Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,076 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 453 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 00:27, 26-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από Unseen skygge
Θεωρείς το βιβλίο βαρετο; Μέχρι στιγμής ει σαι το μοναδικό άτομο που συναντάω που να το έχει διαβάσει και να μην του αρέσει. Δεν λέω γούστα είναι αυτά Αλλά στο goodreads έχει 4 αστέρια και Γενικά έχει πολύ καλές κριτικές. Ακόμα και οι αρνητικές κριτικές δεν έχουν να κάνουν με το ότι είναι "βαρετο" αν κατάλαβα από τα λεγόμενα σου. Δηλαδή τι ένιωθες πως δεν ξετυλίγεται γρήγορα η πλοκη;
(αν και δεν ειναι στο θεμα- ισως να μας αφαιρεσουν τα ποστ και τα πανε στο αντιστοιχο)
καταρχας δεν κρινω τη δικη μου απολαυση καποιου πραγματος πχ. ταινιας/φαγητου/βιβλιου/παπλωματος με βαση τις κριτικες. εμενα το βιβλιο μου φανηκε φλυαρο, διχως καποια ιδιαιτερη κλιμακωση, η λυση του προβλεψιμη. δεν ηξερα τον jo nesbo οταν το διαβασα. ειχα αγορασει ενα βιβλιο μυστηριου/θριλερ. δε με ικανοποιησε. βρηκα οτι περισσοτερο ηθελε να σοκαρει τον αναγνωστη με καποιες περιγραφες αλλα ηταν αδυναμο στην πλοκη.

εχω δει ομως το headhunters που ηταν σχετικα ευχαριστο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xibalba

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xibalba
Ο xibalba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O xibalba έγραψε στις 15:04, 27-10-17:

Monsieur Lazhar (2011)

ωραία ταινία
και η μουσική πολύ σωστή
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,810 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 10:37, 28-10-17:

http://flix.gr/news/phantom-thread-trailer.html
http://www.pathfinder.gr/stories/469...iel-day-lewis/
Την περιμένω με ανυπομονησία και χαρά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 28-10-17 στις 10:42.
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 956 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 14:40, 29-10-17:

La piel que habito / The skin I live in (2011)

Μου άρεσε, πολύ.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:57, 30-10-17:

Tiny Furniture.

Μου φάνηκε πολύ χαζό.
Παράθεση

Drama Prinzessin

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 22:30, 30-10-17:

Man on fire (2004)

Από τις καλύτερες που έχω δει, αξίζει!
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 22:51, 11-11-17:

Malcolm X απλά αριστούργημα.
Μικρά Αγγλία much ado about nothing. όχι ότι ήταν κι άσχημη αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί την έχουν εξυψώσει τόσο σαν ταινία.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cupid

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Cupid
Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Cupid έγραψε στις 13:57, 14-11-17:

Death Note (2017 film)
Αν έχετε δει την σειρά animation, απλά ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ!!
Παίζει να είναι από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ. Περίμενα με μεγάλη ανυπομονησία να βγει αυτή η ταινία, μια και το αντίστοιχο anime είναι από τα all time αγαπημένα μου, και πραγματικά η απογοήτευση από την ταινία ήταν τεράστια. Ότι χειρότερο! Μην χάσετε τον χρόνο σας
Παράθεση

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,034 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 01:12, 15-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από Cupid
Death Note (2017 film)
Αν έχετε δει την σειρά animation, απλά ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ!!
Παίζει να είναι από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ. Περίμενα με μεγάλη ανυπομονησία να βγει αυτή η ταινία, μια και το αντίστοιχο anime είναι από τα all time αγαπημένα μου, και πραγματικά η απογοήτευση από την ταινία ήταν τεράστια. Ότι χειρότερο! Μην χάσετε τον χρόνο σας
Πρώτα απ' όλα έχουν έναν μαύρο να παίξει τον L...

(Προτού πέσετε να με φάτε όλοι με το politically correctness σας, ο χαρακτήρας του L είναι πιο άσπρος και από το φάντασμα και υποτίθεται ότι είναι Άγγλος. Αν ήθελαν να έχουν εθνική ποικιλία στη σειρά τους, ας έβαζαν κάποιον άλλον που δεν ορίζεται σαφώς η εθνικότητά του. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλα πρέπει να θυσιάζονται στον βωμό του politically correct και γιατί πρέπει να εκθειάζονται οι ομάδες, που κατά το παρελθόν κακώς απαξιώνονταν ή/και δεν προβάλλονταν στα μέσα... Για εμένα οι τύψεις του παρελθόντος και η προβολή πολλών ομάδων δεν μου φαίνεται πολιτικά ορθή, αλλά ενέχει σίγουρα πολιτική και κοινωνική σκοπιμότητα.)
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 01:49, 15-11-17:

Αν προσεγγίσετε την ταινία του netflix σαν ένα τελείως διαφορετικό universe του death note, τότε δε βλέπω λόγο να μην την απολαύσετε. Αν πάει να τη δει κάποιος που δεν έχει δει το anime, σίγουρα θα βρει ελαττώματα πχ χαρακτήρες που δεν αναδείχθηκαν όσο πρέπει, ερμηνείες, μία πλοκή στα γρήγορα κτλ, αλλά μόνο οι anime fans μου φαίνεται ότι την κράζουν τόσο πολύ.
Και ναι, θα την έβλεπα και δεύτερη φορά
Παράθεση

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη SkyBlu
H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε στις 15:24, 15-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
Αν προσεγγίσετε την ταινία του netflix σαν ένα τελείως διαφορετικό universe του death note, τότε δε βλέπω λόγο να μην την απολαύσετε. Αν πάει να τη δει κάποιος που δεν έχει δει το anime, σίγουρα θα βρει ελαττώματα πχ χαρακτήρες που δεν αναδείχθηκαν όσο πρέπει, ερμηνείες, μία πλοκή στα γρήγορα κτλ, αλλά μόνο οι anime fans μου φαίνεται ότι την κράζουν τόσο πολύ.
Και ναι, θα την έβλεπα και δεύτερη φορά
Δεν έχω δει την ταινία, ήμουν διατεθιμένη, όμως, να κάνω ακριβώς αυτό που λες: Να το αντιμετωπίσω ως κάτι που απλά βασίστηκε στο anime και από εκεί και πέρα ξαναγράφει την ιστορία και τους χαρακτήρες. Είδα όμως κάποιες σκηνές (γιατί το ψιλιάστηκα από το trailer) και "πόνεσα" από την τόσο κακή ηθοποία του Light. Και δεν το περίμενα. Ειδικά η σκηνή που συναντά πρώτη φορά το shinigami, σχεδόν ένιωθα άβολα να την βλέπω. Τον λυπήθηκα που έπαιζε τόσο άσχημα. Γι' αυτό το λόγο αποφάσισα, εν τέλει, να μην την δω.
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 01:13, 16-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από SkyBlu
Δεν έχω δει την ταινία, ήμουν διατεθιμένη, όμως, να κάνω ακριβώς αυτό που λες: Να το αντιμετωπίσω ως κάτι που απλά βασίστηκε στο anime και από εκεί και πέρα ξαναγράφει την ιστορία και τους χαρακτήρες. Είδα όμως κάποιες σκηνές (γιατί το ψιλιάστηκα από το trailer) και "πόνεσα" από την τόσο κακή ηθοποία του Light. Και δεν το περίμενα. Ειδικά η σκηνή που συναντά πρώτη φορά το shinigami, σχεδόν ένιωθα άβολα να την βλέπω. Τον λυπήθηκα που έπαιζε τόσο άσχημα. Γι' αυτό το λόγο αποφάσισα, εν τέλει, να μην την δω.
Νομίζω πως αξίζει να τη δεις, μόνο και μόνο για να τη δεις. Μιας κι έχεις ήδη δει το anime. Έτσι, θα έχεις γνώμη
Να σου πω την αλήθεια, κι εγώ, πριν δω την ταινία, είδα τη σκηνή, και μπορώ να σου πω ότι η συγκεκριμένη σκηνή μου άρεσε. Αλλά σε πάρα πολύ κόσμο δεν άρεσε. Δεν ξέρω για την ηθοποιία, αλλά είδα πολλούς να λένε ότι είναι κουλό να συμπεριφέρεται ο Light έτσι. Αν όπως είπα τον δεις ως έναν διαφορετικό Light, τότε νομίζω πώς αντιδρά στο "φάντασμα" όπως θα αντιδρούσ κάθε άνθρωπος: τρέχοντας και ουρλιάζοντας.
Δεν ξέρω ρε συ όμως, δε μου φάνηκε και τόσο κακός ηθοποιός, σαφώς όχι άριστος, αλλά δε μου χτύπησε τόσο άσχημα.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 04:23, 21-11-17:

A short film about love.

Φήμες λένε πως δυο μέρες πέρασαν κι ακόμη να το ξεπεράσω.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,758 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 22:45, 29-11-17:

Ίσως η καλύτερη ελληνική ταινία τη τελευταία δεκαετία.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 00:24, 03-12-17:

πετυχα μια συνεντευξη με τον paul bettany κι ετσι επιασα και εβαλα διαφορες ταινιες του που δεν ειχα δει

Legion οκαυ ιστοριουλα, κλισε, o paul bettany να βγαινει ο καλυτερος απο κει μεσα
Mortdecai διασκεδαστικη στο ειδος της
Priest o πατερ paul bettany σωζει πολη/κοριτσι απο τα βαμπιρια σε scifi σκηνικο I kid you not!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους