[Ειδικό Μάθημα] Γαλλικά

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Γεια σας, παιδιά! Είπα να φτιάξω θέμα γιατί δε βρήκα κάτι παρόμοιο!
Δίνει κανένας γαλλικά στις 29 Ιουνίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Γεια σου και καλοσήρθες στο φόρουμ!! Μπορεί να μην δίνω φέτος πανελλαδικές, αλλά έχω δώσει στο παρελθόν... Όπως και να χει καλή επιτυχία!!
Γαλλική φιλολογία ενδιαφέρεσαι να περάσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Γεια σου και καλοσήρθες στο φόρουμ!! Μπορεί να μην δίνω φέτος πανελλαδικές, αλλά έχω δώσει στο παρελθόν... Όπως και να χει καλή επιτυχία!!
Γαλλική φιλολογία ενδιαφέρεσαι να περάσεις??

Γεια σου, Ιωάννα! Ευχαριστώ πολύ!
Ναι, Γαλλική Φιλολογία θέλω, τα γαλλικά είναι η μεγάλη μου αγάπη εδώ και χρόνια, οπότε στοχεύω προς τα εκεί! Να δούμε φέτος με την αλλαγή της μορφής των ειδικών μαθημάτων πώς θα είναι το στιλ.. Πάντως που είδα τα ενδεικτικά του υπουργείου μου φανηκαν (ακόμη) πιο εύκολα από των προηγούμενων ετών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Καλή επιτυχία λοιπόν!! Παρακολουθώ και εγώ κάποια μαθήματα της γαλλικής Αθηνών, είναι πολύ ωραία αν και το επίπεδο των φοιτητών είναι λίγο χαμηλό (της πλειοψηφίας τουλάχιστον)... Αλλά, οκ ας μην γίνομαι κακιά, είναι πολύ ωραία σχολή...
Εγώ έδωσα πανελλήνιες το 2008 και έχοντας το παλιό Α4 (νυν Β2) έγραψα ένα 14 χωρίς ούτε ένα μάθημα προετοιμασία... (και ενώ τα χα αφήσει για 4 χρόνια)
Οπότε μην σε αγχώνει καθόλου, γράψε καλά στα άλλα και το χεις :) εξάλλου η γαλλική έχει (δυστυχώς ή ευτυχώς) πολύ χαμηλή βάση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Καλή επιτυχία λοιπόν!! Παρακολουθώ και εγώ κάποια μαθήματα της γαλλικής Αθηνών, είναι πολύ ωραία αν και το επίπεδο των φοιτητών είναι λίγο χαμηλό (της πλειοψηφίας τουλάχιστον)... Αλλά, οκ ας μην γίνομαι κακιά, είναι πολύ ωραία σχολή...
Εγώ έδωσα πανελλήνιες το 2008 και έχοντας το παλιό Α4 (νυν Β2) έγραψα ένα 14 χωρίς ούτε ένα μάθημα προετοιμασία... (και ενώ τα χα αφήσει για 4 χρόνια)
Οπότε μην σε αγχώνει καθόλου, γράψε καλά στα άλλα και το χεις :) εξάλλου η γαλλική έχει (δυστυχώς ή ευτυχώς) πολύ χαμηλή βάση;)

Eυχαριστώ! Το επιπεδο των περισσοτερων ειναι ευλογα χαμηλό, αφού και η βάση είναι πολύ χαμηλή και το επίπεδο του ειδικού μαθήματος δε ξεπερνά το β2 σε γνώσεις... κ πιστεύω οτι οι περισσοτεροι π τα βρισκουν μπαστούνια με τη συγκέκριμένη σχολή το οφείλουν στο ότι δε ξέρουν σχεδόν άπταιστα τη γλώσσα... λογικό να σε δυσκολεύει η γαλλική λογοτεχνία πχ όταν είσαι επιπέδου β1 ή β2... εγώ πήρα πέρσι το c1 και μεσα στη χρονιά έκανα μάθημα κάθε 15 μέρες, ίσα ίσα για να έχω επαφή. Αλλα ευτυχώς γράφω αρκετά καλά μέχρι τώρα στις πανελλαδικές, οπότε κατά 99.99% τον οκτώβριο επιτέλους θα ασχοληθώ με αυτό που θέλω τόσα χρόνια! :clapup:
Αν δίνει κάποιος/α το ειδικό μάθημα τον ιούνιο, ας το δηλώσει, μπας και γίνουμε πολλοι! :P (όχι μόνο για γαλλική φιλολογία...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xRiStInAaAa

Νεοφερμένος

Η xRiStInAaAa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σαςςς!!!δίνω κι εγώ στις 29 ιουνίου γαλλικά...και έχω άγχος είναι η αλήθεια...γιατί δε ξέρω πάνω κάτω τι επιπεδου θα είναι, αν είναι εύκολα..και αν θα καταφέρω να γράψω βάση... οι γνώσεις που έχω είναι b2!!! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Γεια σαςςς!!!δίνω κι εγώ στις 29 ιουνίου γαλλικά...και έχω άγχος είναι η αλήθεια...γιατί δε ξέρω πάνω κάτω τι επιπεδου θα είναι, αν είναι εύκολα..και αν θα καταφέρω να γράψω βάση... οι γνώσεις που έχω είναι b2!!! :/
γεια σου, χριστίνα!!!!!! ποσο χαρηκα που γιναμε πολλοι!! χαχα! απο τα προηγουμενα θεματα εγω μπορω να πω ότι το επιπεδο είναι β1+... οπότε με το β2 είναι καλυμμένος καποιος 100%...αποτι είδα τωρα με το νεο συστημα, στα αγγλικά τα πραγματα δεν ηταν κ πολυ δυσκολα αν εξαιρεσεις μια ασκηση που δε θα την έκανα σωστή (δεν εδωσα, απλα κοιταξα τα θεματα στο ιντερνετ). Σε ποια σχολη στοχεύεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
γεια σας..κι εγω δινω γαλλικα στις 29..ειμαι απο τους λιγους τυχερους που δινουν 8 μαθηματα πανελλαδικα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
γεια σας..κι εγω δινω γαλλικα στις 29..ειμαι απο τους λιγους τυχερους που δινουν 8 μαθηματα πανελλαδικα :/:
χελόου! κερκυρα θελεις?? ή δινεις δυο για περισσότερες δυνατότητες επιλογής σχολών?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
και για τα 2 βασικα..1η μου επιλογη ειναι η αγγλικη φιλολογια..σε περιπτωση που δεν περασω εναλλακτικες ειναι η κερκυρα και η γαλλικη..αν και τωρα τελευταια το ψηνω πολυ για κερκυρα..αλλα θα δειξει..εσυ ποια σχολη θελεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
και για τα 2 βασικα..1η μου επιλογη ειναι η αγγλικη φιλολογια..σε περιπτωση που δεν περασω εναλλακτικες ειναι η κερκυρα και η γαλλικη..αν και τωρα τελευταια το ψηνω πολυ για κερκυρα..αλλα θα δειξει..εσυ ποια σχολη θελεις;;
γαλλική φιλολογία θέλω!! και τον τελευταιο καιρο ΔΕΝ μπορω να ανοιξω βιβλιο μετα ολη την κουραση της χρονιας... το μυαλο μου ταξιδευει σε θαλασσες και beach bar :P:P:whistle:
καλη επιτυχια να χουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
καλ επιτυχια!!αλλα δεν τη χρειαζεσαι..εφοσον καταργηθηκε η βαση του 10 μπορεις να περασεις και με κατω απο τη βαση..ne t' inquete pas!χαλαρωσε και απολαυσε το καλοκαιρι!:D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
καλ επιτυχια!!αλλα δεν τη χρειαζεσαι..εφοσον καταργηθηκε η βαση του 10 μπορεις να περασεις και με κατω απο τη βαση..ne t' inquete pas!χαλαρωσε και απολαυσε το καλοκαιρι!:D;)
στο ειδικο μαθημα δεν μπορεις να γραψεις κατω απο 10!!!! αυτη ειναι η μαμακια! :P:P αλλιως θα πηγαινα να γραψω 2 που λεει ο λογος και θα φευγα γιατι πανελλαδικες κατα 99,999999% έχω συγκεντρωσει πανω απο 10.000 μορια!!!!!! αλλα νομιζω πως θα γραψω καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
μια χαρα θα τα πας..ειναι αρκετα ευκολα πιστευω ειδικα τωρα που εβγαλαν και τη μεταφραση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marie!!!!

Νεοφερμένος

Η marie!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια και εγώ δινω στις 29!! Να σας πω την αληθεια εχω αρκετουτσικο αγχος!! σε ποιο σχολειο δινετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νινιώ

Νεοφερμένος

Η νινιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
βασικά kti άσχετο αλλα k plu σχετικό...επειδή στις 29 είναι γενική απεργία..kti άκουσα ότι θα αλλάξει η ημερομηνία των γαλλικών k υπάρχει περίπτωση να τα δώσουμε το σάββατο στις 3 ιουλίου...τι να σας πω..δη ξέρω..έχετε ακούσει κάτι τέτοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marie!!!!

Νεοφερμένος

Η marie!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
λες ??? δεν μου αρεσει καθολου η ιδεα!! μακαρι να μην ισχυει! παντως βρηκα το σχετικο αρθρο και αναφερει για κηρυξη απεργιας απο καποιους οργανισμους παρ'ολα αυτα δεν τους συμφερει να παραταθουν και αλλο οι εξετασεις και γενικα ολη η διαδικασια.. ας ελπισουμε να μην το κανουν και ν μην προβουν σε απεργια ... πρεπει να τελειωσουμε καποτε και εμεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Πώς πήγε η ομάδα?!?!? εγω νομιζω ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!!!! Καλα αποτελεσματα σε ολους!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ...εγω φετος θα παω β λυκειου και εχω στοχο την γαλλικη φιλολλογια...μιας και ειναι το μονο μαθημα το οποιο μου αρεσει παρα πολυ....εγω φετος τον δεκεμβριο θ δωσω β2 κ εχω αγχος...και στις πανελλαδικες θα δωσω και τα γαλλικα.....λοιπον περιμενω "εντυπωσεις " απο αυτους που εδωσαν και σας ευχομαι μεσα απ'την καρδια μου καλη επιτυχια σε ολους σας!!!!!!:-) bonne chance!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ...εγω φετος θα παω β λυκειου και εχω στοχο την γαλλικη φιλολλογια...μιας και ειναι το μονο μαθημα το οποιο μου αρεσει παρα πολυ....εγω φετος τον δεκεμβριο θ δωσω β2 κ εχω αγχος...και στις πανελλαδικες θα δωσω και τα γαλλικα.....λοιπον περιμενω "εντυπωσεις " απο αυτους που εδωσαν και σας ευχομαι μεσα απ'την καρδια μου καλη επιτυχια σε ολους σας!!!!!!:-) bonne chance!!! ;)
Γεια σου Αγγελικη!!
Μην εχεις αγχος για το β2... γενικα το αγχος μονο κακο κανει!! Αμα δεν το παρεις-λεμε τωρα-, ξαναδινεις... αλλα αφου σαρεσουν τα γαλλικα μη μασας! εντυπωσεις απτο σημερινο μαθημα... ενταξει εμενα μου φανηκαν νορμαλ τα θεματα!! μπορεις να τους ριξεις και μια ματια εδω https://www.ypepth.gr/docs/them_franc_eid_c_eid_no_1006.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top