[iSchool] Αναφορά λαθών στις λειτουργίες του site

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Πετύχατε κάτι στην ιστοσελίδα το οποίο δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι; Εδώ μπορείτε να το αναφέρετε. :thumbup:
Το θέμα θα εντοπιστεί και θα λυθεί το συντομότερο!

Το θέμα αυτό αφορά καθαρά τεχνικά προβλήματα και καλό θα ήταν να αναφέρεται μαζί με την περιγραφή του λάθους:
- ποιον περιηγητή χρησιμοποιείτε (Firefox, Chrome, Opera, Edge, Internet Explorer κτλ)
- αν γνωρίζετε πως γίνεται κι έχετε όρεξη, η παράθεση κι ενός screenshot θα ήταν πολύ βοηθητική :yes:

:thanku:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Όσοι μπαίνετε από κινητά και δεν έχετε απενεργοποιήσει το responsive style: σας εμφανίζεται κι εσάς τώρα τελευταία μεγάλη η διαφήμιση πάνω πάνω σε κάθε σελίδα; Ρωτάω για να δω αν είναι γενικό το πρόβλημα. :)
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 946 μηνύματα.
Ναι!
 

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάποια ρύθμιση με άνοιγμα επεξεργασίας απάντησης και με άδεια ορισμένης ώρας από την ομάδα διαχειριστών θα διευκόλυνε.Το λέω ώστε να μην χρειαστεί να στέλνει κάποιος συνεχώς μηνύματα αν θέλει να διορθώσει κάποια απάντηση.

Μία πρόταση.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Κάποια ρύθμιση με άνοιγμα επεξεργασίας απάντησης και με άδεια ορισμένης ώρας από την ομάδα διαχειριστών θα διευκόλυνε.Το λέω ώστε να μην χρειαστεί να στέλνει κάποιος συνεχώς μηνύματα αν θέλει να διορθώσει κάποια απάντηση.

Μία πρόταση.
Ισχύει ήδη, νομίζω είναι 3 ή 4 ώρες. Αν αφήσουμε ανοιχτή την επεξεργασία για περισσότερο, τότε θα γίνεται μια συζήτηση και μετά το αρχικό ποστ θα σβήνεται ή θα παραλλάσσεται και η συζήτηση δε θα έχει πια νόημα. Οπότε ας είμαστε όλοι πιο προσεκτικοί με αυτά που θέλουμε να ποστάρουμε, αν τελικά θέλουμε και με ποιον τρόπο. :thumbup:
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.
Σα να θυμάμαι ότι είναι 12 ώρες το όριο για επεξεργασία.
Η αλήθεια είναι πάντως ότι κι εγώ θα το προτιμούσα περισσότερο (πχ. 24ωρο για να μην πω χωρίς όριο όπως είναι αλλού :redface:).
Άλλωστε νομίζω το ιστορικό επεξεργασίας είναι διαθέσιμο για τα δικά μας μηνύματα, θα μπορούσε να φαίνεται και δημόσια σε συνδυασμό με μεγαλύτερο όριο.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σα να θυμάμαι ότι είναι 12 ώρες το όριο για επεξεργασία.
Η αλήθεια είναι πάντως ότι κι εγώ θα το προτιμούσα περισσότερο (πχ. 24ωρο για να μην πω χωρίς όριο όπως είναι αλλού :redface:).
Άλλωστε νομίζω το ιστορικό επεξεργασίας είναι διαθέσιμο για τα δικά μας μηνύματα, θα μπορούσε να φαίνεται και δημόσια σε συνδυασμό με μεγαλύτερο όριο.


Συμφωνώ κι εγώ σ΄αυτό! Εξάλλου νομίζω (τουλάχιστον για μένα αυτό ισχύει) ότι οι αλλαγές είναι συμπληρωματικές πληροφορίες ή μικροδιορθώσεις, δεν είναι να διαγράψεις τελείως το αρχικό μήνυμα και να γράψεις τα αντίθετα!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ σ΄αυτό! Εξάλλου νομίζω (τουλάχιστον για μένα αυτό ισχύει) ότι οι αλλαγές είναι συμπληρωματικές πληροφορίες ή μικροδιορθώσεις, δεν είναι να διαγράψεις τελείως το αρχικό μήνυμα και να γράψεις τα αντίθετα!


Σε αυτή την περίπτωση μπορείτε να κάνετε νέο ποστ απλά. Εσείς μπορεί να μην γράψετε τα αντίθετα, αλλά φανταστείτε μια συζήτηση που να λέει κάποιος "μου αρέσει το μπλε" (για παράδειγμα), να γίνεται ολόκληρη συζήτηση των 50 ποστ για το πόσο καλό ή κακό είναι το μπλε χρώμα, και μετά από 5 μέρες να βάζει στο αρχικό ποστ "μου αρέσει το πράσινο". Όλη η επόμενη συζήτηση καθίσταται άκυρη. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε αυτή την περίπτωση μπορείτε να κάνετε νέο ποστ απλά. Εσείς μπορεί να μην γράψετε τα αντίθετα, αλλά φανταστείτε μια συζήτηση που να λέει κάποιος "μου αρέσει το μπλε" (για παράδειγμα), να γίνεται ολόκληρη συζήτηση των 50 ποστ για το πόσο καλό ή κακό είναι το μπλε χρώμα, και μετά από 5 μέρες να βάζει στο αρχικό ποστ "μου αρέσει το πράσινο". Όλη η επόμενη συζήτηση καθίσταται άκυρη. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή.


Συμφωνώ απόλυτα! Αυτό ακριβώς έγραψα παραπάνω! Υποτίθεται ότι είμαστε υπεύθυνοι γι αυτά που γράφουμε και δεν θα μετατρέψουμε εντελώς το αρχικό μήνυμα. Εξάλλου οι διορθώσεις αυτές γίνονται το πολύ 2 μέρες μετά την αρχική ανάρτηση. Δεν θα έχει στο νου του ο καθένας μετά 10 μέρες να συμπληρώσει αυτά που έχει γράψει!
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Στον υπολογιστή μορίων , στην θετική κατεύθυνση, αντί για βιολογία κατεύθυνσης, έχει ως επιλογή την βιολογία γενικής. :P
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Κάθε φορά που έχω ειδοποίηση από αντίδραση σε μήνυμά μου, μου δείχνει πάντα ότι έχω 2 περισσότερες ειδοποιήσεις από ότι πραγματικά. πχ αν έχω 1 αντίδραση, μου δείχνει 3 στο κόκκινο κουτάκι. Όχι ότι είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, απλά είπα να το αναφέρω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Κάθε φορά που έχω ειδοποίηση από αντίδραση σε μήνυμά μου, μου δείχνει πάντα ότι έχω 2 περισσότερες ειδοποιήσεις από ότι πραγματικά. πχ αν έχω 1 αντίδραση, μου δείχνει 3 στο κόκκινο κουτάκι. Όχι ότι είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, απλά είπα να το αναφέρω.


Και εμένα το ίδιο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Κάθε φορά που έχω ειδοποίηση από αντίδραση σε μήνυμά μου, μου δείχνει πάντα ότι έχω 2 περισσότερες ειδοποιήσεις από ότι πραγματικά. πχ αν έχω 1 αντίδραση, μου δείχνει 3 στο κόκκινο κουτάκι. Όχι ότι είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, απλά είπα να το αναφέρω.
Ειδοποιήσεις λογίζονται ΚΑΙ τα mentions ΚΑΙ τα πμ. Οπότε αν δεν έχεις δει κάποιο mention, θα σού παραμείνει ως ειδοποίηση μέχρι να το δεις (εκεί που λέει "σας αναφέρανε"). Το ίδιο και με πμ. Αν δεν το έχεις ανοίξει θα παραμείνει ως ειδοποίηση.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Το εντόπισα το λάθος και λογικά διορθώθηκε για εσάς τους δύο (είχε να κάνει με posts που γίνανε moderated ενώ είχαν αδιάβαστες ψήφους και δεν εμφανίζονται στη σελίδα των reactions ώστε να γίνουν κι αυτά διαβασμένα). :)

Αν ξανά παρατηρηθεί πείτε μου.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Κάθε φορά που έχω ειδοποίηση από αντίδραση σε μήνυμά μου, μου δείχνει πάντα ότι έχω 2 περισσότερες ειδοποιήσεις από ότι πραγματικά. πχ αν έχω 1 αντίδραση, μου δείχνει 3 στο κόκκινο κουτάκι. Όχι ότι είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, απλά είπα να το αναφέρω.

Το εντόπισα το λάθος και λογικά διορθώθηκε για εσάς τους δύο (είχε να κάνει με posts που γίνανε moderated ενώ είχαν αδιάβαστες ψήφους και δεν εμφανίζονται στη σελίδα των reactions ώστε να γίνουν κι αυτά διαβασμένα). :)

Αν ξανά παρατηρηθεί πείτε μου.


Όλα οκ!Ευχαριστουμε.
 

Griff

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Griff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Στην έκδοση για κινητά, όταν παραθέτεις ένα μήνυμα και πατάς το κουμπί που μετατρέπει το quote σε BB, το κείμενο που εμφανίζεται "κόβεται" από το πλαίσιο τόσο στην κάθετη όσο και στην οριζόντια διάταξη. Αν ξαναπατήσεις το ίδιο κουμπί και ξεκινήσεις να γράφεις, το κείμενο εμφανίζεται αντίστροφα.



 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
@Griff thanks για την αναφορά. Μήπως διορθώθηκε τώρα; :)
 

Griff

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Griff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
@Griff thanks για την αναφορά. Μήπως διορθώθηκε τώρα; :)

Παραθέτω για να τεστάρω.

Σε κάθετη διάταξη το κείμενο εξακολουθεί να κόβεται, και δεν μπορὠ να το σύρω (προχωρά όμως καθὠς γράφω

Στην οριζόντια επἰσης.

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει, αλλά ολόκληρο το πλαίσιο, μαζί με τα κουμπιά μορφοποίησης κ.λπ. κόβονται.


Το κείμενο εξακολουθεί να εμφανίζεται αντἰστροφα, μόνο όμως όταν απαντἀς σε ποστ, όχι κατά την επεξεργασία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Με τι κινητό σερφάρεις :)
Θέλω να ελπίζω ότι δεν έχει μείνει στην cache το παλιό CSS :P
 

Griff

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Griff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Με τι κινητό σερφάρεις :)
Θέλω να ελπίζω ότι δεν έχει μείνει στην cache το παλιό CSS :P

Με Galaxy Note 9, χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση του Firefox (με κάποια addons, δεν νομίζω όμως να το επηρεάζουν). Αλλά και με S7 είχα το ίδιο θέμα.

Θες να δοκιμάσω με κάποιον συγκεκριμένο browser;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top