Αστυνομία - Αστυφυλάκων - Αξιωματικών

angel32

Νεοφερμένος

Η angel32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στα τρια επαγγελματα, και ποιος ο μισθος τους για το καθενα ξεχωριστα..

Επισης, θα ηθελα να μαθω τι αθληματα δινεις για να περασεις σε αυτες τις σχολες!

Ειμαι β λυκειου, και εχω στο μυαλο μου για αρχιτεκτονικη η πολιτικων μηχανικων και θα ηθελα να δηλωσω και μια απο αυτες τις σχολες αν γινεται..

Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στα τρια επαγγελματα, και ποιος ο μισθος τους για το καθενα ξεχωριστα..

καταρχην δυο ειναι τα επαγγελματα......αστυφυλακων και αξιωματικων..
και τα δυο σωματα ανηκουν στην αστυνομια.......και στις δυο σχολες οταν εισαι δοκιμος παιρνεις τα ιδια λεφτα(γυρω στα 300 ευρω)....μετα αλλαζει η μισθοδοσια.......οταν πιανεις δουλεια......

η σχολη αστυφυλακων ειναι 2 χρονια ενω η αξιωματικων 4......

για μισθους ακριβως δεν ξερω.....

Επισης, θα ηθελα να μαθω τι αθληματα δινεις για να περασεις σε αυτες τις σχολες!

τα αθληματα τα περναει και η κουτση μαρια......αλμα,σφαιρα,αντοχη,100 μ.,υψος......


Ειμαι β λυκειου, και εχω στο μυαλο μου για αρχιτεκτονικη η πολιτικων μηχανικων και θα ηθελα να δηλωσω και μια απο αυτες τις σχολες αν γινεται..

κανε απλα αυτο που σου αρεσει.....εγω θα δηλωνα πολιτικων μηχανικων πρωτα.....και εγω 1η επιλογη ειχα μηχανολογους αλα δεν τους επιασα και περασα αξιωματικων αστυνομια....

Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει!

ελπιζω να βοηθησα......:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel32

Νεοφερμένος

Η angel32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Θα χρειαστει να κανω στην τριτη λυκειου και καποια προετοιμασια γι'αυτα ετσι?
Ποια ειναι τα ορια στα αθληματα? Δηλαδη τα 100μ σε ποσο χρονο, τι υψος και τετοια..

Βασικα ειμαι και 1.68 δεν ξερω καν αν περναω το οριο για να εισαχθω στην σχολη..

Το καλο ειναι οτι ακομα ψηλωνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Θα χρειαστει να κανω στην τριτη λυκειου και καποια προετοιμασια γι'αυτα ετσι?
Ποια ειναι τα ορια στα αθληματα? Δηλαδη τα 100μ σε ποσο χρονο, τι υψος και τετοια..

Βασικα ειμαι και 1.68 δεν ξερω καν αν περναω το οριο για να εισαχθω στην σχολη..

Το καλο ειναι οτι ακομα ψηλωνω!

ειλικρινα δεν χρειαζεσαι καμια προετοιμασια.....θα περασεις χαλαρα τα αθληματα.......

το υψος ειναι ομως ενα ζητημα....κοψανε παιδια που δεν ηταν 1.70 και πανω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=QtP5mezDaNg[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evma

Νεοφερμένος

Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
1)Αν μπορεις να το αποφυγεις μην πας Αστυφυλακας.Για μενα οι αστυφυλακες ειναι οι "χαμαλιδες" της ανωτερης εξουσιας.(δεν ισχυει το ιδιο για τους αξιωματικους)
2)Τα πραγματα δεν ειναι ετσι οπως φαινονται στο Βιντεο που λανθασμενα παρουσιασε ο Fosa.Μην νομιζεις οτι εσυ (ο μπατσος ) εισαι η αιτια του κακου.Εσυ απλα εισαι ενας νεος που επελεξε την σιγουρη εργασια και αναγκαστηκα ερχεσαι αντιμετωπος με συνομιλικους σου φοιτητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_ch

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ποια ειναι τα ορια στα αθληματα? Δηλαδη τα 100μ σε ποσο χρονο, τι υψος και τετοια..


Τα όρια ειναι:στα 1.000μ 4.30'',στα 100μ 16'',μήκος 3,20μ,ύψος 1.05 και σφαίρα 9μ στην σφαίρα ρίχνεις και με τα δύο χέρια,στο σύνολο πρέπει να ρίξεις 9μ.Πάντως δεν είναι και τόσο γελεία τα όρια εκτός και αν εγώ είμαι τόσο σαράβαλο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιορδανης

Νεοφερμένος

Ο Ιορδανης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Δες και το θεμα που εχω κανει "αστυφυλάκων"

Παντως κοριτσι στην αστυνομια ειναι λιγο δυσκολα αλλα ενταξει απο οτι βλεπω και απο τις δικες μας την παλευουν....

Καλη επυτηχία σου ευχομαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
παιδιά θέλω να μάθω τα πάντα για αυτό το επάγγελμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
παιδιά θέλω να μάθω τα πάντα για αυτό το επάγγελμα....
δυο θεματα ποιο κατω θα βρεις οτι θελεις για την σχολη... τωρα για το επαγγελμα τι να μαθεις; Δεν ξερεις πανω κατω ποια ειναι η δουλεια του αστυνομικου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
δυο θεματα ποιο κατω θα βρεις οτι θελεις για την σχολη... τωρα για το επαγγελμα τι να μαθεις; Δεν ξερεις πανω κατω ποια ειναι η δουλεια του αστυνομικου;
φιλε μην το ψαχνεις
ο τυπος ψηνεται για ενστολους αλλα θελει να τα βρει ολα ετοιμα και μασημενα.....

ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΨΑΡΕΥΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΕΞΕΙΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ (μη μου πει κανεις για βαρκα ή γαλοτσες :lol:)

υπαρχουν τοσα θεματα για την αστυνομια
υπαρχει ο οδηγος σπουδων
υπαρχει το google ενημερωσου γενικα και αν θες κατι εξειδικευμενο ρωτα....
τι 8α πει

παιδιά θέλω να μάθω τα πάντα για αυτό το επάγγελμα...
?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παιδιά θέλω να μάθω τα πάντα για αυτό το επάγγελμα....

Eπειδη και εμενα με ενδιαφερει αυτη η σχολη και το ψαχνω πολυ το συγκεκριμενο θεμα δες την ιστοσελιδα του υπουργειου εσωτερικων!!!
Εχει τα παντα!!
Ποσα ετη ειναι, τα μαθηματα, ποια εξεταζονται και ποια οχι, που εχει σχολες...
Πιστευω πως θα σε βοηθησει ιδιαιτερα

https://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=61&Itemid=52&lang=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολα για τα κοριτσια, απλα σε θεμα δυναμης για τα αθληματα και ισως για κανενα μαθημα της σχολης να ειναι καπως σε πιο μειονεκτικη θεση. Παντως απο τα αγορια φευγουν πολλοι γιατι οποιος περναει αστυνομια πρωτα πηγαινει για καποιες εβδομαδες εκπαιδευση στο στρατο και μετα επιστρεφει στη σχολη!!!
Αλλα πρεπει να ειναι τελεια στη σχολη!Εχουν πολυ ενδιαφεροντα μαθηματα και το επαγγελμα εκτος απο συντομη επαγγελματικη αποκατασταση πιστευω πως ειναι και παρα πολυ ωραιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
αν δεν ειστε 1.70 χωρις παπουτσια μην κανετε τον κοπο να πατε στο αστυνομικο τμημα της περιοχης για μετρηση.. δεν περναει τιποτα παιδια..
1.70 αντρες - γυναικες..
ολα τ αλλα ειναι παιχνιδακι..:bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
εγω δηλαδη που ειμαι 1.74 περναω.ετσι δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
1.74 χωρις παπουτσια ετσι...:iagree::iagree:
ενταξει τοτε ξεκινα την προπονηση..:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ναι καλε.εννοειται χωρις παπουτσια.προπονηση το καλοκαιρι θα ξεκινησω.τωρα δεν προλαβαινω με τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
δωσε βαση πιο πολυ στην ριψη σφαιρας γιατι κυριως τα κοτιτσια εκει κοβονται.. ειναι η 7κιλη και οχι η 3κιλη... ειπαμε ισοτητα σε ολα...:no1:
στο τρεξιμο και αλματα (μηκος και υψος) μη φοβασαι.. στην αναγκη κανεις και βουτια.:D
καλη δυναμη..:bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Πραγματι, η σφαιρα ειναι ασηκωτη!!! Τουλαχιστον εχει ο καθενας 3 προσπαθειες απο το καθε χερι αν δεν κανω λαθος!!!
Το υψος ειναι γελοιο, και με το μηκος καλη προπονηση αν κανεις δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα!!!
Το θεμα ειναι με τις ταχυτητες και το χιλιαρι τι γινετε?!?!?!
Ειναι καλος ο χρονος που δινουν ή κοβουν αβερτα?????:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinosf16

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ποτε ε3εταζονται τα α8ληματα;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top