[25/5/2015] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 26)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 8 30.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 8 30.8%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 7 26.9%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 2 7.7%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 3.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2015, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία! :D


Θέματα!

Απαντήσεις


Προηγούμενα μαθήματα:
[18/5/2015] Νεοελληνική Γλώσσα
[20/5/2015] Ιστορία Γενικής Παιδείας
[20/5/2015] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[20/5/2015] Φυσική Γενικής Παιδείας
[20/5/2015] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[22/5/2015] Βιολογία Κατεύθυνσης
[22/5/2015] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων
[22/5/2015] Χημεία - Βιοχημεία
[22/5/2015] Νεοελληνική Λογοτεχνία




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε. Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά της Θεωρητικής που διαγωνίζονται στο μάθημα των Αρχαίων Ελληνικών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εντελώς αναμενόμενα τα θέματα.

Θουκιδίδης για άγνωστο. Τι να πει κανείς;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εντελώς αναμενόμενα τα θέματα.

Θουκιδίδης για άγνωστο. Τι να πει κανείς;;;

Δε ξέρω αν είναι επειδή πλέον ειμαι ντεφορμέ στο άγνωστο αλλά είναι λίγο τσιμπημένο! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Πέρισυ που έδινα εγώ τα περιμέναμε αυτά τα Θέματα και τον Πρωταγόρα γενικότερα!
Πολύ ωραία ερωτήματα στο γνωστό και το άγνωστο δουλεύεται εύκολα πιστεύω.Μακάρι να πάνε καλά τα παιδιά μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Ο Θουκυδίδης είναι λίγο απαιτητικός!

Ρε παιδιά, εισαγωγή σε ΣΛ;; Σοβαρά τώρα;; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Σ - Λ στην εισαγωγή; Παιδιά, κάτι μου λέει ότι έρχεται αντίστροφο στα λατινικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ωραία θέματα. Ντάξει το Σ-Λ τους χάρισε εισαγωγή.
Ο Θουκυδίδης είναι απαιτητικός αλλά το συγκεκριμένο άγνωστο μου φάνηκε οκ, δε ξέρω.
Το γνωστό ήθελε αρκετή ανάπτυξη αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το χαρακτηρίσω δύσκολο.Σίγουρα σχετικά πιο απαιτητικά από πέρσι.


΄Αντε καιρός ήταν να μπει Πρωταγόρας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το γνωστό ήθελε αρκετή ανάπτυξη αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το χαρακτηρίσω δύσκολο.Σίγουρα σχετικά πιο απαιτητικά από πέρσι.

E εντάξει, γνωστό είναι, την ανάπτυξή του θα την θέλει. Τι πιο απαιτητικό είχε ο φετινός Πρωταγόρας από τον περσινό Αριστοτέλη; :P Εμένα γενικά σαν θέματα μου φαίνονται πιο εύκολα από πέρσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Όχι και απαιτητικός ο Πρωταγόρας! Είπαμε.. Ήταν πολύ βατά τα θέματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Επιτέλους, η χρονιά του Πρωταγόρα! Δεν ξέρω, προσωπικά συμπαθώ Αριστοτέλη, δεν ξέρω αν έγραφα καλά σε αυτό το γνωστό... Το άγνωστο σχετικά βατό και οι ασκήσεις του εύκολες. Το Σ-Λ στην εισαγωγή δεν το σχολιάζω, απλώς λυπάμαι τις 1088784 σελίδες που έμαθαν απέξω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ε όχι! πάει, κάτι πάθανε φέτος οι εξεταστές :P παιδιά πως τα πήγατε? πως σας φάνηκαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
αν και δεν ειχα διαβασει (:hehe:) αυτο το κειμενο το θυμομουν καπως, παλι καλα ολη την χρονια τους εριχνα κ καμια ματια οποτε θελω να ελπιζω πως δεν τα πηγα και πολυ ασχημα, τωρα για τα υπολοιπα ο θεος να βαλει το χερι του :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
E εντάξει, γνωστό είναι, την ανάπτυξή του θα την θέλει. Τι πιο απαιτητικό είχε ο φετινός Πρωταγόρας από τον περσινό Αριστοτέλη; :P Εμένα γενικά σαν θέματα μου φαίνονται πιο εύκολα από πέρσι.

Πέρσι η μια ερμηνευτική με τα είδη των αρετών έβγαινε καθαρά από τη μετάφραση. Φέτος ήθελε και κάποια παραπάνω σχόλια.Για αυτό είπα σχετικά πιο απαιτητικό.Δε θεώρησα δύσκολα τα θέματα.:P
Για πιο εύκολα από πέρσι δε ξέρω. Τα περσινά τα χα δώσει και όσον αφορά το γνωστό ήταν πιο βατά.
Νομίζω το πιο γελοίο φέτος ήταν το Σ-Λ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Επιτέλους Πρωταγόρας!! Κι ας μην έπεσε πέρσυ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Εύκολα σχετικά,για αρχαία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέρσι η μια ερμηνευτική με τα είδη των αρετών έβγαινε καθαρά από τη μετάφραση. Φέτος ήθελε και κάποια παραπάνω σχόλια.Για αυτό είπα σχετικά πιο απαιτητικό.Δε θεώρησα δύσκολα τα θέματα.:P
Για πιο εύκολα από πέρσι δε ξέρω. Τα περσινά τα χα δώσει και όσον αφορά το γνωστό ήταν πιο βατά.
Νομίζω το πιο γελοίο φέτος ήταν το Σ-Λ.:P

Εγώ πάλι θεωρώ ότι όλες οι απαντήσεις βγαίνουν από το κείμενο, αλλιώς δε θα μας το έδιναν καν. :P Και τα υπόλοιπα μπλα μπλα τα βάζουμε εμείς συνδυάζοντας τα σχόλια του βιβλίου με αυτά από κάποιο βοήθημα. Είναι απλή η δουλειά στο γνωστό. Και τέσπα, ένας λόγος παραπάνω που θεωρώ ότι ο Πρωταγόρας είναι πιο εύκολος από τα Ηθικά Νικομάχεια είναι η "φύση" του αποσπάσματος του έργου, δηλαδή ο μύθος. Σαν παραμυθάκι μου φαινόταν εμένα, αλλά από την άλλη μπορεί μόνο εγώ να το είδα έτσι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzanakos2010

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tzanakos2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εύκολα θέματα σχετικά αλλά το άγνωστο ήταν κομμάτι δύσκολο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Αχ και είχα σκοτωθεί όλο το βράδυ να βγάλω Πολιτεία! Διατριβή έκανα!
Για εμένα μη αναμενόμενο ο Πρωταγόρας! Δεν είχα διαβάσει καθόλου σχόλια και εισαγωγή! Καλά που ήξερα μετάφραση και καλά που ήταν αυτό το ιλλαροτραγωδικό ΣΛ αντί θεωρίας! Οι ερωτήσεις μου φάνηκε ότι έβγαιναν! Δεν δίνω και όρκο βέβαια!
Όσον αφορά το άγνωστο, εγώ δυσκολεύτηκα πολύ στην απόδοση του κειμένου! Η γραμματική ήταν βατή! Η πρώτη άσκηση συντακτικού ακολουθούσε το κείμενο ενώ ο πλάγιος λόγος(4 δυνατοί τρόποι?) ήταν εύκολος!
Εσείς τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Λοιπόν, θεωρώ ότι το άγνωστο ήταν λιγάκι δύσκολο σε μερικά σημεία.Ήθελε ελεύθερη απόδοση και φαντασία για να βγει ωραίο νόημα και να τσιμπήσεις τα 20 μόρια.Τωρα γραμματική μου άρεσε το εξησαν(εξειμι) που ήταν εξεζητημένο.Συντακτικο το άλλων ήταν επίσης αρκετά καλό και τέλος ο πλάγιος λόγος εύκολος λόγω του ρήματος εξάρτησης σε αρκτικό χρόνο.Εξω απο τον χορό ,βέβαια, καλά τα βλέπουμε.Ελπίζω οι διαγωνιζόμενοι να τα πήγαν καλά.Οι βάσεις πιστεύω οτι θα έχουν πτωτική πορεία.Πάντως, ο άριστα διαβασμένος έγραφε 19,4+.Το θέμα ειναι ο μέσος μαθητής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top