχαριστώ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Μακρυα φιλαρακο απο Κεφαλονια.....Ο θεος δεν στελνει τυχαια σεισμους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top