Βιβλία Μυστηρίου

evam

Νεοφερμένος

Η evam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εχει κανένας να προτεινει βιβλία μυστιρίου!:)
(είναι τ μόνα που μ' αρέσουν(σχεδον):P):D:):D:D
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
το <<χνοτα στο τζαμι>> ειναι πολυ ωραιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Καταρχάς ξεκινάμε με τον Sherlok Holms, μετά υπάρχουν κάτι άλλα βιβλία που λέει ότι είναι για παιδιά γύρω στα 15 αλλα έγώ που είμαι 18 τα διαβάζω μέχρι και τώρα και λέγονται "Οι 3 ντετέκτιβς και το μυστήριο τάδε.."
Ο Harry Potter και ένα ακόμα με είπανε αλλα δεν το έχω διαβασει λέγετε: "Το Ζαφείρι του Θεού", του Ζιλμπερ Σινουά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Agatha Christie φυσικά.

"Το Murder on The Orient Express"(Φόνος στο Orient Express) είναι πολύ κλασσικό αλλά πιθανότατα να ξέρετε τι γίνετε στο τέλος γιατί έχουν βγει και διάφορες ταινίες. Εγώ το ήξερα αλλά παρόλα αυτά μου άρεσε και σαν βιβλίο. Πολύ καλο επίσης το "The Death of Roger Ackroyd"(Ποιος σκότωσε τον Roger Ackroyd) το οποίο είναι πολύ ανατρεπτικό στο τέλος. Άλλο ένα που θυμάμαι να μου αρέσει πολύ είναι το "Peril at the End House"(Μυστήριο στο End House ή κάτι τέτοιο).

Γενικά όποιο και να διαβάσεις από Christie θα είναι καλό πιστεύω, απλά προτίμησε καλύτερα τον Ηρακλή Πουαρώ από την Miss Marple, γιατί είναι τρομερός detective, με τρομερό στυλ και γενικά μια πολύ συμπαθητική προσωπικότητα.

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή και εμένα μου αρέσουν βιβλία μυστηρίου 1 είναι όπως έχει αναφερθεί και ποιο πάνω ο sherlok holms 2 ο harry potter και 3 τα 13 βιλία της μιας σειράς από ατυχή γεγονότα (ήταν το πρώτο μου βιβλίο που με έκανε βιβλιοφάγο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Του Stephen King φυσικά.....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evam

Νεοφερμένος

Η evam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
παρακαλώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή και εμένα μου αρέσουν βιβλία μυστηρίου 1 είναι όπως έχει αναφερθεί και ποιο πάνω ο sherlok holms 2 ο harry potter και 3 τα 13 βιλία της μιας σειράς από ατυχή γεγονότα
συμφωνώ με την αγαπητη μου sodaw.... παρολο που μια σειρα απο ατυχη γεγονοτα το χω δει μονο σε ταινια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Το chien jaune του George Simenon...πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 9782253142928.jpg
    9782253142928.jpg
    57.3 KB · Εμφανίσεις: 162

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μ΄αρέσουν πολύ! Ο Καμιλλέρι & ο Μονταλμπάν είναι από τους αγαπημένους μου συγγραφείς τέτοιων βιβλίων αλλά την Αγκάθα Κρίστι, νομίζω ότι δεν την "φτάνει" κανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Διάβασε τον "Παράξενο Εχθρό", της Κρίστι. Έχει πολύ δράση, αλλά και αγωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ένα λίγο πιο παιδικό είναι το ''Δωμάτιο νο 13'' του Ρουμπερτ Σουϊντελς(δεν θυμάμαι το όνομα αν το λέω σωστά).Έχει πολύ μυστήριο.Πιστεύω οτι θα σου αρέσει.
Επίσης το ''Πάνω από τα σύννεφα''του ίδιου είναι εξίσου καλό.
Τέλος της Έντι Μπλάιτον τα βιβλία είναι εξαιρετικά για μικρές ηλικίες.Θυμάμαι μικρή είχα πορωθεί με τις σειρές ''Οι 5 φίλοι',''Οι μυστικοί 7'',''Τα 5 λαγωνικά''.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ναι, τα τελευταία που αναφέρεις τα έπαιρνα από το βιβλιοπωλείο και τα τελείωνα μέχρι το βράδυ, σαμπώς ήταν πατατάκια:P.

Επίσης, των εκδόσεων "Ψυχογιός" από τη σειρά της παγκόσμιας νεανικής βιβλιοθήκης, τα βιβλία που έχουν κάτι να κάνουν με τον Άλφρεντ Χίτσκοκ (νομίζω πως δε τα έχει γράψει ο ίδιος όλα, κάποια έχει γράψει και κάποια έχει προλογήσει, αλλά δεν είμαι πάλι σίγουρος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ναι, τα τελευταία που αναφέρεις τα έπαιρνα από το βιβλιοπωλείο και τα τελείωνα μέχρι το βράδυ, σαμπώς ήταν πατατάκια:P.

Επίσης, των εκδόσεων "Ψυχογιός" από τη σειρά της παγκόσμιας νεανικής βιβλιοθήκης, τα βιβλία που έχουν κάτι να κάνουν με τον Άλφρεντ Χίτσκοκ (νομίζω πως δε τα έχει γράψει ο ίδιος όλα, κάποια έχει γράψει και κάποια έχει προλογήσει, αλλά δεν είμαι πάλι σίγουρος).

Χαχ..:PΜια από τα ίδια.Μέσα σε στις διακοπές του Πάσχα της τετάρτης δημοτικού είχα τελείωσει όλους τους 5 φίλους.XD Μάλιστα όταν διάβασα και το 21 βιβλίο της σειράς είχα στεναχωρηθεί πολύ που δε θα ξαναδιάβαζα νεες περιπέτειες τους.Φυτόοο.:P


Ο κύριος Χοπ-λαλά εκδόσεων Ψυχογιός (δεν θυμάμαι συγγραφέα)είναι πολύ ωραίο βιβλίο περιπέτειας-φαντασίας.
Α!Αν και λίγο κοριτσίστικο το "Πίσω στο σπίτι'' της Michelle Magorian είναι ένα από τα πιο ωραία βιβλία που έχω διαβάσει.(αφηγήται τις περιπέτειες μια 13 χρονης κοπέλας που γυρίζει από την Αμερική πίσω στη πατρίδα της την Αγγλία μετά από τη λήξη του πολέμου.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
η τριλογια της Κληρονομιας(εραφκον,πρωτοτοκος και μπρισινγκρ)
το συμβολαιο του πυργου, ο αιχμαλωτος του πυργου και ενα ακομα(ειναι 3 που συνεχιζονται)
Ο Εξοριστος(φαντασιας κυριως)
ο θησαυρος της Βαγιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
η τριλογια της Κληρονομιας(εραφκον,πρωτοτοκος και μπρισινγκρ)
το συμβολαιο του πυργου, ο αιχμαλωτος του πυργου και ενα ακομα(ειναι 3 που συνεχιζονται)
Ο Εξοριστος(φαντασιας κυριως)
ο θησαυρος της Βαγιας
και αυτα ειναι πολυ καλα βιβλια.....!!!! τα χω διαβασει ολα εκτος απο τον εξοριστο....και ξετρελαθηκα...μ αρεσαν παρα πολυ παρολο που διαβαζω το 3ο απο τη κληρονομια τωρα...!!!!:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top