Βοήθεια στη διδασκαλία/προετοιμασία μαθημάτων για Ιδιαίτερα

vassiliki

Νεοφερμένος

Η vassiliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Θέλω να κάνω μάθημα σε ένα αγοράκι που θα πάει Junior B? Μήπως οι συνάδελφοι έχουν κάτι να προτείνουν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
συνεδερφος σου δεν ειμαι αλλα εχω παθως με τα αγγλικα!!!:)
τι συμβουλες ζητας? γινε πιο συγκεκριμενη......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassiliki

Νεοφερμένος

Η vassiliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Νόμιζα ότι μαζί με τον τίτλο ήταν σαφές το μήνυμα! Εξηγούμαι, εννοώ ένα καλό coursebook με companion-workbook- tests,CDs για να διδάξω σε ένα παιδάκι την τάξη Junior B!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Our Town Junior B
Book
Workbook
Companion
My First Grammar Junior B

Απο την Burligton!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassiliki

Νεοφερμένος

Η vassiliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Teol20 Γειά σου! Καλά έκανες και τροποποίησες τον τίτλο! Ελπίζω να με καταλάβουν περισσότεροι τώρα! Αναφερόμουν κυρίως σε συναδέλφους και πίστευα ότι θα γίνω κατανοητή!
-----------------------------------------
Ευχαριστώ teo, το κοίταζα προηγουμένως στο site της Burlington αλλά δεν είχε sample unit για να δω το περιεχόμενο. Το έχεις δει; Το βρίσκεις ενδιαφέρον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το εκανε ο αδερφος μου στο φροντιστηριο του.
Εμεις τοτε οταν πηγαινα Β Junior καναμε το Freddy and Friends.
Ξερω παντως πως ειναι πολυ αξιολογο βιβλιο.
Και ζητα τους αν θες το Teacher's Book απο την Burligton να δεις free sample!
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassiliki

Νεοφερμένος

Η vassiliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Thank you!!I'll order it right away! Have a nice afternoon!Oh, and have a successful school year!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Λοιπόν, καλή χρονιά εύχομαι κατ' αρχάς! Πολύ καλό, πυκνό βέβαια βιβλίο είναι το super friends, από super course.Αυτοί όμως δίνουν ΜΟΝΟ σε φροντιστήρια.Φέτος, σε ιδιαίτερο θα δουλέψω ένα καινούριο βιβλίο, που το είδα και μου άρεσε πολύ η δομή του, είναι και ευχάριστο για τα παιδιά, Rocky and the Rollers, από Longman.Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει και για τα fairyland, αλλά δεν τα έχω δουλέψει, όπως και για το wonderland. https://www.pearsonlongman.com/longman_greece/junior/index.html
-----------------------------------------
https://www.supercourse.gr/SuperFriends1.html (το link είναι για της a junior)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Λοιπόν, καλή χρονιά εύχομαι κατ' αρχάς! Πολύ καλό, πυκνό βέβαια βιβλίο είναι το super friends, από super course.Αυτοί όμως δίνουν ΜΟΝΟ σε φροντιστήρια.Φέτος, σε ιδιαίτερο θα δουλέψω ένα καινούριο βιβλίο, που το είδα και μου άρεσε πολύ η δομή του, είναι και ευχάριστο για τα παιδιά, Rocky and the Rollers, από Longman.Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει και για τα fairyland, αλλά δεν τα έχω δουλέψει, όπως και για το wonderland. https://www.pearsonlongman.com/longman_greece/junior/index.html
-----------------------------------------
https://www.supercourse.gr/SuperFriends1.html (το link είναι για της a junior)
και εγώ αυτά τα δύο θα σου συμβούλευα...τα έχω δει,είναι πολύ ευχάριστα για ένα παιδί και έχω ακούσει ό,τι είναι απ'τα καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
τα super course ειναι πολυ καλα βιβλια......ακουω τα καλυτερα σχολεια παντα.,...
-----------------------------------------
αλλα ο εκδοτηκος οικος απο αυτα τα βιβλια τα δινει μονο σε φροντιστηρια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ελπιζω οι γνωμες/αποψεις μας να σε βοηθησαν!

Καλη σχολικη χρονιά!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drew

Νεοφερμένος

Ο drew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Θέλω να κάνω μάθημα σε ένα αγοράκι που θα πάει Junior B? Μήπως οι συνάδελφοι έχουν κάτι να προτείνουν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Εγώ κάνω εδώ και δυο χρόνια τα wonderland και δεν τα αλλάζω. Είναι πολύ φιλικά στα παιδιά και μαθαίνουν με τους ήρωες της disney να αγαπούν τη γλώσσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
επισης το woderland δινει πολλα ΚΑΙ στους καθηγητες (δωρακια και τετοια)... πολυ καλο βιβλιο, οντως... ενα παααααααρα πολυ καλο βιβλιο ειναι το fairyland, καθως ετυχε να πεσει δειγμα του βιβλιου απο καποια γνωστη μου στα χερια μου και ειναι επιεικως καταπληκτικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassiliki

Νεοφερμένος

Η vassiliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ όλους για το ενδισφέρον σας! Θα πάω σε κάποιο βιβλιοπωλείο να τα κοιτάξω και μετά θα αποφασίσω! Καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους,καθηγητές και μαθητές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
και σε σενα βασιλικη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta5238

Νεοφερμένος

Η zeta5238 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον Drew! Κι εγώ τα wonderland κάνω! Είναι αρκετά καλά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγω θα σου προτεινα το I-spy,απο τις εκδοσεις Oxford University Press.

Aυτο το βιβλιο εκανα στην Β Junior και με καλυψε παρα πολυ :)

https://www.oup.com/elt/catalogue/teachersites/i-spy/?cc=global

(Για την Β Junior,ειναι τα level 3-4)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BritGreek

Νεοφερμένος

Ο BritGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
τα super course ειναι πολυ καλα βιβλια......ακουω τα καλυτερα σχολεια παντα.,...
-----------------------------------------
αλλα ο εκδοτηκος οικος απο αυτα τα βιβλια τα δινει μονο σε φροντιστηρια......


Τους τηλεφώνησα και μου είπαν ότι μπορούν να τα στείλουν. Ποιος σας είπε ότι δίνουν μόνο σε φροντιστήρια; Αυτό δεν ισχύει, γιατί τα έχει και ο Φλωράς, τουλάχιστον τα είχε μέχρι το Μάιο που τα είχα ζητήσει εγώ.

Συμβουλή μου, χωρίς να αναφέρομαι στα βιβλία supercourse. Για πηγές, ποτέ να μην χρησιμοποιείτε μόνο ένα βιβλίο ή μόνο μια σειρά, ειδικά σε επίπεδα C1-C2. Υπάρχουν λάθη στα βιβλία, ειδικά στην απόδοση των λέξεων στα ελληνικά, αλλά και σε κανόνες γραμματικής τα οποία είναι ανθρώπινα μεν, αλλά πρέπει να επισημαίνονται. Σε γνωστό εκδοτικό οίκο, μάλιστα, όπου εντοπίζονται λάθη, τους στέλνουμε mail και τα διορθώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Εμείς δεν κανουμε grammar book. δίνουμε μόνοι μας τη γραμματική κ ασκήσεις στα παιδια. Σε επίπεδο Β1 και πάνω βάζουμε grammar book. Μέχρι πέρυσι κάναμε το bigheart στη jrB αλλά και για το fairyland έχω ακούσει καλά λόγια από συναδελφους.
Καλή σχολική χρονιά να έχουμε όλοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλη σχολικη χρονια Σονια.
Εμεις ξεκινησαμε γραμματικη απο την Α Senior.
Καναμε το Fuctional Grammar της Εβανς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top