Σας αρέσει η Φυσική;

JAX

Νεοφερμένος

Η MAPIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
την δευτερα εχουμε φυσικη . . .
λετε να ειναι ευκολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Στην Δευτερα-Τρίτη Γυμνασίου μια χαρά μου φαίνεται
Τώρα στο Λύκειο θα φανεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ωραίο μαθηματάκι!!!....:)
Βέβαια όπως λέει και η Ραφ, θα δούμε πώς εξελίσσονται τα πράγματα και στο Λύκειο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ουτε κρυο, ουτε ζεστη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Λένε ότι η Φυσική της Α Λυκείου είναι ίδια όπως της Β Γυμνασίου;:hmm:
Αν αληθευει έχουμε να ρίξουμε ύπνο πάλι:sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ναιιιιιιιιιιιιιιιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Yeap.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Όχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:'(:mad::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μμ? Δεν θυμάμαι ορμή και τον θεμελιώδη νόμο της μηχανικής στη Β'. Αλλά θα δούμε σε ένα και κάτι χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
την φυσικη την μισουσα τα μαθηματικα καλα ηταν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μ'αρέσει.Όχι όσο τα μαθηματικά όμως.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
η φυσική είναι γελοίο μάθημα (όχι από άποψη δυσκολίας) γιατί στο σχολείο διδάσκεται με λανθασμένο τρόπο (πολλά διανυσματικά μεγέθη τα βαφτίζουν μονόμετρα και γίνεται χαμός ,γενικά ένα αίσχος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
μ'αρέσει παρα πολύ!!! η βιολογία όμως πιο πολύ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Αναγκαστικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Μου αρεσει απιστευτα!Τοσο που λεω μηπως διαλεξα λαθος σχολη....να δω τι θα γινει....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ είμαι της θεωρητικής, όμως λατρεύω και τη φυσική και το καθηγητή μας φέτος, παρόλο που στη φυσική πηγαίνω στο σχολείο κούτσουρο και γυρίζω στο σπίτι τσιμεντόλιθος. Μερικά τα καταλαβαίνω αλλά κάποια άλλα μου παίρνει ώρα μέχρι να τα καταλάβω. Αλλά είμαι πολύ ικανοποιημένη από το καθηγητή μου φέτος, κανονικά είναι βιολόγος αλλά μας κάνει φυσική, και είναι κατά τη γνώμη μου εξαιρετικός. Μάλλον τον συμπαθώ τόσο επειδη είναι βιολόγος και εγώ είμαι μεγάλη θαυμάστρια της βιολογίας, θα έδινα και τη ψυχή μου για να πάω στη θετική μόνο και μόνο για να γίνω βιολόγος!!! Πάντως, στο γυμνάσιο είχαμε έναν απαράδεκτο καθηγητή, του λέγαμε πως δε τον καταλαβαίνουμε και εκείνος μας έλεγε πως δε καταλαβαίνουμε επειδή είμαστε άχρηστοι.
Μ'αρέσει πολύ η Φυσική, τη θεωρώ πολύ σημαντική όχι μόνο σαν μάθημα αλλά γενικά σαν αντικείμενο, όμως πιστεύω επίσης πως η Βιολογία είναι πολύ πιο σημαντική και θα έπρεπε να τη διδασκόμαστε και στα 3 χρόνια του Γυμνασίου και Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Οχιιιιιιιιιιιιιι χειροτερο μαθημα ever,οχι οτι δε μου αρεσει γενικα η φυσικη,οι θεωριες ωραιες ειναι αλλα η Φυσικη που διαδασκεται στο σχολειο ειναι ο,τι χειροτερο με ποιανει το κεφαλι μου οταν τη διαβαζω :/...τυποι τυποι, να μαθω τι κανει το ελατηριο οταν ταλαντωνεται(πολυ ενδιαφερον lol) ροπες κτλπ κτλπ κτλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μπα... καθολου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
η φυσική είναι γελοίο μάθημα (όχι από άποψη δυσκολίας) γιατί στο σχολείο διδάσκεται με λανθασμένο τρόπο (πολλά διανυσματικά μεγέθη τα βαφτίζουν μονόμετρα και γίνεται χαμός ,γενικά ένα αίσχος)

έχεις δει τα θέματα των πανελλαδικών εξετάσεων του 2004-2005 στην φυσική κατεύθυνσης γ' λυκείου όπου το 95% των υποψηφίων έγραψε κάτω από την βάση; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top