Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Είναι ένα θέμα που συζητιέται τελευταία. Η κατάργηση αυτών ή όχι.

Ποια η γνώμη σας; Είναι μία λύση που απαλλάσσει τη μελλοντική μητέρα από την ανατροφή ενός νέου ανθρώπου ή πρόκειται για έναν ψυχρό φόνο;

Κατά τη γνώμη μου, η μελλοντική μητέρα έχει πλήρη υποχρέωση να μεγαλώσει το παιδί, αλλά από την άλλη ίσως αυτό ζήσει μέσα σε πολλές αντιξοότητες και μεγαλώσει με ψυχικά τραύματα.

Παραμένει να είναι όμως ένας φόνος προς ένα έμβρυο, που αποδεικνύεται να έχει επικοινωνία προς τον έξω κόσμο, αλλά και συναισθήματα.

Δε θα ψηφίσω ακόμα, θα ακούσω και τις δικές σας τις απόψεις, όμως μάλλον τείνω προς το "κατά".:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Είναι ένα θέμα που συζητιέται τελευταία. Η κατάργηση αυτών ή όχι.

Ποια η γνώμη σας; Είναι μία λύση που απαλλάσσει τη μελλοντική μητέρα από την ανατροφή ενός νέου ανθρώπου ή πρόκειται για έναν ψυχρό φόνο;

Κατά τη γνώμη μου, η μελλοντική μητέρα έχει πλήρη υποχρέωση να μεγαλώσει το παιδί, αλλά από την άλλη ίσως αυτό ζήσει μέσα σε πολλές αντιξοότητες και μεγαλώσει με ψυχικά τραύματα.

Παραμένει να είναι όμως ένας φόνος προς ένα έμβρυο, που αποδεικνύεται να έχει επικοινωνία προς τον έξω κόσμο, αλλά και συναισθήματα.

Δε θα ψηφίσω ακόμα, θα ακούσω και τις δικές σας τις απόψεις, όμως μάλλον τείνω προς το "κατά".:)


ναι εχει πληρη υποχρεωση να μεγαλωσει το παιδι....αλλα δεν εχει δικαιωμα να αφαιρεση μια ζωη...μια ζωη που δεν εχει ερθει ακομα στον κοσμο...και στο κατω κατω αν δεν ηθελε μια ανεπιθημητη εγκυμοσυνη να προσεχε...ειμαι κατα της εκτρωσης...δεν μπορει να το κανει αυτο μια μητερα...ειναι σαν ''εγκλημα''...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
.............................................................................


YΓ1: Έχει αποδειχθεί ότι έχει συναισθήματα ένα έμβρυο?
ΥΓ2: Την επικοινωνία με τον έξω κόσμο πώς την εννοείς?
ΥΓ3: Πες μου έναν τρόπο πώς θα μεγαλώσει το παλικάρι που είναι 16-17 και η κοπέλα που είναι και εκείνη κάπου εκεί ένα παιδί!??????????
ΥΓ4: Δεν ισχύει το "ας πρόσεχε", πιθανότητες υπάρχουν όσο και να προσέχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
.............................................................................


YΓ1: Έχει αποδειχθεί ότι έχει συναισθήματα ένα έμβρυο?
ΥΓ2: Την επικοινωνία με τον έξω κόσμο πώς την εννοείς?
ΥΓ3: Πες μου έναν τρόπο πώς θα μεγαλώσει το παλικάρι που είναι 16-17 και η κοπέλα που είναι και εκείνη κάπου εκεί ένα παιδί!??????????
Φυσικα και εχει συναισθηματα..ζωντανο ον εινα.Αλλα δεν μπορει κανενας σας να μπει στην ψυχολογια μιας γυναικας και στα (βιολογικα)προβληματα που εχει...(στους αντρες αναφερομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Εσεις εχετε σκεφτει μονο την περιπτωση της εγκυμοσυνης κατα λαθος....Σκεφτειτε ομως να μεινει μια κοπελα εγκυος λογω αιμομειξιας ή βιασμου?Εγω, αν και δεν εχω σχηματισει γνωμη ακομα,κλινω προς το υπερ υπο προυποθεσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Εσεις εχετε σκεφτει μονο την περιπτωση της εγκυμοσυνης κατα λαθος....Σκεφτειτε ομως να μεινει μια κοπελα εγκυος λογω αιμομειξιας ή βιασμου?Εγω, αν και δεν εχω σχηματισει γνωμη ακομα,κλινω προς το υπερ υπο προυποθεσεις


αλλο το να μεινει εγκυος μετα απο βιασμο...εκει αλλαζει το θεμα...τοτε αναγκαστικα δεν θα το κρατησει μονο και μονο γτ οταν θα κοιταζει το παιδι της οσο και να το αγαπαει θα του θυμιζει αυτον π θα την βιασε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
.............................................................................


YΓ1: Έχει αποδειχθεί ότι έχει συναισθήματα ένα έμβρυο?
ΥΓ2: Την επικοινωνία με τον έξω κόσμο πώς την εννοείς?
ΥΓ3: Πες μου έναν τρόπο πώς θα μεγαλώσει το παλικάρι που είναι 16-17 και η κοπέλα που είναι και εκείνη κάπου εκεί ένα παιδί!??????????
ΥΓ4: Δεν ισχύει το "ας πρόσεχε", πιθανότητες υπάρχουν όσο και να προσέχεις...

Τα έμβρυα έχουν επικοινωνία με το περιβάλλον, αφού αντιδρούν σε ήχους κτλ (εγώ αντιδρούσα στο ήχο του εκτυπωτή:P)

Επίσης έχουν παρατηρηθεί ιδιαιτέρου ενδιαφέροντος συμπεριφορές σε δίδυμα (κινήσεις κα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
αλλο το να μεινει εγκυος μετα απο βιασμο...εκει αλλαζει το θεμα...τοτε αναγκαστικα δεν θα το κρατησει μονο και μονο γτ οταν θα κοιταζει το παιδι της οσο και να το αγαπαει θα του θυμιζει αυτον π θα την βιασε...

Ναι,αλλα ακομα κι αυτο θεωρειται εκτρωση.Μη θεωρειτε εκτρωση μονο οταν υπαρχει ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
ρε παιδια ειχα δει μια φορα πως γινεται μια εκτρωση στο νετ και πως αντιδραει το εμβρυο, και επισης εικονες για το πως ειναι το μωρο ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ.....πατηστε "εκτρωση" στις εικονες του google και αν ειστε υπερ των εκτρωσεων θα αλλαξετε αμεσως γνωμη......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Φυσικα και εχει συναισθηματα..ζωντανο ον εινα.Αλλα δεν μπορει κανενας σας να μπει στην ψυχολογια μιας γυναικας και στα (βιολογικα)προβληματα που εχει...(στους αντρες αναφερομαι)

Αυτό που λες ΔΕΝ ισχύει, μπορούμε να καταλάβουμε πώς σκέφτεστε γενικότερα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι καταλαβαίνουμε πάντα γιατί σκέφτεστε έτσι. Δεν κατάλαβα που κολάει αυτό με το θέμα !?@

Το ότι είναι ζωντανό ον δεν λέει τίποτα. Και τα φυτά ζωντανά είναι? Έχουν συναισθήματα?

Εσεις εχετε σκεφτει μονο την περιπτωση της εγκυμοσυνης κατα λαθος....Σκεφτειτε ομως να μεινει μια κοπελα εγκυος λογω αιμομειξιας ή βιασμου?Εγω, αν και δεν εχω σχηματισει γνωμη ακομα,κλινω προς το υπερ υπο προυποθεσεις

+++

Γενικότερα βλέπετε την κατάσταση συναισθηματικά

(δεν σας κατηγορώ γι αυτό, απλά το αναφέρω... Στην πράξη όμως είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα...) Ας είμαστε ρεαλιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ναι,αλλα ακομα κι αυτο θεωρειται εκτρωση.Μη θεωρειτε εκτρωση μονο οταν υπαρχει ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη


ναι δεν αντιλεγω...αλλα τοτε το κανεις αναγκαστικα...για φαντασου εσυ να ησουν στην θεση μιας βιασμενης κοπελας και εμενες εγκυος και να το κραταγες...θα σ'αρεσε οχι βεβαια...μπορει να θεωρειται εκτρωση αλλα οσο κ να αγαπς αυτο το παιδι π εχεις στα σπλαχνα σου δεν μπορεις να το κρατησεις μονο και μονο εξαιτιας αυτουνου π σ ''κατεστρψε''την ζωη σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
αλλο το να μεινει εγκυος μετα απο βιασμο...εκει αλλαζει το θεμα...τοτε αναγκαστικα δεν θα το κρατησει μονο και μονο γτ οταν θα κοιταζει το παιδι της οσο και να το αγαπαει θα του θυμιζει αυτον π θα την βιασε...

Εντάξει αυτό που λες δε συμβαίνει διότι γνωρίζει μια μητέρα ότι το μόνο κοινό που έχει το παιδί της με τον βιαστή είναι το DNA και τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
η εγκυμοσυνη σε πολυ μικρες ηλικιες μπορει να φερει πολλες δυσκολιες
τοσο σωματικα ψυχικα οσο και κοινωνικα
δεν ξερω να σας πω αν ειμαι υπερ η οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι μπορώ να πω ότι είμαι "κατά" ή "υπέρ" γενικώς.
Είμαι και "υπέρ" και "κατά" κατά περίπτωση.

Κάθε μητέρα που θέλει να κάνει έκτρωση έχει δικούς της λόγους. Πρέπει να εξετάζονται αυτοί οι λόγοι. Το θέμα είναι ποιος είναι αρμόδιος για να εξετάσει αυτούς τους λόγους. Κατά τη γνώμη μου κανείς άλλος εκτός από την ίδια τη μητέρα και τον πατέρα (αν αυτό είναι δυνατό) αφού πρώτα συζητήσουν με κάποιον ψυχολόγο, για να τους συμβουλεύσει. Προσοχή όχι να τους πει τι να κάνουν, αλλά να τους κάνει να ξεκαθαρίσουν τι ακριβώς θέλουν οι ίδιοι και να τους κάνει να σκεφτούν αν οι λόγοι για τους οποίους δεν το θέλουν το παιδί είναι τόσο σημαντικοί ώστε να προχωρήσουν σε άμβλωση.

Εν ολίγοις είμαι υπέρ των εκτρώσεων με την προϋπόθεση η μητέρα και ο πατέρας του εμβρύου να κάνουν τη συζήτηση που περιγράφω πάνω με ψυχολόγο.

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
ναι δεν αντιλεγω...αλλα τοτε το κανεις αναγκαστικα...για φαντασου εσυ να ησουν στην θεση μιας βιασμενης κοπελας και εμενες εγκυος και να το κραταγες...θα σ'αρεσε οχι βεβαια...μπορει να θεωρειται εκτρωση αλλα οσο κ να αγαπς αυτο το παιδι π εχεις στα σπλαχνα σου δεν μπορεις να το κρατησεις μονο και μονο εξαιτιας αυτουνου π σ ''κατεστρψε''την ζωη σου..

Για την εκκλησια το λεω κυριως(ειδικα τους Ρωμαιοκαθολικους) αλλα και οσους ειναι φανατικα ΚΑΤΑ των αμβλωσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
ρε παιδια ειχα δει μια φορα πως γινεται μια εκτρωση στο νετ και πως αντιδραει το εμβρυο, και επισης εικονες για το πως ειναι το μωρο ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ.....πατηστε "εκτρωση" στις εικονες του google και αν ειστε υπερ των εκτρωσεων θα αλλαξετε αμεσως γνωμη......

Δεν άλλαξα γνώμη..

αλλο το να μεινει εγκυος μετα απο βιασμο...εκει αλλαζει το θεμα...τοτε αναγκαστικα δεν θα το κρατησει μονο και μονο γτ οταν θα κοιταζει το παιδι της οσο και να το αγαπαει θα του θυμιζει αυτον π θα την βιασε...

Καθόλου άλλο δεν είναι.. Έκτρωση το ένα, έκτρωση και το άλλο. Αν σκοτώνεις με την έκτρωση τότε σκοτώνεις και σε περίπτωση βιασμού κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
δεν ειμαι υπερ των εκτρωσεων γι αυτο κι ψηφισα κατα...χωρις δευτερη σκεψη...

κανεις δεν εχει το δικαιωμα να αφαιρεσει μια ανθρωπινη ζωη...αν ειναι δυνατον.. για αυτον ακριβως τον λογο υπαρχουν κι τοσοι μεθοδοι αντισυλληψης..για να αποφευγονται οι ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες..

πανω απο ολα πρεπει να προσεχουμε και να σκεφτομαστε ωριμα...
επισης πιστευω πως το να κανει μια κοπελα εκτρωση ειναι οτι πιο ευκολο πλεον..
το θεμα ειναι να αντιμετωπιζει ο καθενας τις ευθυνες του και να σκεφτεται οχι μονο τον εαυτο του αλλα και το παιδι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
δεν ειμαι υπερ των εκτρωσεων γι αυτο κι ψηφισα κατα...χωρις δευτερη σκεψη...

κανεις δεν εχει το δικαιωμα να αφαιρεσει μια ανθρωπινη ζωη...αν ειναι δυνατον.. για αυτον ακριβως τον λογο υπαρχουν κι τοσοι μεθοδοι αντισυλληψης..για να αποφευγονται οι ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες..

πανω απο ολα πρεπει να προσεχουμε και να σκεφτομαστε ωριμα...
επισης πιστευω πως το να κανει μια κοπελα εκτρωση ειναι οτι πιο ευκολο πλεον..
το θεμα ειναι να αντιμετωπιζει ο καθενας τις ευθυνες του και να σκεφτεται οχι μονο τον εαυτο του αλλα και το παιδι..

Kαιρός τότε να ξανασκεφτείς την επιλογή σου... Οι μέθοδοι αντισύλληψης δεν σου εξασφαλίζουν τίποτα.

Αν σκεφτείς ωριμα θα δεις ότι αν σκεφτείς το παιδί θα καταλάβεις ότι για να μην υποφέρει αν έρθει στον κόσμο ίσως να είναι καλύτερα να μην γεννηθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω τεινω προς το υπερ.
Ακομα και απο απερισκεψια του ζευγαριου να γινει, δεν αξιζει να το πληρωσει για μια ζωη για ενα λαθος, ειδικα αν δεν αισθανεται ετοιμο να μεγαλωσει ενα παιδι, στην τελικη ισως να ειναι και χειροτερο για το ιδιο το παιδι να γεννηθει με γονεις που δε το θελουν. Απο την αποψη οτι ειναι φονος δε ξερω αν συμφωνω ή διαφωνω, αν και τεινω στο οτι στην περιοδο που γινονται εκτρωσεις, δηλαδη στην αρχη αρχη της εγκυμοσυνης το εμβρυο ισως δεν ειναι τπτ περισσοτερο απο μερικα κυτταρα, επομενως δε μπορει να θεωρηθει φονος.
Επισης δεν καταλαβαινω πως γινεται να ειναι καποιοι υπερ οταν προκειται για βιασμο πχ. Δηλαδη τοτε δεν ειναι φονος; Ειναι αδικια να γινονται διαχωρισμοι του στυλ "αν ειναι καταλαθος ειμαι κατα γιατι ειναι φονος-αν ειναι βιασμος ειμαι υπερ γιατι δε φταιει σε τπτ η γυναικα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
το παιδι αν μεγαλωσει με αγαπη,στηριξη και ολα τα σχετικα απο την οικογενεια του γτ να μην γεννηθει?και ας μην ειναι ακομα οι γονεις ετοιμοι να μεγαλωσουν ενα παιδι...αυτο θα ρθει στην πορεια...και ας μπηκε το παιδι στην ζωη του ζευγαριου ετσι ξαφνικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top