Επιλογή φροντιστηρίου

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Λοιπον θελω να ονομασετε οσα φροντηστηρια ξερετε,να πειτε την κατευθυνση που θα πατε ή θα πατε στην Γ,να βαθμολογησετε τον τροπο διδασκαλιας και το ποσο κατανοητα τα εξηγουν οι καθηγητες μεχρι τωρα (απο το 1-5,1=χαλια,2=καλα,3=αρκετα καλα,4=πολυ καλα,5=τελοια).Να πειτε τις τιμες για τα θερινα και χειμερινα μαθηματα και να πειτε την περιοχη στην οποια βρισκεται.Πχ (αυτο που γραφω ειναι ενα παραδειγμα δεν ισχυει)
ονομα:φροντηστηριο διατομη
κατευθυνση:θετικη (Β) Και θα επιλεξω θετικη στην Γ
βαθμολογηση( τροπο διδασκαλιας και το ποσο κατανοητα τα εξηγουν οι καθηγητες ):φυσικη 5
μαθηματικα 3
βιολογια 4
μαθηματικα 1
Γενικα (ολα τα μαθηματα(γενικη,κατευθ,χωρος διδασκαλιας,κ.λ.π):3
θερινα μαθηματα:450 για 5 εβδομαδες
χειμερινα:300 το μηνα (9 μηνες)
Περιοχη:Αθηνα ή πειραιας ή Λαρισσα....(καλυτερα να μην διευκρινησετε οδο αν θελει καποιος να μαθει την οδο ας σας στειλει μνμ)

Σκοπος αυτου εδω δεν ειναι η διαφημηση αλλα η επιλογη ενος καλου φροντηστηριου.Αναλογα με το ατομο ο καθενας επιλεγει το φροντηστηριο του αναλογα με την τιμη,το ποσο καλα τα εξηγουν οι καθηγητες,περιοχη κ.τ.λ.Ο καθενας μας προσπαθει να φτασει ψηλα!Αυτο εδω νομιζω οτι θα βοηθησει τους μαθητες να επιλεξουν ενα σωστο φροντηστηριο για να πετυχουμε τουσ στοχους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sethis

Νεοφερμένος

Ο Sethis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Για να ειναι πιο σωστο δεν αρκει απλα η βαθμολογηση αλλα χρειαζεται και αιτιολογηση. Βεβαια νομιζω πως κατι τετοιο δεν ειναι εντελως σωστο γιατι τα οποιαδηποτε σχολια τα οποια φαινονται δημοσια και τα οποια κανεις δεν μπορει να ελεγξει κατα ποσο ειναι εγκυρα μπορει να ζημιωσουν την επιχειρηση του αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Και περα από αυτό, η βαθμολογια ετσι κ αλλιως δεν μπορει να ειναι τοσο αντικειμενικη γιατι σε καθε φροντιστηριο υπαρχουν πολλοι φιλολογοι, φυσικοι κλπ. Ο ενας φυσικος μπορει να ειναι φοβερος ενω ο αλλος όχι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
το καλοκαιρι ξεκιναω φροντιστηριο στο θετικο στην πλ.κανιγγος.ειμαι θετικη και τα καλοκαιρινα ειναι περιπου 650-680.για τα χειμερινα ακουσα οτι ειναι 350.δεν μπορω να το αξιολογησω γιατι φετος δεν πηγα αλλα εχει πολυ καλη φημη και ο αδερφος που πηγε εκει εγραψε καλα.ειναι ομως ακριβα και καθε χρονο ανεβαινουν οι τιμες σε ολα τα φροντιστηρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω θελω να κανω μια ουσιωδη ερωτηση.αν ενα φροντιστηριο εχει καλο φυσικο και εν ααλλο εχει καλο βιολογο δεν μπορεις να πας στον ενα βιολογια και στον αλλο φυσικη?αναγκαστικα πρεπει να πας σε ενα φροντιστηριο?/στην πολη μου εχουμε τη δυνατοτητα να παμε σε οποιο φροντιστηριο θελουμε οποιο μαθημα θελουμε. εγω πηγαινω βιολογια χημεια φυσικη σε διαφορετικα φροντιστηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Θεωρητικα γινεται, αλλα ειδικα στην Αθηνα που ειναι μεγαλες οι αποστεσεις, θα τρως ολη τη μερα στους δρομους. Ασε που πρεπει να σαι και πολυ τυχρος για να μη συμπιπτουν οι ωρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
πηγαινω σε διαφορετικα φροντιστηρια.ετσι ομως εξασφαλιζω πιστευω οτι καλυτερο.ετσι,πιστευω δε συμβιβαζομαι με την μετριοτητα καποιου φροντιστη.και δεν το λεω εωρητικα,πρακτικα το κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
πηγαινω σε διαφορετικα φροντιστηρια.ετσι ομως εξασφαλιζω πιστευω οτι καλυτερο.ετσι,πιστευω δε συμβιβαζομαι με την μετριοτητα καποιου φροντιστη.και δεν το λεω εωρητικα,πρακτικα το κανω.
Σωστα λες αλλα αν πχ. καποιος ειναι πολυ καλος στην χημεια και στο φροντηστηριο του εχουν εναν χαλια χημικο.Δεν ειναι πολυ καλος στην φυσικη αλλα στο ιδιο φροντηστηριο ο φυσικος ειναι πολυ καλος.Αν πιστευει πως μπορει να τα καταφερει και μονος δεν υπαρχει νοημα να πηγαινει σε 2 φροντηστηρια.Αλλα θα ηταν καλυτερο αυτο που λες!Πληρωνεις λιγοτερα χρηματα αν ειναι να κανεις ορισμενα μαθηματα ή πληρωνεις το ιδιο ποσο?
-----------------------------------------
Για να ειναι πιο σωστο δεν αρκει απλα η βαθμολογηση αλλα χρειαζεται και αιτιολογηση. Βεβαια νομιζω πως κατι τετοιο δεν ειναι εντελως σωστο γιατι τα οποιαδηποτε σχολια τα οποια φαινονται δημοσια και τα οποια κανεις δεν μπορει να ελεγξει κατα ποσο ειναι εγκυρα μπορει να ζημιωσουν την επιχειρηση του αλλου.
Γι'αυτο και δεν ζηταω σχολια.Οι απαντησεις διαφερουν αναλογα με τον μαθητη.Μπορουμε να πηγαινουμε στο ιδιο φροντηστηριο και να βαλουμε διεφορετικες βαθμολογιεσ!Γιατι πολυ απλα δεν ειμαστε ολοι ισοι πιστευω πως αν θελει κανεις αιτιολογια να στειλει προσωπικο μνμ σε εκεινον που εβαλε την βαθμολογια.Οπως ειπα ομως υπαρχει περιπτωση να μην εχετε την ιδια αποψη για το ιδιο φροντηστηριο.Αλλα αν δεν ψαξεις δεν θα βρεις!Γι'αυτο και ειπα να φτιαξω αυτο το θεμα για να κανει πιο ευκολη την αναζητηση.
-----------------------------------------
το καλοκαιρι ξεκιναω φροντιστηριο στο θετικο στην πλ.κανιγγος.ειμαι θετικη και τα καλοκαιρινα ειναι περιπου 650-680.για τα χειμερινα ακουσα οτι ειναι 350.δεν μπορω να το αξιολογησω γιατι φετος δεν πηγα αλλα εχει πολυ καλη φημη και ο αδερφος που πηγε εκει εγραψε καλα.ειναι ομως ακριβα και καθε χρονο ανεβαινουν οι τιμες σε ολα τα φροντιστηρια...
Ευχαριστω για την απαντηση σου:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
πληρωνω το διμηνο βεβαια 520
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εσείς θα κρίνετε αν σας καλύπτει το φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
πληρωνω το διμηνο βεβαια 520
Μονο στο ενα φροντηστηριο? ή και στα δυο.Και ποια μαθηματα κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ονομα: πυρηνας
κατευθυνση: τεχνολογικη
βαθμολογηση:φυσικη 4
μαθηματικα 5
Γενικα 4
χωρος διδασκαλιας 3
Περιοχη: Πειραιας - Κερατσινι
19 ωρες την εβδομαδα
θα δινω 230€ τον μηνα για 11 μηνες (απο Σεπτεμβρη μεχρι Ιουλιο)

ρε παιδια ακουω που λετε για 300-400 € και μου φαινεται παραξενο... το δικο μου ειναι φτηνο ή τα δικας ειναι ακριβα? xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
ονομα: πυρηνας
κατευθυνση: τεχνολογικη
βαθμολογηση:φυσικη 4
μαθηματικα 5
Γενικα 4
χωρος διδασκαλιας 3
Περιοχη: Πειραιας - Κερατσινι
19 ωρες την εβδομαδα
θα δινω 230? τον μηνα για 11 μηνες (απο Σεπτεμβρη μεχρι Ιουλιο)

ρε παιδια ακουω που λετε για 300-400 ? και μου φαινεται παραξενο... το δικο μου ειναι φτηνο ή τα δικας ειναι ακριβα? xD
Καλα λες το δικο σου φαινεται φθηνο.Οι ωρες αρκετες και 11 μηνες μαθημα.Περα απ'την βαθμολογια ειναι αρκετα καλο.Εσυ ομως τι ταξη θα πας Β λυκειου?Επειδη συνηθως οσο πιο μικρη ειναι η ταξη που θα πας τοσο πιο φθηνα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ναι θα παω δευτερα... "περσυ" που πηγαινα πρωτη εδινα 200 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nansu

Νεοφερμένος

Η nansu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια Γ λυκειου θετικο στο κεντρο της αθηνας ή ηρακλειτος.Τα σπανε...Βεβαια ειναι πολυ ακριβα καθως το θετικο μου κοστιζε 400 ευρω το μηνα ενω απο κατι φιλους μου ακουγα οτι ο ηρακλειτος ειναι ακομα πιο πανω.Αλλα απασχολουν καθηγητες με βοηθηματα και μεγαλη εμπειρια.Ειδικα το θετικο εχει εναν απο τους καλυτερους χημικους της Αθηνας και δεν το λεω εγω αλλα οι συναδελφοι του που ακουνε το ονομα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
και ο ηρακλειτος στα 410 το μηνα ειναι. αλλα ειναι οντως φοβερο φροντιστηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Από ότι καταλαβαίνω παρακολουθώντας τη συζήτηση, ο ¨Ηράκλειτος¨και το ¨Θετικό¨ φαίνονται να είναι τα καλύτερα φροντιστήρια στο κέντρο....Ένας φίλος όμως μου είπε πως υπάρχουν εξίσου καλά φροντιστήρια και στο Μαρούσι...μήπως ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιο? Βρίσκομαι σε φάση αναζήτησης φροντιστηρίου για τη νέα σχολική χρονιά κι εγώ και θα μου ήταν πολύ μεγάλη βοήθεια αν είχα τουλάχιστον 3 προς σύγκριση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
παιδια Γ λυκειου θετικο στο κεντρο της αθηνας ή ηρακλειτος.Τα σπανε...Βεβαια ειναι πολυ ακριβα καθως το θετικο μου κοστιζε 400 ευρω το μηνα ενω απο κατι φιλους μου ακουγα οτι ο ηρακλειτος ειναι ακομα πιο πανω.Αλλα απασχολουν καθηγητες με βοηθηματα και μεγαλη εμπειρια.Ειδικα το θετικο εχει εναν απο τους καλυτερους χημικους της Αθηνας και δεν το λεω εγω αλλα οι συναδελφοι του που ακουνε το ονομα του[


Παιδια μηπως ξερει κανεις κατι παραπανω για αυτα τα δυο φροντιστηρια?? ειναι οντως τοσο καλα οσο ακουγεται οτι ειναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Εγω στον Ηρακλειτο πηγαινα στη Γ και εμεινα παρα πολυ ευχαρηστημενη και απο τους καθηγητες και απο την οργανωση του φροντιστηριου. Και η τιμη μου φανηκε παρα πολυ καλη αν συνυπολογισεις πως οι καθηγητες ειναι προθυμοι να σου κανουν ιδιαιτερα οποτε χρειαστεις χωρις επιβαρυνση και διαθετουν μεγαλο πληθος σημειωσεων. Αν θελεις περισσοτερες λεπτομερειες πες μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγω στον Ηρακλειτο πηγαινα στη Γ και εμεινα παρα πολυ ευχαρηστημενη και απο τους καθηγητες και απο την οργανωση του φροντιστηριου. Και η τιμη μου φανηκε παρα πολυ καλη αν συνυπολογισεις πως οι καθηγητες ειναι προθυμοι να σου κανουν ιδιαιτερα οποτε χρειαστεις χωρις επιβαρυνση και διαθετουν μεγαλο πληθος σημειωσεων. Αν θελεις περισσοτερες λεπτομερειες πες μου:)
Πρεπει να ειναι πολυ καλο γιατι ειχε και αρκετους αριστευσαντες απο οτι ειδα στην ιστοσελιδα τους...Ξερει κανεις κανενα καλο φροντηστηριο στον πειραια για Γ λυκειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top