Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Μιας και αυτή την εβδομάδα ξεκινάει επισήμως πλέον η σχολική χρονιά και παράλληλα η χειμερινή(κανονική) προετοιμασία μας για τις Πανελλήνιες
δημιουργώ το συγκεκριμένο θέμα ώστε να συζητάμε σχετικά με την πορεία του διαβάσματος μας,τις απορίες μας ,τα άγχη μας και γενικότερα για ό,τι άλλο προκύψει;)
Καλή σχολική χρονιά
Καλή μας επιτυχία!

4.gif
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
καλή επιτυχία σε όλους τους υποψήφιους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καλή σχολική χρονιά και καλή επιτυχία παιδιά!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Καλη επιτυχια στην γενια του 98.Δεν ειναι τιποτα ουτε χρονος δεν ειναι γι αυτο διαβασμα και υπνο.Επισης καλη επιτυχια σε οσους ξαναδωσουν δεν ειαι τιποτα η δευτερη φορα παιδια ειναι πολυ πιο ευκολη γι αυτο αν σκεφεστε να δωσετε παλι μην δηλιασετε.Τελος οποιος εχει καμια απορια στο αοθ να με ρωταει .Ετσι και αλλιως θα ανεβαζω ασκησεις απο εδω και περα για εξασκηση σε εσας που δινετε αοθ.Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Καλή επιτυχία και καλή δύναμη προ παντός! Άντε, ξεκινήστε με ενθουσιασμό τώρα, έχετε καιρό για γκρίνιες αργότερα! :P


(not really)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή μας αρχή και καλή παπαγαλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariats98

Νεοφερμένος

Η mariats98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Καλή αρχή σε όλους παιδιά και καλή σχολική χρονιά να έχουμε!!!!Η πιο δημιουργική μας χρονιά ξεκινάει και επισήμως σε λίγο και θα είναι ωραία να μοιραζόμαστε τα άγχη και τις απορίες μας εδώ. ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleanna pappa

Νεοφερμένος

Η eleanna pappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ευχομαι καλη σχολικη χρονια και καλο κουραγιο σε ολους και ιδιαιτερα σε εμας που θα δωσουμε πανελληνιες....... Λοιπον για να αρχισω........τα αρχαια μου αρεσουν πολυ σαν μαθημα και εχω καλους βαθμους...... Αλλα εχω μια απορια... Ισχυει που ολοι λενε οτι ειναι δυσκολα επειδη ειναι φιλοσοφικος λογος? Η θα ειναι ευκολα σαν τα περσινα? Για αρχαια κατευθυνσης λεω...και ποσα κειμενα μεταφρασεις πρεπει να μαθουμε απεξω........? Οποιος μπορει ας μου απαντησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Καλή δύναμη να έχετε παιδιά, θα σας χρειαστεί!!!! Διαχειριστείτε σωστά το άγχος σας και παραγωγικά, αφού σίγουρα μέσα στη χρονιά θα αγχωθείτε πολλές φορές και να θυμάστε ότι στο τέλος η προσπάθειά σας θα ανταμειφθεί ώστε να παίρνετε κουράγιο. Καλή επιτυχία να έχετε και για όποια απορία έχετε εδώ είμαστε εμείς οι παλιότεροι που τα έχουμε περάσει ;)

Η καλύτερη συμβουλή που έχω να δώσω σε όσους έχουν εθισμό σε κάποια ηλεκτρονική συσκευή (κινητό-υπολογιστή-τηλεόραση) είναι να την αποχωριστούν για αυτή τη χρονιά. Εγώ επειδή είχα μια μικρή πώρωση με τον υπολογιστή (από σειρές μέχρι παιχνίδια) τον έβγαλα από το δωμάτιο και έβλεπα 1-2 επέισόδια το βράδυ αν τελείωνα νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariats98

Νεοφερμένος

Η mariats98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ευχομαι καλη σχολικη χρονια και καλο κουραγιο σε ολους και ιδιαιτερα σε εμας που θα δωσουμε πανελληνιες....... Λοιπον για να αρχισω........τα αρχαια μου αρεσουν πολυ σαν μαθημα και εχω καλους βαθμους...... Αλλα εχω μια απορια... Ισχυει που ολοι λενε οτι ειναι δυσκολα επειδη ειναι φιλοσοφικος λογος? Η θα ειναι ευκολα σαν τα περσινα? Για αρχαια κατευθυνσης λεω...και ποσα κειμενα μεταφρασεις πρεπει να μαθουμε απεξω........? Οποιος μπορει ας μου απαντησει

οι μεταφρασεις που πρεπει να μαθουμε ειναι 22 :worry: τωρα αν ειναι ευκολα ή δυσκολα αυτο θα το κρινεις εσυ.ισως του αριστοτελη ειναι λιγο περιεργες γιατι μια λεξη του κειμεου μπορει να ισοδυναμει και σε μια προταση αλλα μην ανησυχεις πιστευω οτι μπορουν να μαθευτουν πολυ καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Καλη μας αρχη και καλο κουραγιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ξερετε αν υπαρχουν βιβλιοθηκες οπου μπορεις να πας κ να διαβασεις τα σχολικα σου μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ξερετε αν υπαρχουν βιβλιοθηκες οπου μπορεις να πας κ να διαβασεις τα σχολικα σου μαθηματα?

ναι ξέρω, απλά είναι στην αμερική:P
εντάξει δύσκολο να βολευτείς σε βιβλιοθήκη στην ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ξερετε αν υπαρχουν βιβλιοθηκες οπου μπορεις να πας κ να διαβασεις τα σχολικα σου μαθηματα?

Να υποθέσουμε ότι σπίτι δε θες να διαβάσεις λόγω φασαρίας;

Μπορεί το φροντιστήριό σου (αν πηγαίνεις) να έχει κάποιες κενές αίθουσες ή κάποιο γραφείο ή αναγνωστήριο. Τσέκαρε το περιβάλλον, αν γίνεται φασαρία, αν βολεύεσαι κλπ. Θα έχεις τους καθηγητές σου δίπλα για τυχόν απορίες. Αν "μπαίνει ο ένας, βγαίνει ο άλλος" όλη την ώρα, απόφυγέ το. Προσωπικά το εφάρμοσα μόνο σ' ένα μάθημα, την άνοιξη, αφότου σταματήσαμε να πηγαίνουμε σχολείο. Απλά πήγαινα κάποιες μέρες από το πρωί και διάβαζα εκεί. Να ξέρεις δε πρέπει να πιάνεις την ψιλή κουβέντα μ' όποιον μπαινοβγαίνει γιατί δε γίνεται δουλειά έτσι.

Για βιβλιοθήκη δε ξέρω τι παίζει, αλλά αν είναι να μετακινείσαι και να παίρνεις συγκοινωνίες μόνο και μόνο για να διαβάζεις εκεί, δε νομίζω πως συμφέρει. Ειδικά αν έχεις μαθήματα στο φροντιστήριο ενδιάμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Το φροντιστηριο δυστυχως ή ευτυχως εχει παρα πολλους μαθητες,που σημαινει λιγο δυσκολο να βρω κενη αιθουσα τις καθημερινες.Αλλα για το σαββατο που οι περισσοτερες αιθουσες ειναι κενες,ειναι καλη ιδεα.Σκεφτομαι μολις τελειωνω το φροντιστηριο να μην πηγαινω σπιτι αλλα να καθομαι στη πιο κοντινη βιβλιοθηκη και να διαβαζω εκει(αφου για να φτασω σπιτι χρειαζομαι σιγουρα ενα 30λεπτο,οποτε χανω πολυτιμο χρονο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleanna pappa

Νεοφερμένος

Η eleanna pappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Οκ σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου..... Απο οτι καταλαβα εισαι κι εσυ θεωρητικη κατευθυνση αρα μπορεις να μου λυσεις κι αλλες αποριες η ιστορια πρεπει να μαθευτει αππ το βιβλιο αυτολεξει δηλαδη παπαγαλια ? Τα λατινικα εχω ακουσει οτι ειναι ευκολα αλλα εγω φοβαμαι λιγο γιατι δεν ξερω πως θα βγαλω την υλη μεσα σε μια χρονια...... Μηπως τα βρω ολα μαζι σκουρα και θα μου φαινονται δυσκολα? Επισης και κατι αλλο στην ιστορια γιατι οι πηγες θεωρουνται δυσκολες?

Απο οτι καταλαβα εισαι θεωρητικη...... Μην φοβασαι οταν κατι θελουμε να το μαθουμε θα κανουμε τα παντα για να το μαθουμε νερακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Αχχ ανοιγει ξανα την Παρασκευη το σχολειο, σαν εχθες ήταν-μου φαινεται-οταν εκλειναν για το καλοκαιρι, απιστευτο το ποσο γρήγορα περναει ο χρονος:(
Αυτες τις μερες σκεφτομαι έντονα όλη μου την σχολική ζωή απο τις πρωτες ταξεις του δημοτικου μεχρις την περσυνη μου ταξη, περασαν 12 ολοκληρα χρονια, γνωρισα ενα σωρο πραγματα και προσωπα και τωρα μου εμειναν απλα αναμνησεις και ξεκιναω την πιο απαιτητικη χρονια μόνο με δικες μου δυναμεις...
Εύχομαι σε όλους μας καλή δύναμη για την προετοιμασια και να εισαχθουμε ακριβως στην σχολή που θελουμε και μας αρεσει, αυτη ειναι αλλωστε και η επιτυχια στις εξετασεις:)
Να προσπαθησουμε να βαλουμε ολα μας τα δυνατα ο καθε ενας στην κατευθυνση του, να μην εχουμε πολλα αγχη και επιβαρυνουμε την ψυχολογια μας(γιατι ειναι απαισιο να εχεις πολυ αγχος και να μην μπορεις να συγκεντρωθεις)και να ελπιζουμε να μην τυχουν τιποτα "τερατα" στο τελος οπως ακουω για φετος:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Καλη επιτυχια και απο μενα παιδια!Οπλιστειτε με υπομονη και καλη ψυχολογια.Ο συνδυασμος και των δυο θα σας βοηθησει αρκετα.Εχοντας εμπειρια των δυο προηγουμενων ετων θα σας συμβουλευα να λυνετε αμεσα οποια απορια εχετε στους καθηγητες σας και να οργανωσετε τον χρονο σας.Τιποτα δεν ειναι πιο σημαντικο απο ενα προγραμμα.Καποιες φορες βεβαια ισως χρειαστει να ξεπερασετε τα ορια σας διαβαζοντας παραπανω απο οσο θα επρεπε για να προλαβετε καποια πραγματα,αλλα αυτο δεν θα γινεται και καθημερινα.Να πινετε καθημερινα φυσικους χυμους θα σας βοηθα αρκετα στην εγρηγορση και να τρωτε υγιεινα.Αποφυγετε τηγανητα γλυκα και ο,τι αλλο παχυντικο γιατι καλο δεν θα σας κανει.Αυτα απο μενα.Οποια απορια εχετε στα μαθηματα εδω θα ειμαστε να σας βοηθαμε.Ρωτηστε ελευθερα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
καλη χρονια παιδια!ευχομαι ο καθενας μας να πετυχει αυτο που στοχευει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Καλη αρχη παιδια σας ρυχομαι με δυναμη και προς θεου απο εναν παθοντα να μην αγχοθειτε...οσο για μενα και λογικα και αλλα ατομα μπορει να ειμαι υποψηφιος ..θα φανει στην πορεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top