Κατασκήνωση, μια αξέχαστη εμπειρία για όλους!

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πλησιαζει το καλοκαιρακι..πιστευω οι περισσοτεροι απο εμας εχουν παει σε κατασκηνωση..ετσι λοιπον ανοιξα αυτο το θεμα για να μοιραστουμε τις εμπειριες μας ετσι ωστε και τα παιδια που δεν εχουν παει να παρουν εστω μια μικρη γευση απο την απιστευτη κατασκηνωτικη ζωη!!!!!!!!!!!




Ξεκιναω λοιπον.............Εγω πηγαινα για 8 χρονια κατασκηνωση μεχρι που αναγκαστικα σταματησα λογω καλοκαιρινων μαθηματων..πηγαινα στην χαλκιδικη στο πρωτο ποδι στην κατασκηνωση του Σκουρα..απλα φανταστικες εμπειριες που δεν προκειται ποτε να ξαναζησω.............................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Κατασκήνωση πήγαινα σε μία χριστιανική, στον Παρνασσο για 2 χρόνια. Αν και καθόλου τέτοια δεν ήταν. Έχω πάει σε μία άλλη πολύ χαβαλές πάλι κοντά στην Αράχωβα. Την καλύτερη κατασκήνωση την έχω κάνει με την παρέα μου. Πήραμε υπνόσακους και κοιμόμσταν έξω στο ύπαιθρο, πλάι στη θάλασσα. Φοβερή εμπειρία. Πιάναμε ψάρια. Αλλά δυστυχώς δεν ξέρμα πως να τα ψήσουμε οπότε τρώγαμε φαγητό από το σπίτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
υπαρχουν χριστιανικες κατασκηνωσεις??δεν το ηξερα..και τι κανατε σε αυτες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
παίζαμε όλη μέρα μπάσκετάκι και κάναμε και κάτι πορείες στο δάσος. Το μόνο χριστιανικό σε αυτήν ήταν το ότι μας εξομολογούσαν και πηγαίναμε εκκλησία κάθε Κυριακή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
τραυματικη εμπειρια ετσι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Δεν θα το έλεγα. Μόνο το ξύπνημα με χάλαγε. Δεν θεωρώ το να πηγαίνεις εκκλησία μία τρομακτική εμπειρία. Ίσα ίσα που σου κάνει καλό να πηγαίνεις κάπου κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ πήγα στο Καλύβα 2 φορές. την πρώτη πήγα χωρίς παρέα...Οκ χάλια ήταν αλλά ξαναδοκίμασα(πάρτα χαζή) μετά από 2 χρόνια με το σχολείο. Παρόλο που είχα καλή παρέα...Πάλι χάλια ήταν για τους εξής λόγους:
Το φαγητό ήταν χάλια έτρωγα μόνο πατατάκια(έχασα 5 κιλά μέσα σε 7 μέρες:D)
Οι τουαλέτες ήταν βρόμικες και δεν βολευόμουν:P
Στα σπιτάκια τα κρεβάτια ήταν άβολα
Η παραλία αίσχος, η πισίνα δεν μου αρέσει
ε...Τα βράδια καλά ήταν...
Τέλος πρέπει να πώ ότι αρρώστησα(η ως γνωστόν Βάλια) και έτσι ήταν μια οδυνηρή εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ είχα πάει μία φορά μόνο μεταξύ τετάρτης και πέμπτης δημοτικού, είχα περάσει εννοείται τέλεια, είχα κανει και κοννέ με πάρα πολύ κόσμο, αλλά δεν ξαναπήγα γιατί δεν τα πήγαινα ποτέ καλά με τους αυστηρούς προγραμματισμούς σε καιρό διακοπών και είπα να κανονίζω μόνος μου πως θα περνάω τις μέρες ξεκούρασης. Αφήστε που τότε θεωρούσα την κατασκήνωση άκρως μιλιταριστικό θεσμό, ακαταλληλο για παιδιά και είχα πάει με το ζόρι. Πάντως πέρασα πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Μεταξύ 4η και 5ης είχες τέτοιες απόψεις. Μπράβο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πάντα συνδύαζα το μπουζούκι με την Ακαδημία...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ελληνικό 4ever!
Χριστιανική κατασκήνωση από 4η δημοτικού ως τώρα...τελεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kim.Love31

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγώ είχα περάσει ΦΟΒΕΡΑ στην κατασκήνωση αλλά να φανταστείς είμαι τόσο άτακτη που το μπουγέλο το έχασα επειδή πέσαμε νωρίς στην φουσκωτή πισίνα!!!Όλο βλακείες κάναμε...λολ τέλεια περάσαμε!!!Αν και μετά σκέφτηκα οτι καλύτερα που δεν συμμετήχα σε αυτήν την τεράστια σπατάλη νερού!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εγω ειχα παει δυο χρονια στη γιουπι καμπ στη χαλκιδικη για 23 μερες καθε φορα και ηταν τελεια!! και το φαγητο μια χαρα ηταν και απο αποψη καθαριοτητας ολα οκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγω σκεφτομαι να παω φετος στην Αλεξανδρα... (πρωτη φορα σε κατασκηνωση) δν λενε καλλιο αργα παρα ποτέ; εσεις τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ειναι απαισια η κατασκηνωση!Κοιμασαι τοτε,παιζεις τοτε,τρως τοτε...Μια χρονια πηγα και την σιχαθηκα...Ειναι δυνατον να συμπεριφερεσαι σε 12χρονα παιδια σαν να'ναι στρατιωτες;Η ομορφια της ηλικιας υποτιθεται πως ειναι η ελευθερια,πραγμα που δεν συμβαδιζει με την στρατιωτικη πειθαρχεια των κατασκηνωσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Διαφωνώ!:nono:
Η κατασκήνωση είναι τέλεια!όχι τέλεια-ΤΕΛΕΙΑ! πήγαινα 6 χρόνια από την 4η δημοτικού ως και την3η γυμνασίου!:jumpy:Είχα φοβερή παρέα και περνούσαμε τρελά!Γνωρίζεις κόσμο,μαθαίνεις να ζεις με άλλα άτομα και όχι στις ανέσεις του σπιτιού και γενικά εμένα ποτέ δε μου έλειψει τπτ εκεί εκτός ίσως από φαγητό που πάντα γυρνούσα αδυνατισμένη και βραδινός ύπνος!
:hmm:Πάντως εξαρτάται κι από το ποια είναι η κατασκήνωση στην οποία θα πας!Δε θα άντεχα με τίποτα να πάω σε χριστιανική,είναι βέβαια και οι απόψεις μου,αλλά το να ξυπνάς πρωί πρωί,να πηγαίνεις εκκλησία και να είσαι σε ένα περιβάλλον όπου υπάρχουν άτομα μόνο του φύλου σου δεν είναι το αγαπημένο μου!:xixi:
Κάθε χρόνο όταν έφευγα κλαμαααα:'(...και δε μπορώ να πω ότι ήταν μιλιταριστικό καθεστώς,γιατί αν ήταν έτσι εγώ δε θα άντεχα με τίποτα εκεί αφού στο σπίτι μου είναι πολύ δημοκρατικά τα πράγματα και δε μου αρέσει η πίεση...Τα βράδια κάναμε ολονυχτιες κουβέντες,πηδούσαμε από τα παραθυρα και συναντούσαμε άλλους έξω,χορεύαμε μεσα στο σπιτακι!την τελευταία χρονιά μάλιστα τους διάβαζα κάθε βράδυ "το ημερολογιο της Μελίσσα Π.,το ερωτικό χρονικό μιας εφηβείας":read:;):zilia:...άλλο γέλιο κι αυτό!
και μάλιστα περνούσαμε καλά χωρίς να έχει ωραία θάλασσα η κατασκήνωση,μόνο στην πισίνα κάναμε μπάνια...οι αγαπημένες ώρες όλων,αυτές που θα είναι πάντα στην καρδιά μας είναι οι ώρες που υποτίθεται ότι δεν έπρεπε να κάνουμε τπτ:xalara:(στην ουσία τότε τα κάναμε όλα),πριν το μεσημεριανό,στη μεσημεριανή ησυχία που μόνο ησυχία δεν ήταν,το απόγευμα πριν το βραδινό ή ανάμεσα στο βραδινό και την βραδινή διασκέδαση(τα 3 τελευταία χρόνια κάθε βράδυ πάρτι είχαμε)...μακάρι να μπορούσα να ξαναπάω και να είμαστε όπως τότε γιατί...
:bravo:ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ:fss:...!
Green Camp forever!:friends:
(Πορώθηκα):lol2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Riddle

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Έχω πάει σαν παιδί κι εγώ 5-6 χρονιές.. Φέτος θα πάω ομαδάρχης.. ΧΑ ΧΑ ΧΑ! Θα πάρω εκδίκηση για 6 χρόνια βασάνων.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδια η κατασκηνωση ειναι απο τα πιο ομορφα πανω στον κοσμο..αυτα περι στρατιωτικης πειθαρχιας ειναι μπουρδες εκτοσ κ αν πηγαινες σε καποια με πολυ αυστηρους κανονες..εκει κανεις οτι πιο τρελο σου ερθει και δεν σου λεει κανενας τιποτα γιατι σεβονται τα λεφτα που εχεις δωσει(ποτε δεν ημουν υπερ αυτης της αποψης αλλα κακα τα ψεματα ετσι ειναι)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Δεν ειναι δυνατον να πηγα στην μονη αυστηρη κατασκηνωση!Στις δικες σας δεν ερχοταν καθε τρις και λιγο καποιος για να επιθεωρησει τις σκηνες;Εμενα παντως ερχοταν!Και μ'εκνευριζε αφανταστα!Δεν μπορουσα ν'ανεχομαι εναν τυπο πανω απ'το κεφαλι μου να μου κανει παρατηρησεις για ενα παντελονι που αφησα στο κρεβατι μου!Ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ειναι απαισια η κατασκηνωση!Κοιμασαι τοτε,παιζεις τοτε,τρως τοτε...Μια χρονια πηγα και την σιχαθηκα...Ειναι δυνατον να συμπεριφερεσαι σε 12χρονα παιδια σαν να'ναι στρατιωτες;Η ομορφια της ηλικιας υποτιθεται πως ειναι η ελευθερια,πραγμα που δεν συμβαδιζει με την στρατιωτικη πειθαρχεια των κατασκηνωσεων.

Ναι, αυτο νόμιζα κι εγώ. Αλλά πηγα μια χρονιά κι αναθεώρησα. Δεν έχει να κάνει με κανενός είδους στρατιωτική πειθαρχία. Απλώς υπαρχει καθορισμένος προγραμματισμός κι εδώ που τα λέμε αυτο δεν ειναι καθολου κακο για ενα παιδι που πρωτη φορά, συνήθως, αποχωρίζεται για τόσο μεγάλο διάστημα το οικογενειακό περιβάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top