Νομική Θράκης vs ΑΠΘ vs ΕΚΠΑ

92natalia92

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νίκαια (Λάρισα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
έχω αποφασίσει οτι θα παώ Νομική...αλλά ενώ ήμουν 100% για Νομική Αθήνας αρχίζω να το ξανασκέφτομαι...
θέλω να μου πείτε αν διαφέρουν τα πανεπιστήμια...αν κάποιο ειναι καλύτερο όσον αφορά τα πανεπιστήμια και μετά τα θετικά των δύο πόλεων.



ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
έχω αποφασίσει οτι θα παώ Νομική...αλλά ενώ ήμουν 100% για Νομική Αθήνας αρχίζω να το ξανασκέφτομαι...
θέλω να μου πείτε αν διαφέρουν τα πανεπιστήμια...αν κάποιο ειναι καλύτερο όσον αφορά τα πανεπιστήμια και μετά τα θετικά των δύο πόλεων.



ευχαριστώ εκ των προτέρων!

γράψε πρώτα δες μόρια και μετά αποφασίζεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια-Α

Νεοφερμένος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
σωστά...πως αποφασίζεις χωρίς να έχεις γράψει πρώτα....
κάτσε κ διαβασε πρώτα, παρακολούθησε κ λίγο πώς θα πάνε φέτος οι βάσεις
κ αφοσιώσου στο διάβασμα....του χρόνου τετοια εποχή, άμα κανεις μηχανογραφικό κάτσε κ ψάξτα...
πάντως κ οι 3 νομικές είνια ισάξιες...απλά, η μία δεν έχει όλα τα τμήματα όσα έχει η άλλη....αυτό θα το επιλέξεις ε΄συ άμα με το καλό περάσεις..
δε παίζει ρόλο το σε ποιας πόλης τη νομική θα περάσεις αλλα τι ΝΑ περάσεις κ να πάρεις το πτυχίο έχοντας εκπληρώσει τους στόχους κ τις φιλοδοξίες σου...
κ πάνω από όλα, να μην επηρεάζεσαι από τις γνώμες τρίτων..μη σου λένε πχ" α, η νομική αθηνών είναι η καλύτερη κλπ" ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bou34672

Νεοφερμένος

Η bou34672 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
συμφωνω σημασια δεν εχει που θα περασεις τελικα αλλα να καταφερεις να βρεις το καλυτερο για σενα..τωρα αθηνα θα ειναι..θεσσαλονικη θα ειναι..δεν εχει σημασια και τοσο..
κοιτα κ εγω νομικη θελω..αλλα νομιζω πως προτεραιοτητα μας αυτη τη στιγμη ειναι να δουμε αν περναμε..μετα βλεπεις αναλογα με τα μορια τι θα κανεις..κ ευχομαι να σ πανε ολα καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
καλησπερα! Κατ αρχας, συγχαρητηρια διοτι για να σκεφτεσαι Νομικη σημαινει πως εχεις τα απαραιτητα εφοδια (φανταζομαι). Προσωπικα θα σου προτεινα τη Νομικη του Αριστοτελειου πανεπιστημιου διοτι ειναι κατα τη γνωμη μου η καλυτερη αυτην τη στιγμη στην ελλαδα τοσο σε επιπεδο φοιτητων (καθως διαφερει 100 μορια απο την Αθηνα-αυτο ομως δεν εχει καμια σχεση διοτι αφενος 100 μορια=0,1 βαθμος δηλ. τιποτα, και αφετερου δεν εχουν σχεση οι γνωσεις στα φιλολογικα μαθηματα για το επιπεδο ενος νομικου) οσο και σε επιπεδο καθηγητων. Επισης η Νομικη σχολη Θεσ/κης λαμβανει μερος σε διεθνεις διαγωνισμους εικονικης δικης και εχει αρκετες διακρισεις και στο εξωτερικο. Ειναι και αυτη μια σχολη με μεγαλη παραδοση (δες www.law.auth.gr). Περαιτερω η πολη ειναι υπεροχη και παρεχει ο,τι χρειαζεται ο σημερινος φοιτητης!!!! Προτεινω ανεπιφυλακτα Θεσσαλονικη! Προσωπικα ειμαι απο Αθηνα (περνουσα και εκει) και εβαλα πρωτη επιλογη τη Θεσ/κη και πιστεψε με δεν το μετανιωσα στιγμη!!! ειναι πραγματικα απο ολες τις αποψεις τελεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
έχω αποφασίσει οτι θα παώ Νομική...αλλά ενώ ήμουν 100% για Νομική Αθήνας αρχίζω να το ξανασκέφτομαι...
θέλω να μου πείτε αν διαφέρουν τα πανεπιστήμια...αν κάποιο ειναι καλύτερο όσον αφορά τα πανεπιστήμια και μετά τα θετικά των δύο πόλεων.



ευχαριστώ εκ των προτέρων!
εγω ξερω οτι τα τμηματα της θεσ/νικης ειναι παντα καλυτερα απο της αθηνας!
καλη επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Νομική Κομοτηνής ρε παιδιά..
Τι Αθήνα και Σαλονίκη μου λέτε!! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
καλησπερα! Κατ αρχας, συγχαρητηρια διοτι για να σκεφτεσαι Νομικη σημαινει πως εχεις τα απαραιτητα εφοδια (φανταζομαι). Προσωπικα θα σου προτεινα τη Νομικη του Αριστοτελειου πανεπιστημιου διοτι ειναι κατα τη γνωμη μου η καλυτερη αυτην τη στιγμη στην ελλαδα τοσο σε επιπεδο φοιτητων (καθως διαφερει 100 μορια απο την Αθηνα-αυτο ομως δεν εχει καμια σχεση διοτι αφενος 100 μορια=0,1 βαθμος δηλ. τιποτα, και αφετερου δεν εχουν σχεση οι γνωσεις στα φιλολογικα μαθηματα για το επιπεδο ενος νομικου) οσο και σε επιπεδο καθηγητων. Επισης η Νομικη σχολη Θεσ/κης λαμβανει μερος σε διεθνεις διαγωνισμους εικονικης δικης και εχει αρκετες διακρισεις και στο εξωτερικο. Ειναι και αυτη μια σχολη με μεγαλη παραδοση (δες www.law.auth.gr). Περαιτερω η πολη ειναι υπεροχη και παρεχει ο,τι χρειαζεται ο σημερινος φοιτητης!!!! Προτεινω ανεπιφυλακτα Θεσσαλονικη! Προσωπικα ειμαι απο Αθηνα (περνουσα και εκει) και εβαλα πρωτη επιλογη τη Θεσ/κη και πιστεψε με δεν το μετανιωσα στιγμη!!! ειναι πραγματικα απο ολες τις αποψεις τελεια!


Και γω έτσι έχω ακούσει οτι η νομική της θεσσαλονίκης είναι σαφώς καλύτερη απο αυτή της Αθήνας...Έπιανα και Αθήνα αλλα έβαλα πρώτη Θεσσαλονίκη!Να σε ρωτήσω...Είναι αλήθεια οτι οι φοιτητές της νομικής ΑΠΘ συμμετέχουν σε πρόγραμμα επαφής με κρατούμενους?Εσυ γενικά είσαι ευχαριστημένος με την οργάνωση της σχολής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
εγω δηλωσα νομικη κομοτηνης και ειμαι πολυ χαρουμενη και ικανοποιημενη με την επιλογη μου.ολοι μ ελεγαν να βαλω αθηνα και εγω δεν μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μ σ αυτη την ζουγκλα...για αυτο βαλε οτι εσυ πραγματικα θες και ακου μονο τον εαυτο σου γτ αν ακουσεις τους αλλους στο τελος θα ξεχασεις τι θελεις πραγματικα και θα βρεθεις απλα να ικανοποιεις επιθυμιες αλλων...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aspa167

Νεοφερμένος

Η aspa167 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
τελειωνω το 5 ετος στη νομικη αθηνας κ πιστευω πως η σχολη αυτη εχει πολυ μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας απο τις αλλες 2.επειδη εχω συγκρινει τα προγραμματα σπουδων εχω να πω πως στην κομοτηνη θα ειχα πτυχιο εδω κ ενα χρονο κ στη θεσσαλονικη ενα εξαμηνο πριν.επισης στην αθηνα το 6.5 βγαινει με κοπο ενω στη θεσσαλονικη το 7.5 το θεωρουν χαμηλο βαθμο πτυχιου.να τονισω οτι οι παρατηρησεις μου αφορουν αποκλειστικα στο βαθμο δυσκολιας της σχολης κ οχι στο επιπεδο των παραδοσεων η των καθηγητων για τα οποια δεν εχω μετρο συγκρισης.εγω αν ξαναδηλωνα τωρα σχολη θα σκεφτομουν απο τη μια οτι θα μπορεσω ποιο ευκολα να τελειωσω τη νομικη θεσσαλονικης αλλα απο την αλλη πως το πτυχιο της νομικης αθηνων εχει μεγαλυτερο κυρος κυριως λογω του βαθμου δυσκολιας της σχολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
τελειωνω το 5 ετος στη νομικη αθηνας κ πιστευω πως η σχολη αυτη εχει πολυ μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας απο τις αλλες 2.επειδη εχω συγκρινει τα προγραμματα σπουδων εχω να πω πως στην κομοτηνη θα ειχα πτυχιο εδω κ ενα χρονο κ στη θεσσαλονικη ενα εξαμηνο πριν.επισης στην αθηνα το 6.5 βγαινει με κοπο ενω στη θεσσαλονικη το 7.5 το θεωρουν χαμηλο βαθμο πτυχιου.να τονισω οτι οι παρατηρησεις μου αφορουν αποκλειστικα στο βαθμο δυσκολιας της σχολης κ οχι στο επιπεδο των παραδοσεων η των καθηγητων για τα οποια δεν εχω μετρο συγκρισης.εγω αν ξαναδηλωνα τωρα σχολη θα σκεφτομουν απο τη μια οτι θα μπορεσω ποιο ευκολα να τελειωσω τη νομικη θεσσαλονικης αλλα απο την αλλη πως το πτυχιο της νομικης αθηνων εχει μεγαλυτερο κυρος κυριως λογω του βαθμου δυσκολιας της σχολης.


Μπα και αυτό για το πτυχίο μην το λες...Στην ορκομωσια του Οκτωβρίου μεγαλύτερος βαθμός σε πτυχίο ήταν 8,30 και οι περισσοτεροι γυρω στο 6...Η νομικη πιστευω γενικά οτι είναι δύσκολη σχολή...Τώρα τα προγράμματα σπουδών δεν πιστευω οτι έχουν και πολλές διαφορες...Και οι 3 νομικες διδασκουν το αστικο η το εμπορικο δικαιο για παραδειγμα...Εγω αυτο που άκουσα είναι οτι είναι τα συγγράματα των καθηγητων στη νομικη της Αθηνας πολυ κακογραμμένα και δε βοηθούν τους μαθητες με αποτελεσμα να δυσκολευονται...Ισως να φταιει αυτο που σε καθυστερει για το πτυχιο και κανει τη σχολη δυσκολη...Αχ παντως η νομικη πρεπει να ναι τελεια σχολη ε?Ειχα 19144 μορια και δηλωσα πρωτη τη Θεσσαλονικη μετα απο πολυ ψαξιμο....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ολες οι νομικες της χωρας ειναι ισοτιμες. Αναφορικα με τους βαθμους πτυχιου, οφειλω να σε ενημερωσω οτι φετος η Νομικη Αθηνας ειχε υψηλοτερους βαθμους πτυχιου απο μας (ειναι που δεν μπαινουν βαθμοι). Τελος, μην φερνεις ως παραδειγμα για να αναδειξεις τη σχολη σου το προγραμμα σπουδων σας διοτι κατα γενικη ομολογια δεν ειναι απο τα καλυτερα (κακη κατανομη μαθηματων ανα εξαμηνο). Δεν μπορεις λοιπον να αμφισβητεις το κυρος μιας σχολης η οποια βγηκε πρωτη στην Ευρωπη σε διεθνη διαγωνισμο δικης (και πεμπτη στον κοσμο) ξεπερνωντας το Oxford και το London school of Economics, της οποιας καθηγητης ειναι προεδρος του ΔΕΚ και στην οποια εχουν φοιτησει μεγαλες προσωπικοτητες της Ελλαδας.

στελλα, η Νομικη Θεσ/κης οντως συμμετεχει σε προγραμματα επαφης με κρατουμενους στα πλαισια της διδασκαλιας του ποινικου δικαιου και πραγματοποιει σχετικες ημεριδες. Η σχολη κατα την αποψη μου εχει την καλυτερη οργανωση απο ολες τις νομικες της χωρας και θα το διαπιστωσεις ιδιοις ομμασι. Ενδεικτικα σου αναφερω οτι τα προγραμματα εξεταστικης βγαινουν πολυ γρηγορα, το ιδιο και τα αποτελεσματα (σε αντιθεση με αλλες νομικες). Καλη επιτυχια σου ευχομαι γιατι οι βασεις αναμενονται υψηλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
μην την αγχωνετε την στελλα!!θα την πιασει σιγουρα την νομικη θεσ/κης.αφου οι προβλεψεις ειπαν οτι θ εχουμε μικρες αυξησεις στις νομικες."μικρές αυξομειώσεις στο 1ο Πεδίο με τις Νομικές και Παιδαγωγικές Σχολές να κρατούν τις υψηλές τους βάσεις και τάσεις μεγαλύτερης ανόδου στο 5ο Πεδίο των Σχολών Διοίκησης και Οικονομίας. Σκληρός αναμένεται να είναι εφέτος ο ανταγωνισμός και στις σχολές μεσαίας ζήτησης όλων των πεδίων, καθώς οι πληροφορίες για τις βαθμολογίες αναφέρουν ότι περισσότεροι υποψήφιοι από πέρυσι συνωστίζονται στις μεσαίες βαθμολογίες, καθώς η Επιτροπή Εξετάσεων επέλεξε θέματα που εξασφάλιζαν σε περισσότερους τη βάση του 10 και σε λιγότερους το άριστα.":)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
μην την αγχωνετε την στελλα!!θα την πιασει σιγουρα την νομικη θεσ/κης.αφου οι προβλεψεις ειπαν οτι θ εχουμε μικρες αυξησεις στις νομικες."μικρές αυξομειώσεις στο 1ο Πεδίο με τις Νομικές και Παιδαγωγικές Σχολές να κρατούν τις υψηλές τους βάσεις και τάσεις μεγαλύτερης ανόδου στο 5ο Πεδίο των Σχολών Διοίκησης και Οικονομίας. Σκληρός αναμένεται να είναι εφέτος ο ανταγωνισμός και στις σχολές μεσαίας ζήτησης όλων των πεδίων, καθώς οι πληροφορίες για τις βαθμολογίες αναφέρουν ότι περισσότεροι υποψήφιοι από πέρυσι συνωστίζονται στις μεσαίες βαθμολογίες, καθώς η Επιτροπή Εξετάσεων επέλεξε θέματα που εξασφάλιζαν σε περισσότερους τη βάση του 10 και σε λιγότερους το άριστα.":)

δεν το λεω για να την αγχωσω. Ποτε δεν ξερεις με τις βασεις... ειναι ρευστα τα πραγματα. Αυτοι οι δηθεν ειδημονες δεν μπορουν να ξερουν 100% τι θα γινει τελικα. Αλλωστε η Νομικη Θεσσαλονικης ειχε βαση 18800 που σημαινει οτι και μικρη να ειναι η αυξηση οσο λες (της ταξης των 100 μοριων) θα ειναι αρκετη για να αφησει εκτος αρκετους. Καλη επιτυχια σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
δεν το λεω για να την αγχωσω. Ποτε δεν ξερεις με τις βασεις... ειναι ρευστα τα πραγματα. Αυτοι οι δηθεν ειδημονες δεν μπορουν να ξερουν 100% τι θα γινει τελικα. Αλλωστε η Νομικη Θεσσαλονικης ειχε βαση 18800 που σημαινει οτι και μικρη να ειναι η αυξηση οσο λες (της ταξης των 100 μοριων) θα ειναι αρκετη για να αφησει εκτος αρκετους. Καλη επιτυχια σε ολους!
ναι αλλα αυτη εχει βγαλει 19000και κατι οποτε δεν τιθεται θεμα...:)για ολους τους υπολοιπους φυσικα και παιζουν μεγαλο ρολο οι αυξησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
ναι αλλα αυτη εχει βγαλει 19000και κατι οποτε δεν τιθεται θεμα...:)για ολους τους υπολοιπους φυσικα και παιζουν μεγαλο ρολο οι αυξησεις


Καλα τι συμφοιτητρια έχω εγω!!!!!Τι κουράγιο μου δίνει!!!Ευχαριστώ πολυ Gabriella!Το φοιτητόσπιτο μου είναι ανοιχτό για σένα!!!Θα σου δώσω και διεύθυνση...χαχα....να ρθεις να σε κερασω αν περασω!!!!χαχα@!@@
-----------------------------------------
στελλα, η Νομικη Θεσ/κης οντως συμμετεχει σε προγραμματα επαφης με κρατουμενους στα πλαισια της διδασκαλιας του ποινικου δικαιου και πραγματοποιει σχετικες ημεριδες. Η σχολη κατα την αποψη μου εχει την καλυτερη οργανωση απο ολες τις νομικες της χωρας και θα το διαπιστωσεις ιδιοις ομμασι. Ενδεικτικα σου αναφερω οτι τα προγραμματα εξεταστικης βγαινουν πολυ γρηγορα, το ιδιο και τα αποτελεσματα (σε αντιθεση με αλλες νομικες). Καλη επιτυχια σου ευχομαι γιατι οι βασεις αναμενονται υψηλες!


Σε ευχαριστώ πολυ!!!Χανω τη νομικη θεσνικης με 347 μορια άνοδο και δεν πιστευω να ανέβει τόσο...δηλαδη εγκρίνεις την επιλογή μου ε?το ΑΠΘ ειναι πράγματι το πιο οργανωμένο παν/μιο...αλλιως και το ΔΠΘ(Δημοκριτειο παν/μιο θρακης)μια χαρα ειναι...απλα συνηθιζουν οσοι δεν περνουν θεσνικη να λενε οτι τα αρχικα ΔΠΘ σημαινουν Δεν Περασα Θεσνικη!!!χαχαχαχα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
εκανες την καλυτερη επιλογη κατα τη γνωμη μου! Θα το διαπιστωσεις και μονη σου! αυτο για το ΔΠΘ δεν το ειχα ξανακουσει!loool πολυ καλο! ευχομαι και πιστευω πως δε θα χρειαστει να το πεις.:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
ελα τωρα λιγα τ λογια σας για το ΔΠΘ μου!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
έχω αποφασίσει οτι θα παώ Νομική...αλλά ενώ ήμουν 100% για Νομική Αθήνας αρχίζω να το ξανασκέφτομαι...
θέλω να μου πείτε αν διαφέρουν τα πανεπιστήμια...αν κάποιο ειναι καλύτερο όσον αφορά τα πανεπιστήμια και μετά τα θετικά των δύο πόλεων.



ευχαριστώ εκ των προτέρων!
εγω ξερω οτι και οι 2 ειναι πολυ δυσκολες και απαιτουν προσηλωση...απο την αλλη, ξερω οτι τα παν/μια της θεσ/νικης ειναι παραδοσιακα καλυτερα απο της αθηνας...επισης, για φοιτητικη ζωη προτιμησε τη θεσ/νικη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
εγω ξερω οτι και οι 2 ειναι πολυ δυσκολες και απαιτουν προσηλωση...απο την αλλη, ξερω οτι τα παν/μια της θεσ/νικης ειναι παραδοσιακα καλυτερα απο της αθηνας...επισης, για φοιτητικη ζωη προτιμησε τη θεσ/νικη!!


ναι σωστο ειναι αυτο για τη φοιτητικη ζωη...η θεσνικη ειναι πιο μικρη...ρε παιδια εγω στην Αθηνα φοβαμαι παρα πολυ...τοσα γινονται...θα φαω καμια σφαιρα απο κει που δεν το περιμενω!
-----------------------------------------
εκανες την καλυτερη επιλογη κατα τη γνωμη μου! Θα το διαπιστωσεις και μονη σου! αυτο για το ΔΠΘ δεν το ειχα ξανακουσει!loool πολυ καλο! ευχομαι και πιστευω πως δε θα χρειαστει να το πεις.:p



σημαινει και αλλο Δυστυχως Περασα Θρακη!!!χαχα!!!θα το δω το παν/μιο αν και πριν δηλωσω ηδη ακουω απο ολους τα καλυτερα!!!Εσυ έχεισ φιλους σου στο ΑΠΘ και ξερεις για την οργανωση κλπ?
-----------------------------------------
ελα τωρα λιγα τ λογια σας για το ΔΠΘ μου!!!:P


Συγνωμη!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top