Βουλή των εφήβων

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα για το ποιοι μαθητές θα πάνε στη Βουλή των εφήβων.....
Μήπως γνωρίζεται από κάποιους που είχαν επιλεγεί στο παρελθόν???
Ο υπεύθυνος καθηγητής δεν μας ενημέρωσε..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
τα αποτελεσματα θα βγουνε κατα την διαρκεια των εξετασεων!!ετσι μας ειπαν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Εγώ νομίζω βγαίνουν τον Σεπτέμριο , όταν ανοίγουν τα σχολεία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Νομιζω πως υπαρχει ηδη τετοιο θεμα.Τεσπα τα αποτελεσματα βγαινουν στα μεσα Ιουνιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agathi!

Νεοφερμένος

Η agathi! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
βρε παιδια δεν εχω καταλαβει κατι και θελω αν μπορειτε να μου απαντησετε με σιγουρια. ξερω οτι οι εκθεσεισ αξιολογουνται και οσεσ ειναι αριστεσ περνουν στο επομενο επιπεδο. αυτες ειναι οι 300 εκθεσεισ των εφηβων βουλευτων ή γινεται καποια κληρωση σε περισσοτερεσ???

ευχαριστωωωωωωωωω......
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Λοιπον οι εκθεσεις αξιολογουνται και στη συνεχεια απο οσες περασαν ως καλες γινεται μια κληρωση για το ποιος θα παει στη βουλη.Τωρα τι κληρωση ειναι αυτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris@

Νεοφερμένος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
A καλά αμα είναι να γίνεται κλήρωση..........................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella/boureka

Νεοφερμένος

Η stella/boureka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ελα ντε...οτι να ναι..τεσπα,εγω δεν ανυπομονω γιατι ξερω τι εχω παρει...:p χεχεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εγώ θέλω πολύ να πάω...είναι καλή εμπειρία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εμας μας ειπαν οτι θα βγουν στο τελος αυτου του μηνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μακάρι...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Η κλη ρωση θα γινει μεσω του υπολογιστη.Δεν αξιλογουν το γραπτο αναλογα με το ποσο καλογραμμενο ειναι αλλα απο το ποσο δημιουργηκες ειναι οι λυσεις που δωσατε οσο για το αν θα ειμαστε μαεσα στουσ 300 αυτο ειναι θεμα τυχης.Καλη τυχη σε ολους.Ααα τα αποτελεσματα βγαινουν το Μαιο αλλα η ''εκδρομη'' που θα πανε τα παιδια που περασαν κατα τον Σεπτεμβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Η κλη ρωση θα γινει μεσω του υπολογιστη.Δεν αξιλογουν το γραπτο αναλογα με το ποσο καλογραμμενο ειναι αλλα απο το ποσο δημιουργηκες ειναι οι λυσεις που δωσατε οσο για το αν θα ειμαστε μαεσα στουσ 300 αυτο ειναι θεμα τυχης.Καλη τυχη σε ολους.Ααα τα αποτελεσματα βγαινουν το Μαιο αλλα η ''εκδρομη'' που θα πανε τα παιδια που περασαν κατα τον Σεπτεμβριο.
Θα το ξαναπω.Οποιος βλεπει τη συμμετοχη του στη βουλη των εφηβων ως εκδρομη καλυτερα να μην παει καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Θα το ξαναπω.Οποιος βλεπει τη συμμετοχη του στη βουλη των εφηβων ως εκδρομη καλυτερα να μην παει καθολου.
Αυτο μου το ειπε μια κοπελα που ειχε παει.Εμενα δεν μου φαινεται για εκδρομη γι'αυτο χρησιμοποιησα αυτα '' ''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και παλι δεν θα επρεπε να χρησιμοποιησεις αυτη τη λεξη.
Θα σου αρεσε να λεει ενας κανονικος υποψηφιος βουλευτης ʽʽαντε να παω εκδρομη στη βουληʼʼ εστω και για πλακα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Θα το ξαναπω.Οποιος βλεπει τη συμμετοχη του στη βουλη των εφηβων ως εκδρομη καλυτερα να μην παει καθολου.

Εμενα δεν μου το εχουν πει, ημουν εκει :D Η δουλεια που γινεται ειναι σκετη παροδια!!! Ειδικα σε συγκριση με αλλα μαθητικα συνεδρια (Μοντελο Ηνωμενων Εθνων, Ευρωπαϊκο Κοινοβουλιο Νεων) η Βουλη των Εφηβων ειναι ΜΟΝΟ εκδρομη.
Πιο συγκεκριμενα: Oι προτασεις που συζητουνται δεν εχουν συνταχτει απο μαθητες, παραμονο εχουν απομονωθει απο τους διορθωτες των εκθεσεων και εχουν στοιβαχτει στην "Συνθεση Κειμενων". Debate δεν εγινε καθολου! Απλα μπηκαν οσοι ηθελαν να μιλησουν σε μια λιστα, σηκωθηκαν για 3 λεπτα και ελεγαν ασχετα ο ενας με τον αλλο πραγματα. Εννοειται οτι οι υπουργοι που ηταν και καλα εκει για να μας ακουσουν κοιμονταν ορθιοι. Οι δε βουλευτες που ειχαν την προεδρια των επιτροπων ηταν στο "αντε να τελειωνουμε".

Μην πιστευετε κατευθειαν τις εξυπναδες περι "φαντασιας στην εξουσια", πρωτοτυπων ιδεων, κατανοησης των νομοθετικων θεσμων κλπ. Αν λειτουργει ετσι και η πραγματικη Βουλη, δηλαδη οι βουλευτες λαμβανουν ετοιμες, αναρθρες, ασυνδετες προτασεις, λενε ο καθενας για 3 λεπτα ο,τι θελει και μετα ασχετα απο το ποσοι ψηφισαν οι προτασεις γινονται δεκτες.... τοτε μαλλον δεν παμε καλα.

Το συμπερασμα μου ειναι οτι η Βουλη των Εφηβων ειναι μια πραγματικα ωραια εκδρομη υψηλης ποιοτητας (με δεξιωση, θεατρικη παρασταση) αλλα αν νομιζατε οτι γινεται σοβαρη συζητηση και ανταλλαγη αποψεων θα απογοητευθειτε οπως απογοητευτηκα και εγω. Να διευκρινισω οτι δεν περασα στη Βουλη με εκθεση αλλα απο το Πανελληνιο Πρωταθλημα Επιχειρηματολογιας (ως δημοσιογραφος/παρατηρητης δηλαδη) και με την ιδια ιδιοτητα θα ειμαι εκει και φετος :jumpy:. Ελπιζω να δω καποιον απο σας εκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εμενα δεν μου το εχουν πει, ημουν εκει :D Η δουλεια που γινεται ειναι σκετη παροδια!!! Ειδικα σε συγκριση με αλλα μαθητικα συνεδρια (Μοντελο Ηνωμενων Εθνων, Ευρωπαϊκο Κοινοβουλιο Νεων) η Βουλη των Εφηβων ειναι ΜΟΝΟ εκδρομη.
Πιο συγκεκριμενα: Oι προτασεις που συζητουνται δεν εχουν συνταχτει απο μαθητες, παραμονο εχουν απομονωθει απο τους διορθωτες των εκθεσεων και εχουν στοιβαχτει στην "Συνθεση Κειμενων". Debate δεν εγινε καθολου! Απλα μπηκαν οσοι ηθελαν να μιλησουν σε μια λιστα, σηκωθηκαν για 3 λεπτα και ελεγαν ασχετα ο ενας με τον αλλο πραγματα. Εννοειται οτι οι υπουργοι που ηταν και καλα εκει για να μας ακουσουν κοιμονταν ορθιοι. Οι δε βουλευτες που ειχαν την προεδρια των επιτροπων ηταν στο "αντε να τελειωνουμε".

Μην πιστευετε κατευθειαν τις εξυπναδες περι "φαντασιας στην εξουσια", πρωτοτυπων ιδεων, κατανοησης των νομοθετικων θεσμων κλπ. Αν λειτουργει ετσι και η πραγματικη Βουλη, δηλαδη οι βουλευτες λαμβανουν ετοιμες, αναρθρες, ασυνδετες προτασεις, λενε ο καθενας για 3 λεπτα ο,τι θελει και μετα ασχετα απο το ποσοι ψηφισαν οι προτασεις γινονται δεκτες.... τοτε μαλλον δεν παμε καλα.

Το συμπερασμα μου ειναι οτι η Βουλη των Εφηβων ειναι μια πραγματικα ωραια εκδρομη υψηλης ποιοτητας (με δεξιωση, θεατρικη παρασταση) αλλα αν νομιζατε οτι γινεται σοβαρη συζητηση και ανταλλαγη αποψεων θα απογοητευθειτε οπως απογοητευτηκα και εγω. Να διευκρινισω οτι δεν περασα στη Βουλη με εκθεση αλλα απο το Πανελληνιο Πρωταθλημα Επιχειρηματολογιας (ως δημοσιογραφος/παρατηρητης δηλαδη) και με την ιδια ιδιοτητα θα ειμαι εκει και φετος :jumpy:. Ελπιζω να δω καποιον απο σας εκει!
χα,χα!Τουλαχιστον ελπιζω καποτε να σταματησουν οι συζητησεις και να γινουν τα λογια μας εργα!
-----------------------------------------
Και παλι δεν θα επρεπε να χρησιμοποιησεις αυτη τη λεξη.
Θα σου αρεσε να λεει ενας κανονικος υποψηφιος βουλευτης ʽʽαντε να παω εκδρομη στη βουληʼʼ εστω και για πλακα;
Εγω σου εξηγησα... Οτι ειχα να πω το ειπα. Τωρα οποιος θελει τα βλεπει αλλιως τα πραγματα.Ετσι και αλλιως παντα θα υπαρχουν καποιοι που θα λενε ʽʽαντε να παω εκδρομη στη βουληʼʼ αυτο φυσικα μπορει να μην μου αρασε αλλα δεν θα το'περνα και τοσο στα σοβαρα (αναλογα και με ποιος/πως το ελεγε). Αν αυτο σε πειραξε συγνωμη, οπως ειπα προηγουμενως σου εξηγησα την θεση μουαλλα δεν πιστευω πως θα'πρεπε να γινει τοσο μεγαλο θεμα γι'αυτο.Τοσα και τοσα πραγματα εχουμε να λυσουμε ποιο σημαντικα απο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos92

Νεοφερμένος

Ο vaggos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδες δεν μου θυμηζετε που πρεπει να μπουμε για βουλη εφηβων να δω αν με πηραν:no1:
-----------------------------------------
ανυπομονω γιατι πιστευω πως θα εχει καποιο αποτελεσμα αυτο που θα πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Φανταζομαι αν σε παρουν θα στο πει η καθηγητρια που κανει δικαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top