Υπολογισμός μορίων υποψηφίων

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Μπορείτε να κατεβάσετε από ΕΔΩ ένα πρόγραμμα που έχω φτιάξει για τον υπολογισμό των μορίων.

Στο μεταξύ άμα βρείτε προβλήματα ή bugs αναφέρατε...
Γράψτε και καμιά εντύπωση...

Απαιτήσεις προγράμματος:
1)Λειτουργικό Σύστημα Windows
2).ΝΕΤ Framework 2.0

Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους!:no1:

Νώντας-https://2lyk-lefkad.lef.sch.gr/ :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • moria.rar
    188.6 KB · Εμφανίσεις: 681
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ, τρομερό πρόγραμμα. Μιας και το έφερε η κουβέντα, πως υπολογίζονται τα μόρια;

Α επίσης, είναι λίγο σπαστικό όταν παω να σβήσω σε ένα κουτάκι το νούμερο, βγάζει 00 αντί να σβηστεί όλο και όταν πάω να γράψω το νούμερο βγαίνει τριψήφιος αριθμός και βγάζει σφάλμα. Τίποτα σπουδαίο δλδ, απλά είναι λίγο ενοχλητικό :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ, τρομερό πρόγραμμα. Μιας και το έφερε η κουβέντα, πως υπολογίζονται τα μόρια;
Για τις σχολές που δεν απαιτούν ειδικό μάθημα (πχ Αγγλικά ή σχέδιο) έχουμε και λέμε, υποθέτωντας ότι δεν δηλώνεις πεδίο στο οποίο χάνεις μόρια. Αυτή η δήλωση πεδίων καλείται και "εύστοχη επιλογή" που σημαίνει ότι το άριστα είναι τα 20.000 μόρια (χωρίς ειδικά μαθήματα).


Εύστοχες επιλογές
  • 1ο πεδίο από θεωρητική κατεύθυνση
  • 2ο, 4ο πεδίο από θετική/τεχνολογική κατεύθυνση
  • 3ο πεδίο από θετική κατεύθυνση
  • 5ο πεδίο από οποιαδήποτε κατεύθυνση, με 6ο μάθημα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας και επιπλέον 7ο μάθημα τις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας
Ο υπολογισμός έχει ως εξής.


Για κάθε ένα μάθημα

Code:
Προφορικός βαθμός x 0.3 + Γραπτός βαθμός x 0.7 = Βαθμός πρόσβασης
Αυτός είναι ο βαθμός πρόσβασης του κάθε μαθήματος (πχ Έκθεση).


Διευκρινήσεις
  • Ο προφορικός βαθμός είναι ο μέσος όρος των βαθμών που έχεις στο συγκεκριμένο μάθημα στα δύο τετράμηνα.
  • Εάν ο προφορικός βαθμός απέχει παραπάνω από δύο μονάδες από τον γραπτό, προσαρμόζεται σ' αυτόν.
    Παραδείγματα:
    Code:
    Προφορικός: 18
    Γραπτός: 13
    => Ο προφορικός γίνεται 15 και μετά βγαίνει ο βαθμός πρόσβασης
    
    Προφορικός: 13
    Γραπτός: 18
    => Ο προφορικός γίνεται 16 και μετά βγαίνει ο βαθμός πρόσβασης
    
    Προφορικός: 19
    Γραπτός: 20
    => Καμία αλλαγή στον προφορικό βαθμό
Βλέπουμε λοιπόν την υπεροχή του γραπτού βαθμού καθώς μετράει κατά 70% και ο προφορικός μόνο κατά 30% και μάλιστα προσαρμόζεται στο γραπτό, αν χρειαστεί.


Γενικός μέσος όρος πρόσβασης

Ο γενικός μέσος όρος πρόσβασης είναι ο μέσος όρος των βαθμών πρόσβασης των 6 μαθημάτων που έδωσε ο υποψήφιος, στρογγυλεμένο στο εκατοστό (πχ αν είναι 16,455 τότε γίνεται 16,46). Ο γενικός μέσος όρος πρόσβασης είναι κοινός για όλα τα πεδία.

Εάν ο υποψήφιος εξετάστηκε (ή δήλωσε ότι θα εξεταστεί) και στις Αρχές Οικονομικής θεωρίας τότε ο γενικός μέσος όρος πρόσβασης είναι ο μέσος όρος των βαθμών πρόσβασης των 7 μαθημάτων, μαζί δηλαδή με τις Αρχές Οικονομικής θεωρίας, ανεξάρτητα από το αν θα δηλώσει το 5ο πεδίο ή όχι.


Μόρια ανά επιστημονικό πεδίο

Κάθε επιστημονικό πεδίο έχει 2 μαθήματα αυξημένης βαρύτητας, τα οποία είναι:
  1. Ανθρωπιστικές, Νομικές και Κοινωνικές Επιστήμες
    • Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης (1.3)
    • Ιστορία Κατεύθυνσης (0.7)
  2. Θετικές επιστήμες
    • Μαθηματικά Κατεύθυνσης (1.3)
    • Φυσική Κατεύθυνσης (0.9)
  3. Επιστήμες Υγείας
    • Βιολογία Κατεύθυνσης (1.3)
    • Χημεία Κατεύθυνσης (0.7)
  4. Τεχνολογικές επιστήμες
    • Μαθηματικά Κατεύθυνσης (1.3)
    • Φυσική Κατεύθυνσης (0.7)
  5. Επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης
    • Αρχές Οικονομικής Θεωρίας (1.3)
    • Μαθηματικά Γενικής (0.7)
Τα μόρια ανά επιστημονικό πεδίο είναι:

Code:
[COLOR=Sienna][B]Μόρια/100[/B] [/COLOR]= [COLOR=Navy][B]Γενικός Βαθμός Πρόσβασης[/B][/COLOR] x 0.8 + [COLOR=DarkRed][B]Βαθμός πρόσβασης 1ου μαθήματος αυξημένης βαρύτητας[/B][/COLOR] x 1.3 + [COLOR=DarkGreen][B]Βαθμός πρόσβασης 2ου μαθήματος αυξημένης βαρύτητας[/B][/COLOR] x 0.7
Και τέλος

Code:
[B]Μόρια[/B] = [COLOR=Sienna][B]Μόρια/100[/B][/COLOR] x 100


Σύνταξη από Γιώργος
Πληροφορίες από ΥΠΕΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ωραία, ευχαριστώ. Είναι σίγουρο ότι τα μαθήματα βαρύτητας καθορίζονται από το πεδίο; γιατί έχω ακούσει πως καθορίζεται από την κατεύθυνση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ωραία, ευχαριστώ. [highlight]Είναι σίγουρο ότι τα μαθήματα βαρύτητας καθορίζονται από το πεδίο;[/highlight] Γιατί έχω ακούσει πως καθορίζεται από την κατεύθυνση..
Βεβαίως. ;)

Αν πχ είσαι θετική κατεύθυνση, άλλα είναι τα μαθήματα βαρύτητας για το 3ο πεδίο κι άλλα για το 2ο-4ο.
Όπως βλέπεις σου δίνουν bonus μόρια τα μαθήματα βαρύτητας που σημαίνει ότι αυτά πρέπει να χτυπήσεις. :niki:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Με πρόλαβε ο φίλτατος Γιώργος, ο οποίος είναι απόλυτα ακριβής σε αυτά που λέει.

Πείτε και άλλα για το πρόγραμμα..... Με ενδιαφέρει η σωστή του λειτουργία...

Και είπαμε: ότι πρόβλημα υπάρξει, εδώ είμαστε....:thanks:

Ευχαριστώ πολύ, τρομερό πρόγραμμα. Μιας και το έφερε η κουβέντα, πως υπολογίζονται τα μόρια;

Α επίσης, είναι λίγο σπαστικό όταν παω να σβήσω σε ένα κουτάκι το νούμερο, βγάζει 00 αντί να σβηστεί όλο και όταν πάω να γράψω το νούμερο βγαίνει τριψήφιος αριθμός και βγάζει σφάλμα. Τίποτα σπουδαίο δλδ, απλά είναι λίγο ενοχλητικό :P :D

Σιγά το πρόγραμμα... δεν είναι και κάτι το σπουδαίο!:P

Έχεις δίκιο σε αυτόο που μου λες, αλλά ήθελα πάση θυσία να αποφύγω κάποια σφάλματα εκτέλεσης και λογικά λάθη, τα οποία θα είχαν σαν αποτέλεσμα το crashάρισμα του προγράμματος....
Στο μέλλον μπορεί να το συμμαζέψω λίγο...

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα παρατηρήσεις σας!:no1:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πρέπει να έχει κάποιο bug, όταν αλλάζω μάθημα επιλογής πχ από βιολογία σε μαθηματικά το bonus στο 3ο πεδίο παραμένει.. (Εκτός αν έτσι γίνεται γενικά, που δε νομίζω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αγαπητή Δέσποινα,
μετά από κάθε αλλαγή που κάνεις, για να ενημερωθεί το πρόγραμμα, πρέπει να ξαναπατήσεις το κουμπί "Υπολόγισε". Αυτό συμβαίνει γιατί το πρόγραμμα μπαίνει στη διαδικασία του υπολογισμού μόνο όταν του πεις εσύ....Ευχαριστώ πάντως για την παρατήρηση. Στο μέλλον ίσως να κάνω το πρόγραμμα να υπολογίζει σε real time τα δεδομένα, ανιχνεύοντας μόνο του τις όποιες αλλαγές.

Νώντας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αγαπητή Δέσποινα,
μετά από κάθε αλλαγή που κάνεις, για να ενημερωθεί το πρόγραμμα, πρέπει να ξαναπατήσεις το κουμπί "Υπολόγισε". Αυτό συμβαίνει γιατί το πρόγραμμα μπαίνει στη διαδικασία του υπολογισμού μόνο όταν του πεις εσύ....Ευχαριστώ πάντως για την παρατήρηση. Στο μέλλον ίσως να κάνω το πρόγραμμα να υπολογίζει σε real time τα δεδομένα, ανιχνεύοντας μόνο του τις όποιες αλλαγές.

Νώντας

Ναι, αυτό εννοώ. αφού πατήσω το κουμπί δεν αλλάζει:iagree:

Δοκίμασα να το αλλάξω σε ιστορία τώρα και ενώ μου είπε σωστά τα μόρια για το 1ο πεδίο, στο 3ο είχε ακόμα το μπονους από τη βιολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
'Εχω ψιλομπερδευτεί. Σύμφωνα με το προγραμμά σου η θετική κατεύθυνση δίνει παραπάνω μόρια στο 3ο πεδίο, ισχύει αυτό;

Για να είμαι πιο ακριβής, δοκίμασα να αλλάξω όλα τα μαθήματα επιλογής και πάντα στο 3ο πεδίο είχε παραπάνω μόρια. Ορίστε και φωτογραφία:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αγαπητή Δέσποινα,
αυτό που σου βγάζει το πρόγραμμά μου είναι σωστότατο, γιατί στο 3ο πεδίο μαθήματα βαρύτητας είναι η Χημεία και η Βιολογία και όχι τα Μαθηματικά και η Φυσική. Άρα, έχοντας καλύτερους βαθμούς στη χημεία και τη βιολογία (απ' τα μαθηματικά και τη φυσική) είναι λογικό να έχεις και παραπάνω μόρια στο 3ο πεδίο.
Αν δεν κατάλαβες κάτι πές μου να σου εξηγήσω πιο αναλυτικά.

Νώντας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αγαπητή Δέσποινα,
αυτό που σου βγάζει το πρόγραμμά μου είναι σωστότατο, γιατί στο 3ο πεδίο μαθήματα βαρύτητας είναι η Χημεία και η Βιολογία και όχι τα Μαθηματικά και η Φυσική. Άρα, έχοντας καλύτερους βαθμούς στη χημεία και τη βιολογία (απ' τα μαθηματικά και τη φυσική) είναι λογικό να έχεις και παραπάνω μόρια στο 3ο πεδίο.
Αν δεν κατάλαβες κάτι πές μου να σου εξηγήσω πιο αναλυτικά.

Νώντας

Ναι αλλά πριν που ρώτησα αν παίζει ρόλο η κατεύθηνση για το μάθημα βαρύτητας πήρα αρνητική απάντηση.. τουλάχιστον έτσι το κατάλαβα..
Ας το ξεκαθαρίσει κάποιος παρακαλώ:s:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αγαπητή Δέσποινα,
τα μαθήματα βαρύτητας καθορίζονται αποκλειστικά και μόνο από το επιστημονικό πεδίο που επιλέγεις.
Στην περίπτωση που αναφέρεις εσύ με το πρόγραμμά μου γίνεται το εξής:
Στα μαθηματικά κατ δίνεις βαθμό (γραπτών) 15 και στη φυσική 16.
Στη χημεία και τη βιολογία όμως (που για το 3ο πεδίο αυτά είναι τα μαθήματα βαρύτητας) ΄χεις δώσει 17. Επειδή λοιπόν στα μαθήματα βαρύτητας του 3ου πεδίου έχεις μεγαλύτερους βαθμούς από τα μαθήματα βαρύτητας του 4ου (και 2ου), είναι λογικό να έχεις και παραπάνω μόρια.
Στο μεταξύ αν θες και άλλες διευκρινήσεις ρώτα ελεύθερα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ωραία, ευχαριστώ. Είναι σίγουρο ότι τα μαθήματα βαρύτητας καθορίζονται από το πεδίο; γιατί έχω ακούσει πως καθορίζεται από την κατεύθυνση..

Βεβαίως. ;)

Αν πχ είσαι θετική κατεύθυνση, άλλα είναι τα μαθήματα βαρύτητας για το 3ο πεδίο κι άλλα για το 2ο-4ο.
Όπως βλέπεις σου δίνουν bonus μόρια τα μαθήματα βαρύτητας που σημαίνει ότι αυτά πρέπει να χτυπήσεις. :niki:

εδώ άλλωστε ο Γιώργος το λέει ξεκάθαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα! οκ τώρα ξεκαθαρίστηκε, ευχαριστώ! Πιο ξεκάθαρα το πες εσύ :P
Και κάτι άλλο για το μάθημα επιλογής. Εγώ που θέλω 2ο πεδίο, με συμφέρει να δώσω φυσική αντί για βιολογία που έχω επιλέξει ή δεν έχει σημασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Δεν έχει καμία απολύτως σημασία....
Ό,τι σε ευχαριστεί περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αχα, μάλιστα. Εσείς τι λέτε, βιολογία ή φυσική;; μ'αρέσουν και τα 2, ίσως περισσότερο η φυσική

Α, επίσης ρώτησα στο φροντιστήριό μου και μου είπαν πως αν είναι να δηλώσω φυσικό τότε με συμφέρει γιατί έχει μεγαλύτερο συντελεστή. Ισχύει, ξέρετε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αχα, μάλιστα. Εσείς τι λέτε, βιολογία ή φυσική;; μ'αρέσουν και τα 2, ίσως περισσότερο η φυσική
Μαθηματικά γενικής. Είναι μαθηματικά για βρέφη, πίστεψέ με. ;)


Α, επίσης ρώτησα στο φροντιστήριό μου και μου είπαν πως αν είναι να δηλώσω φυσικό τότε με συμφέρει γιατί έχει μεγαλύτερο συντελεστή. Ισχύει, ξέρετε;;
Σοβαρή απάντηση: αυτά τα φροντηστήρια μόνο κακό κάνουν.
Λιγότερο εμπεριστατωμένη απάντηση: μ@λ@κίες λένε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χεχ, ναι μάλλον ισχύει, ρώτησα 2-3 καθηγητές στο σχολείο και είπαν όχι. Αλλά μου είπαν πως μετρά το αντίστοιχο μάθημα κατεύθυνσης παραπάνω. Μπα, προτιμώ βιολογία αν είναι. Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Χεχ, ναι μάλλον ισχύει, ρώτησα 2-3 καθηγητές στο σχολείο και είπαν όχι. Αλλά μου είπαν πως μετρά το αντίστοιχο μάθημα κατεύθυνσης παραπάνω. Μπα, προτιμώ βιολογία αν είναι. Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις :)
Για το Φυσικό, μετράνε παραπάνω τα μαθηματικά και η φυσική κατεύθυνησης, είτε είσαι θετική είτε τεχνολογική, ανεξάρτητα από το μάθημα επιλογής. Ο λόγος; Είναι στο 2ο πεδίο. Άλλωστε έχουμε πει εδώ τι ακριβώς παίζει. ;)

Μπορείς να δώσεις όποιο επιλογής θέλεις αν δεν στοχεύεις 5ο πεδίο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top