Πρόωρο σεξ

Ποια είναι η γνώμη σας για το πρόωρο σεξ; Συμφωνείτε ή όχι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)
  • Ναι

    Ψήφοι: 1 11.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 7 77.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 11.1%

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Τι επιπτωσεις πιστευετε οτι εχει το σεξ σε ηλικιες απο14 και μετα στα ατομα που εχουν κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα απόψεων αυτό, είναι θέμα επιστημονικών μελετών.
Δεν ξέρω τί σωματικές και ψυχολογικές συνέπειες μπορεί να έχει.
Προσωπικά 14 χρονών μου φαίνεται υπερβολικό, χωρίς να έχω κάποιο συγκεκριμένο επιχείρημα να το στηρίξω, απο 16 και πάνω είναι οκέι. Χρόνος για σεξ θα υπάρχει μπόλικος στο μέλλον, η παιδική αθωότητα όμως δεν επιστρέφει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Δεν ξερω για τις επιπτωσεις αλλα δεν καταλαβαινω ποιος ειναι ο λογος,ειδικα για το κοριτσι. Θεωρω οτι ειναι ανωριμο να καταλαβει τι θελει και γιατι το κανει. Προσωπικα θα το μετανιωνα μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τι επιπτωσεις πιστευετε οτι εχει το σεξ σε ηλικιες απο14 και μετα στα ατομα που εχουν κανει?


Καθε πράγμα στον καιρο του.Εκτος κι αν ενδιαφερεσαι λογο απειριας να δημιουργησεις προβλημα σε καποια κοπελα,η ακομα χειροτερα να φορτωθεις ...ανεπιθυμητα αποτελεσματα.Ασε που ετσι κι αλλιως,αν τα κανεις ολα απο τωρα δε θα εχεις τιποτα καινουριο να ζησεις ως ενηλικας.Δεν ειναι αναγκη να κυνηγησεις κατι μονο και μονο για να πεις οτι το εκανες,ουτε επειδη το κανουν ολοι οι αλλοι.Ας τους να κουρευονται.Οταν ερθει ως κατι το φυσικο με τον καιρο και νιωσεις ωριμος τοτε θα εχεις και μια θετικη πρωτη εμπειρια.Τωρα για το ποια ειναι η σωστη ηλικια για μια πρωτη φορα....τι να σου πω,ας μας διαφωτισουν οι παππουδες του site...:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Η σωστή ηλικία είναι όταν νιώθεις έτοιμος/έτοιμη και πιστεύεις οτι έχεις βρει το κατάλληλο άτομο για να το κάνεις.
Βέβαια όπως είπα, για εμένα υπάρχει ένα κάτω φράγμα στην ηλικία, κυρίως επειδή όταν είσαι μικρός δεν μπορείς πραγματικά να κρίνεις πότε είσαι έτοιμος και τι φρούτο είναι το άτομο που έχεις απέναντί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εκτος απο αυτο,οι περισσοτερη σε αυτη την ηλικια το κανουν απο μαγκια!!!:nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
μικρός δεν μπορείς πραγματικά να κρίνεις πότε είσαι έτοιμος και τι φρούτο είναι το άτομο που έχεις απέναντί σου.


Εγω πιστευω οτι δεν ειναι μονο συναισθηματικοι οι λογοι,αλλα και σωματικοι κατω απο μια ηληκια.(Βεβαια αν εισαι 40+ κι οι μονοι που σε εχουν δει οπως σε γεννησε η μαμα σου εισαι εσυ,οι γονεις σου,ο γιατρος σου κι ο παπας που σε βαφτησε πρεπει να το προσεξεις).Παντως τωρα που μιλαμε για αυτο το θεμα σε συνδιασμο με τη λεξη φρουτο μου εφερες στο μυαλο ενα ανεκδοτοΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!:D:lol:

Εκτος απο αυτο,οι περισσοτερη σε αυτη την ηλικια το κανουν απο μαγκια!!!:nono::nono:

οποιος το κανει για αυτο το λογο είναι μαγκας η χεστης?Sorry για την εκφραση κιολας.Μαγκια ειναι να εχεις τα κοτσια να τους αντιμετωπιζεις υποστηριζοντας τις αποψεις σου,οχι κανοντας ο,τι κι αυτοι.Οπως και με το τσιγαρο.Και (εκτος κι αν εισαι σαν τον σαρανταχρονο που ανεφερα πριν),τελικα,αξιζει το σεξ χωρις συναισθημα?Εκτος αν το εχεις κι αυτο στα 13,σε τετοιο βαθμο τουλαχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα απόψεων αυτό, είναι θέμα επιστημονικών μελετών.
Δεν ξέρω τί σωματικές και ψυχολογικές συνέπειες μπορεί να έχει.
Προσωπικά 14 χρονών μου φαίνεται υπερβολικό, χωρίς να έχω κάποιο συγκεκριμένο επιχείρημα να το στηρίξω, απο 16 και πάνω είναι οκέι. Χρόνος για σεξ θα υπάρχει μπόλικος στο μέλλον, η παιδική αθωότητα όμως δεν επιστρέφει ποτέ.
Συμφωνώ με Anarki.:)

Αφήστε που το θέμα έχει καταντήσει γελοίο.Όλοι-και τα κορίτσια πλέον-θέλουν να το κάνουν για να δείξουν κάτι.Μαγκιά,ότι μεγάλωσαν.Εγώ πιστεύω ότι στις περισσότερες περιπτώσεις δείχνει το αντίθετο,ανωριμότηταhttps://www.google.gr/search?hl=el&l...resnum=0&ct=result&cd=1&q=ανωριμότητα&spell=1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
η λεξη προωρο και η λεξη καλο ειναι σχετικες εννοιες...

προωρο ειναι οταν δεν νιωθεις ετοιμος-ετοιμη...δεν εισαι ωριμος-ωριμη να κρινεις αμα οντως το χρειαζεσαι..δε μπορεις να ξες αμα θα σε πληγωσει..τοτε ειναι προωρο...και οχι απο πλευρας ηλικιας...(στα πλαισια (ορθοδοξης λογικης)...
καλο απο ποια αποψη??
για την υγεια βαση επιστημονικων μελετων οταν δε γινεται υπερβολικα συχνα και εφοσον εχουν παρθει ολα τα μετρα ειναι καλο...
για την ψυχολογια επισης ειναι ευεργετικο...
παρολα αυτα δε μπορω να ξερω αμα εσυ εισαι ετοιμος ή ωριμος ωστε να ξες αμα θα σε πληγωσει ή οχι...

κατα τα αλλα δεν ειναι φυσικα ασχημη ιδεα...αλλα σου ειπα πρεπει πρωτα εσυ να νιωσεις ομορφα με τον εαυτο σου και να το ξεκαθαρισεις μεσα σου.το θες οντως??νιωθεις ετοιμος ???θα πληγωθεις(ψυχολογικα)???


εφοσον δεν εχεις καποιο απο τα πιθανα προβληματα που μπορουν να προκυψουν..αμα θες κανε σεξ...ισως τοτε νιωσεις και ο ιδιος καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
κι εγώ με τον anarki συμφωνώ...πιστεύω πως η ηλικία δεν έχει σχέση αλλά πάντα κάτω από κάποιες ηλικίες το άτομο δεν είναι ώριμο να κρίνει και δεν είναι και σωστό για την υγεία του...νομίζω 15-16 είναι καλό κάτω όριο για περιπτώσεις σχέσεων εμπιστοσύνης,αγάπης κτλ κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Η γυναικολογος μου μου χει πει πως απο σωματικης αποψης κατω απο 17 δεν ειναι καλο, γιατι ομως δεν ρωτησα σνιφ.
Πιστευω ομως πως σε καθε περιπτωση πρεπει να το νιωθεις για να το κανεις, ο καθενας για τους δικους του λογους, απλως πρεπει να το νιωθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofilia

Νεοφερμένος

Η SoFiLia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καματερό (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
εγω παλι δν πιστεβω πωσ υπαρχρει προωρο ή κατι τετοιο....

πιστεβω πωσ ο κα8ενας οταν νιωσει ετοιμος απο συνεσ8ιματικι ενοια και απο σωματικη μπορει να κανει οτι 8ελει.......δν μπορει να κρινει κανενας......
3ερω ατομα 18-19 ποθ δν 8ελουν να προχωρισουν και 3ερω και ατομα 14-15 που εχουν προχωρισει και ειναι οκ ουτε προβληματα ουτε μετανιωσαν....
τι να σας πω ειναι στν κρισει του κα8ενος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πιστεύω πώς κάτω από 16 είναι όλοι πολύ ανώριμοι για να προχωρήσουν. Πάντως ξέρω παιδιά που το έχουν κάνει από τα 14...Κάποια τα μετάνιωσαν, κάποια όχι. Αυτό εξαρτάται από το άτομο, από το φύλλο. Συνήθως τα αγόρια προχωράνε πιο γρήγορα από τις κοπέλες.
Επίσης είναι το άτομο το οποίο θα επιλέξεις για την "πρώτη σου φορά". Πρέπει να προσέξεις να μην πληγωθείς στην συνέχεια άμα καταλάβεις ότι το μόνο που ήθελε και ήταν μαζί σου ήταν το σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Δεν ξέρω για τις κοπέλες, αλλά για τους άντρες έχω να πω οτι ξεθαρεύεις πολύ με τις γκόμενες και αυτό είναι καλό

Εγώ είμαι το 6.67% δηλαδή η μια ψήφος! Ζήτω το έθνος :lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι οχι δεν ειναι καθολου καλο,για πολλους λογους.

Πρωτον,εκτος του οτι ειναι ανωριμοι και οι 2 τους,δεν μπορουν να νιωσουν το συναισθημα της στιγμης,αλλα κινουνται μονο με τον οργασμο τους.
Δευτερον,δεν μπορουν να καταλαβουν αν του αλλου του αρεσε ή οχι.Δηλ,ας πουμε το αγορι κανει ερωτα με ενα κοριτσι.Που να γνωριζει ομως αυτος οτι μετα το κοριτσι τρεφει αισθηματα για αυτον?
Τριτον,μπορει να μην παρουν προφυλαξεις και να το μωρο....
Τελος,καλυτερα να γινουν ολα στην ωρα τους παρα να τρεχουν να μικρομεγαλωσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylvia

Νεοφερμένος

Η sylvia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτοι που το κανουν καθαρα για μαγκια και μονο πιστευω πως ειναι πολυ ανωριμοι. Πιστευω πως καποιος πρεπει να ειναι ετοιμος και ψυχολογικα και σωματικα για να κανει κατι τετοιο. Προσωπικη μου αποψη ειναι πως ειναι καλυτερα να περιμενεις παρα να κανεις κατι για το οποιο μπορει να μετανιωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Γιατί πρέπει ο άλλος να σε αγαπάει και οχι να θέλει απλώς να περάσει καλά μαζί σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Γιατί πρέπει ο άλλος να σε αγαπάει και οχι να θέλει απλώς να περάσει καλά μαζί σου;

Γιατι αυτο λεγεται αρπαχτη και δεν ειναι το καλυτερο πραγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Γιατί είναι σαν να τη χρησιμοποιείς.

Τώρα αν θέλει κ η άλλη να περάσει καλά μόνο-αυτό είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν είναι 100% ξεκάθαρο και στους δυο οτι δεν υπάρχει κανένα συναίσθημα, έτσι ώστε να μην πληγωθεί κάποιος, οκ.
Δεν είναι αυτό το θέμα μας όμως ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top