Σχολή Ευελπίδων

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
θέλω να μάθω τα πάντα για αυτήν την σχολή......


που βρίσκεται χρόνια φοίτησης , γενικά τα πάντα
και τι μαθήματα χρειάζομαι για να πάω εκεί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
kαι εμενα με ενδιεφερε και το εχω ψαξει
https://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=762&PN=10

για να μπεις απο θεωριτικη (λιγο δυσκολο) θες μαθηματικα γενικης

για να μπεις απο οπουδηποτε αλλου θες μαθ και φυσ κατευθυνσης

βεβεα το topic ανηκει στο πεδιο 4
βλεπουμε και κανενα previous topic

https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=43441
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
καλά ρε παιδιά τόσο δύσκολο είναι κάποιος να πει εδώ μέσα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
καλά ρε παιδιά τόσο δύσκολο είναι κάποιος να πει εδώ μέσα??
google is your best friend Με μια απλή αναζήτηση μπορείς να βρεις ότι πληροφορίες ζητάς και πολύ περισσότερες.
Εδώ και η ιστοσελίδα της σχολής.Μάθε να ψάχνεις μόνος σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
google is your best friend Με μια απλή αναζήτηση μπορείς να βρεις ότι πληροφορίες ζητάς και πολύ περισσότερες.
Εδώ και η ιστοσελίδα της σχολής.Μάθε να ψάχνεις μόνος σου;)
συμφωνω αμα δεν θελει να κουνησει το μικρο του δαχτυλακι....

ολοκληρο link τησ σχολης εστειλα και τα θελει και με post
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
εγώ άλλο ρώτισα ρε.........
ρώτισα εαν είναι δύσκολο να μπεις........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εγώ άλλο ρώτισα ρε.........
ρώτισα εαν είναι δύσκολο να μπεις........πότε θα μάθετε να διαβάζεται επιτέλους ρε??

το δύσκολο δέν είναι να μπέις αλλα να μείνης. Εχω φίλο που πέρασε εκεί και τα παράτησε. Πρίν το αποφασήσεις να ξέρεις οτι η σσε δέν είναι κατασκήνωση είναι χοντρό παλούκι.
Ηεκπαίδευση είναι συνεχής, ενώ το καψώνι απο τα 3αρια και τα 4αρια πάει σύνεφο μέρα και νύχτα. Ο 1ετής εκεί είναι ένα τίποτα. Η γυμναστική είναι εξανλητική και ακόμα και το φαγητό που τρώνε το τρώνε με την ψυχή στο στόμα. Ολοι ανεξαιρέτως μολις μπούνε, θέλουν αμέσως να φύγουν. Οι δυνατοί ψυχικά και αυτοί που δέν έχουν άλλη επιλογή αντέχουν οι υπόλοιποι την κάνουν. Και αυτοί που μένουν όμως μόλις βγούν έξω και δούν την ζωή του στρατιωτικού, το μετανιώνουν πικρά.
Ξέρω οτι θα πείς οτι είσαι δυνατός και οτι θα αντέξεις, όλοι όμως αυτό λέγανε πρίν μπούνε μέσα.
σκέψου το καλά πριν το αποφασίσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
δηλαδή δεν μας κάνει???
Κακή είναι δηλαδή η σχολή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
δηλαδή δεν μας κάνει???
Κακή είναι δηλαδή η σχολή???

Κακή δέν είναι, αλλα θέλει ειδηκά προσόντα για να πάς δέν είναι για όποιον και όποιον. εγώ προσωπικά θαυμάζω τα παιδιά που είναι ευελπίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
δηλαδή δεν μας κάνει???
Κακή είναι δηλαδή η σχολή???
αντι το παιζεις μαγκας υποτιμωντας τη σχολη που σου φυλαει τον πισινο οταν κοιμασαι (ποιος νομιζεις θα παει πρωτη γραμμη αν γινει κατι?)
μαθε να σεβεσαι (μιας και η πειθαρχεια ειναι το παν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
εγώ άλλο ρώτισα ρε.........
ρώτισα εαν είναι δύσκολο να μπεις........
Πρόσεχε τον τόνο σου.Βρίσκεσαι σε μια δημόσια συζήτηση και πρέπει να υπακούς σε κάποιους κανόνες.Ρώτησες πόσα χρόνια είναι η φοίτηση,τα μαθήματα και τα πάντα.Με τα δύο λινκ που σου έδωσα μπορείς να τα βρεις όλα.
Τώρα για το αν είναι δύσκολο να μπεις από σένα εξαρτάται.Τα αθλήματα δεν είναι δύσκολα,το ζήτημα είναι να πιάσεις τη βάση.
Όπως είπε και το παιδί από πάνω το δύσκολο είναι να μείνεις στη σχολή καθώς το καψώνι πάει σύννεφο,ειδικά στους πρωτοετείς,εξαντλητικό πρόγραμμα,πολλή γυμναστική,πολύ νωρίς ξύπνημα και πολλά άλλα.Ο δυσκολότερος χρόνος είναι ο πρώτος μιας και είσαι ο καινούργιος.Πρέπει να έχεις μεγάλη αγάπη για το στρατό για να τα καταφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Πρόσεχε τον τόνο σου.Βρίσκεσαι σε μια δημόσια συζήτηση και πρέπει να υπακούς σε κάποιους κανόνες.Ρώτησες πόσα χρόνια είναι η φοίτηση,τα μαθήματα και τα πάντα.Με τα δύο λινκ που σου έδωσα μπορείς να τα βρεις όλα.
Τώρα για το αν είναι δύσκολο να μπεις από σένα εξαρτάται.Τα αθλήματα δεν είναι δύσκολα,το ζήτημα είναι να πιάσεις τη βάση.
Όπως είπε και το παιδί από πάνω το δύσκολο είναι να μείνεις στη σχολή καθώς το καψώνι πάει σύννεφο,ειδικά στους πρωτοετείς,εξαντλητικό πρόγραμμα,πολλή γυμναστική,πολύ νωρίς ξύπνημα και πολλά άλλα.Ο δυσκολότερος χρόνος είναι ο πρώτος μιας και είσαι ο καινούργιος.Πρέπει να έχεις μεγάλη αγάπη για το στρατό για να τα καταφέρεις.
τα καψωνια ειναι η χαρα του 4ετη :D
ο παππους συγκεκριμμενα επειδη ηταν ΚΑΤΑ εκανε μονο ενα !
οταν ετρωγε του ερχοντουσαν τεσσερις 1ετεις με μια κουβερτα και οταν τελειονε την απλωναν, ξαπλωνε πανω και την πηγαιναν στον κοιτωνα σηκωτο (ειχε εμπνευση) και απο οτι μου ειχε πει αυτο ηταν απο τα πιο <<light>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
γνωρίζει κάποιος πόσοι κατά ΜΟ εγκαταλείτουν τη σχολή κάθε χρόνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
γνωρίζει κάποιος πόσοι κατά ΜΟ εγκαταλείτουν τη σχολή κάθε χρόνο?
δεν ξερω νουμερα αλλα οι περισσοτεροι..........
επειδη δεν πανε επειδη θελουν να πανε στρατο πανε για τα μονιμα λεφτα και ετσι...οι περισσοτεροι ειναι απειθαρχοι, φυγοπονοι, και εξυπνακηδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
lefteris, η ευελπίδων είναι αυτό που λέμε ''seperates the men from the boys''
με το να λές οτι είσαι παληκαράς δέν καταφέρνεις τίποτα. θυμάμαι ο φίλος μου, μου έλεγε για ένα παιδί που ήταν σε διπλανό θάλαμο και που θεωρούσε τον εαυτό του ''υπεράνω''. αποτέλεσμα, να γίνει ο περίγελος της σχολής. τα καψώνια που τον κάνανε ήταν θρυληκά. ακόμα και 4ετής απο άλους λόχους έρχονταν στον θάλαμο για να δούν και να γελάσουν με αυτόν. Ατέλειωτα πους άπς, συνέχεια για κορόηδεμα και τρέξιμο τον είχανε. Δέν τον αφήνανε ούτε να κοιμηθεί. Μετά απο αυτά, Ο υποτιθέμενος ''παληκαράς'' μέχρι και αληθηνό κλάμα με λιγμούς έριχνε μέσα στην σχολή. Εκεί επιβιώνει μόνο αυτός που δέν λέει τίποτα. όποιος πετάει ~censored~ και γίνει στόχος, περνάει τα βάσανα που περνάνε οι άλλοι στο δεκαπλάσιο.
μήν νομίζεις οτι με το που θα μπείς όλοι θα σε θεωρούν ''στρατηγάρα''.
θέλει ~censored~ για να πάρεις το αστέρι του ανθηπολοχαγού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ποια η γνωμη σας για την Σχολη Ευελπιδων; Θελω πολυ να παω αλλα δεχομαι ισχυροτατες πιεσεις απο το περιβαλλον μου. Λενε οτι εχει καψωνια, μπελαδες και ειναι ο,τι χειροτερο. να κανω αυτο που θεωρω εγω σωστο και σκοπιμο ή να δωσω βαση στα λογια τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
θα σου προτεινα να πας Ικαρων ή Ναυτικων δοκιμων για να μην εχεις πολλες μεταθεσεις στο μελλον αλλα αφου θελεις Ευελπιδων οκ. εγω στην θεση σου θα πηγαινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ποια η γνωμη σας για την Σχολη Ευελπιδων; Θελω πολυ να παω αλλα δεχομαι ισχυροτατες πιεσεις απο το περιβαλλον μου. Λενε οτι εχει καψωνια, μπελαδες και ειναι ο,τι χειροτερο. να κανω αυτο που θεωρω εγω σωστο και σκοπιμο ή να δωσω βαση στα λογια τους;

Απο το ετος του ξαδερφου μου εφυγαν 150 ατομα
Σκεψου μονο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Αληθεια;;Ειναι τοσο παλουκι;Μπορεις σε παρακαλω να ρωτησεις τον ξαδερφο σου για τα καψωνια, την διαμονη και την διατροφη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
αμα εφυγαν 150 ατομα τοτε εμεινε κανεις? απο οτι νομιζω τοσους περνουν καθε ετος....εγω θα σου συνιστουσα να πας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top