[29/06/2010] Γαλλικά Ειδικό μάθημα Πανελλαδικές 2010

Πως τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
  • Τέλεια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 3 30.0%
  • Καλά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • χάλια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 7 70.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Σε αυτό το thread γράφουμε σχόλια/παρατηρήσεις για τη σημερινή εξέταση στην Γαλλική Γλώσσα που θα πραγματοποιηθεί στις 16:00. Ανάλογα thread θα δημιουργηθούν και στα υπόλοιπα ειδικα μαθήμτα που εξετάζονται πανελλαδικά.

Θέματα
: Γαλλικά (29-06-10)
Προτεινόμενες λύσεις: https://host.keystone.gr/kapp/8/them/pouk/0629/pouka_gall.pdf

Προηγούμενα thread:

[24/06/2010] Αγγλικά Ειδικό μάθημα Πανελλαδικές 2010
[25/06/2010] Ελεύθερο σχέδιο Ειδικό μάθημα Πανελλαδικές 2010

[26/06/2010] Γραμμικό σχέδιο Ειδικό μάθημα Πανελλαδικές 2010
[28/06/2010] Γερμανικά Ειδικό μάθημα Πανελλαδικές 2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Εγώ τα πήγα αρκετά καλά νομίζω..! Ξερετε ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα των ειδικων μαθηματων??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cyanna

Νεοφερμένος

Η cyanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Πως τα ειδατε τα θεματα βρε παιδια?Ο βαθμος δυσκολιας σε σχεση με προηγουμενες χρονιες?Εγω δινω ισπανικα και φοβαμαι οτι μιας και κατεργησαν τη βαση του 10 και οι ξενογλωσσες φιλολογιες θα φτασουν τα 6-7000 μορια,θα βαλουν πολυ δυσκολα θεματα στα ειδικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Πως τα ειδατε τα θεματα βρε παιδια?Ο βαθμος δυσκολιας σε σχεση με προηγουμενες χρονιες?Εγω δινω ισπανικα και φοβαμαι οτι μιας και κατεργησαν τη βαση του 10 και οι ξενογλωσσες φιλολογιες θα φτασουν τα 6-7000 μορια,θα βαλουν πολυ δυσκολα θεματα στα ειδικα...
Κοιτα, το συστημα πλεον ειναι διαφορετικο. Υπαρχει μονο κειμενο κατανοησης κ οχι μεταφραση, οπως τις προηγουμενες χρονιες. Προσωπικα που ειδα των αγγλικων και εγραψα χτες των γαλλικων, μου φανηκαν οκ... ουτε πανευκολα, ουτε παλουκια. Αν εχεις μετριο επιπεδο νομιζω πως μπορεις να γραψεις ανετα πανω απο τη βαση στο ειδικο... σε ποια σχολη θελεις να περασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marie!!!!

Νεοφερμένος

Η marie!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση... με την καταργηση της βασης του 10 σημαινει οτι ακομα και στις ξενες φιλολογιες δεν υπαρχει προβλημα εαν εχει γραψει καποιος κατω απο αυτο στο ειδικο μαθημα...?? δεν νομιζω οτι κινδυνευω απλως ρωταω μηπως γνωριζει καποιος κατι περαιτερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση... με την καταργηση της βασης του 10 σημαινει οτι ακομα και στις ξενες φιλολογιες δεν υπαρχει προβλημα εαν εχει γραψει καποιος κατω απο αυτο στο ειδικο μαθημα...?? δεν νομιζω οτι κινδυνευω απλως ρωταω μηπως γνωριζει καποιος κατι περαιτερω..
Στο ειδικο μαθημα εξακολουθει να υπαρχει η βαση του 10! Αν γραψεις κατω απο αυτην, και 20000 μορια που λεει ο λογος ν εχεις μαζεψει απο τις πανελλαδικες των αλλων μαθηματων, δεν μπορεις να περασεις στη σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Καλή επιτυχία αλλά γιατί ένα θέμα εδώ και ένα θέμα στις ξένες γλώσσες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianaki

Νεοφερμένος

Η ilianaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
να ρωτησω κατι??στην εκθεση θα ειμαι εκτος θεματος που περιεγραψα ως ιδανικη πολη το παρισι???επρεπε να γραψς γενικα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
να ρωτησω κατι??στην εκθεση θα ειμαι εκτος θεματος που περιεγραψα ως ιδανικη πολη το παρισι???επρεπε να γραψς γενικα???

Αν δανείστηκες απλά τα ιδανικά στοιχεία του Παρισιού για να γράψεις για τη φανταστική πόλη, για την οποία μιλά η εκφώνηση, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Αλλά και πάλι, δε ξέρω πόσο αυστηροί είναι με την έκθεση. Αν κατά τα άλλα είναι σωστή γραμματικά και συντακτικά δε νομίζω να σου κόψουν πολλά, αν κιόλας θεωρήσουν ότι είσαι εκτός. Η αλήθεια είναι ότι αναρωτιόμουν. Η δική μου είναι εντός θέματος, αλλά χρησιμοποίησα απλό λόγο, απλές λέξεις και φράσεις, οριστική έγκλιση... Οπότε δε ξέρω, κανείς που να έχει δώσει στο παρελθόν και να γνωρίζει για να μας διαφωτίσει σχετικά με την αυστηρότητα στην έκθεση; :confused: :hmm: :pc:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Αν δανείστηκες απλά τα ιδανικά στοιχεία του Παρισιού για να γράψεις για τη φανταστική πόλη, για την οποία μιλά η εκφώνηση, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Αλλά και πάλι, δε ξέρω πόσο αυστηροί είναι με την έκθεση. Αν κατά τα άλλα είναι σωστή γραμματικά και συντακτικά δε νομίζω να σου κόψουν πολλά, αν κιόλας θεωρήσουν ότι είσαι εκτός. Η αλήθεια είναι ότι αναρωτιόμουν. Η δική μου είναι εντός θέματος, αλλά χρησιμοποίησα απλό λόγο, απλές λέξεις και φράσεις, οριστική έγκλιση... Οπότε δε ξέρω, κανείς που να έχει δώσει στο παρελθόν και να γνωρίζει για να μας διαφωτίσει σχετικά με την αυστηρότητα στην έκθεση; :confused: :hmm: :pc:
η εγκλιση νομιζω θα ηταν το ιδανικο να ηταν conditionnel present.... γιατι μιλας για κατι που θα ηθελες να συμβει. Θεωρω οτι θα δωσουν βαση στα ρηματα και τον τροπο χρησης τους. Παρολαυτα, αν οι ιδεες σου ειναι ξεκαθαρες κ σωστες και τα γαλλικα σου οκ, δε θα υπαρχει προβλημα... τελη της επομενης βδομαδας τα ειδικα μαθηματα, απ'ο,τι ακουσα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianaki

Νεοφερμένος

Η ilianaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι conditionnel present χρησιμοποίησα και γενικά περιέγραψα τι θα μπορούσα να κάνω σε μια τέτοια πόλη και 3 manifestations που θα μπορούσαν να πραγματοποιηθούν!μακάρι μην μου το πάρουν εκτος θέματος γιατί φοβάμαι πολύ..κατά τάλλα συντακτικά και γραμματικά σωστά τα έχω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marie!!!!

Νεοφερμένος

Η marie!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παιδια ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα μας στα γαλλικα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianaki

Νεοφερμένος

Η ilianaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
αυριο!!!μετα τις 11 μπορεις να μπεις και στο site του υπουργειου παιδειας να τα δεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
υ
αυριο!!!μετα τις 11 μπορεις να μπεις και στο site του υπουργειου παιδειας να τα δεις!!!


εγκυρη πληροφορια?μπαινουμε οπως ειδαμε και τα αποτελεσματα των αλλων μαθηματων?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Eκεί που ήταν εντελώς γελοία τα θέματα ήταν στα γερμανικά. Και ένας με Α2 θα είχε 100/100. Μήπως το κάνουν σκόπιμα για να δείχνουν ότι έχουν υψηλές βάσεις; :P




Υ.Γ Και αυτή την γαλλική νοοτροπία της αυστηρής βαθμολόγησης δεν την καταλαβαίνω. Ελλάδα είμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eirini_4

Νεοφερμένος

Η Eirini_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι επίπεδο κυμαίνονται τα θέματα των Γαλλικών; π.χ Β1, Β2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top