Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,102 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,192 μηνύματα σε 74,658 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 432 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σε ποια σχολή στοχεύετε για του χρόνου;

evangeline (Εύη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη evangeline
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

H evangeline . έγραψε στις 19:05, 15-03-10:

Ας κάνουμε και ένα poll εμείς της B' μιας και σε ένα χρόνο θα είμαστε στο άγχος της προετοιμασίας για τις Εξετάσεις...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evagreek (ευαγγελια)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη evagreek
H ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H evagreek έγραψε στις 20:33, 15-03-10:

.....................................................................ιατρικη...τωρα που δεν με ενδιαφερει....και φαρμακευτικη μ αρεσει..ειμαστε τριτεκνοι και οπου να περασω θα με φερουν
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evangeline (Εύη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

H evangeline . έγραψε στις 21:11, 15-03-10:

Χαχα πλάκα κάνεις Ευαγγελία(εχουμε και το ίδιο όνομα)!! Και εγώ ιατρική (αλλεργιολογία) θέλω!
Αν δεν περάσω όμως, το βλέπω να στρέφομαι στην άλλη μεγάλη μου αγάπη--> μαθηματικά!
Αντε, καλή μας επιτυχία!

Οππς και άλλη σύμπτωση! Και εγώ μπορώ να έρθω Αθήνα σε όποια πόλη κι αν περάσω λόγω πολυτεκνίας!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 15-03-10 στις 21:26. Αιτία: merging
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evagreek (ευαγγελια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H evagreek έγραψε στις 21:25, 15-03-10:

εγω παλι θελω να γινω χειρουργοςεχω τρελα με τα αιματα τις εγχειρησεις κτλ...
θετικη εισαι ε? δν ξερω αν ειδες την συζητηση που ανοιξα πριν λιγες ημερες..εγω θεωρητικη ειμαι και του χρονου θα παω θετικη
Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Avicii
Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε στις 21:46, 15-03-10:

Εγώ πάλι, στοχεύω το τμήμα Πολιτικής επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθηνών. Βέβαια, από μικρός το πάθος μου είναι οι Διεθνής και Ευρωπαϊκές Σπουδές, και εφόσον υπάρχει σαν κατεύθυνση στο τμήμα θα το ακολουθήσω !!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:55, 15-03-10:

Ψυχολογια - Παντειο ή Φ.Π.Ψ(Προγραμμα Ψυχολογιας). 'Η εστω Ψυχολογια στη Θεσσαλονικη.

Μακαρι να τα καταφερω
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:01, 15-03-10:

Μου αρέσει πολύ η φυσική. Αλλά επειδή δεν βλέπω απο το φυσικό και πολύ εξέλιξη και επαγγελματικό μέλλον σκέφτομαι μηχανολόγους ΕΜΠ με ειδίκευση ρομποτική ή νανοτεχνολογία.
...
Παράθεση

kkantoutsis (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kkantoutsis
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

O kkantoutsis έγραψε στις 00:08, 16-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Μου αρέσει πολύ η φυσική. Αλλά επειδή δεν βλέπω απο το φυσικό και πολύ εξέλιξη και επαγγελματικό μέλλον σκέφτομαι μηχανολόγους ΕΜΠ με ειδίκευση ρομποτική ή νανοτεχνολογία.
...
Αυτό το αντικείμενο το μελετάνε οι μηχανολόγοι και οι ηλεκτρολόγοι.
Από μηχανολόγους υπάρχουν αυτά τα μαθήματα:
http://courseware.mech.ntua.gr/ml00003/index.htm
http://courseware.mech.ntua.gr/ml23419/index.html
και άλλα τα οποία δεν μπορώ να βρω.
Από ηλεκτρολόγους υπάρχουν αυτά τα μαθήματα:
http://users.softlab.ece.ntua.gr/~kt...obotics-I.html
http://users.softlab.ece.ntua.gr/~kt...botics-II.html
http://www.ece.ntua.gr/index.php?opt...mid=54&lang=el
http://www.elab.ntua.gr/analogVLSIcircuits.htm
και για την σκέψη των ρομπότ:
και άλλα τα οποία δεν μπορώ να βρω.
Επίσης μπορεί να υπάρχουν μαθήματα και στους ναυπηγούς, αλλά δεν ξέρω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάτθα45561

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Μάτθα45561
H Μάτθα45561 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Μάτθα45561 έγραψε στις 00:12, 16-03-10:

Θέλω να περάσω παιδαγωγικά δημοτικής εκπαίδευσης.....και ειναι δύσκολο
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:24, 16-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από kkantoutsis
Αυτό το αντικείμενο το μελετάνε οι μηχανολόγοι και οι ηλεκτρολόγοι..................
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Ήταν πολύ ενδιαφέρουσες. Αν έχω δει σωστά από τους μηχανολόγους υπάρχουν και μεταπτυχιακά ρομποτικής και νανοτεχνολογίας. Σωστά?
Παράθεση

kkantoutsis (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kkantoutsis
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

O kkantoutsis έγραψε στις 21:15, 17-03-10:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Ήταν πολύ ενδιαφέρουσες. Αν έχω δει σωστά από τους μηχανολόγους υπάρχουν και μεταπτυχιακά ρομποτικής και νανοτεχνολογίας. Σωστά?
Για ΕΜΠ, μιλάμε πάντα. Είτε είσαι στους μηχανολόγους είτε στους ηλεκτρολόγους, μπορείς να κάνεις τα παρακάτω μεταπτυχιακά, τα οποία είναι τα μοναδικά που ασχολούνται με ρομποτική:
1) Συστήματα Αυτοματισμού.
2) Μικροσυστήματα και Νανοδιατάξεις.
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Dias έγραψε στις 22:28, 17-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από kkantoutsis
Για ΕΜΠ, μιλάμε πάντα. Είτε είσαι στους μηχανολόγους είτε στους ηλεκτρολόγους, μπορείς να κάνεις τα παρακάτω μεταπτυχιακά, τα οποία είναι τα μοναδικά που ασχολούνται με ρομποτική:
1) Συστήματα Αυτοματισμού.
2) Μικροσυστήματα και Νανοδιατάξεις.
Σε ευχαριστώ και πάλι. Βέβαια όλα αυτά είναι ακόμα σκέψεις και όνειρα. Το καθοριστικό θα είναι τι θα κάνω του χρόνου στις πανελλήνιες. Η νεκροψία θα δείξει...

Παράθεση

evangeline (Εύη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H evangeline . έγραψε στις 18:35, 18-03-10:

Τέλεια σχολή η Μηχανολόγων Ηλεκτρολόγων και Μ.Η.Υ. στο ΕΜΠ... Αν δεις τα μαθήματα, έχει πολλή φυσική και μαθηματικά!!! Μακάρι να περάσεις! Και στο 5ο έτος έχει εκδρομούλα στη Βοστώνη, στο MIT αν δεν κάνω λάθος... Εκεί είναι πολύ μπροστά, αν καταφέρεις να πάρεις υποτροφία για εκεί είσαι πολύ τυχερός...
Παράθεση

Evakiii! (Ευακι!)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Evakiii!
H Ευακι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Evakiii! έγραψε στις 20:59, 19-03-10:

Εγω στοχευω στη νομικη
Παράθεση

constantinepap (Κωστας)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη constantinepap
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O constantinepap έγραψε στις 22:17, 19-03-10:

αααααααα και εγω νομικη η φιλολογια......!!!!!!
Παράθεση

Evakiii! (Ευακι!)

Μαθητής Β' λυκείου

H Ευακι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Evakiii! έγραψε στις 23:23, 22-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από constantinepap
αααααααα και εγω νομικη η φιλολογια......!!!!!!
Αθηνα θες?
Παράθεση

provatooo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη provatooo
H provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H provatooo έγραψε στις 22:20, 23-03-10:

εγω προτιμω πολυτεχνειο. συγκεκριμενα πολιτικων μηχανικων ή τοπογραφων.
Παράθεση

constantinepap (Κωστας)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη constantinepap
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O constantinepap έγραψε στις 13:55, 27-03-10:

για Evakiii! Οχι....για θεσσαλονικη θελω !!!!
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 00:23, 30-03-10:

Βασικά , είμαι πολύ μπερδεμένος !
Στην αρχή έλεγα .. Μαθηματικό αλλά............
Μετά Πληροφορική αλλά.........
Τώρα λέω Οικονομικά ... και μου φαίνεται εκεί να καταλήγω (!)
Ακόμα και για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές μου σκέφτηκα αλλά μπα !
Απλά νομίζω ότι μόλις μπω Γ Λυκείου και δω πως είναι τα μαθήματα και την απόδοση μου σε αυτά και ειδικότερα στο τέλος (πανελλήνιες) , αφού έχω δεί τα μόρια πιστεύω θα μου είναι πιο εύκολο !
Παράθεση

agia93 (:))

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη agia93
H :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H agia93 έγραψε στις 12:29, 30-03-10:

Εγώ είμαι θετική και θέλω να περάσω φαρμακευτική. η φαρμακευτική Αθηνας έχει χαμηλότερη βάση από την φαρμακευτική Θεσσαλονίκης. τελευταία έρχεται η φαρμακευτική της Πάτρας! Μακάρι να τα καταφέρω για Αθηνα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη teol20 : 30-03-10 στις 15:02. Αιτία: greeklish
Παράθεση

tzwrtzia

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tzwrtzia
H tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H tzwrtzia έγραψε στις 21:58, 30-03-10:

Εγώ πάλι παιδιά στοχεύω για παιδαγωγικά δημοτικής ή φιλολογικά!
Αααα!! Και καλή μας επιτυχία!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 31-03-10 στις 09:41. Αιτία: greeklish
Παράθεση

angelika25126

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη angelika25126
H angelika25126 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H angelika25126 έγραψε στις 22:02, 31-03-10:

εγώ ρε παιδιά φαρμακευτική... λόγω χημείας κ επαγγελματικής αποκατάστασης... κ πρέπει να διαβάσω αρκετά για να περάσω στη Θεσσαλονίκη γιατι μόνο μια αδερφή έχω... ... ααααααααχ....
Παράθεση

prisila (Αναστασία)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη prisila
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

H prisila έγραψε στις 22:07, 31-03-10:

Θέλω πολύ να περάσω Αξιωματικών ελ.ας, αλλιώς στην σχολή αστυφυλάκων!!!

Και εαν χρειάζεστε κάποια πληροφορία ή κανένα link για αυτές τις 2 σχολές πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω!
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 16:22, 03-04-10:

Η πρώτη μου επιλογή είναι η Φιλοσοφική, ενώ εξίσου ενδιαφέρουσα μου φαίνεται και η ιδέα να ασχοληθώ με την Ψυχολογία- Ψυχανάλυση...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D.Gray-man

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη D.Gray-man
Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O D.Gray-man έγραψε στις 16:38, 03-04-10:

Πολυτεχνείο ή Φαρμακευτική Θεσσαλονίκης...
Παράθεση

ginak (Γεωργία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ginak
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H ginak έγραψε στις 00:59, 06-04-10:

Φιλολογία!
Παράθεση

what if...? (Σοφία)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη what if...?
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H what if...? έγραψε στις 23:44, 06-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από evagreek
εγω παλι θελω να γινω χειρουργοςεχω τρελα με τα αιματα τις εγχειρησεις κτλ...
θετικη εισαι ε? δν ξερω αν ειδες την συζητηση που ανοιξα πριν λιγες ημερες..εγω θεωρητικη ειμαι και του χρονου θα παω θετικη
sorry είμαι και νεοφερμένη βλέπεις ...πως θα το κάνεις αυτό;;; Πραγματικά μ'ενδιαφέρει!!! Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί απορώ...δεν υπάρχει απώλεια μορίων; Εσύ, δεν θα έχεις δυσκολία στο να ανταπεξέλθεις στα μαθήματα θετικής κατεύθυνσης;;; Ρωτάω γιατί αν μπορέις εσύ που είσαι θεωρητική τότε άνετα θα μπορέσει μια φίλη μου που έιναι τεχνολογική και θέλει πολύ να περάσει ιατρική
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:45, 07-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από what if...?
sorry είμαι και νεοφερμένη βλέπεις ...πως θα το κάνεις αυτό;;; Πραγματικά μ'ενδιαφέρει!!! Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί απορώ...δεν υπάρχει απώλεια μορίων; Εσύ, δεν θα έχεις δυσκολία στο να ανταπεξέλθεις στα μαθήματα θετικής κατεύθυνσης;;; Ρωτάω γιατί αν μπορέις εσύ που είσαι θεωρητική τότε άνετα θα μπορέσει μια φίλη μου που έιναι τεχνολογική και θέλει πολύ να περάσει ιατρική
Ναι βρε. Απο τεχνολογικη σε θετικη ειναι πιο ευκολο. Φυσικα και να αλλαξει.
Παράθεση

what if...? (Σοφία)

Μαθητής Β' λυκείου

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H what if...? έγραψε στις 02:02, 09-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Ναι βρε. Απο τεχνολογικη σε θετικη ειναι πιο ευκολο. Φυσικα και να αλλαξει.
Σ'ευχαριστώ πολύ θα της το μεταφέρω...αν και,είμαι περίεργη να δω τι θα μου απαντήσει (αν μου απαντήσει) η evagreek...θεωρώ αρκετά δύσκολο το "μελλοντικό" εγχείρημά της..
Παράθεση

evagreek (ευαγγελια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H evagreek έγραψε στις 19:22, 12-04-10:

με αναφερατε βλεπωκαλα κανετε,,,λοιπον...απο οτι ειδα η αλλαγη δεν ειναι μεγαλη...μονο η χημικη ισσοροπια και την οξειδοαναγωγη την εκανα ...μου εχει μεινει και ο κυκλος ενω και τη θεωρια αριθμων την εκανα...φυσικα εχω αρχισει πριν δυο μηνες με ενισχυτικη μονη μου..εχω λυσει ασκησεις και καλα τα παω!!αντε να δουμε!!ιατρικη μωρε θελω να περασω...και αρχιζω να σκεφτομαι και στρατιωτικη γιατι ειμαι αρκετα καλη και στα αθληματα και πιστευω δε θα εχω προβλημα..αν επεσα εξω στο θεμα γιατι δε παρακολουθυησα παντως πειτε μου να πωκαι σοφια μου εννοειται πως θα απαντησω σε οποια θελει βοηθεια!ειτε εχει καποια αποριαπεριμενω ερωτησεις pm αν θελει καποια-καποιος
Παράθεση

evagreek (ευαγγελια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H evagreek έγραψε στις 19:26, 12-04-10:

αν θελει ιατρικη ομως να μη βοηθησω/..μεγαλωνει ο ανταγωνισμος βεβαια γι αυτοκαι δε φημιζομαι για την ευσπλαχνια μου
Παράθεση

what if...? (Σοφία)

Μαθητής Β' λυκείου

H what if...? έγραψε στις 21:38, 13-04-10:

με αναφερατε βλεπωκαλα κανετε,,,λοιπον...απο οτι ειδα η αλλαγη δεν ειναι μεγαλη...μονο η χημικη ισσοροπια και την οξειδοαναγωγη την εκανα ...μου εχει μεινει και ο κυκλος ενω και τη θεωρια αριθμων την εκανα...φυσικα εχω αρχισει πριν δυο μηνες με ενισχυτικη μονη μου..εχω λυσει ασκησεις και καλα τα παω!!αντε να δουμε!!ιατρικη μωρε θελω να περασω...και αρχιζω να σκεφτομαι και στρατιωτικη γιατι ειμαι αρκετα καλη και στα αθληματα και πιστευω δε θα εχω προβλημα..αν επεσα εξω στο θεμα γιατι δε παρακολουθυησα παντως πειτε μου να πωκαι σοφια μου εννοειται πως θα απαντησω σε οποια θελει βοηθεια!ειτε εχει καποια αποριαπεριμενω ερωτησεις pm αν θελει καποια-καποιος
Νομίζω πως με κάλυψες...όσο για το άλλο,ήμουν απλά επιφυλακτική...σου εύχομαι καλή επιτυχία...θέλει "κότσια" να το επιχειρήσεις κάτι τέτοιο ( σου το λέει μια κοπέλα θετικής κατεύθυνσης)

αν θελει ιατρικη ομως να μη βοηθησω/..μεγαλωνει ο ανταγωνισμος βεβαια γι αυτοκαι δε φημιζομαι για την ευσπλαχνια μου
Καταλαβαίνω οτι αστειεύεσαι...απλά επειδή λέγεται πως η πλάκα είναι η μισή της αλήθειας πιστεύω πως αν δεν διαθέτεις το προνόμιο,για εμένα, της ευσπλαχνίας...ασ'το καλύτερα...και εγώ γιατρός θέλω να γίνω άλλα με απώτερο σκοπό τους γιατρούς χωρίς σύνορα...έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα μόνο εκεί θα βιώσω τι σημαίνει γιατρός!!! Ειδάλλως αν τύχει και μείνω εδώ θα γίνω ψυχίατρος ! Προς το παρόν όμως εύχομαι να καταφέρω πρώτα να περάσω...
Φιλικά,
Sofi.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 19-04-10 στις 00:05. Αιτία: merge
Παράθεση

ante_geia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ante_geia
Ο ante_geia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O ante_geia έγραψε στις 23:47, 13-04-10:

Εγω σαν πρωτη μου επιλογη θελω ναυπηγων μηνανολογων μηχανικων ΕΜΠ. Επειτα στο μηχονογραφικο μου θα συμπληρωσω ολες τις υπολοιπες σχολες πολιτικων και μηχανολογων μηχανικων. Τελος, ως εσχατη λυση θα βαλω ολες τις σχολες των φυσικων..
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 23:50, 13-04-10:

η έσχατη λύση είναι λύση απόγνωσης; ποτέ δεν κατάλαβα αυτήν την λέξη «έσχατη λύση σχολών»...
Παράθεση

ante_geia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ante_geia
Ο ante_geia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O ante_geia έγραψε στις 18:48, 14-04-10:

Εσχατη απ'οτι ξερω σημαινει τελευταια αλλα οχι και χειροτερη. Τελευταια απο πλευρας μοριων στη συγκεκριμενη περιπτωση...
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 18:54, 14-04-10:

Αρα η επιλογή γίνεται με βάση τα μόρια και όχι ότι μας αρέσει; Συνήθως ότι μας αρέσει δηλώνουμε και όχι κάτι άλλο...για να είμαστε μέσα. Αυτή η λογική έχει δημιουργήσει άσχημο επίπεδο φοιτητών στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, που δηλώνουν σχολές στον βρόντο ή αυτό που φαινομενικά τους αρέσει (?) αλλά και μια ομάδα σχολών...για να μην μείνουν απέξω. Το σωστό είναι να δηλώσεις εκείνο που σου αρέσει μόνο και να προσηλωθείς ώστε να το «πιάσεις» και να εισαχθείς. Αν δεν σου αρέσει κάτι συγκεκριμένο...οι σπουδές θα είναι μαρτύριο.

τώρα καταλαβαίνω γιατί μετά εμφανίζονται τα συμπτώματα βαρεμάρας της x επιστήμης εκ μέρους πολλών φοιτητών...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μιχάλης9867
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε στις 19:06, 14-04-10:

στο ΕΜΠ με τα συστηματα ευφυους ελεγχου και ρομποτικης ,ασχολουνται πραγματικα αξιολογοι μηχανολογοι με πολυ καλο ερευνητικο εργο εντος και εκτος συνορων.

υπαρχει αλλωστε και κατευθυνση στους μηχανολογους,αυτα απο εναν μηχανολογο...

παντως εαν στοχευεις μηχανολογους εισαι στον σωστο δρομο να σου βγει η παναγια για την τελειωσεις ,αλλα με απιστευτο ευρος και βαθως γνωσεων (πιστευω οτι ελαχιστες σχολες καταφενουν να ασχοληθεις με τοσο διαφορετικα πραγματα...)
Παράθεση

ioanna1993 (Ποιο άλλο;)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ioanna1993
H Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H ioanna1993 έγραψε στις 19:17, 14-04-10:

Εγώ θέλω Μηχανικός Περιβάλλοντος!Προς το παρόν...Είναι η μόνη σχολή που μου φαίνεται ενδιαφέρουσα γιατί πραγματικά το θέμα επιλογής σχολής με άγχωνε και με αγχώνει πολύ!Είναι πολύ καταπιεστικό να σε ρωτάνε όλοι "Τι σχολή θέλεις να περάσεις;" και συ σα βρεγμένη γάτα να απαντάς δεν ξέρω!
Παράθεση

prion

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη prion
Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O prion έγραψε στις 20:01, 14-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Αρα η επιλογή γίνεται με βάση τα μόρια και όχι ότι μας αρέσει; Συνήθως ότι μας αρέσει δηλώνουμε και όχι κάτι άλλο...για να είμαστε μέσα. Αυτή η λογική έχει δημιουργήσει άσχημο επίπεδο φοιτητών στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, που δηλώνουν σχολές στον βρόντο ή αυτό που φαινομενικά τους αρέσει (?) αλλά και μια ομάδα σχολών...για να μην μείνουν απέξω. Το σωστό είναι να δηλώσεις εκείνο που σου αρέσει μόνο και να προσηλωθείς ώστε να το «πιάσεις» και να εισαχθείς. Αν δεν σου αρέσει κάτι συγκεκριμένο...οι σπουδές θα είναι μαρτύριο.

τώρα καταλαβαίνω γιατί μετά εμφανίζονται τα συμπτώματα βαρεμάρας της x επιστήμης εκ μέρους πολλών φοιτητών...
Tα λες πραγματικά πάρα πολύ ωραία και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Αλλά τα πες μια,δυο,τρεις,φτάνει.Δεν είναι ανάγκη να μας λες ακριβώς τα ίδια σε κάθε μήνυμα.Λες και δεν ξέρουμε τα κριτήρια με τα οποία η μάζα επιλέγει σχολές.
Παράθεση

Unheimlich

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Unheimlich
H Unheimlich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θέρμο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Unheimlich έγραψε στις 22:47, 14-04-10:

Εγώ θέλω αγγλική φιλολογία Θεσσαλονίκης....Μ'αρέσει πάρα πάρα πολύ....
Παράθεση

mar0oZz (Μαρία)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη mar0oZz
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H mar0oZz no one said it would be easy... έγραψε στις 15:57, 15-04-10:

μεταφραστικό...
Παράθεση

zoe_17

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη zoe_17
H zoe_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H zoe_17 έγραψε στις 22:00, 18-04-10:

εγω στοχευω νομικη.. εστω κομοτηνη..!αν οχι δεν θα με χαλαγαν και τα παιδαγωγικα..!μακαρι παναγια μου.....πλησιαζει και ο καιρος και ειμαι σε διαρκες αγχος........
Παράθεση

Jim_Gkizanis

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Jim_Gkizanis
Ο Jim_Gkizanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Jim_Gkizanis έγραψε στις 23:57, 18-04-10:

Αυτή τη ρημάδα τη ΣΑΑΣ θ'ελω να πιάσω ο δόλιος...Κυρίως Ιατρική ή Οδοντιατρική...Επίσης μου αρέσει και η ΣΜΑ...Α δεν καταφέρω να περάσω με την πρώτη ούτε καν Ευελπίδων έχω δύο επιλογές....ΚΑΡ ή Δραματική Σχολή!!
Παράθεση

Evakiii! (Ευακι!)

Μαθητής Β' λυκείου

H Evakiii! έγραψε στις 17:30, 19-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Mylirina
Εγώ θέλω αγγλική φιλολογία Θεσσαλονίκης....Μ'αρέσει πάρα πάρα πολύ....
ΜπραΒο αυτο ειναι το καλυτερο πιστευω .......ο καθενας να κανει αυτο που του αρεσει και θαυμαζει ωστε να μην το μετανοιωσει στο τελος!
Παράθεση

_DORA_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη _DORA_
H _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

H _DORA_ έγραψε στις 18:17, 19-04-10:

δασκάλα.....το μόνο που πραγματικά θέλω...δε με νοιάζει που....
Παράθεση

evangeline (Εύη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H evangeline . έγραψε στις 22:03, 19-04-10:

Μ αρέσει που βλέπω ότι έχουμε στόχους και είμαστε πρόθυμοι να τους κυνηγήσουμε..
Σο φρονιστήριο μιας φίλης μου είναι μια κοπέλα, την οποία ρώτησε ο καθηγητής τι θέλει να σπουδάσει και λέει
"εεεε,καμιά ιατρική, κανένα πολυτεχνείο.."απλά επειδή ήταν καλή μαθήτρια
έλεοςςς
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 22:12, 19-04-10:

Δηλαδή στόχος είναι η ιατρική και το πολυτεχνείο; Ίλεος..
Οι άλλες επιστήμες είναι για τον κάδο; ε; Το πρεστίζ των μορίων και των ατόμων, διαρκεί μέχρι να πέσει το μαζικό κόψιμο στην 1η εξεταστική στο Πανεπιστήμιο...μετά φαίνονται τα «πλαστά» 20άρια, 19.999+ μόρια,...κ.α ψωνισμένα του «αξιοκρατικού» συστήματος...

Προσωπικά, στόχος είναι να μπορείς να τελειώσεις εγκαίρως την σχολή που θα περάσεις. Όλα τα άλλα είναι λόγια για τηλεοπτική κατανάλωση στερημένων μαμάδων που θέλανε Ιατρική...και «ξεσπούν» στα παιδιά τους! Αν ήξεραν όσοι σπουδάζουν Ιατρική ή Πολυτεχνείο γιατί σπουδάζουν, δεν θα είχαμε γεμίσει άνεργους και άσχετους πτυχιούχους-ανίκανους για εργασία...
Παράθεση

Michael2393

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Michael2393
Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O Michael2393 έγραψε στις 22:18, 19-04-10:

Εγώ ελπίζω για Χημεία συγκεκριμένα στα Ιωάννινα που είναι και ο αδερφός μου εκεί (στο Φυσικό...)!!! Θα δείξει του χρόνου.....
Παράθεση

watson

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη watson
Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O watson έγραψε στις 22:22, 19-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από evangeline
Μ αρέσει που βλέπω ότι έχουμε στόχους και είμαστε πρόθυμοι να τους κυνηγήσουμε..
Σο φρονιστήριο μιας φίλης μου είναι μια κοπέλα, την οποία ρώτησε ο καθηγητής τι θέλει να σπουδάσει και λέει
"εεεε,καμιά ιατρική, κανένα πολυτεχνείο.."απλά επειδή ήταν καλή μαθήτρια
έλεοςςς
Καλά, γνωριζω κ παιδι π ειχε ως στοχο να γινει μαθηματικος κ περασε απο τους πρωτους Εχουν περασει 8 χρονια κ ακομα να παρει πτυχιο..Αντιθετα , γνωριζω μια ξαδερφη μ π περασε νομικη ( ενω ηθελε φιλολογια), και φιλο π περασε χημ μηχανικος ( ενω ηθελε ιατρικη).Τωρα, η μια δουλευει σαν νομικος συμβουλος σε μια τραπεζα, ενω ο αλλος σε φαρμακοβιομηχανια. και οι δυο τους, ουτε καν 30 χρονων, με εισοδημα γυρω στα 2.000-2.500, νιωθουν περηφανοι και ενθουσιασμενοι με το επαγγελμα τους. η ζωη ειναι αρκετα περιεργη, ωστε να ειναι προβλεψιμη..

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Δηλαδή στόχος είναι η ιατρική και το πολυτεχνείο; Ίλεος..
Οι άλλες επιστήμες είναι για τον κάδο; ε; Το πρεστίζ των μορίων και των ατόμων, διαρκεί μέχρι να πέσει το μαζικό κόψιμο στην 1η εξεταστική στο Πανεπιστήμιο...μετά φαίνονται τα «πλαστά» 20άρια, 19.999+ μόρια,...κ.α ψωνισμένα του «αξιοκρατικού» συστήματος...

Προσωπικά, στόχος είναι να μπορείς να τελειώσεις εγκαίρως την σχολή που θα περάσεις. Όλα τα άλλα είναι λόγια για τηλεοπτική κατανάλωση στερημένων μαμάδων που θέλανε Ιατρική...και «ξεσπούν» στα παιδιά τους! Αν ήξεραν όσοι σπουδάζουν Ιατρική ή Πολυτεχνείο γιατί σπουδάζουν, δεν θα είχαμε γεμίσει άνεργους και άσχετους πτυχιούχους-ανίκανους για εργασία...
εχεις δικιο.ολα τα παιδια θαυμαζουν αυτες τις "μεγαλες" σχολες κ τις δηλωνουν στο μηχανογραφικο τους (συνηθως πρωτες-πρωτες).Θελουν να περασουν πασει θυσια σε αυτες και αγωνιουν για τις βασεις ακομα και λιγες ωρες πριν ανακοινωθουν.
Μολις, ανακοινωθουν οι βασεις κ συνειδητοποιησουν οτι δεν περασαν σε αυτες, ΑΜΕΣΩΣ συνειδητοποιουν οτι αυτες οι σχολες δεν ειναι κ τοσο σπουδαιες (Αληθεια, το πιστευω και εγω αυτο) . Α,δεν ειναι κ τοσο σπουδαιο να κοπει καποιος σε μαθηματα .Καποια στιγμη πρεπει να ασχολουθουμε και με αλλα πραγματα( πχ ξεκουραση, ερωτικη ζωη , να καταλαβουμε επιτελους τι συμβαινει γυρω μας ,και να αγωνιστουμε για κατι καλυτερο) ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΘΗΤΕΣ( βρηκα και εγω φορουμ να το γραψω)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 19-04-10 στις 22:56. Αιτία: merge
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 23:16, 19-04-10:

Γιατί ποιος λέει ότι η «μεγάλη» σχολή εξασφαλίζει κάτι καλύτερο από κάτι άλλες σχολές; Δηλ., των χαμηλόβαθμων ζόρικων σχολών θα πάμε στον ΟΑΕΔ; ε;

Όσο γι' αυτό που είπες για τον φίλο σου στο Μαθηματικό, επιλογή του είναι να το σπουδάσει 8 έτη. Υπάρχουν κάποιοι που το τελειώνουν στα 4 έτη και στα 5 έτη...και με βαθμό (χωρίς να ήταν μαθητές του 19.999+ μορίων ή μαθηματικές διάνοιες).
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους