Ειδικές κατηγορίες στις ΣΣΑΣ σχολές

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
ποιες ειναι αυτες οι κατηγοριες ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
τρίτεκνοι και πολύτεκνοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
οι τριτεκνοι σιγουρα ρε κοπελια? γιατι εχω ακουσει οτι εμεις οι 3τεκνοι δεν εχουμε καμια διευκολυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
1.000%

Μια φιλη μου, τριτεκνη, περασε ως ειδικη κατηγορια ΣΑΝ...ψαξε την προκυρηξη που βγαινει για στρατο, καπου αυτη την εποχη, και θα τα δεις αναλυτικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
ο στρατος λεει για πολυτεκνους αλλα δεν λεει ποιοι ειναι οι πολυτεκνοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Oι τριτεκνοι ειναι μονο για αστυνομικες,οι ειδικες κατηγοριες αφορουν μονο παιδια με συγγενεις που πεθαναν στον πολεμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
https://www.venetokleio.gr/school/userFiles/admin/stratos-prokiriksi-08.pdf

σελ. 19/68 θα δεις αναλυτικά ποιοι υπάγονται στην ειδικη κατ. που λες. Αυτο που λεει ο Νοβεμπερ Ρειν ειναι άλλη ειδ. κατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
δηλαδη η κατηγορια 3648/Α ειναι πολυτεκνοι και τριτεκνοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ναι...τα γράφει αναλυτικά πάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
εχω μια εργασία για την τεχνολογία σχετικα μ τ επαγγελμα που θέλουμε ν κάνουμε..εγώ έβαλα στρατιωτική σχολή ψυχολογίας..ειναι κανένας σε αυτη τ σχολή γιατί θέλα ν κανω κατι ερωτήσεις..δλδ ψάχνω ένα φοιτητή για τ ερωτηματολόγιο π ετοιμασα.. :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
το τμημα ειναι καινουργιο (2-3 χρονια) που πηγες και το βρηκες ρε παιδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
το γνωρίζω και το είπα και στον καθηγητή μου..του λέω η σχολή είναι καινούρια και δεν θα έχει βγει μέχρι στιγμης κανένας και μου λεει έντάξει..ειδικά εσύ μπορείς να μην κάνεις το ερωτηματολόγιο.. αλλα μετά το αλλάζει και λέει ότι μπορώ να βρω έναν φοιτητή!εδεν μπορώ να βρω έναν φοιτητή μου λέει!
τι να πω!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Γιατι δεν το αλλάζεις σε απλή ψυχολογία? Θα βρεις πιο εύκολα υλικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
καλή σχολή, vanesa. θα ψυχαναλύεις τους στρατιωτικούς, θα κάνεις και τα μεταπτυχιακά σου στη Γαλλία....:P
Επιτέλους, αρχίζει και ο Στρατός να αντιλαμβάνεται τη σημασία της ψυχολογικής υποστήριξης!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
καλή σχολή, vanesa. θα ψυχαναλύεις τους στρατιωτικούς, θα κάνεις και τα μεταπτυχιακά σου στη Γαλλία....:P
Επιτέλους, αρχίζει και ο Στρατός να αντιλαμβάνεται τη σημασία της ψυχολογικής υποστήριξης!:no1:
βασικα σορυ που στο χαλαω αλλα για μοστρα τους εχει :D:D
απλως να δειξει οτι κατι εχει...απο υπηρεσιες στο στρατο αξιζουν μονο η ιατρικη (συνεπαγεται και οδοντιατρικη και νοσηλευτικη) και η στρατολογια
αντε και το οικονομικο...

τωρα η βαση ειναι υψηλη....χωρις λογο
εχει παραγινει το κακο στα ΣΣΑΣ επειδη ειναι γελοια ως προς αγγαρειες στρατου και παινεις σιγουρη δουλεια πανε ολοι...σε λιγο θα βγει τμημα σκουπιδιαραιων ΣΣΑΣ ειναι του στρατου ειναι και βαραιο και ανθυγιεινο...θα παιρνεις πρωτο μισθο 3000 και θα εχει βαση 19999 μορια :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
γιατι την εργασια την εχω ηδη γραψει..και μου λειπει μονο το ερωτηματολογιο να κανω..
καταρχασ η ψυχολογια ειναι πολυ σημαντικο για το στρατο..
δεν ειναι οτι ψυχαναλυεις τους στρατιωτες..

συμμετεχεις σε ειρηνευτικες αποστολες..πας δηλαδη σε εμπολεμες χωρες και συμπαραστεκεσαι εκει οχι μονο στους στρατιωτες που πολεμανε αλλα και σε ολες τις οικογενειες που βιωνουν τον πολεμο..
τα κρουσματα αποπειρων αυτοκτονιων ειναι παρα πολλα και ιδιαιτερα στον στρατο ξηρας..ο θεσμος μαλιστα την θητειας ειναι υποχρεωτικος και πολλά παιδια δεν μπορουν να προσαρμοστουν..πολλοι ειναι εκεινοι που χρειαζονται ψυχολογικη υποστηριξη..
ακομα προσφερουν υποστηριξη και στο μονιμο πρωπικο των ειδικων δυναμεων και στους αποστρατους, καθώς και στα μελη των οικογενειων τους..
επισης ειναι αυτοι που θα αξιολογησουν τις ψυχοτεχνικες δοκιμασιες στις οποιες θα υποβληθουν οι υποψηφιοι φοιτητες..

βιλλαρασ ιδεα μου ή εχεις κατι με το στρατο, τις στρατιωτικες σχολες και γενικα ολα αυτα??:)
-----------------------------------------
Ειναι οι ερωτησεις που θα ηθελα να κανω..οποιος μπορει να βοηθησει ή να δωσει ιδεες να το συμπληρωσω μονη μου..ευχαριστώ!!

Ερωτηματολόγιο:
  • Το τμήμα Ψυχολογίας (ΣΣΑΣ) είναι μια καινούρια σχολή που λειτουργεί από το 2005-2006. Ποιοι ήταν οι λόγοι που δημιουργήθηκε αυτή η σχολή; Ποια δηλαδή είναι η προσφορά ενός ψυχολόγου στους κλάδους των Ειδικών Δυνάμεων και ποια προβλήματα μπορεί να αντιμετωπίσει;
  • Σίγουρα, ο καθένας που γνωρίζει πως οι συμβουλές του έχουν βοηθήσει πολλούς ανθρώπους να αντιμετωπίσουν τα διάφορα προβλήματα τους νιώθει μια προσωπική ευχαρίστηση. Εσάς ποια είναι η ηθική ικανοποίηση που παίρνετε κάθε φορά που βλέπετε στα πρόσωπα εκείνων των ανθρώπων συναισθήματα χαράς και ανακούφισης;
  • Πιστεύετε ότι είναι εύκολο για μία γυναίκα να προσαρμοστεί σε ένα τέτοιο περιβάλλον? Θεωρείτε εύκολες τις συνθήκες προσαρμογής; Γιατί ας μην ξεχνάμε δεν παύει η σχολή αυτή να είναι μια σχολή στρατιωτική, που περιλαμβάνει στρατιωτική εκπαίδευση και αυτό είναι κάτι που οι περισσότερες γυναίκες ίσως να μην μπορούν να αντέξουν.
  • Τι πλεονεκτήματα αλλά και τι μειονεκτήματα έχει ένας στρατιωτικός ψυχολόγος σε σχέση με έναν απλό ψυχολόγο;
  • Πιο συγκεκριμένα για ποιους λόγους θα προτρέπατε ή θα αποτρέπατε ένα νέο σήμερα να ασχοληθεί με το επάγγελμα του στρατιωτικού ψυχολόγου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

συμμετεχεις σε ειρηνευτικες αποστολες.
.πας δηλαδη σε εμπολεμες χωρες και συμπαραστεκεσαι εκει οχι μονο στους στρατιωτες που πολεμανε αλλα και σε ολες τις οικογενειες που βιωνουν τον πολεμο..
τα κρουσματα αποπειρων αυτοκτονιων ειναι παρα πολλα και ιδιαιτερα στον στρατο ξηρας..ο θεσμος μαλιστα την θητειας ειναι υποχρεωτικος και πολλά παιδια δεν μπορουν να προσαρμοστουν..πολλοι ειναι εκεινοι που χρειαζονται ψυχολογικη υποστηριξη..
ακομα προσφερουν υποστηριξη και στο μονιμο πρωπικο των ειδικων δυναμεων και στους αποστρατους, καθώς και στα μελη των οικογενειων τους..
επισης ειναι αυτοι που θα αξιολογησουν τις ψυχοτεχνικες δοκιμασιες στις οποιες θα υποβληθουν οι υποψηφιοι φοιτητες..

βιλλαρασ ιδεα μου ή εχεις κατι με το στρατο, τις στρατιωτικες σχολες και γενικα ολα αυτα??:)
1 για αυτο εχουμε τους διπλωματες και τους στρατιωτικους ακολουθους (ειναι μια ειδικοτητα που βγανεις απο ΣΜΥ και ΣΣΕ)
2 ναι σιγουρα,,,αν σε βομβαρδιζουν εχεις μια αναγκη για ψυχοθεραπεια...ειδικα αν εχεις γκανιαξει της πεινας...
3 παθος


τωρα γενικα για της ερωτησεις..γνωμη μου να μην βαλεις ειδικη ερωτηση για τις γυναικες επειδη ειναι σε μικρο ποσοστο (οριζεται καθε χρονο απο υπουργειο εθνικης αμυνης) μερικες σχολες το εχουν καμαρι που πηραν 5% γυναικες ...:D

καλη επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanesa

Νεοφερμένος

Η Vanesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
την ερωτηση για τη γυναικα την θελει πολύ ο κυριος..

αλλα δεν νομιζω να βρω βοηθεια..μεχρι στιγμης τιποτα..

και δεν ειναι ετσι οπως τα λες στις στρατιωτικες σχολες!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
την ερωτηση για τη γυναικα την θελει πολύ ο κυριος..

αλλα δεν νομιζω να βρω βοηθεια..μεχρι στιγμης τιποτα..

και δεν ειναι ετσι οπως τα λες στις στρατιωτικες σχολες!!;)

ειμαι σιγουρος...το εχω διαβασει
με εξαιρεση την ΣΑΝ ολες οι στρατιωτικες κανονιζουν απο το υπουργειο το ποσοστο γυναικων,,,, και οπως ειπα μερικες ειναι παρηφανες που δεχτηκαν ακομα και μονοψηφιο ποσοστο γυναικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top