Ναυτικό Λύκειο Πειραιά

MAKISG21

Νεοφερμένος

Ο MAKISG21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια παιδια, ειναι κανεις που προκιται να παει στο Ναυτικο λυκειο Πειραια; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Πήγαιναν κάποιοι γνωστοί μου στο ναυτικό λύκειο Πειραιά.
Απ'ότι έχω ακούσει το επίπεδο είναι κάπως χαμηλό.. Προτίμησε Γενικό λύκειο καλύτερα..
Αν σε ενδιαφέρει το ναυτικό σου προτείνω από γενικό λύκειο και μέσω πανελληνίων να δώσεις για κάποια ακαδημία ναυτικού ή ναυτιλιακές σπουδές.

Αυτά προ τριετίας.. Δεν γνωρίζω την τωρινή κατάσταση στο ναυτικό λύκειο Πειραιά αν και δε νομίζω να έχουν αλλάξει πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyrakos14121

Νεοφερμένος

Ο spyrakos14121 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Συγγνώμη αλλά παιδιά δεν εβρισκα κάπου που να έχει απορίες για νέα μέλη αλλά σας παρακλώ πείτε μου λίγο τι χρειάζεται για να μπώ στο Ναυτικό Λυκειο Πειραιά και πώς τα περνάτε εκεί μέσα ??

το θέμα είναι ότι για να δώσω πανελλήνιες πρέπει να βγάλω καλό βαθμό και αφού είναι έτσι άστα να πάνε
-----------------------------------------
σασ παρακαλω πειτε μοθ και εμενα τι χρειαζεται για να μπο στο ναυτικο λυκιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MAKISG21

Νεοφερμένος

Ο MAKISG21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
spyrako, τα πράγματα είναι λιγάκι δύσκολα οσο αφορά το κτίριο. Βρίσκετε
Δελιγιώργη 10 αμα θες να το επισκευθείσ και να σχηματίσεις απο μόνο σου γνώμη. Το σχολείο απο άποψη καθηγητών είναι μια χάρα βοηθάνε αρκετά. το θέμα ομος είναι τι τάξη πηγένεις εσύ διοτι και εγώ τελίωσα την πρώτη λυκείου στο γενικό και ύστερα πήγα εκεί. Ξεκίνησα ξάνα ομος απο την πρώτη, διότι έπρεπε να επιλέξω κατεύθηνση ή πλοίαρχος ή μηχνικος. Αλλο θέμα είναι το που μένεις διοτι υπάρχει ενα πρόβλημα με τις συγκινονίες (κούραση). Τέλος το μόνο που χρειάζεσε ειναι να κάνεις μια εγγραφή απο τα τέλη τις 20 Ιουνίουκαι έπιτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kassi77

Νεοφερμένος

Η kassi77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια παιδια!σκεφτομαι να παω στο ναυτικο λυκειο πειραια...μηπωσ ξερει κανεις τις συνθηκες εκει μεσα γιατι απο οτι ακουω δεν ειναι κ τοσο καλο.ακομα μηπωσ ξερει κανεις τ μαθηματα εχει κ τα ωραρια που αρχιζει κ τελειωνει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAKISG21

Νεοφερμένος

Ο MAKISG21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
kassi βασικά τα πράγματα είναι όντος δύσκολα να φανταστείς ότι δεν έχουμε καν προαύλιο χώρο εγώ είμαι στην τρίτη λυκείου φέτος τα θετικά πάντως είναι τοι οι καθηγητές είναι πρόθυμοι να σε βοηθήσουν και να σου σταθούν ένα άλλο πρόβλημα μας ομος είναι ότι οι μαθητές θέλουν να κάνουν για έναν μήνα κατάληψη ομος καταφέρνουμε πάντα μερικά άτομα από μια ομάδα αντικαταληψιων να την σπάσουμε αλλά ένα πρόβλημα που μπορεί να σου φανεί εσένα μα στην πορεία να το συνηθίσεις είναι οτι το κτήριο είναι πολυκατοικία και έχει 5 ορόφους και τουσ ανεβαίνουμε απο τα σκαλιά το θετικό είναι πος αν έχεις σκοπό να ακολουθήσεις το ναυτικό επάγγελμα θα έχεις γρήγορη αποκατάσταση είτε είναι ως ναυτικός είτε ως ναυπηγός είτε ως μηχανολόγος Τέλλος το τελευταίο μειονέκτημα και το κύριο είναι οτι στο σχόλιο δεν έχουμε κυλικείο ομος ψωνίζουμε απο ενα φούρνο δίπλα στο σχολειό και οτι αν εχεις γυρίσει από γενικό λύκειο και έχεις κάνει την πρώτη θα ξανακάνεις την πρώτη στο ναυτικό γιατί η πρώτη τάξη είναι για προσαρμογή και στην δευτέρα επιλέγεις την ειδικότητα για αν θες πλοίαρχος ή μηχανικός. τα μθηματα για τη πρωτη ειναι

ΜΑΘΗΜΑ
ΩΡΕΣ
ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ
1
Ν.ΓΛΩΣΣΑ / ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ
5
ΙΣΤΟΡΙΑ
2
ΑΛΓΕΒΡΑ
3 / 2
ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ
2 / 3
ΦΥΣΙΚΗ
3
ΧΗΜΕΙΑ
2
ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ
3

ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
2
ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
2
ΣΥΝΟΛΟ
25 ΩΡΕΣ




Κύκλος Ναυτικός- Ναυτιλιακός.
ΝΑΥΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ​
2 ώρες​
ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ​
2 ώρες​
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΧΑΝΩΝ ΠΛΟΙΟΥ​
2 ώρες​
ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
2 ώρες​
ΤΕΧΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ​
2 ώρες​
ΣΥΝΟΛΟ
10 ΩΡΕΣ


ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
Β΄ ΤΑΞΗ
Α. Το ωρολόγιο πρόγραμμα των μαθημάτων γενικής παιδείας έχει ως εξής:

α/α ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΩΡΕΣ
1. Θρησκευτικά 1
2. Νεοελληνική Γλώσσα 2
3. Νεοελληνική Λογοτεχνία 1
4. Ιστορία 1
5. Άλγεβρα 2
6. Γεωμετρία 1
7. Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης 2
8. Φυσική 3
9. Χημεία 1
10. Ξένη Γλώσσα 2
11. Φυσική Αγωγή 1
Συνολική διάρκεια μαθημάτων γενικής παιδείας 17 ώρες


ΤΟΜΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ - ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ
Β΄ΤΑΞΗ
ΜΑΘΗΜΑ
ΩΡΕΣ/ΕΒΔ.
Ναυσιπλοΐα I
3Θ +1Ε
Ευστάθεια-Φόρτωση
2Θ +1Ε
Ναυτική Τέχνη/Έκτακτες Ανάγκες
Τήρηση Φυλακής Γέφυρας I
2Θ +1Ε
Ναυτικές Επικοινωνίες
Ναυτιλιακές Γνώσεις
Ναυτικά Αγγλικά
ΣΥΝΟΛΟ
18











ΤΟΜΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ - ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
Β΄ΤΑΞΗ
ΜΑΘΗΜΑ

ΩΡΕΣ/ΕΒΔ.
Μηχανές Πλοίου I
Μηχανές Πλοίου II (Ατμολέβητες)
Μηχανολογικό Σχέδιο
Ηλεκτρολογικές Εγκαταστάσεις Πλοίου I
Μηχανολογικές Κατασκευές Πλοίου I
3 Ε
Βοηθητικά Μηχανήματα I
Αγγλικά Ειδικότητας
Τεχνική Μηχανική-Αντοχή Υλικών-Στοιχεία Μηχανών
ΣΥΝΟΛΟ

18


ελπίζω να επιλέξεις το σχολείο μας για να σε γνωρίσουμε και από κοντά . οπότε αν έρθεις και θες κάποια βοήθεια ζήτα τον Μάκη είμαστε δυο σε όλο το σχολειό και οι δυο στην τρίτη και γνωστοί σε όλους εκτός από τα παιδιά της πρώτης που θα έρθουν φέτος βέβαια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kassi77

Νεοφερμένος

Η kassi77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ!αλλα δεν ξερω μενω και πετρουπολη και ειναι μ@@@@@@@@η η κατασταση....
-----------------------------------------------------
τελικα μακι τ εψαξα και τιποτα μου ειπαν οτι δεν εχουν θεσεις στην αρχη και μετα που τους ψιλοπιεσα μου ειπαν οτι τελειωσαν οι εγγραφες!:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MAKISG21

Νεοφερμένος

Ο MAKISG21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
kassi ειναι καρακγιοζηδες αν θες να τους πιεσης και να ξαναδοκιμασεις γιατι απο οσο ξερω εγγραφες γινοντε μεχρι τισ 13 σεπτεμβριου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kassi77

Νεοφερμένος

Η kassi77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μπα ειναι αργα παντως ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flower 10

Νεοφερμένος

Η flower 10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια θελω να παω ναυτικο λυκειο.αλλα ακουω οτι το κτιριο ειναι παλιο και τετοια .θα ηθελα να μου πειτε ακριβως τι συμβενη για να ξερω αν θα το προτημισω ή θα παω στο γενικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
παιδια πειτε μου καποιος παρακαλω...
πως μπορεις να φτασεις στο σχολειο απο τον ηλεκτρικο

και τι ωρες υπαρχει εκει καποιος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MAKISG21

Νεοφερμένος

Ο MAKISG21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ζαννα για να πας απο τον ηλεκτρικο θα κατεβενεις στην σταση λεωφορειων που πανε προς πειραια. οσα πανε προς πειραια σε βολευουν.
οι ωρες που μπορει να ειναι καπιος εκει ειναι απο τις 10 μεχρι τις 2 το μεσημερι. για περισοτερες πληροφορειες αν θες γραψε για να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Επαλ ειναι το ναυτικο λυκειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
ναι επαλ ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.

katerina2

Νεοφερμένος

Η katerina2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας... Σκέφτομαι του χρόνου να έρθω στο ναυτικό λύκειο...Δυστυχώς δεν το σκέφτηκα πιο νωρίς και πρέπει να ξανακάνω την 1η τάξη.. Κάνετε καθόλου ταξίδια με πλοία ή πρακτική;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ctamatia

Νεοφερμένος

Η ctamatia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μακη απ οτι ειδα εισαι μεσα σ ολα..κ θελω κ γω ν ρωτισω 2 πραγματακια...
καταρχας ηρθα ν γραφτω τν ιουνιο κ επειδη θα εκανα μεταγραφη απο λυκειο μ ειπαν να ρθω 1η σεπτεμβρη απο νωρις..παιζει να μην εχουν θεσεις?
ειδα τα μαθηματα αλλα δεν εχεις ανεβασει τον τομεα ναυτικων-πλοιαρχων της τριτης...παιζει να τα βαλεις για εχω μια πληρη εικονα?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
αποριες ... δηλαδη οποιος φοιτησει το ναυτικο λυκειο πειραια, μπαινει στο εμπορικο ναυτικο ανευ μοριων ? απο τον ηλεκτρικοστον πειραια ποση ωρα απεχει με το λεωφορειο ? το σχολειο λειτουργει πρωι 8 με 2 οπως ολα τα υπολοιπα η εχει καποιες λιγοτερες ωρες, και διαφορετικες ωρες ? τελος υπαρχει αλλο ναυτικο λυκειο στην αθηνα ?
ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAKISG21

Νεοφερμένος

Ο MAKISG21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
katerina2 οχι εκει περα δεν κανεις ταξιδια. τα ταξιδια μπορεισ να τα κανεις αφου πρωτα βαλεις ναυτικο φυλλαδιο και πας το καλοκαιρι μονη σου να βρεις δουλια σε πλοιο.

φιλε μανωλη109 ακου να δεις πος εχουνε τα πραγματα. για να μπει καποιος στις ακαδημιες εμπορικου ναυτικου μπορει να δηλωση με το απολυτηριο ή με τις παελληνιες των 6 μαθηματων και των 4 μαθηματων δηλαδη με τα μορια που εχει μαζεψει. με το λεωφορειο κανεις κανενα 2 λεπτο.το σχολειο λειτουργη 8 και 30 με 2 παρα 10 και κανεις κανονικα και τις 7 ωρες. υπαρχουν αλλα ειναι εσπερινα λυκεια. ειναι σε αιγαλεο και στον πειραια στη ΣΚΙΠ απεναντι απο την ΕΛΑΗΣ.

τελος συγνωμη για την καθηστερημενη απαντηση μου.

ctamatia θελω να με συχωρεσεις αλλα μολισς ειδα τη ερωτηση σου.λογικα η εγγαφες γινονται μεχρι τις 13 σεπτεμβη αλλα και μια αλλη κοπελα που ειχε προσπαθησει τελικα δεν την πηρανε. δεν γνωριζω να σου απαντησω με συγουρια. οκ 8α τα ανεβασω τωρα.

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Γ ΤΑΞΗΣ ΕΠΑΛ

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΩΡΕΣ/ΕΒΔ



ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ 2
Υποχρεωτικα ομαδα Α ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι 5

ΦΥΣΙΚΗ Ι 3


Σύνολο ωρών ανα εβδ. 10

ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ 2

Υποχρεωτικα ομαδα Β ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΙΙ 5

ΦΥΣΙΚΗ ΙΙ 3


Σύνολο ωρών ανα εβδ. 10

ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ

ΝΑΥΣΙΠΛΟΪΑ ΙΙ 3Θ+2Ε

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΦΟΡΤΙΩΝ 2Θ+1Ε

ΝΑΥΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ 2Θ+1Ε


ΤΗΡΗΣΗ ΦΥΛΑΚΗΣ ΓΕΦΥΡΑΣ ΙΙ 2Θ+1Ε

ΝΑΥΤΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ 2Θ+1Ε


ΝΑΥΤΙΚΗ ΜΕΤΕΟΡΟΛΟΓΙΑ 2θ


ΑΓΓΛΙΚΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ 4θ


ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ



ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΛΟΙΟΥ Ι 3θ


ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΛΟΙΟΥ ΙΙ (ΑΤΜΟΣΤΡΟ- ΒΙΛΟΙ - ΑΤΜΟΜΗΧΑΝΕΣ) 2θ

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ 2σ


ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΛΟΙΟΥ ΙΙ 2θ


ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΛΟΙΟΥ ΙΙ 5ε


ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΙΙ 3θ


ΑΓΓΛΙΚΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ 2θ


ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΛΟΙΟΥ 2θ


ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ 2θ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ChristianaI.

Νεοφερμένος

Η ChristianaI. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια ειμαι 15 χρονων και θα ηθελα να παω και εγω στο ναυτικο λυκειο...δεν ξερω ομως και πολλα πραγματα θα ηθελα να μαθω πως ειναι απο εξω το σχολειο τις εγκαταστασεις δηλαδη και θα ηθελα να μου πειτε ,τι διαφορα υπαρχει αν περασω απο το γενικο και παω σε μια σχολη ... και ποια το να παω εκει λυκειο δηλαδη εκει που πατε και εσεις ....Επισης μου ειπανε οτι πρεπει να διαλεξω στην δευτερα λυκειου κατι αλλα δεν καταλαβα ..... μπορειτε να μου απαντησετε??? βιαζομαι ..... ειμαι σε διλιμα η να παω γενικο η να παω ναυτικο λυκειο και αν ειναι να παω ναυτικο λυκειο ειναι καλυτερο απο το να παω γενικο και μετα να μπω σε μια σχολη ???? help me !!!!!!:(:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top