Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων (ΔΙΠΑΕ)

kourkoubini

Νεοφερμένος

Η kourkoubini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και εγώ άκουσα ότι καταργήθηκαν οι αλυσίδες πρόσφατα από ένα παιδί της ΔΑΠ.Και ελπίζω δηλαδή γιατί αλλιώς την π....!:/:
Πάλι καλά που η β εξεταστική ισχύει και για εμάς τελικά, σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις,μπες στη σελίδα του τει και ενημερώσου.Έχουμε ξανά την ευκαρία να δώσουμε τις χημείες.....:clapup:
Και φυσική..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Kοίτα μάθημα το οποιο απλά δε μπορεις να το καταλάβεις, ειναι τζάμπα κοπος να το δωσεις...Ειδικά η Φυσικη θεωρια στην οποια τα μηδενικά του Ραφ πέφτουν συνεχως.. Καλοκαιρι, ιδιαίτερα και Σεπτέβρη για τέτοια μαθήματα...
Πάω στον άλλο του λέω..."ξέρετε έχω θέμα γιατι δε τα έχω διδαχθει αυτά τα μαθηματα...Επαλ γαρ. Eχετε κάποιο βιβλιο να προτείνετε να καλύψω κενα?"
"Εεεππααααααααααααααλ??Γιατι δε τα παρατάς καλυτερα"

Ευχαριστω για την υποστήριξη κυριε :-P:-P:-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Τελικά οι αλυσίδες ισχύουν μόνο στο δικό μας τμήμα και γιαυτο το λόγο ζητήθηκε να ξαναγίνει εξεταστική β περιόδου στα προαπαιτούμενα μαθήματα φυσική οργανική κ ανόργανη διότι είναι αλυσίδες με μαθήματα του β και γ εξαμήνου !
Όσο για αυτό που σου είπε ο καθηγητής προσπάθησε και μην τα παρατάς


Κατά την γνώμη μου το συγκεκριμένο τμήμα δεν έπρεπε να ανήκει στα ΤΕΙ είναι παρόμοιο με των Χημικών Μηχανικών. Έχει μεγάλο βαθμό δυσκολίας και πολλές απαιτήσεις!
Και ακόμα δεν έχουμε δει τα δύσκολα (Βιομηχανικό Τομέα) τα μαθήματα του α εξαμήνου θεωρούνται παιχνιδάκι άσχετα αν δεν τα περνάνε οι περισσότεροι
είναι τελείως λάθος το σύστημα…. Έχω ακούσει και παιδιά από Θεωρητική κατεύθυνση Γενικού να είναι στο συγκεκριμένο τμήμα
Μα πως?!
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kourkoubini

Νεοφερμένος

Η kourkoubini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και εγώ παιδιά θεωριτική είμαι....:(
Και δεν παλεύεται η κατάσταση...
Θέλει φροντιστήρια...:crazy:
Θα κάνω με το 10%...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου το συγκεκριμένο τμήμα δεν έπρεπε να ανήκει στα ΤΕΙ είναι παρόμοιο με των Χημικών Μηχανικών. Έχει μεγάλο βαθμό δυσκολίας και πολλές απαιτήσεις!
Και ακόμα δεν έχουμε δει τα δύσκολα (Βιομηχανικό Τομέα) τα μαθήματα του α εξαμήνου θεωρούνται παιχνιδάκι άσχετα αν δεν τα περνάνε οι περισσότεροι
είναι τελείως λάθος το σύστημα…. Έχω ακούσει και παιδιά από Θεωρητική κατεύθυνση Γενικού να είναι στο συγκεκριμένο τμήμα
Μα πως?!
:worry:
Διότι είμαστε τόσο μπάχαλο που ο καθένας δίνει πανελλήνιες σε άσχετα μαθήματα για να μπεί σε σχολές που δεν έχουν σχέση με οτι έχει διδαχθει.
Απ όσο ξέρω υπήρχε προταση για προπαρασκευαστικο 6μηνο στη σχολή μας, ειδικά για όσους έρχονται απο θεωρητικη κατευθηνση ή απο ΕΠΑΛ αλλά δυστηχως δεν έχει περάσει.
Το εκπληκτικο της υπόθεσης, ειναι οτι κατόπην εορτής και αφου ήδη έχουμε κάνει τη προσπάθειά μας, έχουμε δωσει ένα σωρο λεφτά σε φροντιστήρια και σε νοίκια κτλ κτλ, αντιλαμβανόμαστε οτι η συγκεκριμένη σχολή δεν ειναι απλά ενα ΤΕΙ που ασχολείται με τη τεχνολογία τροφίμων, αλλά μια πολύ δύσκολη πολυτεχνική σχολή η οποία θέλει ειδική προετοιμασία για να καταφέρεις οχι να τη βγάλεις, αλλά να τη παρακολουθήσεις.
Νομίζω οτι όταν καταφέρουμε να φθάσουμε στα 6μηνα της μηχανικής θα αρχίσουμε να συνεργαζόμαστε όλοι μαζί και να βοηθάμε ο ένας το άλλο. Στο φινάλε, νομίζω οτι ακόμα και καθηγητες που δυσκολα περνάει κανεις μάθημά του, αν δουνε οτι όντως ενδιαφέρεται το τμήμα ή τουλάχιστον μια ομάδα του τμήματος, ε θα βοηθήσουν. Ξέρουν και οι ίδιοι οτι δεν ειμαστε επιστήμονές και επισης γνωρίζουν τη δυσκολία που υπάρχει στην ανεύρεση εργασίας πλέον...
Προσωπικά στηρίζομαι στη βοήθεια συμφοιτητών και καθηγητών για να τελειώσω τη σχολή. Θα ήταν τελείως εγωιστικο άλλωστε να πω οτι θα τη τελειώσω ευκολα κτλ κτλ...

Υ.Γ-Απαράδεκτο το οτι ειπαν στην αρχη οτι θα ξαναδιναμε φυσικη και στο τέλος δε τη δώσαμε τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top