Πολυτονικό Σύστημα

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Πώς μπορώ να βάλω ψιλή, περισπωμένη και δασεία σ'ένα κείμενο του Word;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Για πνεύματα δεν ξέρω αλλά για περισπωμένη είναι πάνω από το tab. Τώρα για το πως μπαίνει δεν έχω ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
ewww, πολυτονικό.

https://www.athena.agrino.org/classes.htm

ψάξε στην σελίδα εκεί που λέει Δακτυλογράφηση στα Ελληνικά.

επίσης μία άλλη καλή σελίδα είναι εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Για πνεύματα δεν ξέρω αλλά για περισπωμένη είναι πάνω από το tab. Τώρα για το πως μπαίνει δεν έχω ιδέα.

Δεν είναι περισπωμένη αυτή.

Ένα απλό σύμβολο είναι.

Από ότι μου έχει πει πάντως μία φιλόλογος για τους τόνους και τα πνεύματα, αγόρασε πρόγραμμα για αυτή τη δουλειά.

Βέβαια μου φαίνεται λίγο υπερβολικό αυτό. Σίγουρα θα υπάρχει πιο απλή λύση:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Πρέπει να αγοράσεις πολυτονιστή για αυτή τη δουλειά, δυστηχώς δε νομίζω να υπάρχει σπασμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Βασικά αν ψάξετε λίγο στο internet μπορείτε να τα βρείτε και μετά paste στο word. Νομίζω πιάνει.



Ποιος γράφει σε πολυτονικό σήμερις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
ewww, πολυτονικό.

https://www.athena.agrino.org/classes.htm

ψάξε στην σελίδα εκεί που λέει Δακτυλογράφηση στα Ελληνικά.

επίσης μία άλλη καλή σελίδα είναι εδώ

Βασικά αυτό που λες λειτουργεί, αλλά είναι κουραστικό, καθώς υπάρχουν αυτόματοι πολυτονιστές που κάνουν μόνοι τους τη δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Πρέπει να αγοράσεις πολυτονιστή για αυτή τη δουλειά, δυστυχώς δε νομίζω να υπάρχει σπασμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Βασικά αν ψάξετε λίγο στο internet μπορείτε να τα βρείτε και μετά paste στο word. Νομίζω πιάνει.



Ποιος γράφει σε πολυτονικό σήμερις; :P


Eγώ, για προπόνηση στα Αρχαία Ελληνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στο χέρι αυτά! Το Word είναι μηχάνημα του διαβόλου - κατά φιλολόγους. :who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το latex (free) με ένα πακέτο (free) υποστηρίζει πολυτονικό.
Τώρα δεν νομίζω να θες να μπείς στο λούκι του latex βέβαια για να γράψεις ένα κείμενο.
https://www.mathimatiko.net/latex/

δες το polytonikogreek.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Στο χέρι αυτά! Το Word είναι μηχάνημα του διαβόλου - κατά φιλολόγους.
Μπα είναι επειδή δεν μπορούν να το χειριστούν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Βασικά αν ψάξετε λίγο στο internet μπορείτε να τα βρείτε και μετά paste στο word. Νομίζω πιάνει.



Ποιος γράφει σε πολυτονικό σήμερις; :P

Eγώ, για προπόνηση στα Αρχαία Ελληνικά.

Και εγώ γράφω :P καμία φορά.......... Λοιπόν αν πας εισαγωγή - σύμβολο και ψάξεις σίγουρα κάτι θα βρείς.... Μπορεί να μην σου βγάλει το τέλειο αποτέλεσμα αλλά θα βολευτείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Μπα είναι επειδή δεν μπορούν να το χειριστούν!:P

Τα Βασικά τα ξέρουν. Μην περιμένεις να σου κάνουν και μακροεντολές:P.
Η φιλόλογος μας έλεγε : "Μμ, οι ξένοι μας έκαναν Ελληνικό ορθογράφο στο word, για αυτό είναι κατά διαόλου το πρόγραμμα, ποτέ μην το εμπιστεύεστε" :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ρε σοβαρολογείτε? Τι μαλακίες ειν' αυτές με το πολυτονικό τώρα? Αντί να κοιτάμε μπροστά πάμε πίσω?

Get real please,

the citizens of the world, the Internet, the galaxy


Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα Τι σκέφτεσαι τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ρε σοβαρολογείτε? Τι μαλακίες ειν' αυτές με το πολυτονικό τώρα? Αντί να κοιτάμε μπροστά πάμε πίσω?

Get real please,

the citizens of the world, the Internet, the galaxy
Δὲ δείχνει ὁ τρόπος γραφῆς ἄν κάποιος πάει μπροστὰ ἤ ὄχι. Οὔτως ἤ ἄλλως, ἀπὸ τὴ στιγμὴ ποὺ δὲν εἶναι greeklish μποροῦμε νὰ γράφουμε κι ἔτσι.

On: Τὸ διάλειμμα φθάνει στὸ τέλος του. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ρε σοβαρολογείτε? Τι μαλακίες ειν' αυτές με το πολυτονικό τώρα? Αντί να κοιτάμε μπροστά πάμε πίσω?

Get real please,

the citizens of the world, the Internet, the galaxy
Current faith to humanity? :devil:

Μην μιλάς για τρόπους γραφής, Shadow, θα φτιάξουν και άλλο θέμα για τα σπαστά αγγλικά! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
@grey Ε ρε φίλε αυτή η καύλα με οτιδήποτε περασμένο, κι δε μιλάω για θαυμασμό ξερωγώ ή μελέτη, αλλά για χρήση πεθαμένων μεθόδων (βγες έξω τυλιγμένος σ' ένα σεντόνι ξερωγώ, το ίδιο θα σου πω) εμμονή με το παρελθόν μου δείχνει. Ακόμα και τα greeklish προτιμώτερα είναι ως κάτι concurrent.

@Eileen Στο επόμενο θα γράψω μόνο αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
@grey Ε ρε φίλε αυτή η καύλα με οτιδήποτε περασμένο, κι δε μιλάω για θαυμασμό ξερωγώ ή μελέτη, αλλά για χρήση πεθαμένων μεθόδων (βγες έξω τυλιγμένος σ' ένα σεντόνι ξερωγώ, το ίδιο θα σου πω) εμμονή με το παρελθόν μου δείχνει. Ακόμα και τα greeklish προτιμώτερα είναι ως κάτι concurrent.
Ἀγαπητέ Shadow,
Πές το τρέλα, πές το ὄπως θές. Ἐννοεῖται πὼς δὲν χρησιμοποιῶ πολυτονικό κάπου ἀλλοῦ. Ἀλλὰ ἄλλο νὰ γράφῃς ἔτσι κι ἄλλο νὰ ντύνεσαι μὲ χιτῶνες καὶ μανδύες,ὄπως ἀναφέρεις. Καὶ ποιός λέει μὲ σιγουριά, πῶς ἡ πρόοδος (τουλάχιστον σὲ αὐτόν τόν τομέα) εἶναι ἀπαραίτητα καλή; Δὲν εἶμαι συντηρητικὸς. Ἀπλῶς κάποια στοιχεῖα τοῦ παρελθόντος ποὺ μοῦ κινοῦν τὸ ἐνδιεαφέρον, προσπαθῶ νὰ τὰ υἰοθετῶ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top