Φοιτητικές Eστίες Βόλου

Simos91

Νεοφερμένος

Ο Simos91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πέρασα "μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και δικτύων" στο βόλο!!!:)

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος απο εσάς να με πληροφορήσει για τη ποιότητα των φοιτητικών εστιών εκεί.Μπορεί κάποιος να διαμείνει άνετα ή βρίσκονται σε κακή κατάσταση?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demandgeorgia

Νεοφερμένος

Η DIMITRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πέρασα "μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και δικτύων" στο βόλο!!!:)

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος απο εσάς να με πληροφορήσει για τη ποιότητα των φοιτητικών εστιών εκεί.Μπορεί κάποιος να διαμείνει άνετα ή βρίσκονται σε κακή κατάσταση?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Aρχικα συγχαρητηρια και καλη φοιτητικη ζωη.Ξερεις σε παρακαλω να μου πεις αν υπαρχουν καποια κριτηρια για να μπεις στη εστια και που να απευθυνθω για να μαθω για τη διαδικασια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos91

Νεοφερμένος

Ο Simos91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Aρχικα συγχαρητηρια και καλη φοιτητικη ζωη.Ξερεις σε παρακαλω να μου πεις αν υπαρχουν καποια κριτηρια για να μπεις στη εστια και που να απευθυνθω για να μαθω για τη διαδικασια!


Σε ευχαριστώ πολύ.Λοιπον,ανάλογα με τη πόλη που πέρασες αναζήτησε αρχικα τα τηλεφωνα της φοιτητικης εστίας και πάρε για να σου πουν τα δικαιολογητικά που χρειάζονται.Βασικό κριτηριο απ'οσο ξέρω είναι το εισόδημα τησ οικογενειας να μην ξεπερνα τα 30000 ευρώ.που ακριβως πέρασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demandgeorgia

Νεοφερμένος

Η DIMITRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια Σιμο περασα στο παιδαγωγικο προσχ.εκπαιδ.και το σκεφτομαι για την εστια.Ακουσα για το κεντρο σιτισης οτι ειναι καλο.Για να δουμε.Εσυ απο που εισαι???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos91

Νεοφερμένος

Ο Simos91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Απο Θεσσαλονίκη!!!Εσυ? Ναι και εγω απ΄οτι πληροφορηθηκα τόσο οι εστίες όσο και το κέντρο σίτισης είναι εξίσου καλά. Το θέμα για τις εστίες είναι οτι ειναι ελάχιστες,35 νομίζω και επομένως είναι κάπως δύσκολο να μπει κάποιος.Θα δειξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demandgeorgia

Νεοφερμένος

Η DIMITRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Απο Θεσσαλονίκη!!!Εσυ? Ναι και εγω απ΄οτι πληροφορηθηκα τόσο οι εστίες όσο και το κέντρο σίτισης είναι εξίσου καλά. Το θέμα για τις εστίες είναι οτι ειναι ελάχιστες,35 νομίζω και επομένως είναι κάπως δύσκολο να μπει κάποιος.Θα δειξει...

Εγώ είμαι από Φάρσαλα.....είναι κοντά στη Λάρισα γιατί μπορεί να μην τα ξέρεις.......εγώ Θεσ/νίκη ήθελα αλλά έπιανα φιλολογία εκεί κα ήθελα παιδαγωγικό...ετσι τελικά στο Βόλο........το πολυτεχνείο είναι ωραία σχολή???καποιος μου είχε πει οτι είναι στην ίδια με τα παιδαγωγικά..αλλά δεν νομίζω....εγώ πάντως ενθουσιάστικα με την εστία ρώτησα και κορίτσια στο φβ....έχουν κάνει σελίδα και περιμένω νέα σίγουρα θα ξέρουν πολλά για την εστία...αν μάθω κάτι θές να σ πώ....εσύ παντως αν μάθεις κάτι καινούριο ενημέρωσε με...ευχαριστώ εκ των προτέρων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos91

Νεοφερμένος

Ο Simos91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ είμαι από Φάρσαλα.....είναι κοντά στη Λάρισα γιατί μπορεί να μην τα ξέρεις.......εγώ Θεσ/νίκη ήθελα αλλά έπιανα φιλολογία εκεί κα ήθελα παιδαγωγικό...ετσι τελικά στο Βόλο........το πολυτεχνείο είναι ωραία σχολή???καποιος μου είχε πει οτι είναι στην ίδια με τα παιδαγωγικά..αλλά δεν νομίζω....εγώ πάντως ενθουσιάστικα με την εστία ρώτησα και κορίτσια στο φβ....έχουν κάνει σελίδα και περιμένω νέα σίγουρα θα ξέρουν πολλά για την εστία...αν μάθω κάτι θές να σ πώ....εσύ παντως αν μάθεις κάτι καινούριο ενημέρωσε με...ευχαριστώ εκ των προτέρων....


Γεια σου δημητρα.Καταρχας το πολυτεχνειο δεν βρισκεται στην ιδια περιοχη με τις "θεωρητικες" σχολές.Αν κοιταξεις σε εναν χαρτη της πόλης βρίσκονται σε διαφορετικα σημεια της πόλης.Το δικο μου τμημα όμως αν και ειναι πολυτεχνειου,δεν στεγαζεται στις πολυτεχνικες,αλλα σε αλλο κτιριο κοντά στο πανεπιστημιο.

Την Δευτέρα βρεθηκα στο βόλο και κανοντας μια περιηγηση στη πόλη,πέρασα και απο τις εστίες.Εδειχναν σε αρκετά καλη κατάσταση και κάποιος κύριος που βρισκόταν εκεί μας είπε οτι ειναι καλές.Βασική πληροφορία που ισως σου χρειάζεται ειναι οτι οι εστίες δινονται μόνο σε πρωτοετείς φοιτητές,λογω του οτι ειναι λίγες.

Αν μαθεις κατι καινουριο,φυσικα θα ηθελα να με ενημερωσεις.

Αν θελεις στειλε μου καποιο pm με το msn σου η το φβ,για να ανταλασσουμε οποιαδηποτε πληροφορία για το βόλο,γιατι οτι καινουριο μαθαινουμε ειναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ρε παιδια εχω μια απορια.πως γινεται το πανεπιστημιο θεσσαλιας να εχει τμηματα και σε αλλες πολεις(εκτος απο τον βολο,π.χ.λαρισα) και να μην εχει εστιες σε αυτες?...εδωσα φετος και περναω στο βιοχημειας και βιοτεχνολογιας στη λαρισα,ψαχνω για εστια...τιποτα.απο οτι φαινεται εχει μονο για τει εκει και του πανεπιστημιου ειναι στο βολο.εχει κανεις ιδεα τι να κανω?γιατι για ενοικιο δεν το κοβω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
DN8 αν ισχύουν οι τιμές που ανεφερε η love_angel και πάλι δε μπορείς να τα καλύψεις; Είναι πολύ χαμηλές. με μια παρτ-ταιμ δουλειά θα μπορείς να βγάζεις το ενοίκιο. 200 ευρώ, όταν σε Αθήνα δίνω κοντά 400 :P?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azwtoo

Νεοφερμένος

Η azwtoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
στην χειροτερη να εβρισκες καποιον να συγκατοικησετε.θα σου ερχοταν πιο φτηνα.εγω αυτο θα κανω αν δεν εχει εστια εκει που θα περασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ενταξει το τακτοποιησα.''λαρισα σου 'ρχομαι''!!!!οντως τωρα που το εψαξα καλυτερα υπαρχουν πολυ καλες τιμες για σπιτια.ελπιζω επισης να βρω γρηγορα καμια δουλιτσα εκει....ευχαριστω παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρήνη xe91

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη xe91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πέρασα "μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και δικτύων" στο βόλο!!!:)

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος απο εσάς να με πληροφορήσει για τη ποιότητα των φοιτητικών εστιών εκεί.Μπορεί κάποιος να διαμείνει άνετα ή βρίσκονται σε κακή κατάσταση?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ρε παιδια εχω μια απορια.πως γινεται το πανεπιστημιο θεσσαλιας να εχει τμηματα και σε αλλες πολεις(εκτος απο τον βολο,π.χ.λαρισα) και να μην εχει εστιες σε αυτες?...εδωσα φετος και περναω στο βιοχημειας και βιοτεχνολογιας στη λαρισα,ψαχνω για εστια...τιποτα.απο οτι φαινεται εχει μονο για τει εκει και του πανεπιστημιου ειναι στο βολο.εχει κανεις ιδεα τι να κανω?γιατι για ενοικιο δεν το κοβω!
ειμαι φοιτητρια στο τμημα βιοχημειας και βιοτεχνολογιας..οι τιμες των ενοικιων οντως ειναι χαμηλες αλλα για ν αεργαζεσαι παραλληλα με τη σχολη ειναι ανεφικτο καθως υποχρεουσε να παρακολουθεις εργαστηρια και φροντιστηρια καθως και να παραδιδεις τις εβδομαδιαιες εργασιες ...στην μια απουσια τ καθε εργαστηριο κοβεσαι και πρεπει ν τ επαναλαβεις απο την αρχη τ επομενο ετος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondinean

Νεοφερμένος

Η Ondinean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα! έδωσα φέτος πανελλαδικες και σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο του Βόλου. Θέλω αν ξέρει καποιος να με πληροφορήσει για την ποιότητα και γενικότερα την κατάσταση των εστιών; Επισης και για αυτό που έχει γράψει καποιος πως δηλαδή εστία δικαιούται μόνο πρωτοετης;

Περιμένω απαντήσεις. Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Γεια σου! Δεν σπουδάζω στο βόλο, αλλά είμαι απο κει και έχω κάποιους γνωστούς που έμειναν σε εστία. Λοιπον απ οτι γνωρίζω είναι σε αρκετά καλό επιπεδο, όχι και vip αλλά σε σχέση με άλλες πολεις παλεύονται:) Αν δε κάνω λάθος, νομίζω πως ναι ισχύει μονο για τους πρωτοετείς. Οι θέσει είναι σχετικά λίγες και πρέπει να έχεις καποια κριτήρια για να μπεις. :hmm:Αν δεν βρεις θέση, τότε έχεις μονο επιλογή να νοικιάσεις, αλλα σε σχέση με αθηνα θεσσαλονικη είναι πολύ πιο φθηνα τα σπίτια. Αν θες τιποτα αλλο να ρωτήσεις πανω σε αυτο, για τη πόλη ή κατι άλλο, ρώτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Genesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Genesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Για ένα διάστημα, λόγω ενός προγράμματος, είχα μείνει στις εστίες και ήμουν πολύ ευχαριστημένη.. :) Έχουν και φύλακα νομίζω...Από εκεί χρειάζεσαι 10 λεπτά με τα πόδια για να φθάσεις στο οικονομικό και 20 λεπτά μέχρι το πολυτεχνείο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondinean

Νεοφερμένος

Η Ondinean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! :) Ρε παιδιά τι είναι αυτό με τους πρωτοετεις; Πρώτη φορα το βλέπω να συμβαίνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ε λογικά επειδή είναι πολύ λίγες οι θέσεις.:) Απ ο,τι θυμαμαι είχε γίνει μια πρόταση να γίνει ένα νεο κτίριο και με σύγχρονες προδιαγραφες όπου θα φιλοξενει μεγάλο αριθμό φοιτητών. Δεν ξέρω όμως τι έγινε ή τι θα γινει τελικά...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondinean

Νεοφερμένος

Η Ondinean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι.. κατάλαβα! Δε ξερω τι θα κάνω τελικά. Τέλος πάντων. σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnthonyD

Νεοφερμένος

Ο AnthonyD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γνωριζει κανεις που βρισκονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική95

Νεοφερμένος

Η Αγγελική95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
να ρωτησω κατι;; στις εστιες το καθε δωματιο εχει την δικια του τουαλετα η ειναι κοινες για ολους;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top