Μάθημα Επιλογής

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
σημερα στο σχολειο μας ηρθε η δηλωση για να συμπληρωσουμε σε ποιο λυκειο θα παμε και ποιο μαθημα επιλογης θα ακολουθησουμε.θελω να κρατησω την πληροφορικη για την τριτη και ειμαι αναμεσα σε ψυχολογια και γερμανικα.βασικα,αρχικα σκεφτηκα αισθητικη αγωγη αλλα αυτο ειναι ζωγραφικη,ε?δεν εχει θεατρο?δεν ηταν και θεατρικη αγωγη μια επιλογη?γερμανικα δινω του χρονου 2 πτυχια και θα ηταν καλο να κανω καμια επαναληψη την...αλφαβητα(την οποια δνε ξερω,ειλικρινα:lol: :P)αλλα και παλι θελω να παω ψυχολογια γιαι αφ'ενος μ'αρεσει και αφ'ετερου θα πανε και οι περισσοτεροι φιλοι μου(οι υπολοιποι πληροφορικη).και μια κοπελα μου ειπε οτι αν υπαρχουν πολλοι στην ψυχολογια,θα γινει ξεχωριστο γενικο τμημα!αληθευει?τα γερμναικα σκεφτομαι να τα παρω του χρονου...απο την αλλη ομως θελω να περασω σε κατι εμ ξενογλωσσα οποτε θα ηταν καλο να παρω και γαλλικα,τα οποια ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ και δεν τα αντεχω,οποτε τα αποκλειω!!!!τι προτεινετε?εσεις τι εχετε διαλεξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
εγώ ήμουν ανάμεσα σε ψυχολογία, γαλλικά και πληροφορική. τελικά δίαλεξα πληροφορική μιας και δεν δίνουμε στο τέλος εξετάσεις, ενω στα άλλα δύο δίνεις...και πίστεψε με η ύλη (στην ψυχολογία που ξέρω) είναι αρκετή. αισθητική αγωγή είναι μια άλλη καλή επιλογή για να περνάει η ώρα γρήγορα, δεν κάνεις μόνο ζωγραφική αλλά και μουσική και θεατρική αγωγή (κάπως έτσι το λένε...). σε συμβουλεύω να πάρεις πληροφορική και άμα θες ξαναπαίρνεις και στην Γ λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ναι ε?βασικα με ενδιαφερει ετσι με θεατρα και παραστασεις αλλα δεν ξερω αν θα γινει τμημα...αλλα θα ειμαι και μονη μου αν θα παω πληροφορικη(γιατι κυριως αγορια θα πανε)και δνε ξερω...σκεφτομαι την πληροφορικα και αν δε μ'αρεσει το αλλαζω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
άμα σε ενδιαφέρει το θέατρο περισσότερο δήλωσε πρώτα αυτή σου την επιλογή και βάλε δεύτερη εναλλακτική την πληροφορική ή ό,τι άλλο θες. πάντως άμα σκέφτεσαι να μην πας πληροφορική επειδή θα είναι περισσότερα τα αγόρια μπορείς να μιλήσεις με τις φίλες σου και να το επιλέξετε μαζί. έτσι θα είσαστε παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Τι να πω...θα ρωτησω και μια κοπελα που ειναι στο ιδιο λυκειο και θα δω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mark

Νεοφερμένος

Ο mark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
πάντως αν πας στην α' λυκείου πληροφορική γίνεται να πας και στην γ΄ (αρκεί να μην πας στην β΄)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ναι το ξερω,αλλα η αληεθια ειναι οτι η πληροφορικη δε μου αρεσει :D γι αυτο την κραταω για το τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Πώς λειτουργεί το "σύστημα" επιλογής μαθημάτων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
τις τελευταιες μερες(εμας την ωρα των εξετασεων)ερχεται ενα χαρτι το οποιο πρεπει α συπμληρωσεις σε ποιο λυκειο θα πας και στο τελος εχει εναν πινακα με το μαθημα επιλογης που θες να παρεις:γερμανικα,γαλλικα,ριζες ευρωπαϊκου πολιτισμου,ψυχολογια,εφορμογες πληροφορικης και αισθητικη αγωγη.την επομενη χρονια ακολουθεις το μαθημα που επελεξες για 2 ωρες νομιζω την εβδομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τουλαχιστον εσας σας αφηνουν το περιθωριο να διαλεξετε... εμεις γαλλικα θελουμε δν θελουμε!!! τερμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mark

Νεοφερμένος

Ο mark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δεν μπορούσατε να διαλέξετε γερμανικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
δυστυχος οχι γιατι ειμαστε γαλλικο σχολειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
τις τελευταιες μερες(εμας την ωρα των εξετασεων)ερχεται ενα χαρτι το οποιο πρεπει α συπμληρωσεις σε ποιο λυκειο θα πας και στο τελος εχει εναν πινακα με το μαθημα επιλογης που θες να παρεις:γερμανικα,γαλλικα,ριζες ευρωπαϊκου πολιτισμου,ψυχολογια,εφορμογες πληροφορικης και αισθητικη αγωγη.την επομενη χρονια ακολουθεις το μαθημα που επελεξες για 2 ωρες νομιζω την εβδομαδα.

Ευχαριστώ:thanks: Εγώ μάλλον θα διάλεγα ψυχολογία...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
θα σου ελεγα να μην διαλεξεις τη ψυχολογια αμα θες να περναει ευχαριστα η ωρα... διαλεξε καλυτερα κατι που στο τελος δεν θα δινεις εξετασεις. ειναι ωραιο να τελειωνεις πιο γρηγορα απ΄τους αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγω διαλεξα 1.πληροφορικη,2.γερμανικα και 3.ψυχολογια.Τι λετε για αυτο και τι θα με συμβουλευατε???:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
@X-FILER:
Εγώ θα επέλεγα αισθητική αγωγή ή ψυχολογία.Σε εμάς έδωσαν επιλογή μόνο Γαλλικά-Εφαρμογές Πληροφορικής και επειδή απεχθάνομαι τα Γαλλικά,επέλεξα Πληροφορική.Δε μετράει στο μέσο όρο και δε δίνεις στο τέλος,αλλά εμένα το μάθημα δε με τράβηξε και καθόλου.Επίσης σε εμάς έβαλε στο τέλος να κάνουμε μια μεγάλη εργασία που θα μετρούσε ως διαγώνισμα στις εξετάσεις.
Τι να σου πω,έτσι όπως το λες βέβαια,καλύτερα θα ήταν να παρακολουθήσεις Γερμανικά.Αφού είσαι και σε υψηλό επίπεδο θα βοηθήσει και στο μέσο όρο σου,αν έχεις τέτοιους προβληματισμούς..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Πολύ λόγος για το τίποτα.
Από τη στιγμή που δεν μετράει στο Μ.Ο,είναι απλά η ώρα του παιδιού.
Μην περιμένετε να γίνει κανονικό μάθημα.Πολύ ζεστά το έχετε πάρει,τυπικά είναι όλα :p
Πάρτε πληροφορική και ξεμπερδέψτε μια και καλή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πολύ λόγος για το τίποτα.
Από τη στιγμή που δεν μετράει στο Μ.Ο,είναι απλά η ώρα του παιδιού.
Μην περιμένετε να γίνει κανονικό μάθημα.Πολύ ζεστά το έχετε πάρει,τυπικά είναι όλα :p
Πάρτε πληροφορική και ξεμπερδέψτε μια και καλή :)


Έτσι το βλέπω κι εγώ...Και τελικά καλύτερα που πήρα Η/Υ πέρσι γιατί δεν έδωσα εξετάσεις στο τέλος (ενω στα Γαλλικά/Γερμανικά δίνεις) κι επίσης, επειδή πέσαμε σε καλή καθηγήτρια, έμαθα και για πρώτη φορά στη ζωή μου σοβαρό excel.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Εμας στην αρχη της χρονιας μας ειπαν να επιλεξουμε αναμεσα σε Πληροφορικη Πληροφορικη και Πληροφορικη. Για τα αλλα μαθηματα επιλογης ουτε λογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mark

Νεοφερμένος

Ο mark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εμας στην αρχη της χρονιας μας ειπαν να επιλεξουμε αναμεσα σε Πληροφορικη Πληροφορικη και Πληροφορικη. Για τα αλλα μαθηματα επιλογης ουτε λογος.
είστε μικρό σχολείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top