Εισαγωγή Αθλητών στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Γεια σε όλους!! Θα ήθελα να ρωτήσωαν υπάρχουν παιδιά που έχουν μόρια απο πρωταθλητισμό και ανήκουν στην κατηγορία Α(δηλ. νίκη μέχρι και 7-10-2008), τα οποία σκέφτονται να κάνουν χρήση των μορίων για φέτος. Συγκεκριμένα θα ήθελα να ρωτήσω αν ενδιαφέρεται κανείς για νομική και κυρίως για αυτήν της Κομοτηνής. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
To να βρεις τους μελλοντικούς υποψιφίους χλωμό το βλέπω ή εκτός και αν έχεις κάποια απορία για το σύστημα εισαγωγής για το οποίο μπορούμε να βοηθήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Όχι αλλά αν υπαρχουν στο αι σκουλ πάνω απο 5 άτομα μειώνονται αυτομάτως οι πιθανότητες. Τέσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Συνηφως αυτη που εχουν μορια απο αθληματα τα χρεισιμοπιουν για τεφα.

Να σε ρωτισω κατι τα μορια αυτα εισαι σιγουρη οτι μπορεις να τα χρησιμοποιησεις και για αλλες σχολες περα απο τεφα γιατι πηγενα αθλητικο γυμνασιο και οι καθηγητες μας ελεγαν οτι αυτα τα μορια ισχιουν μονο για τεφα συμφωνα με νομο που ειχε τεφει σε εφαρμογη εκεινη την περιοδο(πριν 3 χρονια αυτα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Ναι, είμαι απολύτως σίγουρη.
Μπορείς να μπεις εδώ και να διαβάσεις τη σχετική εγκύκλιο:
https://www.kesyp-thessaly.gr/docs/panellinies/201007/20100709_egkykliosathlitwn2010.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Δεν χρειαζετε σε πιστευω


ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Επειδή απ ότι κατάλαβα δεν τη διάβασες σου επισημαίνω οτι δε μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να εισαχθείς σε στρατιωτικές,αστυνομικές,πυροσβεστικές και εμπορικού ναυτικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Γεια σε όλους!! Θα ήθελα να ρωτήσωαν υπάρχουν παιδιά που έχουν μόρια απο πρωταθλητισμό και ανήκουν στην κατηγορία Α(δηλ. νίκη μέχρι και 7-10-2008), τα οποία σκέφτονται να κάνουν χρήση των μορίων για φέτος. Συγκεκριμένα θα ήθελα να ρωτήσω αν ενδιαφέρεται κανείς για νομική και κυρίως για αυτήν της Κομοτηνής. :hmm:
Με αυτον τον τρόπο μπαίνεις άνευ εξετάσεων? σε ποιο άθλημα αν επιτρέπεται?

Επειδή απ ότι κατάλαβα δεν τη διάβασες σου επισημαίνω οτι δε μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να εισαχθείς σε στρατιωτικές,αστυνομικές,πυροσβεστικές και εμπορικού ναυτικού.
καλά ...σε τέτοιες σχολές είναι που θα έπρεπε να χρησιμοποιούνται...είναι οξύμωρο τελείως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Είναι λίγο ο,τι να ΄ναι όπως όλο το εκπαιδευτικό σύστημα. Όχι, δε μπαίνεις ανευ. Υπάρχει ειδική κατηγορία. Αθλητές οι οποίοι πληρούν κάποιες προυποθέσεις αν δεν περάσουν στη σχολή της πρώτης επιλογής τους μπορουν να κάνουν χρήση μορίων.Αυτο σημαινει οτι κάνουν μια αίτηση με την οποία αυτομάτως προστίθενται 10% μόρια του συνολικού τους βαθμου (αν κάποιος, για παράδειγμα, έχει γράψει 15000 μόρια θα πάρει επιπλέον το 10% του 15000 δηλ. 1500.Αυτό σημαίνει οτι τελικά θα συγκεντρώσει16500 μόρια.). Επιπλέον,στην περίπτωση αυτή οι βάσεις είναι διαφορετικές και διαμορφώνονται κατ'αντιστοιχία με εκείνες των πανελλαδικών με μόνη διαφορά οτι υπάρχει ποσοτικός περιορισμός στην εισαγωγή. Κάθε σχολή παίρνει επιπλέον 1% αθλητές εκτός των τεφαα που παίρνουν 30%(π.χ μια σχολή που παίρνει 300 θα πάρει ακόμη 3 αθλητές).

Α! Συγγνώμη ξέχασα. Βόλλευ έπαιζα! :)

Ξέρει κανείς πότε βγαίνουν οι βάσεις για τους αθλητές και αν πρέπει πρώτα να γραφτούμε στη σχολή που περάσαμε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η περσινή εγκύκλιος έχει και μία αίτηση. Λογικά τα εξηγεί εκεί. Δε νομίζω να γράφεσαι σε σχολή πρώτα γιατί με τα αθλήματα παίρνεις και άλλα μόρια, άλλη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Την έχω κάνει την αίτηση.Απλώς μου φάνηκε σε μία συζήτηση διάβασα ότι ο αδερφός ή η αδερφή ενός παιδιού είχε γραφτεί πρώτα στη σχολή που πέρασε κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω να δεσμεύονται άδικα θέσεις. :/:
Η εγκύκλιος δε λέει τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Όχι δε λέει κάτι.Οι θέσεις έτσι κ αλλιώς έχουν δεσμευτεί. Δε νομίζω ότι σε περίπτωση που κάποιος δε γραφτεί στη σχολή που πέρασε η γραμματεία να καλεί τον αμέσως επόμενο.Αυτό ακριβώς συζητούσα με μια φίλη μου της έλεγα πως αυτή τη στιγμή στερώ απο κάποιο παιδί μιά θεση που ήθελε στο πανεπιστήμιο που πέρασα. :/

Ξέρει κανείς πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα των αθλητών?Πέρυσι είχαν βγεί 15 Οκτώβρη!!!:mad:..α..και θα ήθελα να ρωτήσω...είναι κανείς που έχει επιπλέον μόρια αθλητών απόφοιτος του 2009 και 2008 και δίνει με το 10%..?..

Παιδία, πήρα σήμερα στο υπουργείο και μου είπαν ότι τα αποτελέσματά μας βγαίνουν 20/10/10.
Άντε να δούμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Renatos

Νεοφερμένος

Ο Renatos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι γίνεται?με έχει φάει η αγωνία..ξέρει κανείς μήπως βγούν νωρίτερα τα αποτελέσματα..?στο υπουργείο τα τηλέφωνα που μου δώσαν για τους αθλητές δεν απαντάνε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Πραγματικά ο,τι να ναι.. Και εγώ όσες φορές έχω πάρει τις τελευταίες μέρες... τίποτα. :( Θα δούμε..

Ρε παιδιά, τι θα γίνει;; Ξέρει κανείς πότε θα βγουν τα αποτελέσματά μας;;; Απο αυτά που διαβάζω στην ιστοσελίδα του υπουργείου πάλι μαντάρα τα έχουν κάνει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Renatos

Νεοφερμένος

Ο Renatos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Aκριβώς!!Τα αποτελέσματα μάλλον θα βγούν την άλλη βδομάδα!! Άντε γειά.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikospap

Νεοφερμένος

Ο nikospap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ρε παιδια τι θα γινει?ποτε θα βγουν οι βασεις επιτελους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

villy93

Νεοφερμένος

Η villy93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγώ έχω 10% αλλα δεν έχω ακούσει κανέναν να θέλει για νομική! οι περισσότεροι συνήθως θέλουν τεφαα και παιδαγωγικά.. εγώ θέλω γερμανική φιλολογία! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Ούτε εγω έχω ακουσει αλλά είδα τις περσινές βάσεις κ έχουν καλυφθεί όλες οι θέσεις απο αθλητές. Έχει κανεις νέα για τα αποτελέσματα ή να κάτσουμε να διαβάσουμε και να ξαναδώσουμε του χρόνου;;;;

Από βδομάδα μάλλον θα έχουμε τα αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top