Νοσηλευτική Σπάρτης: Αξίζει;

Stefoserpent

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα μελη του iSchool!

Το ονομα μου ειναι Στεφανος. Εδωσα φετος πανελληνιες εξετασεις , και εχοντας συγκετρωσει περιπου 16500 μορια , περασα στο τμημα ΑΕΙ Νοσηλευτικης Σπαρτης. Το προβλημα ειναι πως εχω αμφιβολιες σχετικα με το αν η σχολη αξιζει και αν γενικα η φοιτητικη ζωη στη Σπαρτη θα ειναι , ας πουμε υποφερτη. Εχω συζητησει το θεμα με καποιους απο τους καθηγητες μου , αλλα θα ηθελα να ακουσω και τη γνωμη των φοιτητων , αποφοιτων κτλ.
Προσωπικα , η σχολη που με ενδιεφερε ηταν η Κτηνιατρικη. Μετα ερχεται η Ιατρικη (!) και η Μοριακη Βιολογια στην Αλεξανδρουπολη. Να πω την αληθεια , η νοσηλευτικη ηταν η τελευταια επιλογη μου , και δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι θελω να την παρακολουθησω. Εχω ακουσει οτι εχει πολυ καλη επαγγελματικη αποκατασταση , αλλα προσωπικα ενδιαφερομαι περισσοτερο για τον ερευνητικο τομεα...:hmm:
Για να μην πλατειαζω , ποια ειναι η δικη σας γνωμη; Το τμημα ειναι οργανωμενο; Εχει φοιτητικη ζωη η Σπαρτη; Η θα προτεινατε να ξαναμπω στη διαδικασια των πανελληνιων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

margaritak

Νεοφερμένος

Η margaritak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ειμαι 2ετης πλεον οποτε οι νεοι φοιτητες της σχολης μπορουν να με ρωτησουν οποιαδηποτε πληροφορια θελουν τοσο για τη σχολη οσο και για την πολη(την οποια γνωριζω αρκετα καλα μιας και ειμαι απο λακωνια):)

φοιτητικη ζωη εχει η σπαρτη μην φανταστεις τπτ τρελο βεβαια γτ εχει αρκετα πραγματα να κανεις αλλα δεν σου προσφερει τοσα οσα η αθηνα
το τμημα ειναι αρκετα οργανωμενο παραλαβανουμε γρηγορα τ βιβλια, για την εκπαιδευση μας υπαρχει αρκετος εξοπλισμος με μικρες εξαιρεσεις διοτι δεν διαθετουν ολα τ μηχανηματα λογο του οτι ειναι νεο τμημα( 5 ετη λειτουργει)
εγω σαν μαργαριτα δεν θα εμπαινα στην διαδικασια των πανελληνιων ποτε ξανα θα μπορουσες να παρακολουθησεις την σχολη και επειτα με κατατακτηριες να μπεις ιατρικη!!
αν σε ενδιαφερει η ερευνα μπορεισ με ενα καλο μεταπτυχιακο να ασχοληθεις με αυτον τον τομεα της νοσηλευτικης... εδω αρκετα παιδια απο το ετος μου εκαναν ερευνα με μια καθηγητρια
το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να ρθεις να δεις κ αν δν σαρεσει τοτε να αποφασισεις τι θα κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrWilsonM

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά. Και εγώ Νοσηλευτική στην Σπάρτη πέρασα με 16722 μόρια. Χτες πήγα και είδα την σχολή για πρώτη φορά και μου άρεσε πολυ. Σύγχρονες εγκαταστάσεις, καθαροί χώροι... Γενικά πολυ καλή εικόνα. Η πόλη μου άρεσε, λίγο ήσυχη αν και αυτό αν το καλοσκεφτείς δεν είναι κακό. Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι είναι πολύ μακριά από την πόλη μου και ότι το νοσοκομείο απέχει από το κτήριο ΤΟΔΑ περίπου 5 χλμ ενώ δεν υπάρχει αστική συγκοινωνία(????). Πως μετακινήστε από το ένα κτήριο στο άλλο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top