Συμπήρωση αίτησης για Στρατιωτικές Σχολές

Giwrgakis

Νεοφερμένος

Ο Giwrgakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους!

Τον Φεβρουαριο μας ζητηθηκε απο τον λυκειαρχη η συμπλυρωση μιας αιτησης-υπευθυνης δηλωσης οπου αναγραφοταν πανω στοιχεια εξεταζομενου,επιλογη μαθηματος γενικης παιδεια προς εξεταση πανελλαδικα καθως και αν θελουμε να ειμαστε υποψηφιοι σε στρατιωτικες/αστυνομικες/τεφαα και σχολες εμπορικου ναυτικου..Εγω εκανα το λαθος και δεν δηλωσα στρατιωτικες σχολες ενω τωρα θελω να ειμαι υποψηφιος..Θα υπαρξει προβλημα?
Σε ενημερωτικο φυλλαδιο που μας μοιρασε αναγραφει οτι δεν ειναι υποχρεωτικο αυτο αλλα κατι σαν στατιστικο..Τι ισχυει τελικα?

Την αιτηση-δηλωση για στρατιωτικες σχολες την εχω αποστειλει κανονικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Δεν παίζει ρόλο αν δήλωσες η όχι για στρατιωτικές σχολές. Οντως για στατιστικους λόγους ειναι.
Απλώς να μην ξεχάσεις να στειλεις την αίτηση αυτη την εποχη (πρέπει να έχει βγει η προκυρηξη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgakis

Νεοφερμένος

Ο Giwrgakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
η προθεσμια ειναι μεχρι αυριο..Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!




Τελικα για ΣΙ μηχανικος δεν παμε.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα να πω την αλήθεια :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Οχι, δεν ειναι υποχρεωτικο. Μπορεις να αλλαξεις τη σειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Οχι, δεν ειναι υποχρεωτικο. Μπορεις να αλλαξεις τη σειρα


ναι αλλα νομιζω το χαρτι ελεγε αν αλλαξεις την σειρα μετρα η αρχικη σειρα που τα εχεις βαλει.
-----------------------------------------
λεει το χαρτι εαν στο μηχανογραφικο δελτιο του ΥΠΕΠΘ δηλωθουν διαφοερετικα τμηματα ΑΣΕΙ η ΑΣΣΥ απο αυτα που εχουν δηλωθηκαν στην παρουσα Αιτηεση-Υπευθυνη Δηλωση ,το ΥΠΕΠΘ για την εκδοση των μηχανογραφικων καταστασεων επιτυχοντων θα λαβει υποψη τα τμηματα ΑΣΕΙ η ΑΣΣΥ που δηλωθηκαν με την παρουσα Αιτηση-Υπευθυνη Δηλωση.

αρα αυτο τι σημενει?μηπως καταλαβα σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αν θυμάμαι καλά, μπορείς να αλλάξεις τη σειρά. Και λογικό είναι να μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
ναι αλλα νομιζω το χαρτι ελεγε αν αλλαξεις την σειρα μετρα η αρχικη σειρα που τα εχεις βαλει.

Μπορείς να αλλάξεις!Απλά τα ΠΚΕ(αθλήματα κτλ)θα τα δώσεις στην σχολή που έχεις δηλώσει πρώτη στην αίτιση των Στρατιωτικών Σχολων!Αλλα όταν αλλάξεις την σειρά θα περάσεις εκεί που δήλωσες ως πρώτη επλογή στο Μηχανογραφικό του ΥΠΕΠΘ!Επειδή μπερδεύτικα κι εγώ λιγο αν δεν κατάλαβες πες μου...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ναι, μπορείς να αλλάξεις. Αν για παράδειγμα έχεις συγκεντρώσει 20.000 μόρια και έχεις δηλώσει στην αίτηση τον Απρίλιο, 1) ΣΣΑΣ Ιατρικό, 2) ΣΣΑΣ Φαρμακευτικό, 3)ΣΙ Ιπτάμενοι και στο μηχανογραφικό δηλώσεις 1) ΣΙ Ιπτάμενοι, 2) ΣΣΑΣ Φαρμακευτικό 3) τίποτα, τότε με τα 20.000 μόρια περνάς ΣΙ. Βέβαια, ΔΕΝ μπορείς να δηλώσεις ΝΕΑ σχολή. Μπορείς όμως να μη δηλώσεις καμία στρατιωτική, άσχετα με το τι έκανες τον Απρίλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zangetsu18

Νεοφερμένος

Ο Zangetsu18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
παιδια κατι αλλο σχετικο με στρατιωτικεσ και σχολεσ αστυνομιασ...μου εβγαλε ο οφ8αλμιατροσ οτι εχω δυσχροματοψια....
υπαρχει περιπτωσει να με κοψουν....πηρα τηλ και μου ελεγαν κατι για ενα βιβλιαρακι..το εχω και λεει οτι σε κοβουν σε περιπτςσει που δν μπορεισ να διακρινισ τα βασικα χρωματα...εγψ τα διακρινο...για πειτε ρε παιδεσ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ναι, μπορείς να αλλάξεις. Αν για παράδειγμα έχεις συγκεντρώσει 20.000 μόρια και έχεις δηλώσει στην αίτηση τον Απρίλιο, 1) ΣΣΑΣ Ιατρικό, 2) ΣΣΑΣ Φαρμακευτικό, 3)ΣΙ Ιπτάμενοι και στο μηχανογραφικό δηλώσεις 1) ΣΙ Ιπτάμενοι, 2) ΣΣΑΣ Φαρμακευτικό 3) τίποτα, τότε με τα 20.000 μόρια περνάς ΣΙ. Βέβαια, ΔΕΝ μπορείς να δηλώσεις ΝΕΑ σχολή.

Είσαι σίγουρος; Στην προκήρυξη γράφει ότι αν αλλάξεις σειρά στο μηχανογραφικό μετράει η σειρά της αίτησης του Απριλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
PARAPAN στο μηχανογραφικο σου μπορεις να δηλωσεις μονο τι σχολες που δηλωσες στην αιτηση και τις δηλωνεις ανεξαρτητως σειρας με την αιτηση και αν θες τελικα στο μηχανογραφικο σου.PZH -2000GR προτιμω το συστημα mlrs:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Γεια σας...
Θα ηθελα μια διευκρινηση απο οποιον γνωριζει σιγουρα. Είμαι τεχνολογικη, και ΔΕΝ εχω ΑΟΘ. Επισης μενω θεσσαλονικη. Ενδιαφερομαι για ικαρων. Πολλοι μου λενε οτι το φεβρουαριο που δηλωνεις ποια στρατιωτικη σχολη θες, να δηλωσω πρωτα ΣΣΑΣ και μετα Ικαρων, ωστε να μην χρειαστει να τρεχω μεχρι την Αθηνα για να κανω τα αθληματα. Το θεμα ειναι οτι επειδη δεν εχω αοθ, θα μπορω να βαλω ως επιλογη την ΣΣΑΣ πρωτα; Διότι, απο τεχνολογικη, μονο ΣΣΑΣ οικονομικο μπορεις να μπεις, και αυτο χρειαζεται αοθ.Μιλαμε παντα για το χαρτι που συμπληρωνεις γυρω στον φλεβαρη για τις στρατιωτικες σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Λοιπον,μολις θεωρησα την αιτηση μου για τις στρατιωτικες σχολες...που την παραδιδω??στο λυκειο??η τη στελνω απευθειας στ ΣΣΑΣ???και κατι αλλο εχει λιγες μουντζουρες στον αριθμο προτεραιοτητας των σχολων πειραζει??ευχαριστω

και επισης ποτε πρεπει να κανω τα χαρτια μου και για ατυνομια???ξερει κανεις??

?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Την αιτηση-δηλωση που ειναι στην προκυρηξη,απλα την εκτυπωνουμε και μετα βαζουμε μια φωτογραφια και την επικυρωνουμε στον Δημο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
η στην αστυνομια.

Λοιπον,μολις θεωρησα την αιτηση μου για τις στρατιωτικες σχολες...που την παραδιδω??στο λυκειο??η τη στελνω απευθειας στ ΣΣΑΣ???και κατι αλλο εχει λιγες μουντζουρες στον αριθμο προτεραιοτητας των σχολων πειραζει??ευχαριστω

στελνεις τη μανα σ στην ΣΑΣΣ η με συστημενη επιστολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Νομιζω δεν γινεται αυτο, αν και δεν ειμαι 100% σιγουρος. Νομιζω αν στην αιτηση του φεβρουαριου δεν εχεις δηλωσει στρατο, μετα δεν μπορεις... Αλλα δεν ειμαι απολυτα σιγουρος

η προθεσμια ειναι μεχρι αυριο..Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!




Τελικα για ΣΙ μηχανικος δεν παμε.. :(

ΓΙΑ ΣΜΑ ΘΕΣ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Γιατί δεν πας για Μηχανικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top