Αγγλική Φιλολογία

k-@-te.

Νεοφερμένος

Η Κατε. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εχω περασει αγγλικη φιλολογια και ψαχνω να βρω ατομα που ειναι στην ιδια σχολη για να μου πουν καποια πραγματα να εγγλιματιστω.η παραδοση των μαθηματων γινεται στα αγγλικα ας πουμε? εγω εχω lower θα αντιμετωπισω κανενα προβλημα λογω του επιπεδου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hurr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hurr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Η αδερφή μου ειναι αγγλικη φιλολογια. Ρωτα ο,τι θες και θα σου πω το βραδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εγω περασα αγγλικη φιλολογια
το τμημα θεσσαλονικης στο οποιο περασα εχει μονο αγγλικα μαθηματα
στην αθηνα υπαρχουν και καποια μαθηματα στα ελληνικα
και εγω μονο το lower εχω.
απο οσο εχω ρωτησει στην αρχη θα κοιμομαστε και θα ξυπναμε με το λεξικο αλλα δεν βαριεσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_18

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω περασα αγγλικη φιλολογια
το τμημα θεσσαλονικης στο οποιο περασα εχει μονο αγγλικα μαθηματα
στην αθηνα υπαρχουν και καποια μαθηματα στα ελληνικα
και εγω μονο το lower εχω.
απο οσο εχω ρωτησει στην αρχη θα κοιμομαστε και θα ξυπναμε με το λεξικο αλλα δεν βαριεσαι :P
Και εγώ Αγγλική Φιλολογία πέρασα:D και όσο να ΄ναι σκέφτομαι λιγο πώς θα είναι με όλα τα μαθήματα στα αγγλικά:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k-@-te.

Νεοφερμένος

Η Κατε. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η αδερφή μου ειναι αγγλικη φιλολογια. Ρωτα ο,τι θες και θα σου πω το βραδυ
Στην Αθηνα?Μπορεις να τη ρωτησεις αν η παραδοση γινεται στα ελληνικα και ποσο ηψιλο ειναι το επιπεδο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hurr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hurr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Στην Αθηνα?Μπορεις να τη ρωτησεις αν η παραδοση γινεται στα ελληνικα και ποσο ηψιλο ειναι το επιπεδο?

Αθηνα
Νομιζω οτι τα περισσοτερα ειναι στα αγγλικα :):)
Θα ρωτησω και θα σου πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Στην Αθηνα?Μπορεις να τη ρωτησεις αν η παραδοση γινεται στα ελληνικα και ποσο ηψιλο ειναι το επιπεδο?

Στις αρχές θα σου βάλουν διαγνωστικό τεστ και θα δεις το επίπεδο σου, αλλά μη φανταστείς ότι λέει και πολλά.. Το επίπεδο lower που έχεις είναι ιδανικό. Όσο για τα ελληνικά μαθήματα, αυτά είναι συνολικά 8 μέχρι και το 2ο έτος. Από εκεί και πέρα όλα στα αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Έκανα ξεχωριστό θέμα, επειδή έχω άλλες απορίες. Θα ήθελα να ξέρω γιατί η σχολή έχει τόσο υψηλά μόρια. Δίνεις μήπως και κάτι ακόμη εκτός των μαθημάτων που ανεβάζει την βαθμολογία? Τα πτυχία που έχεις παίζουν ρόλο? Αν ξέρει κανείς ας με διαφωτίσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
αν θελεις αγγλικη φιλολογια δινεις ως ειδικο μαθημα τα αγγλικα (με συντελεστη 2 αν δεν κανω λαθος)
ετσι το αριστα γι'αυτη τη σχολη ειναι τα 24.000 μορια
τα πτυχια που μπορει να εχεις δεν παιζουν καποιο ρολο στην εισαγωγη σου στη σχολη αλλα οπως ειναι φυσικο πρεπει να εχεις ενα καλο επιπεδο στα αγγλικα για να μην πελαγωσεις..
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k-@-te.

Νεοφερμένος

Η Κατε. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
θα σου πω εγω που εχω μπει αγγλικη φιλολογια...δινεις κανονικα οσα μαθηματα δινουν και οι αλλοι και δινεις επιπλεον και το μαθημα των αγγλικων το οποιο μετραει επι2. το μαθημα αυτο μετραει μονο εαν γραψεις απο 10 και πανω.αν γραψεις 10 παει επι2 δηλαδη 20 δηλαδη 2000 μορια κοκ.τα μορια αυτα τα προσθετεις σε εκεινα που εχεις συγγεντρωσει απο τα αλλα μαθηματα.δηλαδη αν εχεις βγαλει 17 500 μορια προσθετεις τα 2000 και εχεις 19500 μορια.τα πτυχια που εχεις στα αγγλικα δεν μετρανε.μετραει μονο τι θα γραψεις στις πανελληνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Και τα θέματα που πέφτουν στα αγγλικά είναι εύκολα? Δηλ. ας πούμε το μάθημα θα έπιανε από μόνο του χωρίς τ' αγγλικά, 17 για να φτάσει στο 19. Πω πω, ψηλή βάση έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mg_skorpina

Νεοφερμένος

Η ΜΑΡΙΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια!ειμαι νεο μελος και πρωτοετης φοιτητρια αγγλικης φιλολογιας στην αθηνα...την ημερα της εγγραφης μας δωσαν ενα φυλλαδιο με οδηγιες συμφωνα με το οποιο επρεπε να κανουμε μεσω συγκεκριμενης ιστοσελιδας του τμηματος αιτηση,ετσι ωστε να αποκτησουμε καποιο κωδικο και να δηλωσουμε με αυτο τον τροπο τα μαθηματα ττων εξαμηνων...απ'οτι αποδειχτηκε ομως μεσα απο προσπαθειες,η συγκεκριμενη σελιδα ειχε σφαλμα,η αιτηση ηταν συνεχως ανεπιτυχης και η γραμματεια δεν δινει καμια πληροφορια για την αντιμετωπιση του προβληματος..........υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει;ευχαριστω προκαταβολικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k-@-te.

Νεοφερμένος

Η Κατε. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια!ειμαι νεο μελος και πρωτοετης φοιτητρια αγγλικης φιλολογιας στην αθηνα...την ημερα της εγγραφης μας δωσαν ενα φυλλαδιο με οδηγιες συμφωνα με το οποιο επρεπε να κανουμε μεσω συγκεκριμενης ιστοσελιδας του τμηματος αιτηση,ετσι ωστε να αποκτησουμε καποιο κωδικο και να δηλωσουμε με αυτο τον τροπο τα μαθηματα ττων εξαμηνων...απ'οτι αποδειχτηκε ομως μεσα απο προσπαθειες,η συγκεκριμενη σελιδα ειχε σφαλμα,η αιτηση ηταν συνεχως ανεπιτυχης και η γραμματεια δεν δινει καμια πληροφορια για την αντιμετωπιση του προβληματος..........υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει;ευχαριστω προκαταβολικα..
Κι εγω ειμαι πρωτοετης αγγλικης φιλολογιας στην αθηνα και εχω το ιδιο προβλημα με εσενα.τηλεφωνησα σημερα στη γραμματια και μου ειπαν οτι τα στοιχεια μου δεν εχουν περαστει ακομα στον ηλεκτρονικο υπολογιστη. μου ειπαν οτι μεχρι το τελος της βδομαδας θα ειναι οκ οποτε μην ανησθχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ναι και εμένα για την αγγλική Αθήνας αυτό μου είπανε για το ιντερνετ...Βασικά ξέρετε πότε αρχίζουμε μήπως,γιατί η ιστοσελίδα της σχολής δεν αναφέρει κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mouse05k12

Νεοφερμένος

Η Mouse05k12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας, ειμαι καινοργια εδω και ειμαι λιγο χαμενη. Εχω ερθει απο αμερικη και ειμαι στη 2η ταξη του ενιαιου λυκειου αλλα δεν ξερω τιποτα για το συστημα εδω. Και αν μπορεσει καποιος να απαντησει στις ερωτησεις μου, καλος. :D 1. Τι μαθηματα πρεπει να δωσω στις πανελληνειες για αγγλικη φιλολογια και ποσα μορια πρεπει να μαζεψω και πως?
2. Ποια ειναι η καλυτερη σχολη για αυτο στην Αθηνα και υπαρχουν περισσοτερα απο μονο 1?
Αυτα βασικα... Α, και να αναφερω οτι ειμαι στην θεωριτικη κατευθυνση αλλα δεν ειμαι καλη στα αρχαια... Αλλα στα λατινικα ειμαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Celice

Νεοφερμένος

Η Celice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γεια σας, ειμαι καινοργια εδω και ειμαι λιγο χαμενη. Εχω ερθει απο αμερικη και ειμαι στη 2η ταξη του ενιαιου λυκειου αλλα δεν ξερω τιποτα για το συστημα εδω. Και αν μπορεσει καποιος να απαντησει στις ερωτησεις μου, καλος. :D 1. Τι μαθηματα πρεπει να δωσω στις πανελληνειες για αγγλικη φιλολογια και ποσα μορια πρεπει να μαζεψω και πως?
2. Ποια ειναι η καλυτερη σχολη για αυτο στην Αθηνα και υπαρχουν περισσοτερα απο μονο 1?
Αυτα βασικα... Α, και να αναφερω οτι ειμαι στην θεωριτικη κατευθυνση αλλα δεν ειμαι καλη στα αρχαια... Αλλα στα λατινικα ειμαι. :)
Λοιπον,στις Πανελληνιες θα δωσεις τα μαθηματα της κατευθυνσης σου και ειδικο μαθημα τα αγγλικα που για την Αγγλικη φιλολογια εχουν συντελεστη 2.Οι βασεις αλλαζουν καθε χρονο...
Ελπιζω να βοηθησα λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίλυα

Νεοφερμένος

Η Ίλυα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
μ' αρεσουν πραγματικα παρα πολυ τα αγγλικα και στο μελλον θα ηθελα να περασω αγγλικη φιλολογια.θελω απλα να ξερω αν πρεπει να εχω παρει ηδη proficiency πριν επιχειρησω κατι τετοιο.βασικα το εδωσα τον νοεμβριο αλλα δεν ειμαι πολυ σιγουρη για τα αποτελεσματα και σκεφτομαι οτι μετα θα εχω τοσο διαβασμα στο σχολειο που δεν ξερω αν θα εχω τον χρονο να ασχοληθω με τα αγγλικα...
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ΟΧΙ δν εχει καμια μ σημασια... απλα θα πρεπει να δωσεις αγγλικα σαν ΕΙΔΙΚΟ μαθημα και να γραψεις πανω απο 10...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίλυα

Νεοφερμένος

Η Ίλυα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
όχι δεν χρειάζεται κανένα πτυχίο Αγγλικών ως προ'υ'πόθεση.Πάντως, επειδή και εμένα ενδιαφέρει η Αγγλική ώς γλώσσα και ως μετέπειτα σαν σπουδές και γι' αυτό το έχω ψάξει λίγο, πρέπει να κατέχεις ένα επίπεδο το οποίο σου επιτρέπει να διαβάζεις με άνεση αγγλική πεζογραφία,ποίηση κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top