Φοιτητικά έπιπλα

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Τι μάρκας έπιπλα προτείνετε για ένα φοιτητικό σπίτι; Πολλοί φίλοι μου θα πάρουν από το ΙΚΕΑ, αλλά δεν ξέρω για την ποιότητά τους (για την ακρίβεια ούτε τα έχω δει ποτέ από κοντά). Καλά είναι για τίποτα πιάτα, ποτήρια κλπ, αλλά δεν ξέρω αν θα πρέπει να αγοράσω από εκεί γραφείο, κρεβάτι, κά. Το έχει κανείς μετανιώσει που πήρε από εκεί τα έπιπλά του; Ποιες άλλες εταιρείες είναι καλές από άποψη ποιότητας και τιμής; Η NEOSET και η SATO τι λένε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κι εγώ από ΙΚΕΑ ψήνομαι αλλά δεν ξέρω την ποιότητά τους. Είναι φτηνά όμως και για φοιτητικό σπίτι πιστεύω είναι ό,τι πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini22589

Νεοφερμένος

Η fotini22589 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
μια χαρά είναι τα έπιπλα από τα ΙΚΕΑ για ένα φοιτητικό σπίτι
μοντέρνα και οικονομικά ;)
όσο για την ποιότητα συμφωνώ πως δεν είναι η καλύτερη..αλλά βρε παιδιά για 4-5 χρόνια τα θέλετε και όχι για μια ζωη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Kαι εγώ απο ΙΚΕΑ...Ρε παιδιά ρίξτε καμιά ιδέα για ωραία διακόσμηση μιας γκαρσονιέρας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini22589

Νεοφερμένος

Η fotini22589 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
αν έχεις γκαρσονιέρα - δηλ. 1 μόνο δωμάτιο- προτείνω κρεβάτι κουκέτα..είναι πολύ πρακτικό (μπορείς από κάτω να έχεις πχ. το γραφείο σου) και θα σου μείνει και χώρος να βάλεις ένα μικρό καναπέ και τραπεζάκι και να έχεις κάτι σαν μίνι καθιστικό για όταν έρχονται οι φίλοι σου στο σπίτι :)

εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει να έρχονται φίλοι και να τους βάζω να κάθονται στο κρεβάτι που κοιμάμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Να τη διακοσμήσεις όπως θες εσύ! Εγώ θα προτιμούσα δυάρι, (δλδ 1 ύπνου και ένα δωμάτιο γενικό-χωλ) μιας και θα έχω το κουνέλι μαζί μου που χρειάζεται και αυτό κάποιο χώρο! Επίσης συμφωνώ με τη Φωτεινή για τη γκαρσονιέρα, δε λέει να κάθονται στο κρεβάτι αν και προσωπικά εμένα δεν με πειραζει να κάθομαι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmoud

Νεοφερμένος

Ο dmoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Προσωπικά με ενοχλεί πολύ το ΙΚΕΑ. Το στυλ, η λογική του "πάμε όλοι στο ΙΚΕΑ, κάτι θα βρούμε και έχουμε όλοι την ίδια επίπλωση στα σπίτια" και το γεγονός ότι ουσιαστικά δεν ανανεώνουν τη collection τους. Αν δείτε το περσινό κατάλογο θα εντοπισετε ελάχιστες διαφορές.

Με λίγο ψάξιμο σε μικρά μαγαζιά μπορείτε να βρείτε και οικονομικά πράγματα και να διαμορφώσετε το σπίτι με το δικό σας στυλ (ακόμα και σε παλαιοπωλεία).

Το μόνο καλό είναι τα διάφορα αξεσουάρ για τη κουζίνα και το μπάνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
εχω παρει επιπλα απο ικεα και ειναι μια χαρα..
kristal πηγαινε στο site της neoset και δες τον καταλογο εχει πολυ ωραιες προτασεις για γκαρσονιερες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
η ξαδελφη μ διακοσμησε το σπιτι της με επιπλα απο το ΙΚΕΑ... εγω τα συστηνω(εχω καποια πραγματα στο δωματιο μ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Να τη διακοσμήσεις όπως θες εσύ! Εγώ θα προτιμούσα δυάρι, (δλδ 1 ύπνου και ένα δωμάτιο γενικό-χωλ) μιας και θα έχω το κουνέλι μαζί μου που χρειάζεται και αυτό κάποιο χώρο! Επίσης συμφωνώ με τη Φωτεινή για τη γκαρσονιέρα, δε λέει να κάθονται στο κρεβάτι αν και προσωπικά εμένα δεν με πειραζει να κάθομαι εκεί.

Αυτό που λες δεν είναι 1 δωμάτιο; Το χωλ δεν πιάνεται σαν δωμάτιο. Το σπίτι της γιαγιάς μου έχει ένα μεγάλο χωλ και 2 δωμάτια και πιάνεται σαν δυάρι. Εκτός αν θες ένα δωμάτιο σαν σαλόνι και ένα στενό χωλ που να είναι σαν διάδρομος μεταξύ δωματίων. Πάντως τέτοια σπίτια είναι σχετικά φτηνά για νοίκι νομίζω με 300 ευρώ το μήνα θα βρεις αυτό που ψάχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ από ΙΚΕΑ έχω πάρει το κομοδίνο μου και αντέχει όλο το βάρος της σαβούρας που πετάω μέσα. Αλλά όλα ταάλλα είναι της NEOSET και από ένα μικρό επιπλάδικο που υπάρχει στην Αράχωβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αυτό που λες δεν είναι 1 δωμάτιο; Το χωλ δεν πιάνεται σαν δωμάτιο. Το σπίτι της γιαγιάς μου έχει ένα μεγάλο χωλ και 2 δωμάτια και πιάνεται σαν δυάρι. Εκτός αν θες ένα δωμάτιο σαν σαλόνι και ένα στενό χωλ που να είναι σαν διάδρομος μεταξύ δωματίων. Πάντως τέτοια σπίτια είναι σχετικά φτηνά για νοίκι νομίζω με 300 ευρώ το μήνα θα βρεις αυτό που ψάχνεις.

Ε, ένα δωμάτιο που μπορεί να είναι σαλόνι/χωλ οτιδήποτε + υπνοδωμάτιο. Και της γιαγιας μου το σπίτι έτσι είναι. όλες οι γιαγιάδες σε δυάρια :P Έχω εντοπίσει ένα με 360, είναι στο κέντρο. Αλλά θα περιμένω μέχρι τον Αύγουστο, τότε θα υπάρχουν περισσότερες αγγελίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
αν έχεις γκαρσονιέρα - δηλ. 1 μόνο δωμάτιο- προτείνω κρεβάτι κουκέτα..είναι πολύ πρακτικό (μπορείς από κάτω να έχεις πχ. το γραφείο σου) και θα σου μείνει και χώρος να βάλεις ένα μικρό καναπέ και τραπεζάκι και να έχεις κάτι σαν μίνι καθιστικό για όταν έρχονται οι φίλοι σου στο σπίτι :)

εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει να έρχονται φίλοι και να τους βάζω να κάθονται στο κρεβάτι που κοιμάμαι!


Φοιτητής με κουκέτα;; Ε όχι, ημίδιπλο το λιγότερο! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Μια φίλη μου που ψωνισε πάντως πέρυσι από το ΙΚΕΑ δεν έμεινε και πολύ ευχαριστημένη..το Σεπτέμβριο θα ξαναπάει για έπιπλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Μια φίλη μου που ψωνισε πάντως πέρυσι από το ΙΚΕΑ δεν έμεινε και πολύ ευχαριστημένη..το Σεπτέμβριο θα ξαναπάει για έπιπλα:)
__________________
Και εμενα του ΙΚΕΑ λιγο ψευτικα μου φαινονται, και οσα ειναι λίγο καλύτερα έχουν πιο ανεβασμένη τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω απο το ΙΚΕΑ πηρα το επιπλο του υπολογιστη μου πριν απο 3 χρονια. Το εχω ακομα και δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα. Κι εγω αν φυγω για επαρχια του χρονου (σε περιπτωση που δεν περασω Αθηνα ουτε με τη 2η) για ΙΚΕΑ σκεφτομαι, για οικονομικους λογους κυριως. Δεν με παιρνει να ξοδεψω πολλα για επιπλα (και γενικως δεν ειμαστε για εξοδα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ρε παιδια το ΙΚΕΑ εχει κρεβατια διπλά ή ημιδιπλα με 79Ε, που τετοια ευκαιρια? :P Και γενικως ειναι φτηνα, πιστευω ο,τι πρεπει για φοιτητικα. Κοιταξα στο ΝΕΟSET και ειναι ολα πανακριβα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα προτιμήσω τα ΒοConcept! Τα ΙΚΕΑ μου φαίνονται εντελώς ξεφτίλα!!!! Ακόμα και τα ΝΕΟΣΕΤ είναι χίλιες φορές καλύτερα.Το καλύτερο για ένα φοιτητικό σπίτι είναι να υπάρχει και λίγη ποιοτητα ώστε να μη ξερχαβαλωθούν με την πρώτη.Εντάξει, αν κάποιος διαθέτει για Βαράγκη ας πάρει Βαράγκη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι αλλα αν σκοπευεις να σπουδασεις στην επαρχια και μετα να ξαναγυρισεις στο πατρικο σου, ποσο θα τα χρειαστεις τα επιπλα; Πανω-κατω μια 5ετια. Γι' αυτο θεωρω οτι δεν πρεπει να ξοδευονται και πολλα χρηματα στα επιπλα. Ε οσο φτηνιαρικα κι αν ειναι, δεν θα ξεχαρβαλωθουν στα 5 χρονια (θελω να ελπιζω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
τα επιπλα απο ΙΚΕΑ ειναι μια χαρα..και για φοιτητικο κιολας ειναι απο τις καλυτερες επιλογες.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top