[20/5/2009] Νεοελληνική Λογοτεχνία

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Μετά το τέλος κάθε εξέτασης, θα υπάρχει ένα ξεχωριστό TOPIC συζήτησης για κάθε μάθημα (σχολιασμός θεμάτων, παρατηρήσεις, πώς γράψατε κ.τ.λ.). :):)

Το θέμα κλειδώνεται και θα ανοιχτεί αύριο το πρωί. :xixi:


Μάθημα 3ο: [20/5/2009] Νεοελληνική Λογοτεχνία
Καλή Επιτυχία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alreena

Νεοφερμένος

Η Alreena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πολύ εύκολο απορώ που αρχίσαν τις φωνές οι περισσότεροι στην τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια-Α

Νεοφερμένος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Το περιμένατε? εγώ ναι!!
κ μάλιστα από πέρυσι πριν ακόμα ξεκινήσω μαθήματα, το ποίημα αυτό μ έκανε κλικ!
τεσπα,...
τσιμπιμένα όμως τα θεματάκια...όσο πάει δυσκολεύουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalakii(:

Νεοφερμένος

Η natalakii(: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ήταν σχετικά εύκολα τ θέματα κ λγ πλ αναμενόμενα αλ ο βαθμόσ δυσκολίασ κλιμακώνεται ανάλογα με τ πόσο είχε διαβάσει ο καθένασ...εγώ πάντωσ τ πήγα αρκετά κλ αλ στν λογοτεχνία όπσ κ στν έκθεση παίζει αρκετά σημαντικό ρόλο η υποκειμενικότητα οπότε υπομονή παιδιά κ κλ αποτελέσματα ν έχουμε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moutraki

Νεοφερμένος

Η moutraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ρε παιδια ποιά ηταν τα χρώματα??? κοκκινο, ασπρο, γαλαζιο, ετσι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εγώ που τα είδα λίγο τώρα εύκολα μου φάνηκαν...Εξίσου εύκολα με πέρυσι θα έλεγα...Πιστεύω θα γράψετε καλά λογοτεχνία και φέτος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalakii(:

Νεοφερμένος

Η natalakii(: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε παιδια ποιά ηταν τα χρώματα??? κοκκινο, ασπρο, γαλαζιο, ετσι??
ναι αυτά ήτν..εμένα δν μ πέρασε καθόλου απτ μυαλό τ γαλάζιο αλ ανέλυσα τουλάχιστον τν συμβολισμό τ ουρανού:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moutraki

Νεοφερμένος

Η moutraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ναι αυτά ήτν..εμένα δν μ πέρασε καθόλου απτ μυαλό τ γαλάζιο αλ ανέλυσα τουλάχιστον τν συμβολισμό τ ουρανού:xixi:

ρε συ τωρα που δείνει κάτι απαντήσεις το νετ λενε οτι για χρωμα έπρεπε να γράψουμε και το μαύρο γιατι αφού θελει να ανάψει τα αστέρια είναι νύχτα κι αφού ειναι νύχτα υπάρχει μαυρο!!!! κουλο δεν είναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργοσ+Γεωργια

Νεοφερμένος

Η Γάκης+Γωγώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν παιζει... Ελεος δηλαδη.... Εγω μολις ειδα το κειμενο πανικοβλήθηκα... Ηταν το μονο που δεν μου χε κατσει καλα απο την αρχη... Και παλι καλα εκανα μια ωρα εχθες μονο για αυτο... Δραμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalakii(:

Νεοφερμένος

Η natalakii(: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε συ τωρα που δείνει κάτι απαντήσεις το νετ λενε οτι για χρωμα έπρεπε να γράψουμε και το μαύρο γιατι αφού θελει να ανάψει τα αστέρια είναι νύχτα κι αφού ειναι νύχτα υπάρχει μαυρο!!!! κουλο δεν είναι???
αν είναι δυνατόν...τι θέλουν πια?έλεοσ...π ν βρούμε εμείσ τι σκεφτόταν ο Σαχτούρησ τν ώρα π τ έγραφε δηλαδή?αν είναι δυνατόν...!!εγώ μόνο γ τ κόκκινο κ τ άσπρο είχα διαβάσει στ βοήθημά μ...μόνο αυτά ανέφερε...μεταίχμιο σ λέει μετά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moutraki

Νεοφερμένος

Η moutraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
αν είναι δυνατόν...τι θέλουν πια?έλεοσ...π ν βρούμε εμείσ τι σκεφτόταν ο Σαχτούρησ τν ώρα π τ έγραφε δηλαδή?αν είναι δυνατόν...!!εγώ μόνο γ τ κόκκινο κ τ άσπρο είχα διαβάσει στ βοήθημά μ...μόνο αυτά ανέφερε...μεταίχμιο σ λέει μετά:P

ενταξει ετσι κι αλλιως λενε να μην πολυακουμε αυτα που δινουν ως λυσεις στο νετ ειδικα εμεις της θεωρητικης!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
και εγ'ω έγραψα λευκό,κόκκινο και γαλάζιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vas564

Νεοφερμένος

Η Vas564 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
και εγ'ω έγραψα λευκό,κόκκινο και γαλάζιο
εμενα στο βοηθημα μου λεει και μαυρο και ασημενιο γιατι ο ουρανος φωτιζεται με την λαμψη των αστεριων..αλλα δεν ξερω αμα θα το παρουν για σωστο..:(
-----------------------------------------
ρε παιδια στην ερωτηση που ελεγε για τον τιτλο τι γραψατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panoc

Νεοφερμένος

Ο panoc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και εγω εβαλα και το μαυρο...γενικα βατα ηταν πιστευω αλλα και απαιτιτικα...ενασ που ειχε διαβασει καλα εγραφε...τωρα θα δουμε παιδια...η βαθμολογιση ειναι υποκειμενικη....απο οτι βλεπω οι βασεισ θα ανεβουν παρα πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ρε παιδια ποιά ηταν τα χρώματα??? κοκκινο, ασπρο, γαλαζιο, ετσι??

Εγω εβαλα και το κιτρινο των αστεριων, οπως και τον μπαξε μετα λουλουδια, αλλα δεν ηταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenidrama1

Νεοφερμένος

Η elenidrama1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εγώ έβαλα και το κίτρινο των αστεριών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Σχετικα ευκολα τα θεματα.Εγω στα χρωματα εβαλα κοκκινο και ασπρο.Δεν ειχα ακουσει καποιο αλλο.Αυτο για τον τιτλο το γραφει στο βιβλιο στο τελος του ποιηματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
καλημερα παιδια! ευκολα και δυσκολα θεματα δεν υπαρχουν! υπαρχουν διαβασμενοι, κριτικα σκεπτομενοι και μη μαθητες... ωραιο το ποιημα και σχετικα καλες οι ερωτησεις... εγραψα πιστευω πολυ καλα αλλα ειναι το αγαπημενο μου και διαβαζω λογοτεχνια απο πολυ μικρη... το παραλληλο λιγο τσιμπημενο, κατα τα αλλα ολα καλα ασχετα με τις διευκρινησεις που ζητηθηκαν... εγω χρωματα εγραψα πρασσινο- μπαξες, αιμα- κοκκινο, ουρανο- γαλαζιο και χιονο- λευκο... ευχομαι απο καρδιας καλη μας επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
στο βοήθημα μου λέει μόνο άσπρο και κόκκινο.
και στο φροντιστήριο και στο σχολείο αυτά μας είπαν!
νέυρα!!!!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
καλημερα παιδια! ευκολα και δυσκολα θεματα δεν υπαρχουν! υπαρχουν διαβασμενοι, κριτικα σκεπτομενοι και μη μαθητες... ωραιο το ποιημα και σχετικα καλες οι ερωτησεις... εγραψα πιστευω πολυ καλα αλλα ειναι το αγαπημενο μου και διαβαζω λογοτεχνια απο πολυ μικρη... το παραλληλο λιγο τσιμπημενο, κατα τα αλλα ολα καλα ασχετα με τις διευκρινησεις που ζητηθηκαν... εγω χρωματα εγραψα πρασσινο- μπαξες, αιμα- κοκκινο, ουρανο- γαλαζιο και χιονο- λευκο... ευχομαι απο καρδιας καλη μας επιτυχια!


Και εγω εβαλα το μπαξε αλλα ειχα την εντυπωση πως δεν ειναι. Επισης εβαλα το κιτρινο των αστεριων
-----------------------------------------
Εγω κολησα παρα πολυ στην ερωτηση Β2 για τον τιτλο! Δηλαδη οταν την ειδα πανικοβληθηκα... Στο μεταιχμιο που διαβαζα δεν ελεγε τιποτα... η καθηγητρια μου μου ειπε πως υπηρχε υποσημειωση στο βιβλιο, αλλα εδω με το ζορι εβγαλα τα σχολια τις υποσημειωσεις θα κοιταζα!!!?
Παντως αυτο με το αρθρο και το ουσιαστικο το εβαλα... αλλα εβαλα και πολλα πολλα πολλα δικα μου:P
Τωρα ο θεος βοηθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top