Πρωτοετείς σε απόγνωση

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
γεια σας παιδια...δε ξερω αν υπαρχουν απαντησεις,αλλα εχω ταλαιπωρηθει αρκετα για να τις βρω...
1)αυτον τον περιβοητο κωδικο που δινει η σχολη κ μπορουμε να δηωνουμε μαθηματα,ποτε τον δινουνε?εγω εκανα την εγγραφη αλλα δεν πηρα κτ τετοιο..
2)επισης,ειχα ακουσει οτι με την εγγραφη δινουν κατι σαν βιβλιαριο σπουδων-πανεπιστημιακη ταυτοτητα(κ το ακουσα κ ως:τριπτυχο)..τι ειναι αυτο?γτ ουτε κατι τετοιο εχω...:(
3)στην σχολη μ εβγαλαν ανακοινωση οτι αρχιζουμε 30..αρχιζουμε χωρις να εχουμε δηλωσει μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
γεια σας παιδια...δε ξερω αν υπαρχουν απαντησεις,αλλα εχω ταλαιπωρηθει αρκετα για να τις βρω...
1)αυτον τον περιβοητο κωδικο που δινει η σχολη κ μπορουμε να δηωνουμε μαθηματα,ποτε τον δινουνε?εγω εκανα την εγγραφη αλλα δεν πηρα κτ τετοιο..
2)επισης,ειχα ακουσει οτι με την εγγραφη δινουν κατι σαν βιβλιαριο σπουδων-πανεπιστημιακη ταυτοτητα(κ το ακουσα κ ως:τριπτυχο)..τι ειναι αυτο?γτ ουτε κατι τετοιο εχω...:(
3)στην σχολη μ εβγαλαν ανακοινωση οτι αρχιζουμε 30..αρχιζουμε χωρις να εχουμε δηλωσει μαθηματα?

ΑΠΘ εισαι??Μεγαλο μπαχαλο!!!Δεν ξερω ποτε δινουν τον κωδικο.Υπαρχουν μαθηματα υποχρεωτικα τα οποια δεν τα δηλωνεις.Εννοειται οτι τα παρακολουθεις.Δηλωνεις μονο τα μαθηματα επιλογης.Στη σχολη εχετε μαθηματα επιλογης στο πρωτο εξαμηνο?Λιγο περιεργο μου φαινεται... Στην εγγραφη δινουν οντως εναν οδηγο σπουδων για ολα τα χρονια.Εμενα μου εδωσαν και πασο μαζι.Α και ενα βιβλιαρακι ενημερωτικο για το πανεπιστημιο γενικα.Και συ αρχιζεις 30?και γω:D.μπορει να αρχιζετε χωρις να δηλωσεις καποιο μαθημα.Εγω πχ δεν εχω δηλωσει ακομα ξενη γλωσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
ΑΠΘ εισαι??Μεγαλο μπαχαλο!!!Δεν ξερω ποτε δινουν τον κωδικο.Υπαρχουν μαθηματα υποχρεωτικα τα οποια δεν τα δηλωνεις.Εννοειται οτι τα παρακολουθεις.Δηλωνεις μονο τα μαθηματα επιλογης.Στη σχολη εχετε μαθηματα επιλογης στο πρωτο εξαμηνο?Λιγο περιεργο μου φαινεται... Στην εγγραφη δινουν οντως εναν οδηγο σπουδων για ολα τα χρονια.Εμενα μου εδωσαν και πασο μαζι.Α και ενα βιβλιαρακι ενημερωτικο για το πανεπιστημιο γενικα.Και συ αρχιζεις 30?και γω:D.μπορει να αρχιζετε χωρις να δηλωσεις καποιο μαθημα.Εγω πχ δεν εχω δηλωσει ακομα ξενη γλωσσα.


νιαι,ΑΠΘ...ναι εχουμε επιλογης καποια...εγω δηλωσα γλωσσα στην εγγραφη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
νιαι,ΑΠΘ...ναι εχουμε επιλογης καποια...εγω δηλωσα γλωσσα στην εγγραφη..
εφοσον δεν ζητησαν να δηλωσεις κατι αλλο ως τωρα καλα εισαι.Οταν πηγα για την εγγραφη δε μου ζητησαν να δηλωσω τη γλωσσα οποτε θα περιμενω μεχρι να μας πουνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DIMOS FOITHTHS

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκηδόνα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
νιαι,ΑΠΘ...ναι εχουμε επιλογης καποια...εγω δηλωσα γλωσσα στην εγγραφη..

ΣΕ ποια σχολή είσαι; Κι εγώ δήλωσα γλώσσα στην εγγραφή. Τα βιβλιάρια σπουδών τα κρατάνε στη γραμματεία και σου τα δίνουν κατά την έναρξη των μαθημάτων. Για τα μαθήματα δεν ξέρω. Δεν μου είπαν τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nephthys

Νεοφερμένος

Η Nephthys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ρε παιδιά στο Α.Π.Θ. όντως μπάχαλο! Εμένα στην εγγραφή μου δώσανε πάσο, οδηγό σπουδών και το βιβλιαράκι για το Α.Π.Θ. αλλα δεν μου είπαν τίποτα για την δήλωση μαθημάτων κλπ... Και μου είπαν ότι αρχίζουμε μαθήματα στις 12-10 λόγω εκλογών. Εντωμεταξύ σε μία φίλη μου που είναι στο φυσικό της είπαν ότι αρχίζουν 29-09! Πως γίνεται να αρχίσεις μαθήματα πριν τελειώσουν οι εγγραφές? :mad:
Ξέρετε τίποτα για αριθμό μητρώου κλπ (αυτόν που αναφέτεται πιο πανω)? Γιατί χρειάζεται και αυτό για το πάσο και την δήλωση μαθημάτων και απ' την γραμματεια λένε οτι θα μας τον δώσουν αρχές οκτοβρίου λογικά μαζί με την βεβαίωση σπουδών...
Πφφφ... όντως απόγνωση...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ρε παιδιά στο Α.Π.Θ. όντως μπάχαλο! Εμένα στην εγγραφή μου δώσανε πάσο, οδηγό σπουδών και το βιβλιαράκι για το Α.Π.Θ. αλλα δεν μου είπαν τίποτα για την δήλωση μαθημάτων κλπ... Και μου είπαν ότι αρχίζουμε μαθήματα στις 12-10 λόγω εκλογών. Εντωμεταξύ σε μία φίλη μου που είναι στο φυσικό της είπαν ότι αρχίζουν 29-09! Πως γίνεται να αρχίσεις μαθήματα πριν τελειώσουν οι εγγραφές? :mad:
Ξέρετε τίποτα για αριθμό μητρώου κλπ (αυτόν που αναφέτεται πιο πανω)? Γιατί χρειάζεται και αυτό για το πάσο και την δήλωση μαθημάτων και απ' την γραμματεια λένε οτι θα μας τον δώσουν αρχές οκτοβρίου λογικά μαζί με την βεβαίωση σπουδών...
Πφφφ... όντως απόγνωση...:'(

Στο πάσο που σου έδωσαν δεν έχει τον αριθμό μητρώου (Α.Μ.) σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
επειδη βλεπω αρκετους να ρωτανε γιατι αρχιζουν τα μαθηματα πριν τελειωσουν οι εγγραφες...εχω να σας πω το εξης...απλα σκεφτειτε τη φιλοσοφια των ακαδημαικων παραδοσεων..μπορει να παρακολουθησει οποιος θελει οποτε θελει και για οσο θελει...πραγμα που υποδηλωνει και ο μη υποχρεωτικος χαρακτηρας των μαθηματων!Τωρα οσο αφορα τα εργαστηρια...μην αγχωνεστε...δεν υπαρχει περιπτωση να αρχισουν πριν τελειωσουν οι εγγραφες(το μονο θεμα που παιζει με τα εργαστηρια ειναι στις ΜΕΤΑγραφες!)!και οσο για τη φοιτητικη ταυτοτητα δεν ειναι απαραιτητο οτι θα προμηθευτειτε...στο τμημα μου τουλαχιστον δεν παρεχουν!καλη αρχη σου ολους τους πρωτοετης!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
2)επισης,ειχα ακουσει οτι με την εγγραφη δινουν κατι σαν βιβλιαριο σπουδων-πανεπιστημιακη ταυτοτητα(κ το ακουσα κ ως:τριπτυχο)..τι ειναι αυτο?γτ ουτε κατι τετοιο εχω...

Δεν δίνουν όλες οι σχολές τρίπτυχο. Οπότε μη σκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
επειδη βλεπω αρκετους να ρωτανε γιατι αρχιζουν τα μαθηματα πριν τελειωσουν οι εγγραφες...εχω να σας πω το εξης...απλα σκεφτειτε τη φιλοσοφια των ακαδημαικων παραδοσεων..μπορει να παρακολουθησει οποιος θελει οποτε θελει και για οσο θελει...πραγμα που υποδηλωνει και ο μη υποχρεωτικος χαρακτηρας των μαθηματων!Τωρα οσο αφορα τα εργαστηρια...μην αγχωνεστε...δεν υπαρχει περιπτωση να αρχισουν πριν τελειωσουν οι εγγραφες(το μονο θεμα που παιζει με τα εργαστηρια ειναι στις ΜΕΤΑγραφες!)!και οσο για τη φοιτητικη ταυτοτητα δεν ειναι απαραιτητο οτι θα προμηθευτειτε...στο τμημα μου τουλαχιστον δεν παρεχουν!καλη αρχη σου ολους τους πρωτοετης!:)

οσοι ειναι με μετεγγραφη μπορουν να παρακολουθησουν εργαστηρια? αν οχι τι κανουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
γεια σας παιδια...δε ξερω αν υπαρχουν απαντησεις,αλλα εχω ταλαιπωρηθει αρκετα για να τις βρω...
1)αυτον τον περιβοητο κωδικο που δινει η σχολη κ μπορουμε να δηωνουμε μαθηματα,ποτε τον δινουνε?εγω εκανα την εγγραφη αλλα δεν πηρα κτ τετοιο..
2)επισης,ειχα ακουσει οτι με την εγγραφη δινουν κατι σαν βιβλιαριο σπουδων-πανεπιστημιακη ταυτοτητα(κ το ακουσα κ ως:τριπτυχο)..τι ειναι αυτο?γτ ουτε κατι τετοιο εχω...:(
3)στην σχολη μ εβγαλαν ανακοινωση οτι αρχιζουμε 30..αρχιζουμε χωρις να εχουμε δηλωσει μαθηματα?

1. ??
2. Πολλοι δινουν μονο πασο στην εγγραφη και τα υπολοιπα μετα..
3. Ναι, δηλωνεις "αυτοματα" με την εγγραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nephthys

Νεοφερμένος

Η Nephthys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Στο πάσο που σου έδωσαν δεν έχει τον αριθμό μητρώου (Α.Μ.) σου?


Όχι τίποτα, μου είπε οτι αριθμό μητρώου θα μας δώσουν μετά τις εγγραφές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
οσοι ειναι με μετεγγραφη μπορουν να παρακολουθησουν εργαστηρια? αν οχι τι κανουν?

δεν γνωριζω να σου απαντησω...ειναι πολυ περιεργη κατασταση με τις μεταγραωφες γιατι θελει καιρο να μεταφρθεις στην αλλη σχολη!απο οτι θυμαμαι στη σχολη μου...σε μια κοπελα απο μεταγραφη δεν της επετρεψαν να παρακολουθησει ενα εργαστηριο γιατι δεν υπηρχε το ονομα της στις καταστασεις κατα τα πρωτα εργαστηρια!η αληθεια ειναι οτι μιλαμε για περιπτωση κομπλεξικου καθηγητη αλλα αυτοι υπαρχουν παντου!το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις τηλ στη γραμματεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτά τα πράγματα που ρωτάτε αλλάζουν απο σχολή σε σχολή, οπότε να διευκρινίζετε σε ποιά είστε για να μπορούν να σας βοηθάνε άτομα που είναι στην ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευαγγελία36503

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία36503 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερει κανεις αν γινεται να μου αλλαξουν την καρτα του εργαστηριου γιατι την πλαστικοποιησα και δεν επρεπε. εχει απο πισω κενα για να υπογραφει ο καθηγητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top