Καταστήματα IKEA

fame

Νεοφερμένος

Η fame αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
οι περισσοτεροι εδω προτεινετε τα ικεα σαν την καλυτερη λυση για την επιπλωση ενος φοιτικου σπιτιου.
ομως ικεα απο οσο ξερω υπαρχουν μονο αθηνα κ θεσσαλονικη.στις υπολοιπες πολεις??
αν τα παρω απο εκει κ χρειαστω να μου τα μεταφερουν στν πολη μ τελικα η διαφορα των χρηματων απο ενα αλλο μαγαζι θα δωθει για τν μεταφορα....εσεις τι προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι πρεπει να πας αθηνα ή θεσσαλονικη και απο κει να τα στειλεις στο σπιτι που θα μεινεις. Τωρα αν θες να δεις τιμες θα πρεπει να κανεις μια ερευνα αγορας δε ξερω αν καποιος μπορει να σου απαντησει με σιγουρια, αλλα γεγονος ειναι οτι το ΙΚΕΑ ειναι φτηνο οποτε πιθανοτατα θα σου βγει φτηνα και με τα μεταφορικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Αντικειμενικά είναι ΠΟΛΥ πιο φθηνά. ΠΟΛΥ. 2 ή και 3 φορές κάτω η τιμή από άλλα επιπλάδικα. Μόνο π.χ. το κρεβάτι και το στρώμα να πάρεις θα έχεις βγάλει τα "μεταφορικά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fame

Νεοφερμένος

Η fame αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αληθεια τοσο φθηνα ειναι δλδ?
τοτε απο οτι φαινεται συμφερει!ωραια θα το συζητησω κ με γονεις κ ελπιζω να βρουμε τπτ!
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
https://ikeaeu.ecweb.is/09/mgrc/

google is your friend !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos2011

Νεοφερμένος

Ο giorgos2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
FAME Προσοχη!!!!!!!!!! Το ικεα δεν ειναι οτι πιο φθηνο υπαρχει. Ειναι βεβαια πιο φθηνο απο τα πανακριβα καταστηματα επιπλων...:D Εγω που προσφατα εψαξα για επιπλα (πριν 1 εβδομαδα) διαπιστωσα το εξης: οτι σιμφερει περισσοτερα να παρεις επιπλα απο μαγαζια που πουλαν επιπλα για φοιτητες παρα να παρεις επιπλα απο το ικεα. Τα μαγαζια που πουλαν επιπλα για φοιτητες θα τα βρεις σε καθε πολη της Ελλαδος οπου υπαρχει και σχολη δλδ.
Πως θα αναγνωρισεις τα καστηματα αυτα....? Εχουν ταμπελες εξω απο το μαγαζι που λεν επιπλα για φοιτητεσ. Τα επιπλα ειναι καινουργια οχι μεταχειρισμενα και βεβαιος φθηνοτερα του ικεα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Θα συμφωνησω πως το ΙΚΕΑ εχει πολυ φθηνα επιπλα ΑΛΛΑ προσοχη εχει και πολυ σαβουρα.
Δεν ειναι ολα τα επιπλα του ΙΚΕΑ καλα και ανθεκτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
IKEA εκτος απο Αθηνα και Θεσσαλονικη εχει και στα Γιαννενα!!!:) Επιπλεον οι μεταφορες εντος της πολης ειναι δωρεαν,εαν οι αγορες ξεπερνουν τα 200 ευρω...Επομενως μαλλον συμφερει!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Νέος κατάλογος ΙΚΕΑ 2012! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
IKEA εκτος απο Αθηνα και Θεσσαλονικη εχει και στα Γιαννενα!!!:) Επιπλεον οι μεταφορες εντος της πολης ειναι δωρεαν,εαν οι αγορες ξεπερνουν τα 200 ευρω...Επομενως μαλλον συμφερει!!! ;)
Επίσης έχει και ένα λίγο έξω από την Λωζάνη, στην Autoroute A1. Δεν ξέρω βέβαια αν σας βολεύει τους περισσότερους ... :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Υπενθυμίζω ότι η ποιότητα του ΙΚΕΑ δεν είναι και από τις καλύτερες κυρίως στα έπιπλα. Μπορεί να μην κρατήσουν και μέχρι το τέλος των σπουδών!
Υπάρχουν πολλές ευκαιρίες στην ΝEOSET. Καλά είναι επίσης τα PRAKTIKER ,όπου υπάρχουν, καθώς επίσης και τα IDEA (ξέρω ότι υπάρχουν με σιγουριά σε Πάτρα και Χίο). Σκάλες ανώτερα αυτά όλα από τα ΙΚΕΑ και οι τιμές εξ ίσου πολύ χαμηλές! Ψάξτε το!
Μην παρασύρεστε από εντυπωσιακούς καταλόγους. Άλλο η φωτογραφία άλλο η πραγματικότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ε όχι και εξίσου χαμηλές τιμές στη ΝΕΟSET, μην τρελαθούμε. Τα IDEA είναι μια απομίμηση των ΙΚΕΑ με ίδιας ποιότητας έπιπλα. Εγώ πάντως ό,τι έχω αγοράσει από ΙΚΕΑ και IDEA θεωρώ ότι έβγαλαν τα λεφτά τους.

Εκεί που δεν χτυπιέται όμως το ΙΚΕΑ είναι οι ιδέες για έξυπνες λύσεις στο σπίτι, που σου επιτρέπει να εξοικονομείς πολύ χώρο, πράγμα που βρίσκω αρκετά σημαντικό, δεδομένου ότι τα φοιτητικά σπίτια δεν είναι και μεγάλα, συνήθως.

Στο κάτω-κάτω, δεν βρίσκω κανέναν λόγο για κάποιον φοιτητή να αγοράσει ακριβά, ποιοτικά έπιπλα που ξέρει εκ των προτέρων ότι θα τα κρατήσει για 4-5 χρόνια. Δεν θα πας στο ΙΚΕΑ για να επιπλώσεις το σπίτι σου όταν έχεις οικογένεια (αν και μπορείς να βρεις κάποια πράγματα που να βολεύουν πάρα πολύ), αλλά θα πας ως φοιτητής.

Γνώμη μου πάντα, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Δεν είπα ότι η Neoset είναι φθηνότερη , είπα ότι έχει ευκαιρίες . Βγάζει πολλά κομμάτια σε προσφορά! Αυτό συμφέρει!
Και μένα γνώμη μου είναι. Άλλωστε γι΄αυτό υπάρχει το φόρουμ για να ανταλλάσουμε γνώμες, πληροφορίες,κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ε όχι και εξίσου χαμηλές τιμές στη ΝΕΟSET, μην τρελαθούμε.

Aκριβώς αυτό ήθελα να γράψω! Όχι και η NEOSET φθηνή, μην τρελαθούμε κιόλας...Έχει ωραία έπιπλα, ποιοτικά αλλά ΟΧΙ ΦΘΗΝΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Aκριβώς αυτό ήθελα να γράψω! Όχι και η NEOSET φθηνή, μην τρελαθούμε κιόλας...Έχει ωραία έπιπλα, ποιοτικά αλλά ΟΧΙ ΦΘΗΝΑ!

Και εγώ που νόμιζα ότι έγραφα ελληνικά και μάλιστα σωστά! Αλλά αφού καταλάβατε από αυτά που έγραψα ότι η NEOSET είναι φθηνή, τι να πω επιπλέον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές ευκαιρίες στην ΝEOSET. Καλά είναι επίσης τα PRAKTIKER ,όπου υπάρχουν, καθώς επίσης και τα IDEA (ξέρω ότι υπάρχουν με σιγουριά σε Πάτρα και Χίο). Σκάλες ανώτερα αυτά όλα από τα ΙΚΕΑ και οι τιμές εξ ίσου πολύ χαμηλές! Ψάξτε το!
Μην παρασύρεστε από εντυπωσιακούς καταλόγους. Άλλο η φωτογραφία άλλο η πραγματικότητα!

Ποια είναι τα "όλα", αν όχι όσα προαναφέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Και εγώ που νόμιζα ότι έγραφα ελληνικά και μάλιστα σωστά! Αλλά αφού καταλάβατε από αυτά που έγραψα ότι η NEOSET είναι φθηνή, τι να πω επιπλέον;

Ευκαιρία= Ποιοτικό+Ωραίο+Φθηνό
Στο δικό μου μυαλό αυτό ισχύει! Νομίζω πως δεν προσφέρει κάποια τέτοια "Ευκαιρία" η NEOSET. Btw, εχθές ήμουν στη NEOSET Ιωαννίνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Υπενθυμίζω ότι η ποιότητα του ΙΚΕΑ δεν είναι και από τις καλύτερες κυρίως στα έπιπλα. Μπορεί να μην κρατήσουν και μέχρι το τέλος των σπουδών!
Υπάρχουν πολλές ευκαιρίες στην ΝEOSET. Καλά είναι επίσης τα PRAKTIKER ,όπου υπάρχουν, καθώς επίσης και τα IDEA (ξέρω ότι υπάρχουν με σιγουριά σε Πάτρα και Χίο). Σκάλες ανώτερα αυτά όλα από τα ΙΚΕΑ και οι τιμές εξ ίσου πολύ χαμηλές! Ψάξτε το!
Μην παρασύρεστε από εντυπωσιακούς καταλόγους. Άλλο η φωτογραφία άλλο η πραγματικότητα!

Αυτό και για μένα κλείνει το θέμα, κε καθηγητά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Εντάξει, αυτό θα είναι και το τελευταίο μου ποστ για αυτή την ανούσια κόντρα (που φαντάζομαι ότι θα την σβήσουν οι διαχειριστές και καλά θα κάνουν), αλλά απλά να ξέρεις ότι είναι πολύ εύκολο να υπεκφεύγεις και με μισόλογα να αποχωρείς από την συζήτηση, μην προβάλλοντας κανένα επιχείρημα. Συμβουλευτικά στο λέω, αν το κάνεις αυτό και στην ζωή σου, θα έχεις πρόβλημα αξιοπιστίας. Αυτά από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Mια χαρά είναι τα προϊόντα του ΙΚΕΑ για έναν φοιτητή που θέλει να φτιάξει ένα φοιτητικό σπίτι με ένα σχετικά χαμηλό μπάτζετ και να έχει και ένα στυλ το σπιτάκι του.Εγώ προσωπικά μιας που πέρασα θεσσαλονίκη από εκεί σκκοπεύω να επιπλώσω το σπίτι μου.Μερικά είναι πολύ ωραία και νεανικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top